Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorcu Olmak İstiyorum Fakat Hiç Bir Şey Bilmiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tufancan28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Öncelikle Herkese Selamün Aleyküm
    Adım Tufancan Bende Motor Kullanmak İsteyen Bir Kardeşinizim Küçüklüğümden beri Olsada Sürsem Derdim
    Öncelikle İlk Başta Ne Yapmam Lazım
    -Birde İleride Süreceğim Motor
    aklımda olan Motosiklet Mondial 100 Sf Sport 2016 model dir
    Şimdiden Söyleyeceğiniz Her Türlü Şeye Açığım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Profilinize baktığımda Aliexpress Ucuz Faydalı Motosiklet Ürünleri konusunu okuduğunuzu gördüm bence de önce ekipmanınızı tamamlamalısınız ehliyetiniz yoksa ehliyetinizi alıp (eğitim derslerine katılarak tabiki) ileri seviye eğitimleri almalısınız. Prosedür böyle

Motosikleti
    Yok
    Evet Orda Beğendiğim Şeyler Var 10 kasımda indirimde alıcam muhtamelen

Motosikleti
    R25
    Öncelikle motordan soğumak istemiyorsan o motosikletle başlama, ilk motorum mondial sfs sport idi ve işkenceye dönüştü, başlayacağın motor Bajaj boxer olabilir..

Motosikleti
    Yok
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motordan soğumak istemiyorsan o motosikletle başlama, ilk motorum mondial sfs sport idi ve işkenceye dönüştü, başlayacağın motor Bajaj boxer olabilir..
    önerin için saol şimdi araştırıyorum zaten bu sitede varmış konu başlığı kullananlar memnun fln saol

Tvs01 e katılıyorum çünkü kullandığım motor sfs sport motordan soğumuş durumdayım mondial sağolsun artık benim için öncelik fren ve sağlamlık yok tipiymiş önemli değil yeterki sağlam olsun. Ses gelmeyen hiçbir aksamı kalmadı motorun...

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ılk once egıtım almalısın ama bı arkadasından yada gel sana ben ogreteyım 2 bıra ısmarla yeter dıyen bırınden degıl dırek resmı kurumdan .
    sonra tabı kı olmazsa olmaz ehlıyet ısını halletmelısın sonrası zaten gelır ekıpman ,motosıklet, kılıt falan fılan

Motosikleti
    Yok
    Saolun yorumlarınız için mondialdan vazgeçtim artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ılk once egıtım almalısın ama bı arkadasından yada gel sana ben ogreteyım 2 bıra ısmarla yeter dıyen bırınden degıl dırek resmı kurumdan .
    sonra tabı kı olmazsa olmaz ehlıyet ısını halletmelısın sonrası zaten gelır ekıpman ,motosıklet, kılıt falan fılan
    Hangi Tip Ehliyet İstiyor peki mesela bajaj boxer aldım diyelim galiba 2 türk moto var biri a1 diyeri a2

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Dostum konu ile alakası yok biliyorum ama profil fotoğrafının aynısı aktif bi forum üyesinde var seni o sandım , diyecektim zekariya hocam sen iyimisin ? :D

Ve konuya gelince, motor sahibi olmadan, ekipman sahibi ol..

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum konu ile alakası yok biliyorum ama profil fotoğrafının aynısı aktif bi forum üyesinde var seni o sandım , diyecektim zekariya hocam sen iyimisin ? :D

Ve konuya gelince, motor sahibi olmadan, ekipman sahibi ol..
    Bende diyorum forumda yeni şaka konusu çıktı da ben mi bilmiyorum.Meğersem yeni üyeymiş.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    O kedi benim ilk ben buldum
    MrMud bunu beğendi.

Sevgili kardeşim.Önceliklerini kendin zaten belirlemişsin ekipman vs.Benim sana nacizane tavsiyem ilk motosiklet olarak asla ama asla bir çinli(kalitesiz bir çinli)ile baslamaman olur.Zira büyük bir heyecan ve heves ile attığını ilk adımda yine büyük bir hayal kırıklığı,maddi ve manevi bir zarar ve pişmanlıklar yaşarsın.

Biliyorum çünkü bende bu şekilde başladım.Bırak motosikleti,hayattan soğursun.Genelde herkesin söylediği artık klişe olmuş bir kelimeyi bende söylemek istiyorum.SCOOTER ile başla,bak bu sese kulak ver.Benim hayatımda tanıdığım en iyi ve en tecrübeli bir insanın tavsiyesidir bu(AEA).

Günümüz trafiğinde ne yazık ki kendisini şoför zanneden caniler var.Her ne kadar hata bazı durumlarda bizde de olsa,bazı konularda hic tereddüt etmeden hayatımıza kast edercesine hareketler sergileyen kişiliksizler var.Umarım yaşamazsın ama olası bir kaza anında en azından cebini fazla zora sokmayacak bir motosiklet ile başlamanı tavsiye ederim. Şimdiden aramıza hoşgeldin hayırlı,kazasız ve eğlenceli sürüşler dilerim...

Motosikleti
    nc750x
    Önce eğitim al. (Ehliyet öncesi)
    Eğitimlerde zaten motosiklet veriyorlar.
    Sonra ehliyetini al.
    Sonra tekrar eğitim al. (Ehliyet sonrası)
    2. Eğitim sonunda ekipmanlarını tamamla.
    Son aşamada motorunu artık alabilirsin, ancak benim önerim başlangıç için 150cc den büyük olmamasına dikkat et.
    Trafik okuma konusunda kendini geliştirmedikçe ve ileri sürüş eğitimi almadan cc yükseltme.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaşın kurtarıyorsa ( egıtım sonrası ) dırek a sınıfı alman daha ıyı . ama a sınıfım var dıye de buyuk makınayla baslama kı senı bı kosede tukurup atmasın .

Ve Aleyküm Selam abicim.
    Canını seviyorsan motosikletten uzak dur.
    http://www.motosiklet.net/forum/onla...e-birlikteler/
    Ne zaman motora binesin gelirse linkteki isimleri ve ardlarından yazılanları bir bir oku.
    Yok ben motoru canımdan çok seviyorum diyorsan o zaman başka

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Alıntı Muzdarip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve Aleyküm Selam abicim.
    Ne zaman motora binesin gelirse linkteki isimleri ve ardlarından yazılanları bir bir oku.
    şakamı bu;
    Motosiklet site-forumda adama motisklet alma mı denir..
    11 Yıldır sürüyorum 1 kaza 3 kez motor düşürdüm/yatırdım/Kaydırdım.
    son 3 yıldır MNG Kargoda moto kuryeyim..
    Hergün en az 4saat trafik yoldayım araç kamyonlar içinde..
    demem o ki bilmeyen sürmesin..
    eğitim almayan gelmesin diye birşey yok..
    hayatta kalmayı artıracak belli kuruallar var..
    *Asla Sağdan sollama olmaz
    *Asla Yokuş Çıkarken-inerken-virajda sollama olmaz
    *Aradan makas atıp zigzag yaparak motoru bağırtıp gitmeyin..
    *Bozuk yollarda-Taşlı yerlerde sert ani fren yapmayın
    *4 yol ağzında asla sarı ışıkta kalkmayın karşıya geçmeyin (daha geçen kaza atlattım bu nedenle)
    vb....

canberkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ve Aleyküm Selam abicim.
    Kafalara, kafalara, degisik kafalara; yeni yeni paketlerde suslenmis kafalara!

Ve Aleyküm Selam abicim.
    Ve bu haftanın trolü ilan ediyoruz seni.Bu arada kafan da güzelmiş güle güle kullan...

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kedi benim ilk ben buldum
    lan ben de diyom n'oluyo. dejavu sandım

Motosikleti
    zx6r 636 2015 30th year anniversary
    Öncelikle sen motoru istiyorsan kim ne derse desin,genellikle hiç farkına varmadan bir sabah uyandığında kendini motor sürerken bulursun ,
    ben motora bajaj 150 ns
    ile başladım, ehliyetim dahi yoktu motosikleti aldığımın 2. günü virajda ön fren sıktığım için kaza yaptım, hızım 30 40 arası bir seydi ama o köy yolunu omzun dizim ve dirseğim kan revan içindeyken geri dönmek zorunda kaldım, aslına bakarsan virajda ön fren sıkılmaması gerektiğini duymuştum ama ne kadar duyarsam duyayım henüz o bilgi kafamın içine girmemişti, reflekslerim yerine oturmamıştı ve bunun gibi daha birçok yapmaman gereken yapacağın şeyler var bunun icin eğitim alman gerek ya da kendin ufak kazalar ya da kazalardan kurtarışlar ile tecrübeni arttıracaksın

Artık motordan önce ekipmanını al diye bir şey söylememe gerek yoktur zaten, ekipman konusunda diyeceğim tek şey bütçeni zorla alabileceğinin en iyisini al sonra cc yükseltirsen gerçek anlamda hepsi elinde patlar, ben r25 ten zx6r 636 ya geçtim malesef r25 te kullandığım ekipmanlarım çöp oldu,bana yetmemeye başladı çünkü insan ne kadar kaliteli ya da pahalı malzeme alınca o kadar güvende hissediyor kendini

Motoruna koruma takozu taktırmayı ihmal etme ve mümkünse kaliteli bir şey al,bu düşük hızlarda yapacağın kazalarda motosikletin için sigorta olur ama bence en önemlisi ufak yan yatmalarında
    motosikletin direk olarak ayağının üstüne düşmesini önler

son olarak fren yapmayı tam anlamıyla öğren izleyebileceğin tüm videoları izle, ön arka beraber kullanımı çok ama çok önemli,
    Yoksa bu motor ben fren sıksam da durmuyor diyebilirsin halbuki motosiklet ile çok daha kısa sürede hız düşürebilirsin

Ben motorunu çoktan almışsın gibi konuştum ama dedigim gibi o motor büyük ihtimalle senin olacak, umarım en hayırlı zamanda senin olur, ve bu zevki en güzel şekilde alırsın

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)