Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

50cc Öneri (B Ehliyetinden dolayı)

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba,

Daha önce de forumunuzda uzun bir süre takılmıştım, bir oyun projesi (World of Tanks) aracılığı ile.

Her neyse bu sefer durum bambaşka Kendime ufak tefek yerlere gidebilmek ve bu sıcaklarda biraz rahatlamak biraz da kendimizi büyüklere hazırlamak için (Ehliyet inşallah önümüzdeki sene almak istiyorum) 50cc motor almak istiyorum. Son kanunlardan biriyle birlikte sanırım B ehliyeti olanlar kullanabiliyormuş. Şimdilik basit bir araç arıyorum, daha önce elektrikli motor kullanmıştım ve oldukça keyifliydi ve işimi de görmüştü. Ben aşağıdaki ürünü buldum sizin bu fiyat aralıklarında Ankara içinde önerebileceğiniz bir yer var mıdır?

http://urun.n11.com/scooter/mondial-scooter-100-nt-tukuaz-P143238673

Çok pahalı bir ürün almayı düşünmüyorum. Ondan dolayı fiyat bu aralıklarda veya düşük olursa daha da iyi olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    o 50'lik değil, 100'lük

satabas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750x dct
    50cc de en iyi motor sym orbit

100'lük olduğuna emin miyiz hocam, bunu nereden kontrol edebilirim?

Eğer bu doğru ise 100lük öneriniz var mıdır?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Nurychic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100'lük olduğuna emin miyiz hocam, bunu nereden kontrol edebilirim?

Eğer bu doğru ise 100lük öneriniz var mıdır?
    Verdiğiniz linkte motor hacmi 97 cc yazıyor.

Bitane kuba yeni motor çıkartıyor. En uygun onu alırsın. B ehliyeti ile kullanbilirsin. 50 cc bir motorsikletti sanırım

50 cc'de 3 ana seçenek var.

1) Skuter
    2) Cub
    3) Vitesli motor

Skuterlerin bagaj alanı geniştir ve vitesleri yoktur, otomatiktir. Sağ el ile ön, sol el ile arka fren kullanılır. Bisikletlerin tersi yani. Ayaklar tamamen serbest. Ayakla kullanılacak fren vites vb bir şey yok. 50cc 'de en çok skuter çeşitleri var. Düşük fiyatlı çin üretimlerinin yanısıra kaliteli markaların da 50cc skuterlerini bulmak mümkün. Lastikleri küçük olduğu için düz, temiz asfalt yollarda tercih edilir. Klasik kebapçı motorudur Bakınca insanın iştahı açılır.

Cub motorlar yarı otomatik viteslidir 4 vitesi vardır fakat debriyajı yoktur. Motosikletlerde olduğu gibi ön fren sağ el ile, arka fren sağ ayak ile kullanılır. Sol ayak ise vitesle meşkuldür. Lastikleri skuterden büyük olduğu için engebeli yollarda daha iyidir. Bagaj yeri çok azdır. 50cc'lik cub'lar sadece çinden motor getiren birkaç markada var. Yuki, Arora hatırlayabildiklerim.

Vitesli motor olarak bildiğim kadarıyla sadece Kuba'nın rx9'u var. Hem kullanım, hem görünüş olarak normal bir motosiklet. Debriyaj, vites, herşey var. Tek farkı motorunun 50cc olması.

Rahmetli Barkın Abimizin başlangıç motoru ile ilgili videosunu seyretmenizi öneririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

Başlangıç motoru:
    https://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

Klasik cafe racer tarzı bir motor istersen Kuba'nın çıkarttığı RX9 çok büyük bi ilgi görüyor şuan scooter cub dersen mondial revival var ama çirkin bi görüntüsü var paran yetiyosa fighter 50 al yada ege 50.

Arkadaşlar merhaba,

Daha önce de forumunuzda uzun bir süre takılmıştım, bir oyun projesi (World of Tanks) aracılığı ile.

Her neyse bu sefer durum bambaşka Kendime ufak tefek yerlere gidebilmek ve bu sıcaklarda biraz rahatlamak biraz da kendimizi büyüklere hazırlamak için (Ehliyet inşallah önümüzdeki sene almak istiyorum) 50cc motor almak istiyorum. Son kanunlardan biriyle birlikte sanırım B ehliyeti olanlar kullanabiliyormuş. Şimdilik basit bir araç arıyorum, daha önce elektrikli motor kullanmıştım ve oldukça keyifliydi ve işimi de görmüştü. Ben aşağıdaki ürünü buldum sizin bu fiyat aralıklarında Ankara içinde önerebileceğiniz bir yer var mıdır?

http://urun.n11.com/scooter/mondial-scooter-100-nt-tukuaz-P143238673

Çok pahalı bir ürün almayı düşünmüyorum. Ondan dolayı fiyat bu aralıklarda veya düşük olursa daha da iyi olur.
    Bahsettiğin model 100cc o yüzden a1 ehliyeti gerekir anladığım kadarıyla sende motosiklet ehliyeti yok o yüzden Kuba RX9 modelini al vitesli olması seni başlarda biraz zorlayabilir ama alıştıktan sonra yavaş yavaş motorunu yükseltirsin.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Revival 50. Bence görüntüsü çok güzel.

Alıntı ZaptNaMumkun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Revival 50. Bence görüntüsü çok güzel.
    Scooter tarzı alacaksa fighter almalı. Model yıllardır üretiliyor bi arıza yok yedek parçası bol.

50cc motorda dahi en azından dirseklik, dizlik, kask vs. gerekir. En iyisi motor ekipmanlarının hepsini almaktır. sonra artan bütçeniz 5 - 6000 TL civarındaysa peugeot, sym ve daelim marka gayet kaliteli 50cc skuterlar var.

Bütçeniz 3500 civarı ise mecburen çin malı alacaksınız. Genelde 50cc motorlar 3000 - 3500 TL arasıdır. Mondial revival 50 3790 TL, bir çok arkadaşa göre Kuba Fighter daha iyi ve fiyatı 3404 TL.

Tüm yorumlar için çok teşekkür ederim. Daha önce elektrikli bisikletten kalma aksesuarlarım duruyor. Sanırım bir ara Kuba mağazasına uğrayıp Fighter ve RX9 modeline bakacağım. Biraz uzun boylu olduğum için RX9 biraz daha mantıklı geliyor hem sanırım vites falanda var daha büyük bir motora alışmak için daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Daelim beagle 2bin km dir kullanıyorum. Memnunum yokuş çok fazla yoksa bulunduğunuz yerde tavsiye ederim. Düz yolda 70km stabil seyahet edebiliyorum.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    50 cc de bence vitesli almak daha mantıklı. Zaten hacim küçük gitmiyor otomatik olursa yüksek devir ceviremeyecegi için çekişi zayıf olur. Vitesli de redline bile yapılır

Tüm yorumlar için çok teşekkür ederim. Daha önce elektrikli bisikletten kalma aksesuarlarım duruyor. Sanırım bir ara Kuba mağazasına uğrayıp Fighter ve RX9 modeline bakacağım. Biraz uzun boylu olduğum için RX9 biraz daha mantıklı geliyor hem sanırım vites falanda var daha büyük bir motora alışmak için daha mantıklı olur diye düşünüyorum.
    İnternet sitesine göre RX9 haftaya perşembe gibi gelir. Geçtiğimiz hafta sorduğumda fighter da yoktu ve ne zaman geleceği belli değildi. En iyisi mağazaya gitmeden önce bir telefon edin.

Şu mondialleri kaliteli üretseler sanki elleri kopacak. Bir sürü çeşidi var mondialin ama hepsi kalitesiz

Alıntı bireycell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin model 100cc o yüzden a1 ehliyeti gerekir anladığım kadarıyla sende motosiklet ehliyeti yok o yüzden Kuba RX9 modelini al vitesli olması seni başlarda biraz zorlayabilir ama alıştıktan sonra yavaş yavaş motorunu yükseltirsin.
    hoş
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...otosiklet.html

Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu mondialleri kaliteli üretseler sanki elleri kopacak. Bir sürü çeşidi var mondialin ama hepsi kalitesiz
    Mondial üretici değil ithalatçı.
    Çinliler tarafından tasarlanıp üretilen motorlara kendi markasını bastırıp satıyor.

Kanka kaliteli üretseler pahalı olurdu zaten mondial kalitesiz olduğu için ucuz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler