Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Garantiden Çıkmak ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    oggomoggo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 (Honda CB125e-Pulsar 200 ns)
    Arkadaşlar Pulsar 200ns kullanıcısıyım.
    10 bin bakımının tahminen 250 tl civarı tutacağını öğrendikten sonra bakımlarımı kendim yapıp garantiden çıkmayı düşünüyorum.
    Ne dersiniz. Fikirleriniz benim için önemlidir.
    Yorum yapan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    filtre, yağ, ıvır-zıvır kendin al götür, 40-50 lira da işçilik toslarsın. 3 kuruş kâr edecem diye macera arama
    oggomoggo bunu beğendi.

koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam belki 250 lira bütcene göre fazla olabilir ama garantiden çıkarman bence doğru değil,allah esirgesin mekanik ağır bir kusur çıkar ise 250 den kaçıp 1000 lira masrafa girmek de var.ne olur ne olmaz...
    oggomoggo bunu beğendi.

Bende bununla ilgili bir konu görmüstüm. Ben bazen iki haftada bakıma getirme duruma getirme söz konusu oluyor. O yüzden hesap yaptım bakıma götürmesem daha karlıyım. Çünkü 3 ayda verdiğim parayla motorsikletin en büyük arızasını bile karşılıyorum. Bakımı servisin yaptığı gibi yapıyorum. Yağ degişimi ve diger işlemleri serviste göre göre ezberledim zaten. Tek bir sıkıntı var satarken bak ben motorsikletin bakımlarını tam yaptırdım kelimesini diyemiyorsun. Başkada bişey yok
    oggomoggo bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Km bakım aralığı kaç arkadaşlar 200 ns modelinde ve her bakımda bu kadar ücretmi alınıyor ?

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Pardon da 10 bin bakımında ne değişecek bu pulsarın.
    Hadi buji desek 3 adet.
    Hava filtresi desek.
    Yağ-filitre1 litre desek.
    Gerisi zincir germe ve yağlama-temizleme, balata spreyi kullanımı ve işçilik.

Bence fazla ücret.

Üründe problem çıkartma ihtimali var desek pulsar sonuçda ekrandı terleme filan olan şeyler bunlar. Size o rakamı ödetirler.
    oggomoggo bunu beğendi.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Garantiden çıkarmamak gerek, kronik sorunları olan bir motosiklet (kullanıcıları diyor) fazla masraflı bir sorunda cebinizi daha çok yakacaktir.
    oggomoggo bunu beğendi.

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    bende bir bajaj servisi olarak diyorumki cikma yarın motor kitler şanziman sıkıntı yaratir sübap keser falan direk organize işler e baglar seni bitirirler fiyat çokmu az mi bilemem bölge bölge degişiklik gösteriyor servis ücreti parça haric ama beyenmiyorsan kuralkandan ulaş bu fiyat normalmi de konuş ilgilenirler ve tavsiye olarak bu kadar entrika ve dalaverenin döndügü bir piyasada sen sen ol elindeki garantiyi boşa harcama .
    oggomoggo bunu beğendi.
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

motosero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    Olusacak bir ariza ne kadar garanti kapsamina girer.garanti denince aklima iki sey gelir.1-garanti kapsami disi 2-kullanici hatasi.bakimlarini kendi yapan biri icin.olay budur.
    oggomoggo bunu beğendi.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Evdeki bulgurdan olma derim dostum.
    oggomoggo bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    filtre, yağ, ıvır-zıvır kendin al götür, 40-50 lira da işçilik toslarsın. 3 kuruş kâr edecem diye macera arama
    Bazi bayiler malzemeleri goturunce boyle islem yapmiyo ama.. pulsar bayileri degisecek malzemeleri goturunce yapar mi islemleri acaba...

Bazi markalarda x bilmem nesini kullanmazsak garanti disi oluyor diyo, acaba boyle kistaslari var midir bajaj markasinin

Sirf merak
    oggomoggo bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazi bayiler malzemeleri goturunce boyle islem yapmiyo ama.. pulsar bayileri degisecek malzemeleri goturunce yapar mi islemleri acaba...

Bazi markalarda x bilmem nesini kullanmazsak garanti disi oluyor diyo, acaba boyle kistaslari var midir bajaj markasinin

Sirf merak
    servisin kullanacağı markalardan götüreceksiniz gene. bu ıvır-zıvır malzemelerin bir ithalatçısının belirlediği fiyat var, bir de motoru servise götürdüğüzde bakımı yapan işletmenin belirlediği fiyat var. ikinci işletme yani servis, ithalatçıdan edindiği bu bakım malzemelerini size kendi ödediğinden daha fazla paraya satıyor.

misal: ben motorumu servise götürdüm, yağ filtresine 40 lira, yağın litresine 45-50 lira yazılmış. kendim direkt ithalatçıdan aldığımda yağ filtresi 31-32 liraya, yağın litresi 33-35 liraya geliyor.

servis sizin götürdüğünüz malzemeleri mecbur kullanacak, çünkü onun da kullanacağı marka o. farkı ne? sizin cepte kalan 40-50 lira, minimum.
    oggomoggo bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servisin kullanacağı markalardan götüreceksiniz gene. bu ıvır-zıvır malzemelerin bir ithalatçısının belirlediği fiyat var, bir de motoru servise götürdüğüzde bakımı yapan işletmenin belirlediği fiyat var. ikinci işletme yani servis, ithalatçıdan edindiği bu bakım malzemelerini size kendi ödediğinden daha fazla paraya satıyor.

misal: ben motorumu servise götürdüm, yağ filtresine 40 lira, yağın litresine 45-50 lira yazılmış. kendim direkt ithalatçıdan aldığımda yağ filtresi 31-32 liraya, yağın litresi 33-35 liraya geliyor.

servis sizin götürdüğünüz malzemeleri mecbur kullanacak, çünkü onun da kullanacağı marka o. farkı ne? sizin cepte kalan 40-50 lira, minimum.
    servis ,firmadan direkt temin ediyor saniyorum ben hep. Firmadan da parakende satis yapmiyor.

Bana o zaman denizli honda yalan söyledi zamaninda vay.. vay... vay... vay...
    oggomoggo bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)