Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

10-20 bin tl bandında ilk motosiklet önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle selamlar arkadaşlar.İstanbulda otomobil kullanıcısıyım alternatif olarak motor almak istiyorum.İlk defa kullanacağım yaş 27.maddi bir kaygım yok çalışıyorum çok şükür.Benim niyetim istanbul trafiğinde acemilik dönemimde kullabileceğim bunun yanında bana sıkıntı çıkarmayacak kullanımı kolay bir motor bulmak.Her türlü değerli önerinize açığım.Skuter de olur başka bir modelde.İş yerim 10km uzakta gidiş gelişi motorla yapmayı planlıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    amaç trafikten kurtulma ise ve az yakan ve aşağı yukarı 100 km hız yapan bir scooter ise böyle bir şey olabilir.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam cbf150 alırım 6000 ya alırsınız üzerinizdeki acemiliği atarsınız
    Gerçekten çok tipsiz bir motosiklet ama bu en iyi başlangıç motorudur
    Forumu araştırın kafanızda bir fikir oluşur

Son olarak galeri Gülhan dan su bile almayın
    cenkyenmez ve oggomoggo bunu beğendiler.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    pcx 125 alınır keyifle binilir ardından istenilen motora gecilir. Satıldıgında deger kaybı da olmaz hem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    valla 10 20 arası demişsin ama ben sana eğer bulabilirsen yamaha mt25 tavsiye edicem.kullanımı kolay fiyat şu an için çok uygun piyasası dolu parçası full.vergi zammından önce 15.750 sanırım fiyatı var alabilirsen şanslı insanlar arasına girersin.gözün korktuysa tam tersi o zaman 10.000 tl altı scootera bakman mantıklı olabilir.yada 12.000tl nmax155 alıcaksın şehir içinde hayli hayli yeter.kısaca ne alıcaksan acele etmeni tavsiye ederim

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Suzuki drz400, crf250l.

Dual sport motorsiklet ile başlamanı tavsiye ederim. Damarlarında endurocu kanı olabilir. Ayrıca bozuk yollar, kaldırımdan inme durumları sıkıntı yaratmaz sana. Kafana eserse haftasonları geziye çıkarsın, malum yaz, gider yüzer dolaşır kafa dinler gelirsin, dağ bayır girer. iki motor da taş kadar sağlamdır, ikinci ellerini almada sıkıntı çekmezsin. iki motorunda yedek parçaları ucuzdur, servisleri her yerde bulunur. Ayrıca dual sport oldukları için kolay kolay bırakamazsın. Başlangıç motorundan çok uzun yıllar kalır sende. 2-3 sene sonra şehir motoru alırsın bunları da %100 dağ bayır motoruna çevirirsin, yine iş yapar. Ya da kafana eser sm yaparsın şehirde çılgın atar.

Neden dual sport öneriyorum, çünkü kontrol etmeleri kolay. Hafif motorsiklet bunlar. Düşürürsen hiçbir şey olmuyor, kırılan 40tl lik plastik oluyor ya da 100tl lik gidon borusu eğiliyor. Taş gibi. Az yakar, her yerde kullanılır, trafikte yüksek olursun, aynalara çarpmadan geçebiliyorsun. Ayrıca ben hiç endurocu olduğumu bilmiyordum, bir kere arkadaşın wr250r a bindim, ertesi hafta motoru sattım kuba str250 aldım, yani her şeyi yapabilen bir motorsiklet alırsan, başlangıç için, aynı zamanda da hafif, kolay bakımı yapılabilecek, düşürünce içinin acımayacağı, ilerde hangi tür motorsiklet sürmen gerektiğine karar verirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Trafikte kullanacaksanız skuter öneririm vites ile uğraşmazsınız.10-20 bin atasında skuter olarakta çok tercih edilen yamaha xmax250 öneririm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Motorla trafik tecrübeniz yoksa ilk vitessiz yani scooter ile başlaman istanbul trafiğinide göze aldık mı daha mantıklı olur. Kullandıktan sonra sıkılırsan satıp sana hitap edecek vitesli alırsın

Benim de aynı konudan kafam meşgul ybr öneriyor bir çoğu.

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Dostum 10 - 20 bandı nasıl bir bandtır yani 10000 lik iki tane de alabilirsin.
    10-12 bin desen ayağını yerden kesecek bişeyler olabilir.20000 oldumu 2.el güzel makinalar var önce modeli belirle kafanda
    scooter bana yeter dersen 300cc 400cc veya 500cc iyi bişey alabilirsin 20000 tl ye
    para sorunun yoksa xmax 400 veya forza 300 sıfır alabilirsin abs li.
    geldikleri gibi giderler 1918

Ne alacaksan en yakın zamanda al kardeşim

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Cbr 150 şiddetle önerilir. Ben kullanmadım ama çoğu kişi başlangıç olarak bunu gösterir. Vitesli motor uymazsa markalı bi scooter da olabilir.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Suzuki adres alabilirsin güzel motordur.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Kimse demiyor alma diye. Alirsan bu zamlarin ardi arkasi kesilmeyecek. Sen ben almaya devam edersek bu zamlara bir tepki olmayacak. Almayin kardesim. Ya da ikinci el alin. 2. Elde donsun piyasa sunlara para kazandirmayin...

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse demiyor alma diye. Alirsan bu zamlarin ardi arkasi kesilmeyecek. Sen ben almaya devam edersek bu zamlara bir tepki olmayacak. Almayin kardesim. Ya da ikinci el alin. 2. Elde donsun piyasa sunlara para kazandirmayin...

ikinci elmakla sıfır almak arasında fark yok tepkini ortaya koymak için. Sıfır motorsikletler zamlanınca ikinci el sahipleride yukarıya çekiyor fiyatları. Çünkü mecburen alacağız. 5000tl ikinci el 8000 sıfır olsun. sıfır 10k olunca ikinci eldeki adamda çekiyor 6000-7000e. e sonra 7000 vereceğime sıfır alırım daha iyi muhabbeti dönüyor. Temelli almayarak tepkini ortaya koyarsın. Ama o da olmaz, "devletimiz zam yaptıysa vardır bir bildikleri" diyen 30 milyon koyun olduğu için o fiyatlar artmaya devam edecek.
    Greenut ve tugr.md bunu beğendiler.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    O halde ben NMax diyeyim. Ise gidis gelis 20-25 km icin alacakmissiniz konfora onem verin bence.
    Butceniz her turlu baslangic motoru icin fazlasiyla yeterli. Ekipmanlar dahil.
    Nmax abs li ve konforlu bir motosiklet. Cekisi oldukca iyi ve performansi supermis. Xmax kadar da cusseli degil, iyi butceli baslangica ideal diye dusunuyorum.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xavosa arkadasın dedıgı gıbı nmax cıcek gıbı makına bıldıgım kadarıyla abs falan da var onda ama benım gonlum asıl vıteslıden yana dersen de bence bı duke serısı her turlu ısını gorur . kıvrak, cevık zıpır makınalar bu duke serılerı . allah gonlune gore versın .

merhaba acemi iseniz en güzeli içinize sinen birtane ybr 125 bulup almak olur.. daha sonra model yükseltirsiniz. ama motordan önce egitim ve ekipman önemli.. ekipmanında elinizden geldigince iyisini tercih edin.. mt 25 .. vs tavsiye edilmiş, bence acmi arkadaşlara göre degil ,gaza basınca 140-160 yapıyor ufak bir hatanızda şanslıysanız gözünüzü hastanede acarsınız..

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıfır almayın, ortamı görüyorsunuz böylelikle katkınız olur.ilk defa kullanacakmişsiniz, belki scooteri sonradan begenmeyebilirsiniz bi scooter test etmekte fayda var, ehliyet sebebiyle vitesli kullandığınızı varsayıyorum.

Bu dogrultuda arkadaşların da dediği gibi, ikinci el pcx125-150 ya da ikinci el ybr 125 uygun olacaktır,temizi de bulunur. O fiyat bandi da geniş olmuş;, başlangıç için yüksek fiyatlara çıkmaya gerek görmüyorum.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Elini çabuk tut bu kadar ötv kdv htv mtv btv derken ancak paran buna yetecek..

MotoRR ve tugr.md bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)