Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayatımda ilk defa bugün motosiklet kullandım. (Duygu paylaşımı)

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet sürücü kursu sayesinde hayatımda ilk defa bugun motor kullanma heyecanına sahip oldum. (CB 125 ACE)
    Üstünde gitmek çok farklı bir duyguymuş. Kafanın içinde sürekli bir rüzgar sesi var ve bi yandan fazlasıyla garip gelirken,
    Bir yandan fazlasıyla güzel hissettirdi. Ancak 5 yıldır araç kullanma deneyimine sahip olmama rağmen çok büyük zorluk çektim açıkçası.
    Nereye bakarsan oraya gidersin kuralını bugun daha ilk sürüşümde zararlı olmayan bir kaza ile öğrendim. U yapıp piste geri dönecektim.
    Ancak arkama doğru bakmak yerine "nasıl olsa dönerim amaaan" diye ufaktan debriyajla dönerken bakışım kaldırıma kitlendi birden.
    Ve kaldırıma çıktım motoru yatırmadım allahtan. Panik halinde sürekli nedenini anlamadığım bir şekilde gaz açıyorum.
    Bu herkeste olan bir durummu yoksa bana özel olan bir durummu bilemedim.
    Gözüm kadrana bakılıyken bir çok defa stop ettirdim motoru. Ancak gözüm ileri doğru bakarken hiç stop ettirmedim.
    Bilmiyorum ya çok farklı bir duyguymuş açıkçası. Ve kullanması sanırım zor. 25 Yaşındayım A alıcam ve umarım kazasız belasız bir kurs olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Hadi hayırlı olsun o zaman.
    Panik halinde genelde ön frene abanır insanlar aslında.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Hayırlı olsun şimdiden. Zamanla tüm eksikler gider merak etmeyin. İmkan varsa iyi bir yerden eğitim alın.

mrt0661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun diyelim .
    Kendi motorunu almadan önce ekipmaninj almanı kesinlikle öneririm
    Panik halinde gaz açma olayında motoru ayakta tutmak için maneti siliyosun ve kol açık kalıyor . Bı sure sonra alisacaksin . Motor güzel şeydir . Hazzı ve duygusu hiç bişey de yok . Umarım ehliyetini alır kazasız belasız bı ömür gecirirsin.
    Bu arada imkanın varsa extra sürüş eğitimi ala bilirsin. Çok çok faydası olacaktır.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Her zaman derim araba kullanmak iki boyutludur motosiklet kullanmak 3 boyutludur..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman derim araba kullanmak iki boyutludur motosiklet kullanmak 3 boyutludur..
    3 az gelir, bence 4

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Naçizane tavsiyem göstergelere gözün takılıyorsa üstünü a4 kağıtla kapat. Gideceğin yönü çenenle göster ve sürüş sırasında bunu sürekli kafanda tekrarla. Sürüş esnasında kendinle konuşabilirsin "sola dönüyoruz, çene dik bakışlar gideceğim noktada, hızım ve devrim uygun" şeklinde kendine anlat olan biteni. Motosiklet kullanmak çok keyifli iş. Ehliyetin şimdiden hayırlı olsun.
    RoofRoof bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)