Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

başlangıç motoru

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cf moto 150nk
    hayatımda motor kullanmadım. direk cf moto 150 nk ile başlamayı düşünüyorum. sizce doğrumudur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    bisiklet sürebiliyor musun?

Motosikleti
    cf moto 150nk
    evet sürebiliyorum

7.000 km kadar scooter ile trafik ve motor tecrübesi olan ve 250 cc altı vitesli bir motora geçmeyi planlayan bir motorcu olarak , araba ile trafik tecrüben de yoksa scooter ile başlamanı öneriyorum hocam.

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Geçen haftasonu güvenli sürüş eğitimine gittim. Şu an scooter kullanıyorum. Konusu açıldı hocayla sohbet ederken, vitesliyle başlamak daha mantıklı, 250 ccye kadar vitesli bir motorla başlanabilir demişti. Genelde deneyimli motorcular scooterdan ziyade vitesliyle başlamayı öneriyor. Biz de cbf 150 ile eğitim görmüştük.

Motosikleti
    Honda cbr 125r
    Bence mümkün ama vitesli motor kullanıcağın için alışman gerekiyor direk trafiğe çıkabileceğini sanmıyorum

Motosikleti
    pulsar rs 200
    Mesleğin iyimiş, yorucu oluyor mu? İyi para çarpıyorsundur, yamaha kawasaki felan bak.

Aslında başlangıç motoru diye birşey yoktur, herhangi bir motoru alır kursa gidersin, 2-3 güne rahatça kullanır hale gelirsin, kullanırsın derken normal kullanırsın diyorum, hız yaparım viraj yaparım uçarım kaçarım değil, motor kullanacaksan bu işin temeli, eğitimi falan es geçiyorum o zaten olacak, esası nefsine hakim olmak aslında, gerisi zamanla tecrübe kazanmaya korkularını yenmeye bakar...

eğitimide abartmamak lazım, kalkıpta en üst seviye eğitime çıkacağım, sınavına gireceğim derdine zaten hemen giremezsin, 1. 2. seviye temel kursları aldıktan sonra zaten sana hocanın diyeceği şu, kullan ve kendin tecrübe kazan, kazandıkça daha rahat olacak dahada iyi süreceksin,sonrası gelir daha üst kurslarıda alırsın olacakatır, 2-3 günlük eğitimle binersin olay sonrasında kendini geliştirmekte, yoksa motora 1 gün bile binen birisi alır o motoru düz yolda otobanda anında 200 leri geçer, sonrasında ilk virajda yada hatasında Hakkın rahmetine kavuşma ihtimali çok yüksek ihtimaldir, yani basmak hız yapmak değil olay, olay kendini geliştirmekte,sanırım anlatabildim, nefsine hakim olman bu işin temeli, gerisi zamanla gelecektir, hemen alayım hız yapayım demeyeceksin, bu 100 lük motordada 1000 liktede aynı, esas olay başka....

cbr 125r en guzel başlangıç olur senin için s8fır alacaksan yeni cikan abs li pulsar 160

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı DreamTheater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında başlangıç motoru diye birşey yoktur, herhangi bir motoru alır kursa gidersin, 2-3 güne rahatça kullanır hale gelirsin, kullanırsın derken normal kullanırsın diyorum, hız yaparım viraj yaparım uçarım kaçarım değil, motor kullanacaksan bu işin temeli, eğitimi falan es geçiyorum o zaten olacak, esası nefsine hakim olmak aslında, gerisi zamanla tecrübe kazanmaya korkularını yenmeye bakar...

eğitimide abartmamak lazım, kalkıpta en üst seviye eğitime çıkacağım, sınavına gireceğim derdine zaten hemen giremezsin, 1. 2. seviye temel kursları aldıktan sonra zaten sana hocanın diyeceği şu, kullan ve kendin tecrübe kazan, kazandıkça daha rahat olacak dahada iyi süreceksin,sonrası gelir daha üst kurslarıda alırsın olacakatır, 2-3 günlük eğitimle binersin olay sonrasında kendini geliştirmekte, yoksa motora 1 gün bile binen birisi alır o motoru düz yolda otobanda anında 200 leri geçer, sonrasında ilk virajda yada hatasında Hakkın rahmetine kavuşma ihtimali çok yüksek ihtimaldir, yani basmak hız yapmak değil olay, olay kendini geliştirmekte,sanırım anlatabildim, nefsine hakim olman bu işin temeli, gerisi zamanla gelecektir, hemen alayım hız yapayım demeyeceksin, bu 100 lük motordada 1000 liktede aynı, esas olay başka....
    Güzel anlattın ama bir yere kadar ;
    100 luk motor ile 1000lik asla aynı değil, olamaz.
    Hayatın temeli eğitim elbette ama motosiklet eğitimi almayıpta, eğitim almış insanlardan daha iyi olanlar var (en azından benim çevremde gördüğüm)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)