Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR 125 Hayalim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cf moto 150nk
    Merhaba arkadaşlar.. Kendimi tanıtmaya gerek yok. Motor sevdam nasıl başladı? Ne gördüm de motora olan sevgim başladı? Evet sorular bunlar. Ben 16 yaşındayım.. Bu yaşıma kadar motorun herkes gibi şeytan icadı olduğunu düşünür, binenlere iyi gözle bakmazdım. Sanırım birazda çevrenin etkisi oldu. Çünkü ne ailemde ne arkadaşlarımda kullanan kimse yoktu. Ve babam hep derdi; "Bi kere düştüğün zaman en az 3 5 yerin kırılır". Bende Tastik ettim. Sonuçta hem babam hemde kimseden görmemişim motoru yani.. Neyse işte, bir sınıf arkadaşım "kanka bi motor var aynı kawasaki ye benziyo, hem ucuz hem şekil" falan söyleniyordu dibimde. Tabikide dedim ki sakat iş falan binilmez motora. Sonra bi gün yurda giderken aklıma geldi. Bi bakayım dedim ne diyor bu çocuk falan. Girdim Sahibinden'e yazdım cbr 125. Hani ilk görüşte aşk derler ya, işte bende cbr'a ilk anda aşık oldum.. Motoru aileme söylesem bir şey demezlerdi zaten. Ben biraz o yönden şanslı bi çocuğum. Ben ne dersem hem hayır demiyolar. Bu seferde demediler zaten. Önce ehliyete Yaşın tutuyomu falan dedi annem.. Evet falan dedim hatta sürücü kursuna falan gittik kabullendi zaten. Ama ben hayatımda hiç motor sürmedim. Ve sürmediğim halde bu kadar sevdalıysam elimde olunca ne olur düşünemiyorum. Motor alıcam dediğim herkez araba al, motor tehlikeli, benim akrabam kaza yaptı falan gibi söylemler.. Bi süre sonra hepsine "he" diyip geçmeye başladım. Her gece rüyalarıma giriyordu. Hayal falan ediyodum motorum olsa ne yapardım diye. Ben hayatımda ailemden sonra hiçbir şeyi bu kadar çok sevmemiştim. Yolda gördüğüm her sport veya naked motora kilitli kalmaya başladım.. Bu yaz İngiltere ye gidicem.. Eğer ki gitmeseydim şu an elimde ehliyetim olucaktı.. Ama hayırlısı olsun diyorum. Geç olsun ama güzel olsun.. Emin oldun yazıya dökemediğim o kadar çok şey varki.. Bunlar sadece anlatabildiklerim. Birde sadece yaşanan şeyler var. İşte ona da kelimeler yetmiyor.. Ben aile ikna konusunda çok şanslıydım. İkna falan değil zaten konuştuk tamam dediler.. Umarım sizinkiler de Fazla sıkıntı çıkartmazlar.. Herkeze bol şanslar.. Motoru alınca görüşlerimi söylemek için gene burda olacağım inşallah. Kendinize iyi bakın..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Hayırlı olsun dostum.Ailen iyi kabullenmiş hemen.CBR'da zaten işini görür kullanımı kolay şekil bir motosiklet.Üstüne şekil bi ekipman dizersin.O araba al diyenlere de zaten he de geç dediğin gibi.Kaçı akrabası araba kazasında yaralanınca araba kullanmayı bırakmış acaba

Motosikleti
    cf moto 150nk
    aynen deidğin gibi. Hayırlısı olur inşallah.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Benzin pompacısı mı o akrabalar? Hangi benzinliğe gidersem gideyim, hepsi kaza yapmış motoru bırakmış olur. motorları da hep 600 lük ninja olur.
    bilirkişi ve zekeriyaimam bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    cf moto 150nk
    gram motor süren yok ailemde. o konuda biraz şanssızım.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı cıbır hayali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gram motor süren yok ailemde. o konuda biraz şanssızım.
    Problem olmaz, cbr 125 gayet iyi kullanışlı bir motordur arıza vs çıkarmaz. Motosiklet olayını çok aceleye getirmemen tafsiyemdir. Çok fazla hayale kapılıp işi gücü bırakma, gerisi zaten kendiliğinden gelir.

Foruma hoşgeldin bu arada...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    cf moto 150nk
    Artık öyle bi duruma geldiki yolda gördüğüm her cbr bi tokatmış gibi geliyo.. Bende olmayışı koyuyo artık. Ama haklısın aceleye gelmemesi lazım. İllaki olucakta ben erken istiyorum biraz daha. Hani millete hava yapiyim falan . Hoşbuldum teşekkürler..

Artık öyle bi duruma geldiki yolda gördüğüm her cbr bi tokatmış gibi geliyo.. Bende olmayışı koyuyo artık. Ama haklısın aceleye gelmemesi lazım. İllaki olucakta ben erken istiyorum biraz daha. Hani millete hava yapiyim falan . Hoşbuldum teşekkürler..
    İşte bak en korktuklarımdan birisi. Hani millete hava yapayım falan,bak nasıl tek teker oldum,görüyonmu ağa bak nasıl pati çekti, varmisin olum iddaya gibi kelimeler ile başlayıp rahmetli yı nasıl bilirdiniz ile biten cinsten şeyler.
    Dostum sakin ol,heveslisin gencsin ve en önemlisi acemisin kendine ve seni sevenlere kötü günler yasatmadan sakin ve bilinçli olarak kullan ki faydasını gör.
    cıbır hayali bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hayallerini küçümsemek gibi gelmesin kardesim ama, cbr125 görüp aşık olduysan, litrelik makinaya dokunsan kalp krizi geçirirsin heralde.

Sen hele bi gel sana 2T sürdüreyim ben aklın kaçsın. :D
    jimi_hendrix bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bu çocuk motoru aldıktan 1 hafta sonra arabaya yandan patladim, arkadan patladim, bariyere patladim, yayaya patladim diye konu açarsa şaşırmayın.

litrelik yarış motoru kullanıyorum daha bu triplere giremedim. two brothers full sistem egzoz olmasına rağmen apaçilik çok sık yapmam yada yapamam. Surda yanliyim de kizlar baksın, surda bağıttırıyımda şeklim olsun mevzularina hiç giremedim.

Mobiletten bozma 15 beygirlik motosikletle de neyin şeklini yapacaksın merak ediyorum.

İşte aileler bu yüzden çolu çocuğun eline motosiklet vermiyor. Ufacık çocuk aklınız la gaza gelip ölüyorsunuz sizin faturanizi tum motorcular ödüyor
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    cf moto 150nk
    Hava yapmak için tekere kalkmak veya yanlamak falan gerekmez. Tamam onların havası başka ama motorun duruşunu kastettim ben. Yorumlarınızı okudum ama sanırım beni anlamamışsınız..

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson

façan yansın karşim
    cıbır hayali, snappy x ve RoofRoof bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler