Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hacıosman sabah aksiyonu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emrah M. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar400
    Soldan yapıldığı için SOLlama deniyor sanırım.
    Aracın yaptığını motosikletli yapsa %100 motosikletli suçlu denirdi ya neyse ...
    Çelişkili geldiyse ikiside suçlu demek istiyorum ^^

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Burada motosiklet hatalı yazan arkadaşlarla bir gün beraber sürmek isterim.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    devlet şu action cam için ya ayrı bir ehliyet çıkarsın ya da ötv falan koysun/arttırsın. millet youtube da tık alabilmek için türlü türlü ajitasyon yapıyor. yakında motosiklete yaptırımlar gelir, benden söylemesi..

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ben yazdım.
    mesajlaşalım bir gün rüzgara salarız kendimizi.

dostlar, romalılar, yurttaşlar, dinleyin; (1)

gelelim motosikletin neden hatalı olduğu konusuna;
    ilkin Oğuzhan ın asli kusuru şurada dursun,
    okumadıysanız okuyun sonra devam edelim

motorlu araç trafiğinde motosiklet doğası itibari ile dış müdahalelere en doğrudan yanıt veren araç konumundadır.
    ilk mesajdaki fotoğrafları incelediğinizde (ulaşım sıkıntım olduğundan ekleyemedim);
    motosikletin önü boş,
    sol çaprazında bir araç var,
    arkadan gelen araç ise iki şeritli yolda önündeki araçlardan daha hızlı seyretme eğilimde,
    temel yaklaşım ; hareket halindeki cisim hareketini korumak ister. (bkz eylemsizlik kuvveti)
    arkadan gelen araç sürücüsünün iki seçeneği var,
    ya frene basacak ya da bir manevra ile hareketini devam ettirmek isteyecek,
    bu sürücünün frene basacağını düşünüyorsanız this is the end / beautiful friend ... irmikli olursa sevinirim.
    motosiklet sürücüsünün ise iki seçeneği var,
    arkadan gelen aracın manevra alanını kapatmak,
    arkadan gelen araca yol vermek.

genelde ikinciyi tercih ederim,
    birinciyi yaptığım zamanlarda oluyor.

buradaki mesele hayatta kalmaktır.
    bu tarz nüansları kaçırmanız size çok pahalıya patlar.

size zarar geldikten sonra haklı olmanızın bir anlamı yok.
    bu sebepten motosiklet sürücüsü kendisini korumalıdır.

örnekte sürücü kendisini korumadığı için hatalıdır.

dip notlar;
    (1) bu sesleniş şeykspir isimli halk ozanının julyus sezar (arkadaşları jül sezar da der) isimli oyununda markus emminin seslenişidir,
    sezar dayının öldürülme tarihi milattan önce 44 yılındadır,
    elemanlar o yıllarda bu hitabı yaparken (tamama roma vatandaşı olmak ayrıca tartışılır vs) bundan yüzlerce yıl sonra kullarım olarak hitap edilen tebadan çıkmış bir toplum içerisindesiniz.
    işte o sürücünün fren yapmamasının sebebi nazarımda bu dur.

soruları alabilirim.
    cevaplayacağım anlamına gelmiyor.

Yani şimdi beyaz araba önündeki siyah arabayı sağlamak için sert bir şekilde gibi, tabiri caiz ise makasımsı bir şekilde, sağ şeride giriyor. Sonra motorluyu farkedince, Allah razı olsun ezmemek için, geri şeridine geçer gibi yapıp gaza basıyor ve tekrardan önündeki arabayı sağlıyor. Bu yanlış değil mi? Ben mi yanlış biliyorum? Arabaları sağlama yapmak yasak değil mi? Yok yapıyor ise hatalı değil mi?

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Trafikte bir arabayla aynı hızda yenında yada biraz gerisinde ilerleyecekseniz aynadan şöförün yüzünü görebildiğinizden emin olun. Zira siz onu görüyorsanız oda sizi görebilir. Yok görmüyorsanız oda sizi göremez. Bu durumda konum değiştirin. Bazı ayılar hiç aynaya bakmadan da şerit değiştiriyor o yüzden temkinli olun her zaman. Bazılarıda görse bile iplemiyor emniyet şeridine atsın motosiklet kendini diye düşünerek iplemiyorlar.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Otomobil, minibüs, kamyonet ve motosiklet süren bir kişi olarak. Bu saydığım araçlarda kör nokta minimum seviyededir ki bu bir mercedes ayna konumlandırması parasına göre iyi dir.
    Yukarıdaki araçların kör noktası azdır ve azıcık o oturduğum koltukta sağa sola kımşanırsan göremeyeceğim nokta kalmaz. Bu nedenle aynada birazda sağda solda risk varmı araştırması yaparak şerit değiştirmek zahmetinde bulunularak araç sürülmeli.
    Dolayısıyla eğitimsizlik, kendini geliştirememek, .iktiretçilik, tarlayı satmış araba almış felan felan... vs.
    Motosiklet için bulunduğu konuma gelirsek gayet doğru konumda şeridinde.
    Hatası o an aracın o kör nokta diye arkasına sığınılan bahane noktasında olması. Hız konusuna girmeyeceğim o an yolun şartlarına göre gitmek te hata değildir bir hızlanıp bir yavaşlamakta. Her fert kendi sürüşüne göre trafik kuralını yönettiği sürece sıkıntılar devam eder.
    Ölmemek için sakat kalmamak için dikkat edin.
    Kurallar yaptırım yapma gücüne sahip olmadıkça insanların düzelmesi mümkün değil. Şimdi bu görüntüyü WhatsApp dan haber sitelerine gönderin maganda diye yayınlasınlar.
    Kurallar düzeltmiyorsa insanları medya nasıl olsa haber yapacağı gerçekleri haber yapamadığı için bu görüntüyü havada karada yayınlar. Görenler düzelir belki.
    SIKINTILI BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ BİLİN İSTERİM.
    vişneçürüğü bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Şu videoda motosiklet sürücüsünü suçlu bulanlara akıl sağlığı diliyorum. Birisi size arkadan çarptığında "niye aynana bakıp kenara kaçmadın?" deseler ne dersiniz?

Kimse kimsenin kör noktasına göre hareket etmek zorunda değil. Motosikletin kör noktasını motosiklet kontrol edecek, mercedesin kör noktasını mercedes kontrol edecek. Şerit değiştiren araç sürücüsü kendi kör noktasını kendisi kontrol etmek zorundadır.

Tabii biz motosiklet sürerken başka araçların kör bölgesinde kalmamaya dikkat ederiz fakat bunu mecbur olduğumuz için değil başkalarının yapacağı hayvanlıkları tolere etmek için yaparız.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    insanları öküz diye internette ifşalayan denyolari bulup yumruklamak istiyorum. Arkadaşım senin ananı, teyzeni, teyze kızını, babanı, amcanı, amcaoğlunu, araba kullanırken birisi videoya alıp öküz diye internete yüklese nasıl bir tepki verirsin?
    Kendi kendine içinden söv, kapat mevzuyu hani nedir bu internete yükleyim de paylaşayım hevesi?

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Özküzlük yapan öküz olarak ifşa edilirsin.
    Yarası olan gocunur. Öküzlük yapmazsan sıkıntı yaşamazsın.
    Ülkede yasa masa kimse takmadığı için, bu tip hareketleri yapanları ifşa etmeye devam edeceğim.

Son sözüm de motor sücüsüne hata bulanlara; Sizin mantığınıza göre kimseye bir şey olmadığına göre bu olayda kimse hatalı değil öyle mi?
    Araba bana çarmış olsaydı da ben araç sürücüsünün kör noktasında olduğum için ben hatalı olacaktım.
    Ülkede trafik kurallarının uygulanmaması o kadar kanıksanmış ki artık en temel kural ihlalinde bile tartışma yapılıyor.
    Hatta trafiği geçelim en temel hak hukuk yok ülkede, böyle giderse de bu durumun düzeleceği yok.
    Bu kafalara bir şey anlatılmaz, size kolay gelsin gençler.

Motosikleti
    sym joymax
    dediğim gibi m evlana değilim,
    üslubunuza dikkat edin.
    bana ninjalık yaptırmayın.

yazdıklarımı da iki kere anlamıyorsanız üç kere okuyun,
    yine de anlamıyorsanız.

o araç sana çarpıp zarar verdikten sonra haklı olsan ne olmasan ne ?
    derdini gider marko paşaya anlatırsın.
    kendinizi koruyun,
    kendi ağzınla söylüyorsun kanun yok, kural yok diye.
    nasıl anlamamazlıktan geliyorsun.

Oğuzhan haklı mıydı ?
    haksız mıydı ?
    konusuna girip bak.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Takside ne kör noktası yahu ? Hadi benim kamyonda kör noktam var. Kasalı sonuçta. Takside çevirsin kafasını baksın. Ha çoğu öküz çevirip bakmayı bırak aynaya bakmaktan aciz. Dikkatli olmak lazım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğim gibi m evlana değilim,
    üslubunuza dikkat edin.
    bana ninjalık yaptırmayın.

yazdıklarımı da iki kere anlamıyorsanız üç kere okuyun,
    yine de anlamıyorsanız.

o araç sana çarpıp zarar verdikten sonra haklı olsan ne olmasan ne ?
    derdini gider marko paşaya anlatırsın.
    kendinizi koruyun,
    kendi ağzınla söylüyorsun kanun yok, kural yok diye.
    nasıl anlamamazlıktan geliyorsun.

Oğuzhan haklı mıydı ?
    haksız mıydı ?
    konusuna girip bak.
    Bak aşağıdaki mesajımda ne yazmışım. Bunun üzerine bu konuyu uzatmaya, ahkam kesmeye gerek var mı?
    Ben insanlar trafikte nasıl öküzler olduğunu görsünler diye bu paylaşımı yapmışım, forum yazarlarından güvenli sürüş dersleri almak için değil.

Alıntı kolokolo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, akan trafikte sinyal falan vermeden cart diye şerit değiştirmek çok normal çünkü bu ülkede..
    Bu durumda frenle falan da kurtarılmaz, ancak bu şekilde kurtarılır ve kurtarıldı da.
    Ha motosikletin orada olmaması lazım o bir gerçek.
    Haklı ve ölü falan gibi klişeleri de bir tarafa bırakalım, burada araç sürücüsünün kural ihlali var, kural ihlali yani haktan haksızlıktan bahsetmiyoruz. Kavramları karıştırmayalım.
    Siz bu kuralsızları kabul ettiğiniz sürece, bu işler daha kötüye gidecek.
    Hakkını aramayan hakkını alamaz.
    Selametle..

Rahmetli Oğuzhan'ı yolda araç çiğneyip kaçmış, bak bakalım bilirkişi ne yazmış raporuna.
    Ara ara o bilirkişi bu foruma yazanlardan biri olabilir mi diye düşünüyorum artık.

Motosikleti
    sym joymax
    hepimiz İzlandalıyız can sıkıntısından türk gibi davranıyoruz.
    heyecan olsun diye türk forumu kurduk. eğleşiyoruz.
    sarıların jóhannesson geçen kavşağa girerken 0,000023 saniye geç sinyal vermiş.
    vay kutup ayısı vay ....

neyse sana bir şey olmamış ya gerisi önemli değil.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu gibi paylaşımların amacı ne.Paylaşımı yapan arkadaş büyük bir kaza tehlikesi atlatmış ve burada paylaşarak bakın aslında ben kurallara uyuyorum ama otomobil sürücüsü yüzünden böyle tehlikeli bir duruma düştüm diyerek ve buradaki kullanıcılardan bunun onayını almak içinmi açıyor konuyu.Yoksa arkadaşlar ben kurallara uygun hareket ettiğim halde dikkatsiz bir sürücü yüzünden böyle bir olay yaşadım.Mevcut trafik kuralları bizi hayatta tutmaya yetecek şekilde uygulanmıyor maalesef.Bu duruma düşmemek için neler yapmalıyız.Sürüşümüzü nasıl bu şartları da göz önünde bulundurarak geliştiririz diye mi ekliyor.Sonuçta buradan sürücüye ceza kesemeyeceğimize göre yorumlamayı da ona göre yapmak lazım diye düşünüyorum.
    zaferce bunu beğendi.

Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kör nokta nedir bilir misiniz?
    adam sinyal bile vermemiş yüzde 90 yan aynaya bile bakmadı, ne kör noktasından bahsediyorsunuz ?

Başlığı bir tek ben mi yanlış okudum bir tek benim mi içim fesat

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Motosikleti suçlayanlar saçmalamayın.

Hani kereste keserken makinaya kereste süren usta varya vazgeçmiş bir an yoksa kesti bitti.

Bu ülkede motosiklet kullanmak pür dikkat istiyor maalesef.

Sevgiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)