Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet çok tehlikeli yaa!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Hergün defalarca duyuyorum bu cümleyi. Tamam iyi güzel ama çok tehlikeli binilmezki buna diyorlar.
    Bir arkadaşım vardı 1 hafta önce 2000 tl'ye mont aldığım için benimle dalga geçiyordu. Para harcayacak yer bulamıyorsun 2000 tl'ye mont almışsın diyordu. Halbuki zar zor biriktirerek aldım oda ayrı bir konu
    Dün birisinin motoruna artçı olarak binmiş süren kişide ehliyet yok önüne yaya çıkmış ön freni sıkınca asfaltla bütünleşmişler muhtemelen 1-2 metre falan sürüklenmiş her taraf sıyrılmış Yanına gittim sabah yüzüme baktı yok abi motor akıllı işi değil dedi. Tabi dururmuyum hemen soktum lafı benimle dalga geçiyordun monta bukadar verdin kaska bukadar verdin diye. Eğer ekipmanın olsaydı çiziksiz atlatabilirdin dedim.

Cevap: Yok abi ne giyersen giy gene aynı kaporta sensin sonuçta , illa bişey olurdu. Sende sat gitsin motoru akıllı işi değil bu illa birgün düşersin...

Evet motosiklet kültürü neden gelişmiyor ? sorusunun en basit cevabı aslında. Bunun gibi binlerce insan var bu zihniyette. Evet ortada bir tehlike var ama nasıl olsa kaporta sensin deyip kask takmayan adamlar 20 km/h ile düşüp öldüğünde cezası tüm motorculara kesiliyor aslında.
    Bu zihniyet düzelir mi bilmiyorum ama uzun bir süre düzelmeyeceği kesin.
    EmirE, Kızıl pars, pea ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    S.git arabana bin uzaklaş burdan diyerek fazla lafa girmemek lazım. Ne desen anlamayacak çünkü.
    EmirE, espresso, mokar ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Bunu bide motora binen adamlar da söylüyor. Babam motorcu arkadaşlarına bizim oğlan da motor alcakmış, ne yapsak diyor. Adam çok tehlikeli yaa aldırma falan diyor. Sonra ayıkla pirincin taşını.
    leyli bunu beğendi.
    HONDA

#BZ3082

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tehlikeli olan motor degildir. tehlikeli olan insandir. insan faktorunun oldugu her durumda risk vardir. kirmizida duran arbanin yanina tir geldi ve dorsesi arabanin ustune dustu ayni aileden 4 kisi feci sekilde can verdi. dusunun araba hareket halinde bile degil. kisacasi insan faktoru. motor kullananda cok dikkatli olmali, gaza gelmemeli, morak bozuk, sinirli, uzgun hallerde motora binmemeli. bunun disindaki hersey on goru, refleks ve tecrubedir.
    espresso bunu beğendi.

genel olarak bakarsan gayet normal

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Sevgili arkadaşlar, forumda üzerine daha önce konuşmuştuk. "Motorun tehlikeli oluşu" diğer taşıtlarla kıyaslanarak söyleniyor ve doğrudur.

Taşıt denilince toplumun aklına gelen arabadır. Araba ve motorla aynı kazayı yaptığımızda alicagimiz hasar çok farklıdır. Arabaya binerken tulum,bellik,kask,çizme ve eldiven giyinerek bindiğimi hatırlamıyorum,bugün parmak arası terlik ve şortla kullandım,sadece kemerimi takmam yeterliydi.

Örneğin; kırmızı ışıkta bekliyoruz ve arkadan 30 km hızla bir minubus geliyor arabanıza çarpıyor, arka tarafta hasar var,başka bir sıkıntı yok. Motorla ışıklarda beklerken aynı minibüs geliyor ve 30 km hızla çarpıyor,yerdesiniz,şanslıysak kırık çıkık yok.

Bu ve benzer örnekler çoğaltılabilir. Egitim ve ekipman bu gerçeği degistirmez. Zaten kaza istatistikleri sonuçları üzerine yapılan araştırmalarda şunu göstermiş arabalarda geçirilen kazalarda yaralanma oranı %20 , motorda ise %80.

Biz motoru çok seviyoruz ama bu diğer (araba,otobüs vs) çevresi celik,metal bir kabuk ile sarılmış, her tarafı airbagler ve diğer güvenlik sistemleri ile donatılmış olan taşıtlara göre kesinlikle çok daha yüksek oranda riske sahip.

Ayrıca denge konusunda, dört tekeri yere basan taşıtlara göre yine zayıf kalıyor,yani ayni çukurdan araçla geçince yoldan çıkma savrulma ihtimali ile motorun ki bir değil. Ayaklıgı açmadan motorun bırakın yanlız başına,devrilecektir ama araba kendi başına olduğu yerde durabiliyor.

Sonuç; ekipman, eğitim vs ile bu riski biraz daha aşağı çekiyoruz ama yine de çok riskli maalesef. Kabul edelim..

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Geçen buna benzer bir konu açmıştım çevremdeki herkes zamanında alay ediyordu heauuuu motoramı binilir olm diye...Ve bu alay edenlerin şu an hepsinde motor var bazıları hatta ekmeğini bundan kazanıyor..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Tamam deyip geçiyoruz

tehlikelidir, ölumcul sonuclari vardir vs vs. Sana uyuyorsa ve icine islemisse bin motoruna takma kimseyi, yok efendim sureklo ölüm korkusu ve suphelerle biniyorsan zaten binme kardesim. Tehlikeli veya değil o yaralanma istatistiklerine gelince az bise parmagi soyulanlarida hesaba katiyorlar gibi geldi bana.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar, forumda üzerine daha önce konuşmuştuk. "Motorun tehlikeli oluşu" diğer taşıtlarla kıyaslanarak söyleniyor ve doğrudur.

Taşıt denilince toplumun aklına gelen arabadır. Araba ve motorla aynı kazayı yaptığımızda alicagimiz hasar çok farklıdır. Arabaya binerken tulum,bellik,kask,çizme ve eldiven giyinerek bindiğimi hatırlamıyorum,bugün parmak arası terlik ve şortla kullandım,sadece kemerimi takmam yeterliydi.

Örneğin; kırmızı ışıkta bekliyoruz ve arkadan 30 km hızla bir minubus geliyor arabanıza çarpıyor, arka tarafta hasar var,başka bir sıkıntı yok. Motorla ışıklarda beklerken aynı minibüs geliyor ve 30 km hızla çarpıyor,yerdesiniz,şanslıysak kırık çıkık yok.

Bu ve benzer örnekler çoğaltılabilir. Egitim ve ekipman bu gerçeği degistirmez. Zaten kaza istatistikleri sonuçları üzerine yapılan araştırmalarda şunu göstermiş arabalarda geçirilen kazalarda yaralanma oranı %20 , motorda ise %80.

Biz motoru çok seviyoruz ama bu diğer (araba,otobüs vs) çevresi celik,metal bir kabuk ile sarılmış, her tarafı airbagler ve diğer güvenlik sistemleri ile donatılmış olan taşıtlara göre kesinlikle çok daha yüksek oranda riske sahip.

Ayrıca denge konusunda, dört tekeri yere basan taşıtlara göre yine zayıf kalıyor,yani ayni çukurdan araçla geçince yoldan çıkma savrulma ihtimali ile motorun ki bir değil. Ayaklıgı açmadan motorun bırakın yanlız başına,devrilecektir ama araba kendi başına olduğu yerde durabiliyor.

Sonuç; ekipman, eğitim vs ile bu riski biraz daha aşağı çekiyoruz ama yine de çok riskli maalesef. Kabul edelim..
    Tamam kabul diğer araçlara göre daha fazla risk var. Ama kafasında kask olmayan adamla full ekipman gezen adam bir değil. Biz ekipman giyerek kendimizi ölümsüz yapmıyoruz ama bu riskleri minimum seviyeye düşürüyoruz. Kimse burda motosiklet tehlikesiz demiyor en profesyonel motorcu bile kabul eder bu gerçeği. ama gelipte yeaa motosiklet akıllı işi değil. Sat gitsin diyen insanada normal gözüyle bakmam ben. Her defasında tamam deyip geçiyorum sıkıntı bunu bana demeleri değil sıkıntı bi halt bilmeyipte herşeye yorum yapmaları.

Ehliyet alırken bana eğitim veren KURS... Motosiklet çok tehlikeli arabaya bin keyfine bak diyor. Bakın bunu söyleyen bir sürücü kursu...
    ve haliyle bu kafa bu zihniyette motosiklet kültürünün gelişmesini önlüyor. adam diyorki nasıl olsa herkes geçiyor kurstan bizde pek eğitimi fazla tutmuyoruz. Kask niye vermiyorsunuz diyorum...!!! Zaten fazla hızlı gitmiyoruz ki diyor.

bunlar sadece %1'lik bir kısmı. Motosikletin tehlikesi diğer araçlara göre daha fazla kabul ediyorum ama kimse gelipte bu akıllı işi değil diyemez. Yolda tanımadığım adamlar durdurup bu sıcakta o montla yanmıyomusun , çıkar tişörtle serin serin gez diyenlerde var. Nerden tutsan elinde kalıyo.
    espresso bunu beğendi.
    Doğa insan olmadan da yaşar; ama insan doğa yok olduktan sonra yaşayamaz

https://youtu.be/Irk_iehuqVI

biri youtube etiketi yapabilir mi
    insta: veli_montana_

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı TlntS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tehlikelidir, ölumcul sonuclari vardir vs vs. Sana uyuyorsa ve icine islemisse bin motoruna takma kimseyi, yok efendim sureklo ölüm korkusu ve suphelerle biniyorsan zaten binme kardesim. Tehlikeli veya değil o yaralanma istatistiklerine gelince az bise parmagi soyulanlarida hesaba katiyorlar gibi geldi bana.
    Tehlikesinin ve kaza olması halinde sonuçlarının neler olduğunun hepsinin farkındayım. Yani dediğim gibi insanlar bunu desin çok umrumda değil aynen deyip geçiyorum. ama sadece bu insanlardaki geri kafalığa kızıyorum. nekadara aldın motoru diyor 16 bin diyorum salak muamelesi yapıyor. Yahu kardeşim biz bilmiyor muyuz 16 bin tlye arabada alabileceğimizi. Hepsini boşverelim. Salla gitsin diyelim. ama bir zamandan sonra hayatına etki etmeye başlıyor insanın. En basitinden motoru sevip bütün risklerini kabul etmiş insanlar ailem izin vermiyor, eşim istemiyor motor alamıyorum diye yüzlerce konu açıyor. Bunlar hep bu saçmalığın sonuçları...
    Doğa insan olmadan da yaşar; ama insan doğa yok olduktan sonra yaşayamaz

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Beni sıktı artık bu muhabbetler. Kimseye birsey aciklayamam, boyle "mitisiklet tihlikili " diye lafa dalanada cevap vermem.Kafam çekmiyor hiç. Herseyimiz tamda bir motosiklet kulturumuz eksik kaldi.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Alıntı VeliTrknn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tehlikesinin ve kaza olması halinde sonuçlarının neler olduğunun hepsinin farkındayım. Yani dediğim gibi insanlar bunu desin çok umrumda değil aynen deyip geçiyorum. ama sadece bu insanlardaki geri kafalığa kızıyorum. nekadara aldın motoru diyor 16 bin diyorum salak muamelesi yapıyor. Yahu kardeşim biz bilmiyor muyuz 16 bin tlye arabada alabileceğimizi. Hepsini boşverelim. Salla gitsin diyelim. ama bir zamandan sonra hayatına etki etmeye başlıyor insanın. En basitinden motoru sevip bütün risklerini kabul etmiş insanlar ailem izin vermiyor, eşim istemiyor motor alamıyorum diye yüzlerce konu açıyor. Bunlar hep bu saçmalığın sonuçları...
    Yahu milletin geri kafali oldugu icimize sokulan yabanci sayisi ve bu yabancilara her alanda oncelik vermemizden ve bunu yapanada ulke tapusunu vermemizden belli degilmi? hazir motorsiklet kullananlari fetodan iceri atmazlarken tadini cikaralim.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Yahu milletin geri kafali oldugu icimize sokulan yabanci sayisi ve bu yabancilara her alanda oncelik vermemizden ve bunu yapanada ulke tapusunu vermemizden belli degilmi? hazir motorsiklet kullananlari fetodan iceri atmazlarken tadini cikaralim.
    Dayıoğlu öncelikle hiç bir siyasi parti fanboyu değilim, en iyisinin ta ninesini....

Ama su konuyu siyasete nasıl bağlayabildin inan aklım almıyor.
    Hayır bu otu boku siyasete bağladigin zaman sende "Herkes gibi" sınıfına giriyorsun yapma, iyiliğin için söylüyorum.

Konuya gelince, niye bu kadar takıyorsunuz hocam ?
    Hayır ben mi çok vurdum duymazim acaba diye düşündüm bir an ama sanmam.

Motosiklet tehlikeli yiaaa...
    La sanane oğlum ? De geç.
    Sanane lan at kafası de geç.
    Saygı duyduğun biriyse ağzını tutman gerekiyorsa, Abi/Abla can benim canan benim boşverin ölürsem hesabımı bana soracaklar sıkıntı etme de geç.

Sürdüğüm bu "tehlikeli araç" yüzünden genç yaşta ölmezsem eğer, toruna torbaya anlatıcam, bizim gençliğimiz şu 3 konu ile yok oldu gitti siz yapmayın sakin bu hatayı dicem.

*Motosiklet Tehlikeli mi ?
    *Abs olsa kaza yaparmıydı ?
    *1000rr ile başlarsam ölürmüyüm ?
    bursalıali ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayıoğlu öncelikle hiç bir siyasi parti fanboyu değilim, en iyisinin ta ninesini....

Ama su konuyu siyasete nasıl bağlayabildin inan aklım almıyor.
    Hayır bu otu boku siyasete bağladigin zaman sende "Herkes gibi" sınıfına giriyorsun yapma, iyiliğin için söylüyorum.

Konuya gelince, niye bu kadar takıyorsunuz hocam ?
    Hayır ben mi çok vurdum duymazim acaba diye düşündüm bir an ama sanmam.

Motosiklet tehlikeli yiaaa...
    La sanane oğlum ? De geç.
    Sanane lan at kafası de geç.
    Saygı duyduğun biriyse ağzını tutman gerekiyorsa, Abi/Abla can benim canan benim boşverin ölürsem hesabımı bana soracaklar sıkıntı etme de geç.

Sürdüğüm bu "tehlikeli araç" yüzünden genç yaşta ölmezsem eğer, toruna torbaya anlatıcam, bizim gençliğimiz şu 3 konu ile yok oldu gitti siz yapmayın sakin bu hatayı dicem.

*Motosiklet Tehlikeli mi ?
    *Abs olsa kaza yaparmıydı ?
    *1000rr ile başlarsam ölürmüyüm ?
    genelleme yapinca arkadas bende detayli aciklama yapmak istedim. Bu millete birsey anlatamazsin diye yoksa anlayan insan sikbogaz etmez zaten. Ayrica forum canli kalsin diye konusuyoruz yoksa emin ol motor kullananlar bu laflari artik duymuyor bile.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    genelleme yapinca arkadas bende detayli aciklama yapmak istedim. Bu millete birsey anlatamazsin diye yoksa anlayan insan sikbogaz etmez zaten. Ayrica forum canli kalsin diye konusuyoruz yoksa emin ol motor kullananlar bu laflari artik duymuyor bile.
    Hacı takmayın kafaniza boşverin ya
    Relax olun, motor çok tehlikeli dedikleri anda "Harbimi !" diyip tekere geleceksin uzayacaksın ordan, arkandan sığır sığır bakacak.

Kedi uzanamadığı ete mundar dermiş, tehlikeli dermiş aynı şey
    Cevdet61, bursalıali ve Mustaphalanx bunu beğendiler.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Yalan yok yani. Motosiklet kara taşıtları içinde en tehlikelisi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Bu tipler arabadalarki emniyet kemerini koltuğun arkasından dolayan tiplerle aynı kafada.
    espresso ve Mustaphalanx bunu beğendiler.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Vallahi ben motosikletimin hiç bir zaman, hiç bir şekilde etrafındaki kişi ve nesnelere karşı tehlike unsuru olduğuna şahit olmadım.

Ne zaman ki ben üzerine biniyorum, işte o zaman tehlikeli bir durum oluşmaya başlıyor.

Motosikleti suçlamamak lazım diye düşünüyorum.
    espresso, TarıkTekin ve anafartas bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)