Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipman dizilimi ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    caddeadami1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ???
    Beyler kısmetse ilk motorumu(ilk sıfır demek daha doğru olur) alacağım. Ekipman olarak yazlık ve kışlık ne almam gerekiyor? Tam bir liste yazar mısınız .. bir de sizce en uygun fiyatlı güvenilir site hangisi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    hayırlısı olsun , bence hatay/antep te donanımlı bir motosiklet mağazası varsa dal içeri , kask, mont,eldiven, bot, bellik dene gör . Yazlık kışlık olanlara ve aralarında ki fark a da bakmış olursun . Dört mevsim mont sakın alma bence çünkü yazın pişersin , site olarak ta feyzioğlu, motoplus, motosiklet aksesuarları.com, hudson deri. bunlara da bi göz gezdiriver. Yurt dışı olarak ta fc moto yada amazon.de iyidir.
    caddeadami1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Aslında benimde ekipman almam gerekiyor bende sade dizlik dirseklik eldiven ve kask var.
    Rüzgardan yaş yağmurdan soğuktan koruyacak ve korumaları olan güzel bi mont almam lazım. Birde yaz ve kış için ayrı ayrı eldiven alacağım.

Motosikleti
    ???
    Motosiklet pantolonu almak mantıklı mı? Yoksa normal pantolonumuzun üstüne dizlik taksak aynı şeye denk gelir mi artıları nedir motosiklet pantolonunun?

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Motosiklet pantolonu almak daha avantajlı. Çünkü tek özelliği koruyucuları değil sürtünmeye de dayanıklı. Senin takacağın koruyucuların harici yerler meslek kalça, bel, üst bacak vs. Bi düşme anında yere temas edecek heryer korumasız kalacak.

Motosikleti
    Alıntı caddeadami1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet pantolonu almak mantıklı mı? Yoksa normal pantolonumuzun üstüne dizlik taksak aynı şeye denk gelir mi artıları nedir motosiklet pantolonunun?
    Hocam pantolon almak daha iyi arkadaşın da dediği gibi ama ben almadım belki daha sonra alırım. Benim bildiğim pantolonun kalça kısmına gelen taraflarda da korumaları var diye biliyorum ama görmedim ben hiç giymedimde.

Motosikleti
    ???
    Anladım bayramınız da kutlu olsun

Alıntı caddeadami1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki motorsiklet pantolonu almak
    100 km hizla giderken düşersen ortalama olarak 65 metre mesafede durursun bu mesafenin ilk 10 metresinde pantolon yirtilir gerisini sen düşün

Motosikleti
    Alıntı mete333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki motorsiklet pantolonu almak
    100 km hizla giderken düşersen ortalama olarak 65 metre mesafede durursun bu mesafenin ilk 10 metresinde pantolon yirtilir gerisini sen düşün
    Katılıyorum başıma geldi ama 100 le değil 60 felandı hız ve sadece yaralarım vardı kırık v.s olmadı tabi şanslıymışım kameradan da izledim felaket kazaydı ama şans eseri sadece yüzümde bi kaç yanık ( izi bile kalmadı) kaşımda ve ufak tefek bölgelerde bir kaç dikişle kurtuldum. Kırık felan yoktu. Ekipman takmamıştım 2 sene oluyor, ama şans eseri hiçbir şey olmadı. Tabi olmayacağı anlamına gelmez dikkat edelm ekipman kullanalım.
    Pantolon felan paramparçaydı :D Normal pantolon sürtünmeye dayanmıyor.

Ekipman konusunda rahmi barutçu nun videosunu izleyebilirisiniz

Motosikleti
    ???
    Motosiklet pantolonları daha mı dayanıklı oluyor?

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Motosiklet pantolonları sürtünmeye özellikle sürtünme esnasında ortaya çıkan ısıya çok daha dayanıklı. Ayrıca dizlik takmaktan çok daha konforlu bir seçim. Dizlerde ayrıca kalça kısımlarında korumalar mevcut.

Motosikleti
    ???
    Bilgi veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum iyi bayramlar dilerim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)