Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Herşeyi alttan mı almalıyım? Yeter artık!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wolverine, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Arkadaşlar daha iki gün önce motorumla sağ şeritten giderken dibimden bi araç makas atarak geçti sinirlendim yakaladım bunu napıyorsun dedim git gece gece dedi arabada 4 Kişiler bende sen git arkadaşlarının yanında attislik yapma dedim sonra bida yaptı Işık'larda durdular tartıştık biraz bişey olmadı bundan iki ay önce sırf korna çaldım diye iki kişi inip bıçak çektiler bana lafı uzatmadan asıl meseleye geleyim şimdi ben lustral kullanıyorum psikolojim bozulmaya başladı yani ne yapayim herşeyi alttanmı alayim kaska kameramı takayım?
    Artık her motorla çıkınca arkamda kız arkadaşım varken aklıma böyle şeyler getiriyorum kendimi geçtim ya artçılarıma bişey olursa diye korkuyorum biraz uzun oldu farkındayım ama psikolojim bozulmaya başladı sizden tavsiye almam gerekiyor kesinlik kavga etmeye çalıştığımı düşünmeyin teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax

ne bekliyon gardaş...

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Makine nedir?

Discover ile böyle tepkiler alman pek de şaşırtıcı değil. Trafik makine seçiyor, bazen elektrikli pisikletle karışıyorum trafiğe önüme atlayan atlayana, sıkıştıran sıkıştırana... Tabi pek kimseye bir şey demiyorum, kendimi riske atmıyorum mümkün olduğunca... Fakat Fazer ile çıkınca yaklaşımları farklı oluyor, doğal bir durum olarak görüyorum, saygı eksikliğinden kaynaklanan doğal bir durum. Fazer ile sıkıştıran olunca adam, içeridekileri seçmeksizin -bayan, çoluk çocuk, yaşlılardan bahsetmiyorum; eğer kıstırırlarsa beni yerler mi yemezler mi o açıdan- yakaladım mı hesabını sorarım kibar bir şekilde çoğu direk geri vites yapıyor zaten, geri vites yapmayan tek tük vatandaşa doğrudan kendimi tutamayıp sövüyorum önce şaşırıyor sonra bakıyor kaya sert illa geri vites yapıyor. Çok şükür henüz fiziksel bir münakaşaya girmişliğim yok, plakalı kameralı yerlerde de bu tarz girişimlerde bulunmayıp basar giderim.

Adana sakat yer, eğer yaşın küçükse pısırık durursan üstüne gelirler. Küçük makineleri pek iplemiyor kimse, dün iki tane benim yaşlarımda hatta büyük ihtimal benden birkaç yaş büyük eleman adres sordu, kasktan suratım pek belli olmuyor sakal da var, söze amca diye başladı. Fikir verir bu olay anlatmak istediklerime dair. Makinenize güveniyorsanız atarınızı yapın, basıp gidemeyecek durumdaysanız biraz eyvallah etmek kendi sağlığınız açısından iyidir, özellikle Adana gibi bir yerde. Emniyet subabınız sağlamsa 15 kişiye dahi saldırabilirsiniz herhangi bir zan altında kalmayacak şekilde

Tavsiye değildir yazdıklarım elbet fakat durum bu...

Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ne bekliyon gardaş...
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makine nedir?

Discover ile böyle tepkiler alman pek de şaşırtıcı değil. Trafik makine seçiyor, bazen elektrikli pisikletle karışıyorum trafiğe önüme atlayan atlayana, sıkıştıran sıkıştırana... Tabi pek kimseye bir şey demiyorum, kendimi riske atmıyorum mümkün olduğunca... Fakat Fazer ile çıkınca yaklaşımları farklı oluyor, doğal bir durum olarak görüyorum, saygı eksikliğinden kaynaklanan doğal bir durum. Fazer ile sıkıştıran olunca adam, içeridekileri seçmeksizin -bayan, çoluk çocuk, yaşlılardan bahsetmiyorum; eğer kıstırırlarsa beni yerler mi yemezler mi o açıdan- yakaladım mı hesabını sorarım kibar bir şekilde çoğu direk geri vites yapıyor zaten, geri vites yapmayan tek tük vatandaşa doğrudan kendimi tutamayıp sövüyorum önce şaşırıyor sonra bakıyor kaya sert illa geri vites yapıyor. Çok şükür henüz fiziksel bir münakaşaya girmişliğim yok, plakalı kameralı yerlerde de bu tarz girişimlerde bulunmayıp basar giderim.

Adana sakat yer, eğer yaşın küçükse pısırık durursan üstüne gelirler. Küçük makineleri pek iplemiyor kimse, dün iki tane benim yaşlarımda hatta büyük ihtimal benden birkaç yaş büyük eleman adres sordu, kasktan suratım pek belli olmuyor sakal da var, söze amca diye başladı. Fikir verir bu olay anlatmak istediklerime dair. Makinenize güveniyorsanız atarınızı yapın, basıp gidemeyecek durumdaysanız biraz eyvallah etmek kendi sağlığınız açısından iyidir, özellikle Adana gibi bir yerde. Emniyet subabınız sağlamsa 15 kişiye dahi saldırabilirsiniz herhangi bir zan altında kalmayacak şekilde

Tavsiye değildir yazdıklarım elbet fakat durum bu...
    Eğer geri vites atsam ölümüne döverlerdi beni acaba 600 rr da böle olucakmı
    Ayrıca hiç tek atarlanan olmadı bana hep fazla oluyo

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen gün kışlanın önündeki U dönüşü yasak yerden dönen birine korna çalıp "ne yapıyorsun" şeklinde ellerimi açtım. (Araba kullanıyordum.) Baktım aynadan hareket çekiyorlar filan. Tipler faul zaten. Arkama takıldılar. Yeni hastanenin oraya kadar geldiler. Normalde kaçardım da hastanenin önünden birileri çıkınca o fırsattan istifade önüme geçti. İndi arabadan. Geldi diyor ne el kol yapıyorsun. Dedim ne dönüyorsun ulan yasak yerden, canımızı tehlikeye atıyorsun. Sana ne diyor. Baya camı kırmaya çalıştı yumrukladı. Farkında bile değil başkalarının canını tehlikeye attığının. Aynen tek teker gezip kendi canımı tehlikeye atıyorum, size ne ciler gibi. Acayip pişman oldum inip kemiklerini eline vermediğime. Ama biliyorum ki dövseydim de pişman olacaktım. Ki adana yani biliyoruz, sıcak diye güneşe ciddi ciddi ateş eden kafada insanlar var. Çeker vururlar..

Dediğin gibi olan bizim gibilere oluyor maalesef.

Telefondan yazıyorum. Yanlışlar varsa özür dilerim.
    Wolverine, bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı Wolverine, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha iki gün önce motorumla sağ şeritten giderken dibimden bi araç makas atarak geçti sinirlendim yakaladım bunu napıyorsun dedim git gece gece dedi arabada 4 Kişiler bende sen git arkadaşlarının yanında attislik yapma dedim sonra bida yaptı Işık'larda durdular tartıştık biraz bişey olmadı bundan iki ay önce sırf korna çaldım diye iki kişi inip bıçak çektiler bana lafı uzatmadan asıl meseleye geleyim şimdi ben lustral kullanıyorum psikolojim bozulmaya başladı yani ne yapayim herşeyi alttanmı alayim kaska kameramı takayım?
    Artık her motorla çıkınca arkamda kız arkadaşım varken aklıma böyle şeyler getiriyorum kendimi geçtim ya artçılarıma bişey olursa diye korkuyorum biraz uzun oldu farkındayım ama psikolojim bozulmaya başladı sizden tavsiye almam gerekiyor kesinlik kavga etmeye çalıştığımı düşünmeyin teşekkür ederim.
    Hocam lustral o kadar ağır bi ilaç değil ki, reçetesiz bile alınabiliyordu epey oldu belki reçeteli de olabilir şimdi değiştiyse uygulama.
    Tabi ağır değil diye herkes almasın doktor kontrolünde kullanın sonuçta psikolojik etki yaratan ilaçlar bunlar doktor kontrolünde kullanın doktora gidin sonra mesuliyet sorumluluk kabul etmem.

Dostum yapacağın şey kask kamerası alacaksın plakasını felanda çekeceksin bu tür durumlarda yasal prosedürünü tam bilmem ama polise gidip şikayetini vereceksin.

Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Hocam lustraldan önce bi Xanax geçmişim var ama düzeldim çok şükür.
    Motor kullanmaya çekinir oldum içim öyle doluyorki bişey yapsan sorun yapmasan kendi kendini yiyorsun ben anlamadım bu insanlar ne yani ulan harbi şaka gibi ya :D
    Ben Allah'ın adaletine inanıyorum kimsenin yaptığı yanına kalmicaktır bu yüzden içim bi nebze rahat.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tecrübe dışında biraz makinayla alakalı. Binersen s1000rr gibi alete kimse saygıda kusur etmez. arabada da öyledir, pahalı olana yol verirler

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tecrübe dışında biraz makinayla alakalı. Binersen s1000rr gibi alete kimse saygıda kusur etmez. arabada da öyledir, pahalı olana yol verirler
    Ya bence birazda yaşadığımız şehre göre değişiyor. Mesela İstanbul gibi trafiği yoğun şehirlerde motorcular fazla trafik sıkıntısı çekmiyor ama araçlar yeri geliyor saatler bekliyor ve bu motorculara karşı bi sinire yol açıyor bence. Hani biz bekliyoruz onlar niye beklemiyor gibisinden bi düşünce var sanırım, sonuçta biz aralardan gidip kırmızı ışık yansa bile en önde durup yeşil yandığında çıkıp gidebiliyoruz ama 4 tekerli bi aracın öyle bir avantajı olmadığı için süre dolana kadar geçemeyince tekrar tekrar bekliyorlar. Biz o kadar beklemiyoruz çünkü araları kullanıyoruz ve öne geçip yeşil yanınca çıkıp gidiyoruz e haliylede bize karşı bi tavır oluşuyor.

Mesela ben Çorumda yaşıyorum, burada pek trafik sorunu olmuyor olsada nadir ve kısa sürüyor benim denk geldiğim en azından öyle söyleyim.
    Motorumda Mondial Roadracer 125 ama yinede saygı görüyorum. Tabi herkesten değil ama genel olarak saygı görüyorum mesela 2 araç olu kapatmış oluyor aralarındaki boşluklarda geçebileceğim kadar olmuyor bi araç hafif kayıyor yana benim geçmemi sağlıyor, yol veriyorlar, önüme kırmıyorlar. Hatta bi kere lastiğim patlamıştı dayının biri pick up la gidiyordu dedi yiğenim noldu dedim abi lastik patladı gidemiyom elimde de götüremedim lastik iyice inmiş it it gitmiyor. Yardımcı oldu pick up a yükledik zorda olsa 3 kişi, servise kadar götürdü sağolsun.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Trafikte biraz hoşgörü ile alakalı , şimdi aktif şekilde araç ve motor kullanınca ikisinide tahmin edebiliyorum. Motordayım , akşam yol boş adam ters yöne girmiş üzerime geliyor, benide farketmiş görüyor. Şimdi korna çalıp sellektör çakıp el kol yapmanın manası yok bana kalırsa , ufak bir hareketle geldiğimi belli edip uygun bi şekilde geçip gidiyorum. Araba sürerkende motorcular öyle bir yerden çıkıyor ki , elimden geldiğince müsade ediyorum ters şeride girip metrelerce tersten gidenler felan fıstık yol durumu müsaitse hoşgörü karşılıyorum ters sapağa girmesini çünkü ordan girmese adam 100 mt ileri sapağa gidecek , ordan tekrar geri felan fıstık...
    Kısaca her kurala uymayanı kurala uydurmaya kalksam hem kendime stres olucak hem karşı tarafa çok fazla takmayın kafayı kırmaya değmez aceleci davranmayın. Bırakın müsade edin önce yaya geçsin , bırakın araba sizden önce yola girsin.
    Biraz tavsiye verebilceğim tek şey sakin ve yavaş gidip çevrenize odaklanın insanların milletin ne yapmaya çalıştığına bakın inanın çok keyifli oluyor böylesi
    Video bana ait mesela izleyebilirsiniz 3.40'dan sonrasını , motovlog felan çekmeyi sevmem kask kamerasını açmıyorum bile çoğunlukla hatta ama sürüşüm hep böyle sakindir
    Wolverine, ve espresso bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Wolverine, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alttan alacaksın tabiki! ne oldu, bir sıkıntı mı var hayırdır?

araba kalabalıksa alttan almakta yarar var.
    Akias bunu beğendi.

Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alttan alacaksın tabiki! ne oldu, bir sıkıntı mı var hayırdır?

araba kalabalıksa alttan almakta yarar var.
    Alttan alıyorum genelde zaten sorun o değil sorun gergin olmam sürekli insanlar iyidir diyorum iyi şeyler düşünüyorum 5 dakka geçmiyo .. :D

Motosikleti
    Tracer700
    Şimdi siyasete girmek istemiyorum ben kullanırken arabalardan hızlı kullanıyorum sıkıntı çıkmıyor yalnız bu ülkede yasalar düzgün işlemediğinden herkez kendi yasasını yürütmeye çalışıyor buda yetmezmiş gibi bir de suriyelileri doldurdular memlekete ortalık öküz kaynıyordu iki katına çıktı maşallah
    velizrsln bunu beğendi.

fatihy1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki z 250 sl
    İyi bayramlar
    Kurye eğitiminde hocanın bir sözü vardı, trafikte sorun yaşadığınız başka bir şoföre rast geldiniz ve tartışma çıktı. Şimdi adamı evde anası babası ailesi terbiye edememiş , okulundaki öğretmeni terbiye edememiş, belki ustası belki hocası o yaşa kadar terbiye edememiş sen iki laf iki yumrukla mı terbiye edeceksin. Hadi birini ya diğerleri. Tek çare yolumuza bakmak. Selametle
    Akias, Wolverine,, Sokollu ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Alıntı fatihy1977 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bayramlar
    Kurye eğitiminde hocanın bir sözü vardı, trafikte sorun yaşadığınız başka bir şoföre rast geldiniz ve tartışma çıktı. Şimdi adamı evde anası babası ailesi terbiye edememiş , okulundaki öğretmeni terbiye edememiş, belki ustası belki hocası o yaşa kadar terbiye edememiş sen iki laf iki yumrukla mı terbiye edeceksin. Hadi birini ya diğerleri. Tek çare yolumuza bakmak. Selametle
    Çok doğru diyorsun hocam her deliyi biz adam edemeyiz bundan sonra yoluma bakacam.
    Sokollu ve espresso bunu beğendiler.

bugün arabayla yaşadığım 2 konuyu anlatıyım;
    ben genelde sakin kullanan biriyim ilk eve dönerken 3 şeritli yol geniş ben ortadayım kimse yok arkada önde adamın biri arkamda dibime kadar gelip hafif sellektör yaptı sonra yavaş yavaş geride mesafe bıraktı bu neydi şimdi ...

daha sonra gene sahil yolunda biraz trafik sıkışık 2 şeritli yol sağ tarafım dolu arabalar var ışıktan falan kalkmıştık sanırım arkadan beyaz ışıklı beyaz bir bmw en sevdiğimden geldi arkada dibime kadar geldi bir kaç sellektörden sonra uzunları açtı arkamdan bende hiç yol vermedim beni sağladı biraz gidince sağ taraf açılınca, bende önüme geçince bende sellektör yaptım fren yaptı arabamda emanet var sinirlendim çekip vursam olan gene bana olucak, vurmasam sinirlendiğimle kalıcam

yanii her türlü biz zararlı çıkıyoruz bunun başka yolu yok, ülkeyi terk etmek için bişeyler yapmaya çalışıcam
    insta: veli_montana_

Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün arabayla yaşadığım 2 konuyu anlatıyım;
    ben genelde sakin kullanan biriyim ilk eve dönerken 3 şeritli yol geniş ben ortadayım kimse yok arkada önde adamın biri arkamda dibime kadar gelip hafif sellektör yaptı sonra yavaş yavaş geride mesafe bıraktı bu neydi şimdi ...

daha sonra gene sahil yolunda biraz trafik sıkışık 2 şeritli yol sağ tarafım dolu arabalar var ışıktan falan kalkmıştık sanırım arkadan beyaz ışıklı beyaz bir bmw en sevdiğimden geldi arkada dibime kadar geldi bir kaç sellektörden sonra uzunları açtı arkamdan bende hiç yol vermedim beni sağladı biraz gidince sağ taraf açılınca, bende önüme geçince bende sellektör yaptım fren yaptı arabamda emanet var sinirlendim çekip vursam olan gene bana olucak, vurmasam sinirlendiğimle kalıcam

yanii her türlü biz zararlı çıkıyoruz bunun başka yolu yok, ülkeyi terk etmek için bişeyler yapmaya çalışıcam
    hocam sen silahı felan bırak bence hapse girmek yerine ölmeyi yeğlerim ben :D

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Sakal bırak.Şaka değil bu.Gidip apaçi modelleri yapma tabiki.Gandalf misalide olmasın.Ama günlük hayatını etkilemeyecek seni rahatsız etmeyecek derecede sakal bırak.Lüks görünümlü olmasın ama o zaman daha fazla yüklenirler tiki falan filan bilmem ne.Amaç serseri imajı vermek değil.İnsanlar alışkanlıkları, bilinçaltı sebebiyle yüz görünümüne göre kafalarında seni bir skalaya tabi tutarlar.Çok bakımlı yada lüks bir stile sahipsen genelde yüklenirler.Biraz daha pis sakallı bir stile sahip olursan seni agrasif bir pozisyona koyarlar.Populer sakal stilleri içindede agrasif göstererek ve günlük hayatında seni tipten,stilden dolayı zora sokmayacak sakal stilleri var.Denemek bedava eğer yapabiliyorsan bir dene derim.Benden 8 ve 12 yaş büyük adamlar abi diyordu.Ben tabi birebir görüştüğüm insanların bana bu şekilde hitap etmesinden hoşlanmadığım için açıklığa kavuşturdum işi ama diğer türlü işe yaradığını söyleyebilirim.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    motosiklet tepesinde iken bir süre önce bıraktım insanlarla dalaşmayı. önüme kırana olsun sıkıştırana olsun hiç bir şey demiyorum artık. boşuna kendini paralamanın alemi yok. çok uyuz olduğuma orta parmak gösterip gaz açıyorum inan bana kuduruyorlar, yakalayamıyorlar da. tavsiye ederim.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Turunun zeki/guclusu neslini devam ettirir.

Konu insan olunca gucu geciyoruz; medeniyeti, kursunu vs. Zeki olan yasamaya devam edecek.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)