Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Türkiye Şartlarında Artçılı Binilebilecek İdeal Motosiklet (Soru değil tartışma)

Motovento
    REKLAM ALANI
    msafacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Motosikletini yeni satmış motorcu sendromunun belirtileri bende baş göstermeye başladı. Motosikletim varken hava güzel olduğunda içim mutluluk dolardı. "tam motorluk hava" derdim ve atlardım motoruma. Güle oynaya yol alırdım. Artık hava güzel olduğunda karalar bağlıyorum. Her gün motosiklet resimlerine bakıp bakıp iç geçiriyorum. Her markanın sitesine bakıp bakıp çıkıyorum. Fiyat listelerini indirip ağlıyorum. Hayaller kuruyorum. Hayallerimi eşimle paylaşıyorum. Yeni bir motosiklet alıncaya kadar da bu sendromlar devam edecek sanırım. Derken gerçekçi tarafım ağır basıyor ve alınabilecek ideal motosiklet üzerine kafa patlatıyorum. Bu kafa patlatmalar sonucu vardığım sonuçlar;

Bana göre Türkiye şartlarında alınabilecek ideal motosikletin özellikleri:

- Menşei Japon, Avrupa ya da eşdeğer kalitede bir şey olmalı: Çünkü eşimle bindiğim motorumun teknik bir sıkıntıdan dolayı bizi riske atmasını asla istemem.

- Bulunduğum İlde servisi olmalı, yedek parçası ulaşılabilir olmalı: Çünkü yedek parça yüzünden aylarca motorumu yatırmak istemem.

- 250 CC olmalı: Çünkü eşimle birlikte seyahatlerimde beni 110 km/saat hızla güvenli bir şekilde götürsün yeter, ayrıca vergi dilimi ve yakıt sarfiyatı nedeniyle de 250 cc ekonomik.

- ABS'li olmalı: Çünkü güvenli bir şekilde duramayıp hem eşimini hem kendimin hayatını riske atmak istemem.

- Titreşimsiz ve konforlu olmalı: Çünkü üstünde uzun süre geçirmeyi planlıyoruz. uyuşmuş bir ayak istemem.

- Artçısı konforlu olmalı : Eşiyle gezenler ne demek istediğimi çok iyi anladı

- Hafif araziye girebilmeli : Çünkü ülkemizin yolları zaten arazi gibi. E arada bir hafif yayla yoluna da girsin. Gezilecek güzel yaylarımız var.

- 100km'de 3 ila 4 lt arası benzin harcamalı: malum benzin fiyatları, ekonomi vesaire. Rahat rahat gezebilmeli.

- Şehirler arası yollarda güvenli bir şekilde sollama yapabilmeli : Çünkü sıkıştırırlar, kaçamazsın, ezerler, üzerler...

- 20.000 TL'nin altında fiyatı olmalı: Çünkü ben dahil çoğu yurdum insanı için bu fiyat bile bütçeleri çokça zorlamak anlamına geliyor.

Amma hayal kurdum he. Var mı böyle bir motosiklet Bu derdin çaresinin 250 cc bir yol endurosu olduğunu söylediğinizi duyar gibiyim. Ama henüz gelip gelmeyeceği ve fiyatı belli olmayan Suzuki Vstorm 250 dışında bu beklentilere yaklaşabilecek motor henüz Türkiye'de yok. Sayın motosiklet distribütörleri duyun sesimizi. Getirin şöyle bir motor. 300 lük getirip 28.000 fiyat çekmeyin, alamayız. 250 lik çinli getirip 14.000 isteyin eyvallah. Ama bakın bunun üzerine 6000 daha koyup içi rahat ederek motora binebilecek bir sürü insan var. Sayın motosiklet distribütörleri hadi sizin için bedavadan pazar analizi de yaptım top artık sizde iyi haberlerinizi bekliyoruz.

Saygılarımla,
    Motorsuz motorcu.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hocam eğer seleye kaplama yaparsanız ns200 abs, sizin isteklerinizi aşşağı yukarı karşılar

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    0 km mi olacak ?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 cc 20 bin kayme. Bu gunleri de mi gorecektik....
    msafacan ve manofsteel bunu beğendiler.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    abs söz konusu olduğunda cevap vereyim: "böyle bir motosiklet henüz yok."

not:eşimle geziyorum ve cbf150 kullanıyorum.

not2:abs'den vazgeçilirse Inazuma, Inazuma F, Hyosung Gv250, Daelim 250'lik cruiser olabilir.
    msafacan bunu beğendi.

250 cc zaten yetersiz gelir,
    Sizin ilacınız ikinci el CB500F gibi duruyor
    SAZMAN, msafacan ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

DL250......

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    İsyanıma dil olmuşsunuz. )

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    bende sorduğun motorun hayalini kuran biriyim, inş seneye almayı düşünüyorum.

paran varsa kawasaki versys 300 paran yoksa mondial rx3i evo al derim.

yamaha mt-25 daha spor ve naked bir model, honda crf 250 rally ise selesi çok dar endurodan çok cross tarzı.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    BMW R1200GS
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Adam yok.....

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Araziye girebilmeli şartını kaldırırsak ABS li maxi scooterlar olur, pekala da güzel olur.

ousi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700X
    Nc700x kullanıcısıyım hali hazırda 21-22 civarı veya nc700s 19-20 civarı keza sadece tipleri değişik 2 motor. Yakıt tüketimi benzin fiyatı 5.12 kuruş iken uzun yol 120-130 hızda 17 kuruş. Ortalama 100 km de 3.3 ile 3.6 arası şehir içi bu rakam 4.2 ye çıkabiliyor. Bizi çinliye iten ötv zamları sağolsun ancak 250cc öyle rahat motoru hangi japon çıkartırsa çıkartsın türkiye de sıfır fiyatı en az 26.000 tl olur. Hazır herkes trafikten sıkılmış yaz gelmiş bir kampanya yapmak yerine gizliden gizliye zam yapılıyor. Temiz 2. el bulabilirsen tavsiye ederim.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı EmirE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam eğer seleye kaplama yaparsanız ns200 abs, sizin isteklerinizi aşşağı yukarı karşılar
    Evet aşağı yukarı ama seleyi değiştirsek de el kadar artçı selesi ve yüksek artçı pozisyonu istenen konforu vermeyecektir. Sanırım :D

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 km mi olacak ?
    0 ya da ikinci el yeter ki beklentileri karşılasın

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc 20 bin kayme. Bu gunleri de mi gorecektik....
    malesef hocam bugünleri de gördük. zamanında 250 cc ye 10.000 bile fazla diyorduk nereden nereye.

Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs söz konusu olduğunda cevap vereyim: "böyle bir motosiklet henüz yok."

not:eşimle geziyorum ve cbf150 kullanıyorum.

not2:abs'den vazgeçilirse Inazuma, Inazuma F, Hyosung Gv250, Daelim 250'lik cruiser olabilir.
    bende cbf 150 ile eşimle güzel geziler yaptım. gene ona mı dönelim yeni sattık

zaten absyi çizsen, yukarıdaki seçeneklere göre inazuma f en alınabilir seçenek.

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc zaten yetersiz gelir,
    Sizin ilacınız ikinci el CB500F gibi duruyor
    farklı bir bakış açısı olmuş. ama güzel bir alternatif gerçekten. nedense hep yok sayıyorum unutuyorum bu modeli. çantanı, tur camını taksan valla olur tek elediğimiz seçenek vergi avantajı olur.

Alıntı canerz35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DL250......
    Hani nerde

Alıntı waldorf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsyanıma dil olmuşsunuz. )
    herkesin isyanı bu :D

Alıntı tozlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende sorduğun motorun hayalini kuran biriyim, inş seneye almayı düşünüyorum.

paran varsa kawasaki versys 300 paran yoksa mondial rx3i evo al derim.

yamaha mt-25 daha spor ve naked bir model, honda crf 250 rally ise selesi çok dar endurodan çok cross tarzı.
    versy çok zor ya ikinci el çiçek dl650 var ya o fiyata insan kıyamaz rx3i evo ile ise ilişkim ise çok gelgitli. bir kanım kaynıyor. sonra o göstergeye bakınca ben çinim diye bağırınca bir soğuma oluyor. mt serisi ve ktm duke serisini ben zaten tek kişilik olarak düşündüğüm için direk eledim düşünmedim bile

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW R1200GS
    öhö öhö evi arabayı sattırmayın bana

Adam yok.....

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araziye girebilmeli şartını kaldırırsak ABS li maxi scooterlar olur, pekala da güzel olur.
    eşimde dahil skutır sevemiyoruz bir türlü, evet rahat, evet konforlu ama olmuyor sevemiyoruz.

Alıntı ousi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc700x kullanıcısıyım hali hazırda 21-22 civarı veya nc700s 19-20 civarı keza sadece tipleri değişik 2 motor. Yakıt tüketimi benzin fiyatı 5.12 kuruş iken uzun yol 120-130 hızda 17 kuruş. Ortalama 100 km de 3.3 ile 3.6 arası şehir içi bu rakam 4.2 ye çıkabiliyor. Bizi çinliye iten ötv zamları sağolsun ancak 250cc öyle rahat motoru hangi japon çıkartırsa çıkartsın türkiye de sıfır fiyatı en az 26.000 tl olur. Hazır herkes trafikten sıkılmış yaz gelmiş bir kampanya yapmak yerine gizliden gizliye zam yapılıyor. Temiz 2. el bulabilirsen tavsiye ederim.
    Gözü karartıp o cc lere çıkarsak kafalar iyice karışıyor. ama göz kararması an meselesi. mesela honda nc750x i 33 bine satabiliyorsa. atıyorum nc250x gibi bir model çıkarıp neden 20 bine satamasın. zor olmamalı

Hepsini karşılayan motor memlekette ciddi ihtiyaç. Ihtiyaç bu olduğu için olsa bile gelmez.

Motosikleti
    Eşinizle x10 a bininiz ya da x9 da olur. Sonra tekrar deneyiniz. Ben 12 yıllık evliyim ve sadece evli iken 10 motor değiştirdim. Söylediğine göre en rahatı bu. Bagaj hacmi ve alışveriş cezbediyorsa scooter candır

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Artçılı ideal motor denilince herkesin aklına skuter enduro gelir. Yerinizde olsam vergi filan avantajını mümkünü varsa eleyip birazcık daha büyük hacim tercih ederdim ama büyük hacimli motosiklet olcaksa ve araba yoksa bitane yanına küçük gerekiyor okadar, varsa o da sıkıntı değil. Bence daha keyifli yol yaparsınız.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    crf250 rally
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı ülgenhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsini karşılayan motor memlekette ciddi ihtiyaç. Ihtiyaç bu olduğu için olsa bile gelmez.
    İhtiyaca cevap bekliyoruz artık

Eşinizle x10 a bininiz ya da x9 da olur. Sonra tekrar deneyiniz. Ben 12 yıllık evliyim ve sadece evli iken 10 motor değiştirdim. Söylediğine göre en rahatı bu. Bagaj hacmi ve alışveriş cezbediyorsa scooter candır
    Gerçekten güzel bir scooter. Araba gibi maşallah. Bulursam eşimle deneyeceğim.

Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçılı ideal motor denilince herkesin aklına skuter enduro gelir. Yerinizde olsam vergi filan avantajını mümkünü varsa eleyip birazcık daha büyük hacim tercih ederdim ama büyük hacimli motosiklet olcaksa ve araba yoksa bitane yanına küçük gerekiyor okadar, varsa o da sıkıntı değil. Bence daha keyifli yol yaparsınız.
    Kim istemez bir dl650, versy, ncx750 vs. Bütçe sıkıntım olmasa hemen gider 2017 model vstorm 650 alırım Ancak bütçe işin içine girince 20 bin tl civarları modeli düşük kmsi bol büyük cc almaktansa 1-2 yaşında kmsi düşük veya 0 km bir düşük cc almak daha iyi gibi geliyor bana.

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    crf250 rally
    Makina rahatsız abi. Tek başına yayla yayla gezsem süper ama eşime bu işkenceyi yapamam
    SAZMAN bunu beğendi.

600 700 cc bir enduro daha ekonomik olur

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)