Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter acayip rahatlık ne yapacağım ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Ben çok beğendim incelem videosu tur videosu var izlemelisin. Ama ben almam, güce alıştım. 39 hp 42 nm tork. Araba gibi.

https://www.youtube.com/watch?v=hucKiabHjE0
    Aydin1966 ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    buyur kardeşim r6'ya geçebilirsin.

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben çok beğendim incelem videosu tur videosu var izlemelisin. Ama ben almam, güce alıştım. 39 hp 42 nm tork. Araba gibi.

https://www.youtube.com/watch?v=hucKiabHjE0
    Tesekkurler
    SAZMAN bunu beğendi.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    misal ben piaggio xevo 250 aldım ama satamıyorum çünkü çok konforlu, çok fazla işime yarıyo ve az yakıyo, boşuna ömürlük motor dememişler, diğer motorlar dediğiniz gibi gözümde yük olarak gözüküyor,...
    SAZMAN, Mustaphalanx ve artemis99 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    misal ben piaggio xevo 250 aldım ama satamıyorum çünkü çok konforlu, çok fazla işime yarıyo ve az yakıyo, boşuna ömürlük motor dememişler, diğer motorlar dediğiniz gibi gözümde yük olarak gözüküyor,...
    Benim motorda da sizin motorunuzun 500 cc versiyonu motoru var. İnşaallah büyük arıza çıkarmaz da bineriz uzun süre.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    skuter candır yahu. Bir yere gidersin arabayla gitmiş gibi o kılık kıyafetle girebiliyorsun kaskını montunu felan yanında taşımıyorsun. Racing kullanan arkadaşlarla ne zaman bir mekana gitsek otostopçu gezginler gibi dolanıyorlar yanımda sırtlarında çanta ellerinde kask rahat rahat gezemiyorlar hele ki şu sıcak yaz günlerinde kan ter içinde kalıyorlar. Tamam skuter uzun yol da vites olmadığından dolayı bazen sıkıcı olabiliyor ama konforuyla telefi ediyor ediyor bu açığını. Ben giderken içeçeğimi felan rahatça içebiliyorum ohh miss Zincir yağmalama gibi sık olan periyodik bakım gibi dertlerinin olmamasını saymıyorum bile Neyse gider ayak şu videoyu atayım da canı çeken olur belki

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Burgman 400den şaşma özellikle koltuk altı bildiğin tır dorsesi..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burgman 400den şaşma özellikle koltuk altı bildiğin tır dorsesi..
    burgman 200 ün bagaj 400 ve 650 den büyük bilginiz olsun

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burgman 200 ün bagaj 400 ve 650 den büyük bilginiz olsun

Böyle bişi o zaman..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 lt lik su bidonu sığıyor rahatça öyle düşün

Motosikleti
    20 lt lik su bidonu sığıyor rahatça öyle düşün
    Benimki de aynı damacana sığıyor.
    https://youtu.be/xi7mLfdUaIY

Motosikleti
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki de aynı damacana sığıyor.
    https://youtu.be/xi7mLfdUaIY
    o zaman neymiş maxi skuter candır yalnız şu gidondaki torpidoyu kim akıl etmişse helal olsun çok orjinal bir fikir olmuş
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    o zaman neymiş maxi skuter candır yalnız şu gidondaki torpidoyu kim akıl etmişse helal olsun çok orjinal bir fikir olmuş
    İnanır mısınız hiç kullanmıyorum ihtiyaç olmuyor.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Hocam kim ne derse desin.

Skuter candır yaaa!!!

Dışlanır hor görülür, itilir kakılır şekilsiz diye haksızlık edilir ama

Skuter candır yaaa!!!

Uygun fiyata (pahalı skuterler hariç) konfor, rahatlık, vites derdin yok, selesi rahat, herşeye ve her yola gelir..

Skuter can bea!!!

Skuter yatmaz viraj alamaz diyenlere cevabım, sen yatıramıyorsan skuterin suçu ne? Ben eğitimde ayaklık sürte sürte dönüyordum. Bugün lastiklerime baktım neredeyse yanakların sonuna kadar yatmışım.

Haaa gelelim tavsiye kısmına. ÇOK TEMİZİNİ BULURSAN VE UFAK TEFEK ARIZASI ÇIKSA DA UĞRAŞIRIM DERSEN uzun yol çok yaptığınız için şimdilik kendi motorumu gönül rahatlığıyla öneririm. Yani Piaggio X9 500. Ön çift disk iyi duruyor, yüksek cc olduğundan çeyrek gazla rahatlıkla kalkıp 110a kadar hızlanıyor. Yokuşta bayılmıyor, ağır olduğu için uzun yolda bırakıyorsun o akıyor..

Ama şöyle bişi de var. Ben olur da bu motoru satarsam 250-300 ccden (düşeş denk gelirse KYMCO Downtown 350i de olabilir) yukarı çıkmayı düşünmüyorum artık. Çünkü bu makinalarla uzun yolda stabil kalabildiği maksimum hızlar belli. Ortalama 120 dersek, yakıt, maliyet, yürütme giderleri açısından optimum motosikletler bence 250 cc motosikletler. Zaten yasal sınır 100 ve kısa yolculuklarda 100 ile gitmek bence hiç fena değil.

Gelelim tavsiye kısmına. Şu an cebimde param olsa alacağım motosiklet SYM Joyride 250i ABS olurdu. Çünkü 250 cc nispeten az yakar, seri, ABS var. Benim motorumu şehir içi için çok önermem. Neden Piaggio X9 500 aldım? Çünkü param yoktu CBF 150 ile kafa kafaya takas ettim de ondan..

Ağırlıklı şehir içi kullanacaksanız kendi motosikletimi ÖNERMEM. Çünkü; 500cc şehir içinde 206 kg ağırlıkla biraz zorlanıyor. Motorun kıvraklığında dengesinde gram sıkıntı yok ama alet uzun yol motoru. Otururken bile ayaklarını öne uzatmak istiyorsun. Herşeyi geçtim şehir içinde azap çekiyor motosiklet bunu anlıyorum. Kayışı ötüyor harareti artıyor. Tam gazda bile hantal kalkıyor. Ama dediğim gibi uzun yolda şeker lokumlu helva. Yola otursun, hızını elinle sabitle İzmirden atla direk Van'a kadar sür. Daha bugün denedim 15 derece dik bayırlarda bile yarım gazla 110 km/h hızdan düşmüyorum. Yani uzun yolda gücü torku yerinde, yeter ki yola otursun bi alet. Uzun yolda topcasesiz tek kişi boş olarak 4-4.5 lt yakıyor. Ama şehir içinde malesef 5.5 litreleri rahatlıkla görüyorum. topcaseli ve yüklü yakıtını yarın yeniden ölçeceğim. 250 ccler ne yakıyor bilmiyorum ama sıfır alacaksanız 250cc diyorum.

Bir deneyimimi aktarayım. Forza ile iki kişi yolculuk yaptık, 78-95kg iki adam düzlükte 120yi zor gördük. İndik benim aygıra bindik rahatça 140 yaptık daha da gidiyordu... Forza şehir içi 4.5 litre yakıyor. Sahibinin dediğine göre şehir içi dışı fark etmiyormuş. İki kişiyle son hız 135 görmüş. Forzayı benim motordan sonra sevemedim bi türlü. Hatta sahibi de benim motora binince sevemedi sattı garibi...

Ne alırsanız alın, içinize sineni alın. Herşey gönlünüzce olsun. Tekeriniz düz bassın.
    freewill, Aydin1966 ve SAZMAN bunu beğendiler.

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    SUZUKİ BURGMAN 400
    Aydin1966 ve hachiko bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SUZUKİ BURGMAN 400
    burgman 400 çok güzel bir alet hatta 200 almadan önce kredi çekip acaba 400 mü alsam diye düşündüm hatta burgmanı aldığım da 400 ün fiyatı 27bin civarıydı geçen yıl tam bu zamanlar. Peki neden tercih etmedim. Alacağım motosikleti hem şehiriçi hem de şehirdışı aktif bir şekilde kullanmam gerekiyor burgman 400 maalesef şehiriçinde trafikte hem manevra kabiliyeti düşük hem de çok fazla yakıt sarfiyatı var. Bagaj burgman 200 e göre küçük sebebi lastik boyutu büyüyünce lastiğe göre kalıp çıkarmış arkadaşlar ve aktif olarak değerlendirilebilecek alan kısıtlanmış. İşletmesinin yüksek olması da almamama sebeplerinden biriydi. Ve aralarında 20 kmh gibi sürat farklılığı olunca hımmm dedim. Ama burgman 200 den daha yakışıklı konforu daha iyi. Şehiriçinde 2 kişi 6.7 lt gösteriyordu varın siz düşünün.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Şehiriçinde 2 kişi 6.7 lt gösteriyordu varın siz düşünün.
    Benim motorum baya baya az yakıyormuş yahu

Motosikleti
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorum baya baya az yakıyormuş yahu
    şehiriçinde 2 kişi ortalama 30kmh ile kullanın bakın ne olacak

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    şehiriçinde 2 kişi ortalama 30kmh ile kullanın bakın ne olacak
    Deneyeceğim ama artçım yok yahu. Gelin sizle deneyelim. Yine de 6yı bulacağını sanmıyorum...

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Yeni sistemde sigortada hasarsizlik indirimi diye birşey yok. Yani tavan fiyat uygulandigindan misal il istanbul ise sabit 300 lira. İlk senesi de olsa 5. Senesi de olsa fiyat sabit olacak hasarsizlik indirimi diye birşey olmayacak. Onun için motor degiştirme hevesiniz varsa sigortanin yilini dolmasini beklemeyin fiyat indirim degisen birsey olmayacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)