Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Firmalar Motosiklete sigorta kesmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Bugun cbf 150 ye sabahtan beri sigorta yaptirmaya calisiyorum. Sigorta fiyati 230 tl cikiyor tam odeme yaparken sirket onay vermiyor. Maresef motorcular olarak 2. Sinif vatandas olduk bunun sebepleri belli ama ana sebep kasksiz dolasan magandalar diye dusunuyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ondan dolayı değildir büyük ihtimalle. Fiyatlar düşük diye onay gelmiyor. Ben 7-8 gün boyunca uğraştım ve 319₺ olan sigortayı onaylatamadım. Sigortacı tanıdık olmasına rağmen hem de. Sonradan sigortam 470₺ ye çıktı ve ne hikmetse ilk denemede onay aldı.

Sigortacı "Şirketler devletin aldığı indirim kararlarına tepki olarak hem taksidi kaldırdı (veya azalttı) hem de düşük fiyatlara sistemi aşırı yavaşlatarak onay çıkmamasını sağladı" dedi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Peki kimin suçu bu ? Tabi her zamanki gibi devletin suçu. Bu yapan firmanın kapısına bir ay mührü vuracaksın, veya şöyle bir 100000 TL cezayı basacaksın bak bakalım bir daha oluyor mu ? Oluyorsa da kapatacaksın o şirketi olay bitecek. Bu ülkede halkın başına ne geliyorsa çakallara merhametten geliyor.

Aslında bunlar fırsattır. Kendi şirketini kurup, tekel olup uygun fiyat vererek motorculardan parayı kırmak lazım.

Bu tip durumlarda hep şu örnek geliyor aklıma:
    Zamanında vergi hukukunu Almanya'dan alıyoruz. Sebebi ise Almanya'da vergi sisteminin çok düzgün çalışıyor olması. Aynı sistemi getirdikten sonraki birkaç yıl içinde sistem delik deşik oluyor. Almanya'da vergi kaçıran birisi vatandaşlıktan atılmaya kadar gidebilirken, bizde sürekli esnetilmeler ve aflar ile düzen bozuluyor. Vergisini ödeyen de bakıyor ki ödemeyen daha karlı çıkıyor, o da doğal olarak "Ben salak mıyım?" deyip ödemeyi bırakıyor.

Uzun lafın kısası, devlet hamlelerini yanlış yapıyor. Kendi inandırıcılığını kaybediyor ve şirketler tarafından bile ciddiye alınmaz hale geliyor. Adam öldüren bile saçma sebeplerden tonla indirim alıp biraz yatıp çıkıyor. Biz hangi yaptırım gücünden bahsedebiliriz ki..

caddeadami1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ???
    Kasksız dolaşan magandalar ile senin sigortana onay çıkmamasının ne alakası var .. yemin ediyorum bazen sırf yazmak için yazıyor ortalık karıştırmak için konu açıyorsunuz.
    yedimsi ve berk_cglr bunu beğendiler.

Alıntı caddeadami1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasksız dolaşan magandalar ile senin sigortana onay çıkmamasının ne alakası var .. yemin ediyorum bazen sırf yazmak için yazıyor ortalık karıştırmak için konu açıyorsunuz.
    Ne demek ne alakası var ? Siz ciddi ciddi bunu yazıp sonra da sırf yazıyor olmak için yazıyorsunuz mu diyorsunuz yani ? Şaka gibi..
    Sigortanın mantığını ve nasıl çalıştığını bilmediğiniz çok açık. Fiyatlandırmaya ise hiç girmemek lazım bu durumda da yine de özet geçeyim. Kasksız kişiler çok olduğu için motosiklet kazalarının ölüm oranı da yüksek. Ölüm oranı yüksek olduğu için kazalarda sigortanın ödediği para da daha yüksek. Sigortanın ödediği para yüksek olduğu için ise havuzdaki para daha az ve sonraki sigortalar daha pahalı.
    simurgg ve comolokko bunu beğendiler.

Motorcu olmakla ilgili değil, yeni sistemle ucuza trafik poliçesi yapmak zorunda oldukları için fiyat veriyorlar ama bilgisayar bozuk diyerek yalanla zorunluluklarindan kaçmaya çalışıyorlar. Devlet denetlenmedigi için böyle davranabiliyorlar.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o zaman çözüm 50 cc mi

Motosikleti
    Yamaha Mt - 25
    Eurekoyu ara direk hallediyosun, 2 hafta önce yaptırdım sorunsuz

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Ziraat bankası.

Ziraat bankası hallediyormu uygunlu ?

sende yaptırma :D

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim işlerim mi rast gidiyor ben 200 tl nin altına yaptırmıştım 137 sigorta+ferdi kaza bilmem nesi diye bir şey hem de 10 gün öncedendi yanlış hatırlamıyorsam

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Sigorta şirketleri motosiklet araba diye ayrim yapmadan sigorta kesmemezlik yapıyor
    Yani günde 3 5 police kesip piyasayi zorluyor sıkıyor

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Ben hep babamın üstüne alırdım kendi üstüme aldım fiyatlar düşünce yeni motoru 350 lira çıktı ziraatte bir türlü kestiremedim , sigortam.net'de aynı şekilde 340 çıktı kesemediler , aradım 510 lira en uygun dediler o sırada sitede ben kontrol ederken düşürdüm bir anda 350 liraya kestim .
    Sigorta şirketleri protesto ediyor devleti , fiyat veriyor ama sigortayı kesmiyor..
    Erhan Tosun bunu beğendi.

Geçen hafta bu işlerle uğraştım.Tanıdık bir sigortacı abi "artık çoğu firma motora sigorta yapmıyor yapanlar ise sigortanın yanında trafik poliçesi adı altında 50-100 lira daha fazla ittiriyorlar düşen sigorta fiyatlarını dengelemek için" dedi.Bu yüzden gittim Ziraat Bankasına sigortamı orada yaptırdım.Sadece 356 TL gibi bir rakam ödedim.Sigorta yaptıracak arkadaşların dikkatine.

z-ORHAN-sl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki z250sl
    Koalaydan bi arkadaşla görüştüm Anadolu sig. Haricinde sigorta kesen yok. Oda tekel oldugu icin fiyat yüksek. z250sl i 500 tl ye yaptirdim. Hala küfrediyorum.

Divina commedia.

Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Valla hocam ben de bir sigorta şirketinde çalışıyorum (Satış yapmıyorum risk analizciyim). O yüzden konuya her iki taraftan bakabiliyorum. Devletin de şirketlerin de büyük çarpıklıkları var ve en son oturulup görüşüldüğünde bu bilet şirketlere kesildi. Tüketiciyi zerre kadar ilgilendirmediğini bilmeme rağmen seninle şöyle bir bilgi paylaşmak isterim; Trafik sigortaların eski fahiş fiyatlı hali bile sigorta şirketlerinin çok yapmak istediği bir poliçe değildi. Sigorta şirketleri zorunlu trafik poliçelerinden her daim zarar etmiştir ve genelde bu poliçeyi kestiği müşterilerine kasko da yaparak durumu kotarmaya çalışmıştır. Şimdi bir tüketici olarak bu durum benim de umrumda değil ama konunun buralara gelip patlak vereceği belliydi. Belki de yasaları yeniden gözden geçirmeliler.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı Pcxbear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam ben de bir sigorta şirketinde çalışıyorum (Satış yapmıyorum risk analizciyim). O yüzden konuya her iki taraftan bakabiliyorum. Devletin de şirketlerin de büyük çarpıklıkları var ve en son oturulup görüşüldüğünde bu bilet şirketlere kesildi. Tüketiciyi zerre kadar ilgilendirmediğini bilmeme rağmen seninle şöyle bir bilgi paylaşmak isterim; Trafik sigortaların eski fahiş fiyatlı hali bile sigorta şirketlerinin çok yapmak istediği bir poliçe değildi. Sigorta şirketleri zorunlu trafik poliçelerinden her daim zarar etmiştir ve genelde bu poliçeyi kestiği müşterilerine kasko da yaparak durumu kotarmaya çalışmıştır. Şimdi bir tüketici olarak bu durum benim de umrumda değil ama konunun buralara gelip patlak vereceği belliydi. Belki de yasaları yeniden gözden geçirmeliler.
    50 yıldır türkiyede takır takır işleyen sigorta sektörü ne oldu da zarar etmeye başladı. ben şirketlerin zarar ettiğine inanmıyorum! çok değil 10 sene önce 27 tl ye trafik sigortası yaptırıyordum aracıma. 27 60 oldu ortalık ayağa kalktı... 60 100 oldu yine aynı... en son 180 oldu isyan başladı... Şimdi kıçı kırık motosikletlere 2000 tl sigorta çıkıyor...neymiş şirketler zarar ediyormuşmuş allah aşkına bırakın bu işi..

Acente zarar edebilir ona lafım yok ama şirketlerin zarar etme olasılığı 0 sigortaları 50 tl den yapsalar yine zarar etmezler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Alıntı adammotorsuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta bu işlerle uğraştım.Tanıdık bir sigortacı abi "artık çoğu firma motora sigorta yapmıyor yapanlar ise sigortanın yanında trafik poliçesi adı altında 50-100 lira daha fazla ittiriyorlar düşen sigorta fiyatlarını dengelemek için" dedi.Bu yüzden gittim Ziraat Bankasına sigortamı orada yaptırdım.Sadece 356 TL gibi bir rakam ödedim.Sigorta yaptıracak arkadaşların dikkatine.
    sadece 356 tl cik
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)