Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Sırf şu havalar yüzünden motorsikleti bırakıcam nerdeyse

Motovento
    REKLAM ALANI
    Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    İletini tanrıya ilet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Arkadaşlar Tatlısu motorcusu diyenler olmuş Bence 100 tane motorcu adama "Sabah evden çıktın işe gideceksin ama havaya bir baktın sağanak yağmur atıyor ne hissedersin?" sorusunu yöneltsek, bu 100 motorcudan 80 tanesi durumu içerleyip eminim bir küfür sallayacaktır. Yani burada rasyonellik kasmayın, konuya çoğunuzun duygusal baktığını biliyorum ama en azından bu aksiliğe bardağından dolu tarafından bakmaya çalışan arkadaşları yukarıdaki zümreden tenzih ediyorum. Barajların dolması ve doğanın ihtiyaçlarını uzun vadede ben de görmezden gelemem. Günlük serzenişlerim, gayri ihtiyari tutamadığım insani reaksiyonlarımdan doğuyor Bu mevsimlerin dengesizliğinde hepimizin payı var. İliklerime kadar doğadan gelen cevabı ve bize kestiği bileti hissediyorum. Elin Avrupalısı durumun vehametini sezmiş olacak ki Euro 4 zımbırtısıyla kıyıma geçti iyi de yaptı. Öyle göze böyle yaprak (!) Bunu hepimiz hakkettik.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Anlıyorum
    Ama klavyeye dökemem şuan
    Çaresi bi tanede araba almak

Motosikleti
    sym joymax
    aynen iş dolayısıyla sadece hafta sonları ve izinlerde gazlıyorduk 5 haftadır hafta sonu paso yağışlı. daha teker dünmedi yaz geldi gidiyor. motor yatıyor. kıyafetler örümcek bağladı. nolcak böyle bilmiyorum. moroa binmeyince ruhum yaşlandı çöktüm sanki. eskiden doğan görünümlü şahin gibiydim şimdi serçe görünümlü şahin gibi hissediyom. Bu mubarek gün dualarımızla inş. düzelecek havalar ve bizde eski günlerimize o çoşkuyo kamplara festivallere akacağız. Vira bismillah.

Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı _RoMeO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen iş dolayısıyla sadece hafta sonları ve izinlerde gazlıyorduk 5 haftadır hafta sonu paso yağışlı. daha teker dünmedi yaz geldi gidiyor. motor yatıyor. kıyafetler örümcek bağladı. nolcak böyle bilmiyorum. moroa binmeyince ruhum yaşlandı çöktüm sanki. eskiden doğan görünümlü şahin gibiydim şimdi serçe görünümlü şahin gibi hissediyom. Bu mubarek gün dualarımızla inş. düzelecek havalar ve bizde eski günlerimize o çoşkuyo kamplara festivallere akacağız. Vira bismillah.
    Hahahah hocam süpersin ya. İşte gelip dertlerimi buraya bu yüzden yazıyorum

Alıntı Pcxbear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen hocam cumartesi sabahı resmen kristal gibi parlattım makineyi meğersem aynı akşama yağmur geliyormuş hiç bakmamıştım telefona şimdi dakika başı hava durumuna bakıyorum. Rezil oldu motor anlayacağın.
    işte ben de bu yüzden alalı 20 gün olmasına rağmen motoru, gidip de bayiden almadım zaten binemeyeceğim bari yağmur çamur altında kalmasın motor diye

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Garip olan havaların yağmurlu gitmesinden çok senkronizasyon sorunu yaşıyor olmamız.Hafta için günlük güneşlik hafta sonu oldumu yağmur yağıyor.Kaç haftadır bu kombinasyonda gidiyor.Şöyle iki üç günlük bir kayma olsa ne güzel olacak hafta içi yağmur hafta sonu güneşli

Motosikleti
    .
    Yağmurlu havayı bende sevmem.

Özellikle bir işim varsa önemli,mesaiye gidiyorsam denk gelmesin
    Bikere yolda kalmıştım, yağmurda kaputu aç,lastiklere bak derken ıslanmış kedi yavrusu gibi dönmüştüm eve.

Ama işim gücüm yoksa o gün evdeysem yağabilir camı açıp uyumak güzel oluyor,çimen toprak kokusu eşliğinde.

Ayrıca her insanoğlu ölmeden sağanak yapmurda arabada giderken camı açıp,kendi klibini çekmeli,en sonda finali su birikintisinin içinde zıplayarak bitirmeli.
    Evet beni bebekken kafa üstü düşürmüşler

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    çiselemede motora binenlerin yağmura kızanlara laf atması da cins.

herif güney memlekette kışın motora biner, iç anadoluda, doğuda motora binemeyene laf eder. su birikintisi oluşmayacak kadar çiselemede motora biner, sağanakta binmeyene laf eder.

la 3-4 gün evvel sağanağa yakalandım, yağmura en fazla 15 saniye maruz kaldım; ama -afedersiniz- gıçımdaki donum bile ıslandı! ne tatlı suyu? sizin orda yağmur yağarken bizim burda tsunamiler kopuyo!

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    hehe ,burda bile bir ayrım tatlı su motorcusu RAKİBİ tuzlu su motorcusu hehehe

yaw ben diyorum, bizde bir ..k olmaz diye hehehe. çok güldüm kendi kendime

yanlız tartışmanın boyutunu abartmayın,bu konuyu da kitlenecek noktaya getirmeyelim. Herşeyin ..kunu çıkarmakta üstümüze yok

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Suya çare var ama ücreti tuzlu. Birde takım elbise ile giderim kısmına pek uymaz. Neticeye gelirsek iyi kötü bir dört teker çözüm olur sanırım sizin için =)

Yada Paraya kıyıp komple dona kadar goretex dizip gitmekte olabilir

Tercih sizin

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Hava durumu düzeldi hadi iyisiniz.
    İstanbul

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Sıcakta motosiklet kullanmak kadar eziyetli bir şey daha yok. Benim nazarımda sürüş için en ideal aralıklar Nisan başı-Mayıs sonu ve Eylül başı-Ekim sonudur. Sıcakta kask, mont, pantolon resmen çile. Hele bir de şehir içinde sürüyorsanız. Ama ecnebilerin bir lafı var: "Better sweat than bleed." Yani kan akacağına ter aksın. Ama o terle gidip bir yere oturduğunuzda sağda solda insanların tiksinerek bakması da apayrı bir rahatsızlık meselesi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)