Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

işte köpeklerden korunmanın yolu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar daha önce böyle bi topic açılmıştı köpeklerden nasıl korunuruz diye herkes bişey söylemişti ama ben bugün internette gezerken böyle bişey buldum sizinle paylaşmak istedim. Daha önce söylenildiyse şimdiden özür dilerim..

http://www.hemalhemsat.com/main/auct...kedi_vahsi.php

Alet kullanışlı bişey.. Umarım işinizi görür..
    Akıllı Adam Aklını Kullanır. Daha Akıllı Adam Başkalarının da Aklını Kullanır..! ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Güzelde bu yayalar için motor kullanırken nasıl çıkartıpta tutsun adam veya bayan
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bence olur ama ne bilim 7 metre biraz kısa gibi.. bunu motora monte edeceksin.. butonunuda korna gibi elinin altına bir yere alacaksın.. oly biter ama kapsama alanı kısıtlı biraz..
    CBR 600F Honda,

KonjenitaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pckopata katılıyorum
    İKİ TİP MOTOR BİNİCİSİ VARDIR.1.Kaza Yapmış Olanlar 2.Kaza Yapacak Olanlar.

ya arkadaşlar ben aldım denedim.evet köpekleri uzaklaştırıyor.Ama ayılara etki etmiyor mübarek.Haliyle bizim buralarda köpekten çok ayı var.

Bu dazzer'dan ben de aldim fakat sadece 7 metrelik bir mesafede etkili oldugu soyleniyor. Kopek olanca hiziyla size dogru kostururken, bir yandan bunu cebinizden cikartacaksiniz, motoru kullanmaya devam edeceksiniz ve kopege dogru tutacaksiniz falan.. Nasil etkili olacagini anlayabilmis degilim. Hele bunu motor uzerinde yapmaya calismak..

Ayrica kopegini dolastiran bi kac kisinin kopeginde denedim, hayvanin dibinde kullanmama ragmen bazi kopekler farkina bile varmadi.. Bazilari bi bakti sadece "bi ses geliyo noldu" gibisinden. Oyle basinca korkup kacacaklari yok yani...

Sonuc : Malesef kullanissiz oldugunu dusunuyorum. Bence en iyisi saldirmaya odaklanmis tipsiz bi kopek geliyorsa yavaslamak, dusuk vitese almak, yaklastiginda da gazlamak... Sokak kopekleri ise genelde durdugumuz zaman duracaklar, hareket ettigimizde havlamaya kovalamaya baslayacaklardir.. Bekci kopekleri dursak bile isirabilir...

Bu arada forumu uzun suredir takip ediyorum ama artik yazmaya basladim

hoş geldin ardatun

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ne gerek var ben bi taşı 7 m uzağa atabilirim zaten
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

willy_chorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr sattım kısmetse z 750 veya fazer s2 abs
    İyİ ArkadaŞlar Ben Onu Motorun ÜstÜnde Çikaricamda Basicamda Hadİ Onu GeÇ Ya Pİlİ Bİterse Yandin Bak Ne Oluyo Bİ Daha Ama Yİnede ArkadaŞa PaylaŞtiĞi İŞİn TeŞekkÜr Edelİm Yanİ SaĞol Hasere
    [B][I]Dört teker bedenimi İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR..!:[/I][/B] rahmetlinin sözü

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gerenk yok

collapsed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sokak köpeğiyse sorun olmuyor. Durup yerden taş alır gibi yapınca alayı kaçıyor. Daha bir tane istisna görmedim.Ama sahipli köpek tabir ettiklerimizdense eğer o zaman sahibine mazlum mazlum bakmaktan bakmaktan başka çare yok.Sahibinin köpeği çağırmasını bekliyeceğiz.Yok eğer sahibi civarda yoksa bulabildiğin uzun ve sert bir cisimle kavgaya hazırlıklı olacağız. iki darbe denk getirsen kafasına, melunun, büyük ihtimalle yırtarsın.

bandit07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM MIO
    güzel bi icat...

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    hani motorlara deriden depo koruyucu takılıyorya aslında bunun için bir cep gibi bir şey de yaptırılabilir cep telefonu misali oraya konur tehlike anında düğmeye basılır.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    marka olarak aynımdıır bilmem ama tip olarak aynısı belçikada bir arkadaşımda vardı kendisi köpeklerden çok korkardı sık sık da yürüyüş yapması gerekirdi köpekler her ne kadar sokak köpeği olmasa da insanlar parkta köpeklerini tasmasız gezdirdiği için çaktırmadan çok bastığını gördüm düğmeye gerçekten köpekleri uzaklaştırıyo ama bir keresinde pili bitmiş haberi olmadan allahtan köpekler sahipli ucuz kurtarmış

heLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    07' GSX-R 600
    kopekler bir, kediler iki zaten. 2sinden cektigim kadar kimseden cekmedim
    Suzuki [B]GSX-R 600[/B] '07
    [B]2[/B] Fast [B]4[/B] You

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Kopekler çok iyi mesafe tahmini yapabilmektedir. Sizi gördüğünde, size ulaşabilmesi için bir rota ve hız belirleyecektir. Genelde bu bir üçgen şeklinde olur, yani size neredeyse paralel olarak bir tarla vs. den koşarak yavaş yavaş size yaklaşmayı ve bir noktada buluşmayı planlar.

Bu nedenle, kopegi onceden gorebilirseniz, hızınızı yavaşlatın ve size dogru koşmaya başlamasını bekleyin. Ondan sonra hızınızı değiştirerek köpeğin mesafe tahminini bozabilir, geri kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bir de, kopekler otomatikman giden şeyler saldırır, ama duran şeyler onların ilgisini çekmez.
    Bazen, şayet kendi yöresinden çıktıysanız (evinin çevresi), motoru durdurursanız, ve hatta ona karşı agresif davranırsanız, (mesela olanca gucunuzla bagırmak) korkup gidecektir. -t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Güzel bilgiler tşk ler...
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler