Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Buraya Kaldırımı Kim Koydu ? Garip Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    AbiR1MiO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    3 gün önce enteresan bir kaza yaptım kaza denmez bir kaza ama kaza. Bilmediğim bir şehirde gazi açtım kaldırım çıktı karşıma "Dönüş varmış farkedemedim" haliyle saçma sapan bir fren arka teker kitlendi ve kaldırıma düştüm düşerken gayet motoru kontrollü bir şekilde bırakıp kendimi çimenleri atmaya başardım bende bir şey yok en ufak ağrı bile yok , motosiklette de bir şey yok manet çizilmiş hafif zaten değişecekti ayarlanır alacaktım yerden kalktığımda ilk dedim şey "Bu kaldırımı kim buraya koydu." oldu 2-3 kişi yardıma gelip motosikleti kaldırdılar allaha şükür hiç bir şey olmadı "En azından ben öyle sandım."

Daha sonra motosiklette bindiğim de her şey çok farklıydı acayip bir duygu o saçma kazayı yediremedim motosikleti haketmediğimi düşünmeye başladım anlatamam ben size bunu , soğudum resmen motosiklette de bir şey yok bende de bir şey yok ama duygusal olarak kırgınım olaya , psikolojik olarak ta sağlam bir kişiliğim olduğu için bu şekilde hissetmem de ayrı bir koyuyor.

Şimdi diyeceksiniz biz ne yapalım eğer bu şekilde bir olay yaşayan olduysa anlatsın düşüncelerini paylaşsın ihtiyacım var çünkü bu kırgınlığı halletmem lazım yoksa ayrılacağız.

Not 1 : Eğer okuyan bir bayansa özellikle cevap yazsın çünkü duygu bastırma konusunda kimse bayanların eline su dökemez.
    Not 2 : Yaptığım bu kazada motosiklet ile alakali hiç bir şey yok altımda scooter da olsa aynı olay olurdu.
    Not 3 : Motosiklet Sürücü ilişkisi için bir psikolojik dalı varsa haber verin.
    Not 4 : Burdan ben ve motosikleti sağlam görünce hayalimdeki motosiklet diyip arkama geçsen bir tur atalım mı diyen gence selamlar "Ben ölüyim sen git diye cevap verdim kendisine." Baya samimiydi bunu söylerkende.
    Not 5 : Duygulardan kastım korku değil ve motosikleti gerçekten temiz ve trafiğe uygun gerektiği gibi kullanırım apaçilik yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geçmiş olsun.
    AbiR1MiO bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Geçmiş olsun,bu kadar çabuk heves kaçarmi..

Denizi geçip leğende bogulmussun..

Nerde motosiklet tutkusu..

Nerde özenerek sildigimiz jant..

Nerde 4teker bedeni 2teker ruhu taşir nidalari..

Ne oldu, ruhunu 3metre kaldirimami biraktin??

Dostum kendini toparla,özguvenini bozma,surus refkleslerine olumsuz etki yapar..

Hadi kal saglicakla...
    AbiR1MiO bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bukadar takıntılı olmayın rahatınıza bakın
    AbiR1MiO bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Öncelikle geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsın.

Bana kalırsa motosikleti ile sürücünün arasında duygusal bir bağ oluşuyor.
    Heleki çok beğenerek aldıysa.

İlk başlar da böyle hissetmen normal bence. Kafaya takma yeter. O hala senin yavuklun, sadece sana ait. Birde böyle düşün
    AbiR1MiO bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun,bu kadar çabuk heves kaçarmi..

Denizi geçip leğende bogulmussun..

Nerde motosiklet tutkusu..

Nerde özenerek sildigimiz jant..

Nerde 4teker bedeni 2teker ruhu taşir nidalari..

Ne oldu, ruhunu 3metre kaldirimami biraktin??

Dostum kendini toparla,özguvenini bozma,surus refkleslerine olumsuz etki yapar..

Hadi kal saglicakla...
    Cevap için sağol tutkumda sıkıntı yok burkuldu sadece duygularım bu kadar mıydı yeteneğim diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

Teşekkür ederim sağ olun.
    Gönlümüz bir kere yanmış ne kaybımız var ki iki tekerimiz den başka.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Sat gitsin motoru ne uğraşacaksın karı ayrı dert yağmuru ayrı dert. Yazın pişersin kışın donarsın. Giyinmesi ayrı soyunması ayrı trafikte fark edilmezsin fark edilirsen adam yerine koyulmazsın. Bence sat kurtul ?
    AbiR1MiO bunu beğendi.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    bkz:(okuyan motorlu bayanlar eqlesin)

sat kurtul. iflah olmazsın sen artık.
    AbiR1MiO ve hasangazili bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bukadar takıntılı olmayın rahatınıza bakın
    Dostum sadece koydu bu durum bana böyle saçma kaza yapmak...

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsın.

Bana kalırsa motosikleti ile sürücünün arasında duygusal bir bağ oluşuyor.
    Heleki çok beğenerek aldıysa.

İlk başlar da böyle hissetmen normal bence. Kafaya takma yeter. O hala senin yavuklun, sadece sana ait. Birde böyle düşün
    Kesinlikle arada bir bağ var bir kıza ilk görüşte yanarsın ortada bir büyü varmış gibi sonra sanki hiç bir şey olmamış gibi uçup gider ya öyle , onu kırdım ve kendimi suçlu hissediyorum.

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Kaza sonrası geçirdiğin küçük bir şok durumu. Nasıl yaptım? Bir daha olur mu? Bir dahakine daha mı kötü olur? Herkes kazadan sonra bunları düşünür. Bazıları 30 sn düşünüp devam eder, bazıları da senin gibi üstünden atamaz. Bende yine benim olmayan ve karşı tarafın yolumu kesmesiyle yaptığım bir kazada bacağımı kırdım. 7 ay falan yattım evde hala iyileşmiş değilim. Ama bu tutkudan sevdadan vazgeçemiyorum işte. Motora binmediğim gün kendimi iyi hissetmiyorum.
    Sana tavsiyem hala tedirgin hissediyorsan, bu tedirginlik dikkatini olumsuz yönde etkileyecektir. O yüzden motor sevdanı kaybetmediysen, motora bindiğinde eskisi gibi hissediyorsan devam et. Öyle değilse binme. Açık söylemek gerekirse sende o ruhu pek göremedim dostum. Bu forumun %85'inden fazlası neredeyse bir kaza geçirmiştir elbet. Bu kadar basit bırakılabilecek bir tutku değil.
    AbiR1MiO bunu beğendi.

Motoru aldıgımdan 1 gün sonra düşürdüm. Oldugu yerde dengemı kaybettim 2 3 küçük çizik oluştu sinirlerim cok bozulmustu. Ama ondan sonra çok temkinli oldum belki başka kazaları engelledi bu. O yüzden hayatta her şey tecrübe kazalar olacak önemli olan kazalara hazır olmak kask mont dizlik bot bellik vs. sürekli olsun bunlar nazar boncugu olup unutacagın seyler.
    AbiR1MiO bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sat gitsin motoru ne uğraşacaksın karı ayrı dert yağmuru ayrı dert. Yazın pişersin kışın donarsın. Giyinmesi ayrı soyunması ayrı trafikte fark edilmezsin fark edilirsen adam yerine koyulmazsın. Bence sat kurtul ?
    O kadar erken değil satmayı kesinlikle düşünmüyorum düşünmem de.
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bkz:(okuyan motorlu bayanlar eqlesin)

sat kurtul. iflah olmazsın sen artık.
    Konuya bayan gelsin demedim sadece okuyan bayan cevap vermeye olur da ernirse , erinmesim dedim çünkü duygusal bir insan değilim anlamadığım konular bunlar ben bir kıza karşı bile böyle hassas olamamışım enteresan geliyor sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

Alıntı OgulcanMC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza sonrası geçirdiğin küçük bir şok durumu. Nasıl yaptım? Bir daha olur mu? Bir dahakine daha mı kötü olur? Herkes kazadan sonra bunları düşünür. Bazıları 30 sn düşünüp devam eder, bazıları da senin gibi üstünden atamaz. Bende yine benim olmayan ve karşı tarafın yolumu kesmesiyle yaptığım bir kazada bacağımı kırdım. 7 ay falan yattım evde hala iyileşmiş değilim. Ama bu tutkudan sevdadan vazgeçemiyorum işte. Motora binmediğim gün kendimi iyi hissetmiyorum.
    Sana tavsiyem hala tedirgin hissediyorsan, bu tedirginlik dikkatini olumsuz yönde etkileyecektir. O yüzden motor sevdanı kaybetmediysen, motora bindiğinde eskisi gibi hissediyorsan devam et. Öyle değilse binme. Açık söylemek gerekirse sende o ruhu pek göremedim dostum. Bu forumun %85'inden fazlası neredeyse bir kaza geçirmiştir elbet. Bu kadar basit bırakılabilecek bir tutku değil.
    İlk olarak geçmiş olsun ben motor sevdamdan vazgeçtim demedim bu olay için gayet patronların seviyesiz olduğu yerde 10 saat çalışıyorum 10dakika motosikletimin üstüne binebilmek için sadece burkulduğu mu söyledim cevap için teşekkür ederim.
    Alıntı tenereci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldıgımdan 1 gün sonra düşürdüm. Oldugu yerde dengemı kaybettim 2 3 küçük çizik oluştu sinirlerim cok bozulmustu. Ama ondan sonra çok temkinli oldum belki başka kazaları engelledi bu. O yüzden hayatta her şey tecrübe kazalar olacak önemli olan kazalara hazır olmak kask mont dizlik bot bellik vs. sürekli olsun bunlar nazar boncugu olup unutacagın seyler.
    Ekipman ufacık bir kazada bile kendini belli ediyor düşünmedim değil kaldırıma düşseydim kaskım olmasaydı saçma sapan gidicisin kesinlikle ekipmanlar bakkala giderken bile aksatılmamalı.

sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    öncelikle geçmiş olsun , bindiğimiz mekanik aletler mutlu olmamız için birer araç bunu böyle düşünmelisin, dolayısı ile küsmek kızmak hırs yapmak yerine her kazada yada kaza atlatışımız da ders almalı tekrarlamamak için elimizden geleni yapmalıyız. Saçmasapan kazalar yapabiliriz , bazı şeyler elimizde değil malesef bu yüzden üzülme , olumlu düşünmeye bak .

Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    Alıntı sedat karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun , bindiğimiz mekanik aletler mutlu olmamız için birer araç bunu böyle düşünmelisin, dolayısı ile küsmek kızmak hırs yapmak yerine her kazada yada kaza atlatışımız da ders almalı tekrarlamamak için elimizden geleni yapmalıyız. Saçmasapan kazalar yapabiliriz , bazı şeyler elimizde değil malesef bu yüzden üzülme , olumlu düşünmeye bak .
    İlk olarak sağ olun dersleri mi çok iyi bir şekilde aldım çoğu arkadaş motosiklete küstüm sanmış ama tam tersi dahada sarmış bulunmakta biraz hırs var yalan yok zaten bir kere vuruldun mu 2 tekere heyecan kendini sürekli yeniliyor.
    Gönlümüz bir kere yanmış ne kaybımız var ki iki tekerimiz den başka.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Kötü geçen cinsel birliktelikten sonra da partnerler arasında soğukluk olur. Aşılmayacak sıkıntı değil zamanla tekrar keyifle sürmeye devam edersin.
    Ercument bunu beğendi.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Bende 4 5 gün önce kaza yaptım,ertesi gün kalktım arkadasımın motoruyla isleri halletim,simdi tüm ekipmanlarımı en iyileriyle sıfırlıcam bana ders oldu bu ha motoru napıcaksın dersen satıcam,gecmiş olsun sizede takılmayın keske bende kendim düsseydim

Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü geçen cinsel birliktelikten sonra da partnerler arasında soğukluk olur. Aşılmayacak sıkıntı değil zamanla tekrar keyifle sürmeye devam edersin.
    Yorum için teşekkürler heyecan hızla geri geliyor zaten.

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 4 5 gün önce kaza yaptım,ertesi gün kalktım arkadasımın motoruyla isleri halletim,simdi tüm ekipmanlarımı en iyileriyle sıfırlıcam bana ders oldu bu ha motoru napıcaksın dersen satıcam,gecmiş olsun sizede takılmayın keske bende kendim düsseydim
    Geçmiş olsun olduğun yerde motosiklet düşse bile açıkcası ekipman olayını ufak bir kaza veya kaza geçirene kadar tam olarak anlayamıyorsun fakat yaşadığın zaman diyosun ki kaskım veya ceket vb. olmasaydı durumum vahimdi bende çimen yerine kaldırıma düşseydim kaskım olmasaydı diye düşünmedim değil ekipman gerçekten bir İhtiyaçtır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)