Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Değişik bir konu - Motorum var babamı ekipman almaya ikna edemiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Çok istisnai bir durum içerisindeyim kendimi bildim bileli motor kullanıyorum ama hep bikaç km kullanır eve koyardım babamın veya amcamın motorunu. Amcam köyde yaşadığı ve babam da köyde büyüdüğü için hiç ekipman kullanmamış kişiler motoru da uzun yolda değil arsa ile ev arasında ayda yılda bir kullanırlar.

Babamı kask almaya ikna etmem 2 ayımı aldı ve o zamandan beri her gün motor kullanıyorum fakat babamı sadece soğuk olduğu için eldiven almaya ikna edebildim. Mont pantalon ve ayakkabı almıyor hiç yaşamış olan var mı acaba motoru olup ailesini ekipman almaya ikna edemeyen?
    Nasıl ikna edeceğim ben ailemi?

Bir de köye gidiyorum deri ceket kask eldiven falan köyde gören uzaylı gibi bakıyor utanıyorum öz babannem bile evladım niye takıyorsun o şeyi (kasktan bahsediyor) önünü göremezsin kaza yaparsın diyordu açıkladım biraz motosikletin yanına giderken artık evladım al şu şapka gibi şeyi diyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Altın kural; aile izin vermiyor ise kendi paranı biriktirip alacaksın
    kdiner, espresso, matrax33 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Anne baba ikna olmaz. en az 18-20 yaşında olduğunu varsayıyorum. Artık bu tarz ufak tefek ihtiyaçlarını kendin gidermelisin diye düşünüyorum.
    espresso bunu beğendi.

daghas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Bilmiyor risklerin farkında olmuyor olabilir. Yapman gereken tek şey önceden youtube kanalından sağlam ölümlü kaza videolarını derleyerek hazır hale getirmen. Bunları derlerkende mümkünse ekipmansız kazaları seçmeye çalış. Oturt yanına seyrettir görsün riskleri. Bu forumdada kaza bölümü var oradanda muhakkak ekipman kullanın kısımlarını seçip kaydet bi yere iki üçte oradan okuttur. Bana bişey olsa yada çenem dağılsa bi daha kullanamasam napacaksın diyede açık açık sor.
    Sana bişey anlatayım. Bizim yeğene bi motor almıştık kubanın 100 lüğü idi. Biraz kullandı ama sarmadı ufak geldi. Bu esnada cafe racer modeline benzetti , oynadı durdu sağı solu ile , çaça bişey oldu çıktı. Satışa çıkardık büyütelim diye 25 - 30 km mesafeden bi baba geldi 40 yaş gurubu. Kısaca adam dediki alırken motoru ben bu motoru almak istemiyorum. Tehlikelerini biliyorum ne dediysemde dinletemedim baba ya sen bu motoru bana alacaksın yada ben böbreğimin birisini satacağım gene bu motoru alacağım diyor ne dediysem dinletemedim dedi. Attı arabanın arkasına götürdü. Bazen olayın farklı olduğunu hissettirmen lazım ailene , farklı bir moda bürün onlara bu durumun senin için ne kadar önemli olduğunu hissettir. Her zaman tanıdıkları evlatlarında bi fark hissetsinler bu da herkesin ortamına göre değişir. Sonuçta çene senin , kafa senin , kaburga senin , omuz senin , hayde kolay gelsin.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Enteresan bi durum şaşırdım..
    Muhtemelen "gerek yok" düşüncesinden ziyade, "Fazla kendini kaptırırsa motordan inmez" deyip almak istemiyo olabilirler.
    En azından ben böyle inanmak istiyorum..

Altın kuralı söylemişler.
    Bir insan ne kadar erken kendi ayağının üstünde durursa, o kadar iyidir.
    Kendi paranı biriktirip almaya çalış dostum.

Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altın kural; aile izin vermiyor ise kendi paranı biriktirip alacaksın
    18 yaşımı henüz doldurmadım, ve babam sadece kendi tarlamızda çalışmamı istiyor lisede okuyorum yani herhangi bir gelirim yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anne baba ikna olmaz. en az 18-20 yaşında olduğunu varsayıyorum. Artık bu tarz ufak tefek ihtiyaçlarını kendin gidermelisin diye düşünüyorum.
    Henüz lise son sınıfım gelir kaynağım olmadığı için şuan para biriktirme fikri pek olumlu değil benim için hem üniversite sınavı var maalesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

Alıntı daghas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyor risklerin farkında olmuyor olabilir. Yapman gereken tek şey önceden youtube kanalından sağlam ölümlü kaza videolarını derleyerek hazır hale getirmen. Bunları derlerkende mümkünse ekipmansız kazaları seçmeye çalış. Oturt yanına seyrettir görsün riskleri. Bu forumdada kaza bölümü var oradanda muhakkak ekipman kullanın kısımlarını seçip kaydet bi yere iki üçte oradan okuttur. Bana bişey olsa yada çenem dağılsa bi daha kullanamasam napacaksın diyede açık açık sor.
    Sana bişey anlatayım. Bizim yeğene bi motor almıştık kubanın 100 lüğü idi. Biraz kullandı ama sarmadı ufak geldi. Bu esnada cafe racer modeline benzetti , oynadı durdu sağı solu ile , çaça bişey oldu çıktı. Satışa çıkardık büyütelim diye 25 - 30 km mesafeden bi baba geldi 40 yaş gurubu. Kısaca adam dediki alırken motoru ben bu motoru almak istemiyorum. Tehlikelerini biliyorum ne dediysemde dinletemedim baba ya sen bu motoru bana alacaksın yada ben böbreğimin birisini satacağım gene bu motoru alacağım diyor ne dediysem dinletemedim dedi. Attı arabanın arkasına götürdü. Bazen olayın farklı olduğunu hissettirmen lazım ailene , farklı bir moda bürün onlara bu durumun senin için ne kadar önemli olduğunu hissettir. Her zaman tanıdıkları evlatlarında bi fark hissetsinler bu da herkesin ortamına göre değişir. Sonuçta çene senin , kafa senin , kaburga senin , omuz senin , hayde kolay gelsin.
    Babam kendi babasını 22 yaşındayken kaybetmiş sonra kendi ayakları üzerinde durup yaşamayı öğrenmiş ve kendine o zamanlar yeni çıkan mz lerden almış yani risklerin farkında o yüzden benim gece sürmeme pek olumlu bakmadığı halde birşey de diyemiyor ama uzun yola çıkmama kızıyor sanırım ekipman alırsam uzun yola çıkmamdan korkuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:30 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enteresan bi durum şaşırdım..
    Muhtemelen "gerek yok" düşüncesinden ziyade, "Fazla kendini kaptırırsa motordan inmez" deyip almak istemiyo olabilirler.
    En azından ben böyle inanmak istiyorum..

Altın kuralı söylemişler.
    Bir insan ne kadar erken kendi ayağının üstünde durursa, o kadar iyidir.
    Kendi paranı biriktirip almaya çalış dostum.
    Babam motor kullanmayı düşe kalka öğrenmiş benim de herşeyi zorlayarak değil de kendi kendime öğrenmemi istiyor şuan için ne kadar istesem de gelir elde edeceğim bir yerde çalışmama müsaade etmiyor hatta bugün de konuştum bu konuyu önce sahip olduğun işleri öğren ilerde buralara sen bakacaksın diyor yani tek gelir kaynağım okul harçlığım 3 senedir denizlide gurbette okuyordum ve yurtta kalıyordum ihtiyaçlarım fazla olduğu için para biriktiremiyorum harçlıklarla

Sanırım tek ikna yöntemi şehir içinde ekipmansız yapılan kazaları izletmek ama babamla oturup en fazla 10 dakika sohbet edebiliyoruz o da okul ve derslerim ile alakalı oluyor

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ailenin tek çocuğu değilsin galiba :( şaka bir yana hafta sonu falan yarı zamanlı iş ayarla kendine çalış ihtiyaçlarıni karşıla bence .

Hem çalışma ortamını da görmüş olursun bunlar hep tecrubedir.

AbiR1MiO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    Düşe kalka öğreneceksinde sakat kalman sana hiç bir şey öğretmez en azından mont al bu yaz iş bulup 2-3 ay çalışabilirsin hiç bir yerde artık asgari ücretden azini vermiyor 3 ayda çalışsan 4200TL civarı paran olur sene boyuda kafan rahat olur bu arada Manisadan mısın ?

Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ailenin tek çocuğu değilsin galiba :( şaka bir yana hafta sonu falan yarı zamanlı iş ayarla kendine çalış ihtiyaçlarıni karşıla bence .

Hem çalışma ortamını da görmüş olursun bunlar hep tecrubedir.
    Cevaplarımı okursanız görürsünüz dediğim gibi babam sadece bize ait tarlada çalışmama izin veriyor başka yerde çalıştırmıyor yani para kazanmam mümkün değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Alıntı AbiR1MiO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşe kalka öğreneceksinde sakat kalman sana hiç bir şey öğretmez en azından mont al bu yaz iş bulup 2-3 ay çalışabilirsin hiç bir yerde artık asgari ücretden azini vermiyor 3 ayda çalışsan 4200TL civarı paran olur sene boyuda kafan rahat olur bu arada Manisadan mısın ?
    Evet Manisa - Alaşehir

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Babana küçük sürprizler yap.Ekipmanı alıp sen hediye et.

Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babana küçük sürprizler yap.Ekipmanı alıp sen hediye et.
    Komiksiniz. Çok meraklıysanız babama ve bana sürpriz yapıp ekipman alabilirsiniz

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    çare kendi paranı kazanmak. kimseyi ikna etmek zorunda kalmıyosun.

Motosikleti
    .
    Babanın ve dedenin yanlış yaptığını sende biliyorsun.

Bunu farkedip buraya sorman bile büyük bir başarı bence.

Hayat bazen insana seçim sunar.
    Sende bu noktadasın.

Benimde işimle ilgili seçim yapmam gerekti.Ya susup gördüğüm usülsüzlüklere sessiz kalıcaktım.Yada sesimi çıkarıp birbiri ile uyumlu ama yanlış kafada onlarca insanı karşıma alıcaktım.

Ben 2. yolu seçtim,haksızlıkları kabul etmedim.Halada mücadele ediyorum ve tek başımayım.

Şimdi diyen olur ne kadar kötü olabilir.
    Son bir senede yaşadığım şehri zehir ettiler,mobbingin alasını gördüm,yalan yanlış şeylerle suçlandım,en çok ben çalıştım en çok ben hor görüldüm.

Hala ekmeğimle oynamaya çalışıyorlar.
    Peki değermiydi bu kadar düşman kazanmaya diye sorarsan?

Çok yoruldum,çok ezildim ama pişman değilim.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Gerçekten R25in varsa sat Pulsar al yanına 5 bin liralık ekipman al
    EmirE bunu beğendi.

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    oha ilk defa böyle bir vake ile karşılaşıyorum baban senden kurtulmak istiyor heralde :D

Direk kaza videolarını aç . O kazadan sonraki yanıkları vs. gördükten sonra almıyorsa evlatlık olabilirsin.
    Kübra006 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)