Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumun yedek anahtarları kayboldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    singlegunman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    İyi sahurlar arkadaşlar.
    Bugün öyle evi toplarken gözüme motorun yedek anahtarlarının çarpmaması üzerine takıntı yaptım yaklaşık 4.30 saattir motorun yedek anahtarlarını arıyorum çıldırmak üzereyim. Şunu soracağım benim elimde bir tane normal anahtar mevcut bildiğiniz üzere yamahalarda bir kırmızı(immobilizer anahtar), 2 siyah anahtar var. Ben bu kırmızı anahtarı ve bir adet siyah anahtarı nasıl çıkarırım bana maliyeti ne olur?
    Özgürlüğün iki tekerleği vardır ve kapısı OLMAZ.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Iyi sahurlar,elindeki mevcut anahtarla beraber oto anahtar ve elektronik isi yapan yere gidiyorsun kopya anahtara kömur(çip) takarak kontak uzerinden kodlama yapiyor anahtar başina 150/200 tutar.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi sahurlar,elindeki mevcut anahtarla beraber oto anahtar ve elektronik isi yapan yere gidiyorsun kopya anahtara kömur(çip) takarak kontak uzerinden kodlama yapiyor anahtar başina 150/200 tutar.
    Bendeki x9 500e 80 liramı ne istemişlerdi..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Servis yapmıyor mu kırmızı anahtardan?
    İmmobilizerli anahtarı deneme fırsatım yok çünkü emin olmak istiyorum.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    bende kaybetmiştim, 4 yıl sonra kalemliğin içinde bulmuştum. Bakmadıysan kalemliğin içine bak.

Motosikleti
    ......
    Alıntı singlegunman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis yapmıyor mu kırmızı anahtardan?
    İmmobilizerli anahtarı deneme fırsatım yok çünkü emin olmak istiyorum.
    Servisle görüş..

Not:Bu arada motorun kaskolu ise calinma vs.durumunda yedek dahil diger tum anahtarlari istiyor firma(kac adet anahtar beyan ettin ise)

Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Servisle goruş.

Not:Bu arada motorun kaskolu ise calinma vs.durumunda yedek dahil diger tum anahtarlari istiyor firma(kac adet anahtar beyan ettin ise)
    Evet kaskolu...
    O yüzden tutuştum zaten gece gece.
    İnanın 5 saattir ter su içindeyim apartman boşluğundan garaja heryeri aradım ama nafile.

Motosikleti
    ......
    Evet kaskolu...
    O yüzden tutuştum zaten gece gece.
    İnanın 5 saattir ter su içindeyim apartman boşluğundan garaja heryeri aradım ama nafile.
    Oncelikle sakin ol..bulacagim diye etrafi dagitma.

Motorun userguide,fatura ve diger servis föyunun oldugu zarf çantaya bak,veya kislik ekipmanlarinin mont pantalon ceket vs ceplerine bak,tahminim motoru aldiktan sonra bir yere koydun ve bir daha hic ihtiyac duymadin,kasko acentasinda unutabilirmsin acaba ihtimaldir..evde bidik bir yaramaz cocuk varsa hersey olur,benim ufak yegenim en son agzinda kemirirken aldim anahtari..kanepe koltuk altlarina bak.

Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Oncelikle sakin ol..bulacagim diye etrafi dagitma.

Motorun userguide,fatura ve diger servis föyunun oldugu zarf çantaya bak,veya kislik ekipmanlarinin mont pantalon ceket vs ceplerine bak,tahminim motoru aldiktan sonra bir yere koydun ve bir daha hic ihtiyac duymadin,kasko acentasinda unutabilirmsin acaba ihtimaldir..evde bidik bir yaramaz cocuk varsa hersey olur,benim ufak yegenim en son agzinda kemirirken aldim anahtari..kanepe koltuk altlarina bak.
    Yok valla hocam heryeri talan ettim evde ama yok. Muhtemelen kayboldu. Yarın servisten fiyat alıp bastırayım madem.

Motosikleti
    ......
    Yok valla hocam heryeri talan ettim evde ama yok. Muhtemelen kayboldu. Yarın servisten fiyat alıp bastırayım madem.
    Yedek anahtarlarin halkasinda asili metal künye oluyor uzerinde seri numarasi yaziyor,servis o künyeyi veya numarayi isteyebilir..o da kayip sanirim.

Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Yedek anahtarlarin halkasinda asili metal künye oluyor uzerinde seri numarasi yaziyor,servis o künyeyi veya numarayi isteyebilir..o da kayip sanirim.
    O dediğiniz künyeyi tek ktm veriyor yamaha motorlarımın hiçbirinde vermediler bana ondan

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    O dediğiniz künyeyi tek ktm veriyor yamaha motorlarımın hiçbirinde vermediler bana ondan
    Beğenmediğiniz Bajajda bile var

Sıfır motor aldım. İlk haftası kaybettim. Sindirmesi uzun zaman aldı. Bende aramadık yer bırakmadım. Ama yok.

İmmobilizer yok motorda. Ama gidonu kilitleyince kontak koruma kapağı otomatik kapanıyor. Motor Honda. Biraz araştırdım. 25 TL'ye hallettim.

Honda kullananlar için hazır anahtarlar var. Anahtar kısmını anahtarcı çekiyor zaten.

Kontak kapağı açma sistemi için anahtarla beraber üç minik mıknatıs geliyor. Orijinal anahtarda mıknatısların yerini bulup deliklere aynı şekilde diziyorsunuz. Püf noktası mıknatısların artı eksisi var. Dizerken buna dikkat ediyoruz. Yoksa kapağı açmaz.

Motosikleti
    ......
    Sabah sakin kafayla tekrar ara,laptop cantasi,kullanmadigin sirt cantasi,ayakkabi kutusu vb.yerlere bak.

Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Sabah sakin kafayla tekrar ara,laptop cantasi,ayakkabi kutusu vb.yerlere bak.
    Yaklaşık 100 küsür ayakkabı 200 küsür çiftin içine teker teker baktım orda da yok muhtemelen kontağa 300-500 birşeyler sıkıştı.
    Tam da bakımdan bir gün sonra fark etmem de ayrı bir ironi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:24 ----------

Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır motor aldım. İlk haftası kaybettim. Sindirmesi uzun zaman aldı. Bende aramadık yer bırakmadım. Ama yok.

İmmobilizer yok motorda. Ama gidonu kilitleyince kontak koruma kapağı otomatik kapanıyor. Motor Honda. Biraz araştırdım. 25 TL'ye hallettim.

Honda kullananlar için hazır anahtarlar var. Anahtar kısmını anahtarcı çekiyor zaten.

Kontak kapağı açma sistemi için anahtarla beraber üç minik mıknatıs geliyor. Orijinal anahtarda mıknatısların yerini bulup deliklere aynı şekilde diziyorsunuz. Püf noktası mıknatısların artı eksisi var. Dizerken buna dikkat ediyoruz. Yoksa kapağı açmaz.
    Sanıyorum motorun spacy.
    Spacylerde anahtarcı evet hallediyor, ki immobilizer yok zaten onlarda.
    Fabrikadan immobilizerli anahtar istediklerine dair birşeyler duydum, yarın arayıp öğrenecez artık.
    Ben ki ultra relax bir adamım bu olay beni fazlasıyla gerdi, anahtarıma normalden daha fazla dikkat edicem. Umarım sakındığım göze çöp batmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:27 ----------

Saat 8.30'da servisle görüştüm. Komple kontak değişimi dediler, 2500 tl'imişş...
    Bir yer bulduk 175 tlye komple 2 anahtarıda çıkartıyor immobilizerli.
    Yarın müsait bi vakitte gider hallederim artık

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Saat 8.30'da servisle görüştüm. Komple kontak değişimi dediler, 2500 tl'imişş...
    Bir yer bulduk 175 tlye komple 2 anahtarıda çıkartıyor immobilizerli.
    Yarın müsait bi vakitte gider hallederim artık
    Merhaba, ben de XT660R için yedek anahtar yaptırmak istiyorum. Bulduğunuz yerin adını, adresini paylaşabilirseniz sevinirim. Bir de anahtar yaptırdıysanız işlem basamaklarını ve memnuniyet durumunuzu yazarsanız yol gösterir bize...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)