Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kiloluyum hangi motosiklet almalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    .
    Hesapladım 2. sınıf obezsiniz.
    Kilo vermeyi deneyin,öncelikle bir hastaneye gidin,detaylı tahlillerinizi yaptırın,sonuçlara göre diyetisyene yönlendiricekler sizi.
    Kilonuza uygun motosiklet bulmak geçici çözüm,vücudu bir makina gibi düşünün,yıllar içinde o bedene ne kalp ne karaciğer nede damarlar dayanır.Arıza verir.Diabetten tutunda hipertansiyona kadar birçok hastalığın hedefindesiniz.
    Ayrıca motosiklet kazanızdada normal bir insana göre ne kadar yağ dokusu fazla olsada çarpma kuvvetli olacağı için fazla zarar alırsınız.
    Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin,uyku düzeninizi sağlayın,haraketlilik ve bünyeye uygun hafif eğzersizler yapın,Sıvı tüketin,uzun süre açlık gerektiren diyetler yapmayın bu sizi strese sokar daha çok kilo yapar.
    Aşırı yağlı,şerbetli tatlı,makarna,hamuriçi çok tüketmemeye özen gösterin.
    Mesela bir bardak kolada 10 kesme şeker vardır.Uzak durmak gerek.
    Kısacası deneyin,
    Ben zayıf olmama rağmen diyet yapıyorum gluten intoleransım olduğu için buğday unlu mamuller yiyemiyorum.(makarna,simit,pasta,pizza,hamburger,e kmek,bisküvi,çikolata,tulumba,kadayıf):(:(:( hepsi yasak.
    Alışmak çok zorladı ama başardım.
    Sizde başarabilirsiniz,yanlış yöntemlere başvurmadan beslenme ve yaşam aktivitelerinizi değiştirerek bir adım atın.
    Kamu spotu gibi yazmışım.
    Uzun oldu ama ancak toparladım
    bpak ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hesapladım 2. sınıf obezsiniz.
    Kilo vermeyi deneyin,öncelikle bir hastaneye gidin,detaylı tahlillerinizi yaptırın,sonuçlara göre diyetisyene yönlendiricekler sizi.
    Kilonuza uygun motosiklet bulmak geçici çözüm,vücudu bir makina gibi düşünün,yıllar içinde o bedene ne kalp ne karaciğer nede damarlar dayanır.Arıza verir.Diabetten tutunda hipertansiyona kadar birçok hastalığın hedefindesiniz.
    Ayrıca motosiklet kazanızdada normal bir insana göre ne kadar yağ dokusu fazla olsada çarpma kuvvetli olacağı için fazla zarar alırsınız.
    Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin,uyku düzeninizi sağlayın,haraketlilik ve bünyeye uygun hafif eğzersizler yapın,Sıvı tüketin,uzun süre açlık gerektiren diyetler yapmayın bu sizi strese sokar daha çok kilo yapar.
    Aşırı yağlı,şerbetli tatlı,makarna,hamuriçi çok tüketmemeye özen gösterin.
    Mesela bir bardak kolada 10 kesme şeker vardır.Uzak durmak gerek.
    Kısacası deneyin,
    Ben zayıf olmama rağmen diyet yapıyorum gluten intoleransım olduğu için buğday unlu mamuller yiyemiyorum.(makarna,simit,pasta,pizza,hamburger,e kmek,bisküvi,çikolata,tulumba,kadayıf):(:(:( hepsi yasak.
    Alışmak çok zorladı ama başardım.
    Sizde başarabilirsiniz,yanlış yöntemlere başvurmadan beslenme ve yaşam aktivitelerinizi değiştirerek bir adım atın.
    Kamu spotu gibi yazmışım.
    Uzun oldu ama ancak toparladım
    hayatın verdiği "tek" zevk yemek ise ne yazsanız boş. iki sene önce 121 kiloydum

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı boy, senden çok daha kiloluyum, en eski kasa tvs apache 150 kullanıyorum. bununla uzun yola da çıkıyorum. çantalarımı da koyuyorum. gps hızıyla 100 km ile gidebiliyorum.

cross motor, muhtemelen çinli alacaksın max 80 ile gidersin. boydan rahat edersin.
    commuter olarak, gerekrse ikinci el al, ama honda cbf 150 al. çünkü gidonu diğer commuterlerden yüksek. daha düzgün bir oturuşu var. yanlış anlama illaki japon diyenlerden değilim, ama diğer commuterler spor oturuş iddiasıyla gidonları alçalttılar. cbf150'de bu rahatlığın var.

cruiser, chopper alabilirsin. şık olur. bacakların ve sırtın rahat eder.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    bence motordan önce en yakın spor salonuna gidip kardiyo yapmanız daha uygun olucak gibi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kübra Hanım Kızım keşke yaşam alışkanlıklarını değiştirebilmek söyledığin kadar kolay olabilse. Yaş 62
    180 boy şu an 117 kilo. 1979 sağ göz dekolman, 2002 bel fıtığı, 2008 paraganglioma, 2015 menisküs, 2016
    şubat sol göz dekolman, 2016 ekim bypass 2 damar değisimli açık kalp operasyonu. Toplamda 6 büyük operasyon. 3 tanesi son iki yıl içinde. Ha Rabbime şükür ,7ay geçmiş kalp ameliyatı üzerinden ve bugün motoruma atlayıp Bursa'dan İstanbul'a gelebiliyorum. Elhamdülillah şeker tansiyon ve kalp ilaçlarını
    aksatmadığın müddetçe no problem. { Yahu Ali Amca vakti zamanında gırtlağına sahip çıksaydın bunların hiç
    birini ya da çoğunu yaşamayacaktın, } dediğini duyar gibiyim. Amma bu güzelim diabet illeti yemek esnasında boğazıma bir sarılıyor ki bilemezsin, şunu da ye, bunu da ye, ötekini de ye diyor. Yemezsen senin ananın kulağını çekerim diyor. Eh biz de insanız neticede , yüreğimin ta derinliklerinden gelen o
    MASUM sese mecburen itaat ediyorum. Doktorlara sorarsan tam bir bulunmaz hint kumaşıyım niye mi? Dekolman
    Dünya'da sıklık oranı 8000 de 1 paraganglioma ise 100000 de 1. Bypass tan 15 gün, paragangliomadan 60 gün
    sonra çıkardılar hastaneden. 52 tane dikişi duruyor hepatitin üstunde ve yanında. Sevgiler ve sağlıklarla
    kalınız. Hürmetlerimizle.

Motosikleti
    .
    Benim için de çok zor oldu Ali bey.Sizi anlıyorum.

Buğday ununu çıkarınca gerçekten geriye hiçbirşey kalmıyor ama mecburum bünyem zehir gibi algılıyor unlu şeyleri,41 kiloya düşmüştüm.

Ben köfte ekmek bağımlısıydım.
    Bakmayın kolay yazdığıma,gözümün önünden yaşpastalar,tulumbalar,ekmek kadayıfı geçiyor

Ama alışılıyor :(

Hayattan kıymalı pideyi alın geriye neyi kalır ki :(:(:(

Hepsinin lezzetini bilip BİR ÖMÜR yiyemeyeceğimi bilmek = Hangi günahı işledim de lanetlendim düşüncesi
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Üniversite 2. sınıf öğrencisine bu kadar limitli bütçelerle ne olursun olsun herhangibir motosiklet önermiyorum. Önce eğitim alın gerçekten gözünüz kesiyorsa ehliyet-ekipman en sonra da motosiklet alınmalı. Ha motosiklete para kalmıyorsa bunlardan o zaman hiç başlamayacaksın. Ayrıca motosiklet kilo yapar yürüyerek gideceğiniz mesafelere de motorla gidersiniz çünkü. Kilo problemi olana bisiklet öneriyorum.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Pulsar 200 ns alıp gidon yükseltme takarsan senin işini fazlasıyla görür.90 kiloyum artçımla bile yokuşlarda, sollamalarda isyan ettirmiyor. F/p oranı en iyi motosiklet kanımca.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dreamwalker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 1.85 boyum 105 kg kilom ile cbf kullanıyorum.arasıra artçı alıyorum 70 80 kg hiçte söylediğin kadar zorlanmıyor :-) 12 beygir makina bile gayet yeterli abartmayın...
    Ben 95 kg artçım 95 kg iken neredeyse 200 kiloyuz beşiktal barbaros bulvarı yokuşunu 60-65 km hızla çıktık işıklardan 0 dan kalkarak. çok abartmayın 115 kiloyum diye gidilir hertürlü gideceğin yere

1.90 140 kiloyum. Ama vicudum sarkık değildir boksla uğraşıyorum fakat yinede göbek meme ne ararsan göt bacak var yani :D kullandığım makina RC 390. Bide Sentor 150 chopperim var. Diyeceğim tek şey şu keyif aldığınzı motosikleTİ SÜRÜN. Dış görünüşünüze göre motor alınmaz.

Bathu R1'e sormuştum 1 yıl öncesine kadar ne alsam diye. Şu bu falan saydı sonra s. et ne gerek var zaten zevk almak için biniyorsun dedi.

Şimdi ehliyetimin desteklediği motorlara bakıyorum. Cbr 500, ninja 300, r25. Yok abi hiç birinde rc 390'ın o tek silindirin verdiği çekiş tork yok. Ha o motorlarında titreşimsizliği benim motorda yok orası oyle ama ben cok mutluyum. Virajı freni gidişi duruşu herşeyi maşallah tatmin ediyor.

Benim sana önerim şu olacaktır. Başlangıç motorunu düşürürsün kaldırırsın çok, cebin yanmasın o yüzden racing tarzı makinalardan uzakdur.

alıcağın makina naked olmak zorunda rahat öğrenmen kontrol için. Daha sonra stiline karar verirsin benim SS. Super sport yani yarış.

Başlangıç motoru denilen olay düşünce cebin yanmasın, masrafı az olsun. gazı açınca kafana kalkmasın yanlamasındır cünkü bunlar acemi insanlar için cok korkutucu panik olacağı ve sonucu direk kazaya bağlayan unsurlardır. O yüzden 200 250cc makinalar başlangıç olabilir.

Simdi 150 ccde tekere kalkıyor 250 ccde olay tekere kaldırmak değil. RC 390 cbr 500 ninka 300 gibi makinalarla sert gaz açımında tekere alabiliyorsun hatta 390 en kolay geleni bu yüzden en ufak bir yanlışta yada bir apacilik hissettiğinde içinde verecğei tepkiler sert olacak.

Bu yüzden benim önerim kilona bakarak söylüyorum bunu 125 150 unut bi kere zaten artçı falan muhabbeti varsa hiç girme 200'e bile.

Alıcağın motosiklet RX3i evo mondial'in endurosu. Zongzen diye yazamadım bir marka üretiyor sağlam güzeldir öneririm.

Onun haricinde tek silindire yönelik yap tercihlerini tek silindir daha atik ve çekişli olur buda seni 2 silindir gibi yormaz.

Bajaj pulsar 200, ktm duke serisi olabilir yada bajaj dominar falan cıkmıştı onları tercih edebilirsiniz.

Sercan_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r--13
    1.91 boyum var.110-120 arası oynuyor kilo.Boyum uzun olduğu için çok öyle obez bi görüntüm yok ve cbr 250 motorum var.Altında cücük gibi duruyor diyende olmadı hiç şimdiye kadar.Ha üstüne kapanamıyorum o ayrı mesela ama mutluyuz.

Motosikleti
    Lifan LF50
    1.90 boy 140 kg.
    4000tl 150kt aldım. Sadece seleden şikayetçiyim.

kanuni gt 170 e bak hocam o fiyatlarda alabileceğin bir makine görüntüsü de tatmin edicidir. en önemlisi torku bi hayli yüksek kilolusun madem sıkıntı çekmezsin o yönden.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CRF 250L
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zayıfla ve istediğin motoru al.
    Bir akilli sensin degilmi??

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler