Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yüksek cc'ye geçmeli miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    logicache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Agility125 Cbr125r Crf250l Nmax155 R25 D250 Xpulse
    merhabalar. 125cc motosikletim var fakat pek süresim yok. bir yere gitmem gerektiğinde sürerken keyif alıyorum ama sadece motosikleti sürmek için çıkmıyorum. motosikletin oturuş pozisyonu çok rahat değil ama keyif verme anlamında bu olumsuzluğu kapatacak ivmelenmeyi de sağlamıyor, yani özellikle ana yollarda motosikletin gitmesi için sürekli bir çaba sarfeder gibi hissediyorum, dolayısıyla keyif vermemesi normal midir acaba diye düşünüyorum. düşük cc'den kaynaklı olarak çoğu insanda durum bu şekilde midir acaba? 10-25 beygir bandından 45-75 beygir bandına geçenler ne düşünüyor merak ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çoğu motorcu'da durum aynı , bi üst segmente geçilince suratlar joker , ancak zamanla yakıt , bakım,onarım,işletim maaliyetleri başta olmak üzere sancılanmalar kaçınılmaz , bu duruma yalnızca beygir/güç/tork dışında oturuş sele konforu aerodinamik/denge daha etken.

Çıkarımım , herhangi bi motosiklet ile ilişkinizin devamı için "bence" 1500 git 1500 gel 3000 lik bi tur sonrası ya o aşk aniden bitecek boşanılacak/başka heyacanlar/tad'lar peşinde niyetinde olunacak , yahut ahanda budur sevdalımsın , ahretliğimsin denilecek .

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı logicache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar. 125cc motosikletim var fakat pek süresim yok. bir yere gitmem gerektiğinde sürerken keyif alıyorum ama sadece motosikleti sürmek için çıkmıyorum. motosikletin oturuş pozisyonu çok rahat değil ama keyif verme anlamında bu olumsuzluğu kapatacak ivmelenmeyi de sağlamıyor, yani özellikle ana yollarda motosikletin gitmesi için sürekli bir çaba sarfeder gibi hissediyorum, dolayısıyla keyif vermemesi normal midir acaba diye düşünüyorum. düşük cc'den kaynaklı olarak çoğu insanda durum bu şekilde midir acaba? 10-25 beygir bandından 45-75 beygir bandına geçenler ne düşünüyor merak ediyorum
    Arkadaş çok güzel bir açıklama yapmış hangi motosikleti kullanırsan kullan yaşında biraz gençse eğer hep bir tık üstü diye hedef koyarsın bir süre sonra yetmez sana motorun tıpkı 125'in yetmediği gibi yeni bir tane alacak olursan sıfır almayı hedefle sıfır aldığın zaman daha bir farklı oluyor uzun süre kullanabiliyorsun sıkılmadan kız gibi birşey işte daha ne diyim Çift silindir 250cc'ye geçmen iyi olur uygun fiyat dersen TNT 250 yok daha şık bir şey istiyorum dersen Kawa :D 600cc üstüne de geçersen Honda al yoksa bulaşma bu aralar fiyatına değmiyor.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Sanıyorum cbr125 in var ben olsam kafa kafaya Pulsar 200 le takas yapardım ki yaptım da zaten 125 lik Ybr yi satıp geçtim çok mesudum
    Ybr yi sıfır almıştım kazası düşmesi yok cillop gibiydi ama gitmiyordu ana yollarda tehlikeye atıyordu.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    390'dan 690'a geçtim; tamam motor mermi gibi fırlıyor da, o rüzgar yok mu o rüzgar!

Racing kasa kullananlar nasıl hissediyor? o karenaj, arkasına yatabildiğiniz cam, rahat oluyor mu? oluyordur herhalde?

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Üst ccye geçebilirsin motora hakim olabildiğini ve hakkıyla sürebildiğini düşünüyorsan. Hatta 2.el temiz bir cbr 500r falan bakarsan çokda memnun kalırsın gibime geliyor. Yakıt ve bakım maliyetleri bir tık yukarı çıkar ancak sana verdiği keyif ve mutluluk bunu kapatacaktır. Üstelik marka da değişmediği için servis vs sıkıntısı da yaşamazsın.

Cc yükselince motosiklet aşkı artıyor mu? Ben 125cc çinli hurda scooterıma böyle şevkle biniyorken istediğim motosikleti (z250sl) alınca nasıl hissedeceğim acaba, şimdiden heyecanlandım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)