Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zehri İlk Kez Aldığım Anın Fotoğraflarını Buldum

Motovento
    REKLAM ALANI
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar

Sizlere ilk kez gerçek bir motosiklet görüp, motosiklet olayının sadece ucuz ulaşım aracından ibaret olmadığını anladığım anımı anlatmak istiyorum.

Sanırım 9-10 sene önceydi. O zamanlarda babamın ve annemin çalıştığı kurumlar sebebiyle Şanlıurfa'da küçük bir yerleşim yerinde yaşıyorduk. Nüfus 1500 kişi ya var ya yok. Okula bisikletle gidip geliyorum o zamanlar. Etrafımda motosiklet olarak gördüğüm taşıtlar ilgimi çekmiyordu. Genellikle ulaşım amacıyla köylere gidip gelmede kullanıyordu insanlar.

Asıl olay babamla beraber bir gün şehir merkezine gittiğimizde oldu. 2 arkadaşıyla beraber oturuyorlardı ve arkadaşları "Bir çılgınlık yapıp arabalarımızı sattık. İkimiz de motosiklet aldık" dediler. Yüksek hızlara çıkan büyük motosikletler olduğunu da öğrenince hemen görmek istedim. Babamın da motosikletlere ilgisi olduğunu, fakat korktuğu için asla bulaşmadığını o gün gözlerinde görmüştüm. Beraber garaja gittik ve 2 motor da brandaları örtülü bir şekilde oradaydı. O zamanlar ne marka biliyorum ne model tabi. Söylemişlerdi ama unuttum. Tek hatırladığım bizim dışarı çıkardığımız ve benim üzerinde fotoğraflar çekildiğim motor daha yavaş olandı. Öyle söylemişlerdi. Motoru garajdan iterek çıkardım. Fren diye iki maneti de sıktım bekliyorum. "Bunu bırakabilirsin. Bu debriyaj." diye gösterdiğinde şok olmuştum. "Bunlarda bir de vites mi atıyorsunuz o hızlarda giderken?" gibi bir tepkim olmuştu sanırım. Tabi suratta o kocaman gülümseme ile gözüm motordan başka hiçbir şeyi görmüyor. Kaskı takıyorum. Ceketi giyiyorum. Fotoğraf çekilip duruyorum. Babam da en az benim kadar heyecanlı. Ama çaktırmıyor. Çünkü bir gün benim de böyle bir şeye binmemden korkuyor. Arkadaşlarını tekrar satmaya ve arabaya dönmeye ikna etmeye çalışıyor filan.

"Eğer istersen ufak bir tur atalım" diyor motorun sahibi. Benim kalp yerinden çıkacak. Nasıl binilir, nasıl durulur bu kadar hızlı motosikletlerin üzerinde diye düşünüyorum. Ama tabi ki o motora binme arzusu daha ağır basıyor. Sitenin içinde minik bir tur atıyoruz beraber ve benim motosiklete olan gerçek aşkımın o an başladığını görüyorum bugün geriye baktığımda.

Bu anıların büyük bir bölümünü fotoğrafları bulduktan sonra hatırladım. O günle ilgili hatırladığım şeyler motorun kırmızı bir Honda olduğuydu. Tabi bir de motora bindiğim. Kask ve ceketle fotoğraf çekildiğimi bile hatırlamıyordum. Üzerinden gerçekten uzun zaman geçmiş.

Çok uzun süre ben bu fotoğrafları aradım. "O motor neydi, nasıl görünüyordu" sorularının cevabı için eski bütün cd leri tek tek takıp dosya dosya aradığımı biliyorum. Günlerce eski hard diskleri kurcaladığımı hatırlıyorum.

Dün akşam ise kız kardeşim ve kuzenim bir micro sd nin içinde buluyor şans eseri.

Biraz fazla uzun oldu sanırım Özür dilerim. Bunları sizlerle paylaşmak istedim.

Aradan o kadar yıl geçti ve 3 hafta önce ben de bir CBR aldım CBR 250 ile bu serüvene ben de katıldım. Onun üstüne bu fotoğrafları bulmak benim için çok daha anlamlı oldu.
    abeciMotoru, Lucas, oggomoggo ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim o zehri aldığımızda dijital makina olmadığından fotoğrafımız da yok.

Allahtan internet var da nasıl bişey olduklarını hala görebiliyoruz
    SAZMAN ve yulis bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://imgsec.letgo.com/images/1e/3...35c531514.jpeg

Ben onu da yapamıyordum abi Modeli bırak, tam olarak neye benzediğini bile hatırlamıyordum. 13-14 yaşlarındayım en fazla o fotoğraflarda.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben onu da yapamıyordum abi Modeli bırak, tam olarak neye benzediğini bile hatırlamıyordum. 13-14 yaşlarındayım en fazla o fotoğraflarda.
    İnsan ilk bindiği, üzerine oturduğu yada kullandığı motoru hatırlamaz mı yahu
    Bende 10-11 yaşlarındaydım.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

İnsan ilk bindiği, üzerine oturduğu yada kullandığı motoru hatırlamaz mı yahu
    Bende 10-11 yaşlarındaydım.
    Valla abi nasıl heyecanlandıysam artık Söylemişlerdir yoksa benim hafızanın ayıbı o Ama o günlerde ve o günleri takip eden birkaç yıl boyunca ben bile inanmıyordum bir gün motosiklet sürebilecek cesaretim olacağına. O yüzden aklımda tutmamış da olabilirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre

https://imgsec.letgo.com/images/1e/3...35c531514.jpeg

Allah canını almasın yağ kokusu burnuma geldi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)