Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Harley Davidson çok masraflı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Kendi mesleğimi elima aldığımda Harley Davidson sahibi olmak istiyorum. Bu aletlerin bakımları ve parçaları bahsedildiği kadar pahalı mı? Bilenler örnek verebilirse sevinirim. Teşekkürler, iyi bayramlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bisan Pasific 125
    Mesleğinizi elinize aldığınızda açsanız bu konuyu daha iyi olmaz mıydı?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Meslegine gore degisir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    aynen bende merak ediyorum.mesela ducati triumph bmw markalarıyla kıyaslarsak daha pahalıya çıkarmı normal kullanım maliyeti bakımından?parça fiyatını pek merak etmiyorum ne kadar kaliteli ne kadar az satan bir modelse o kadar pahalı olucak mecbur.harley tarz olarak bana çok uzak kalsada 2018 model olarak çıkan FATBOB 114 modeline aşık oldum desem yeridir.harley bu motorla benim gibi bu tarz modellere merakı olmayanları bile çekicektir.

bende standart bakim ucretini merak ediyorum. harley servislerinden harley sahipleri memnun değiller pek. hem euro bazlı parcalar, hemde euro bazli iscilik aliyolar.

bende yakinda harley sahibi olacagim, garantiyle isim yok kendi ustama goturecegim. cogu kisi oyle yapiyor. parcalarida ebay den temin ediyor.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meslegine gore degisir
    Mesela aylık 2500tl kazansam beni çok üzer mi abi?

--------------------------------------

Alıntı N4O1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesleğinizi elinize aldığınızda açsanız bu konuyu daha iyi olmaz mıydı?
    Şu anda elde edemediğimiz bir mal hakkında bir şey merak etme hakkımız yok mu? Merak etmemiz için illa sahip olma arifesinde mi olmak gerekir?

Alıntı shoeisever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela aylık 2500tl kazansam beni çok üzer mi abi?

--------------------------------------

Şu anda elde edemediğimiz bir mal hakkında bir şey merak etme hakkımız yok mu? Merak etmemiz için illa sahip olma arifesinde mi olmak gerekir?
    gelirimiz ayni. 35 e harley cakacagim gecicem. sende yapistir.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Taş devrinden kalma teknolojiye sahip motorlar.Gerekli aletlerle sen bile yaparsın.Çok kaynak var internette.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Abimde 883 var ve aküsü bitmişti. Akü değişimi, filtreler, yağ, ıvır zıvır derken 2000 tl fiyat çıktı.

racingden ekonomik

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abimde 883 var ve aküsü bitmişti. Akü değişimi, filtreler, yağ, ıvır zıvır derken 2000 tl fiyat çıktı.
    OHA demekten kendimi alamadım
    2000tl nedir ya , resmen soygun

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Pancar motoru olan iki teker.
    Bakim masraflarini dusunme, ilk 10,000 km bakimi gelmeden satarsin.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Evet.
    Klişe ama, aea'nın da dediği gibi, "Depo kapağı kilitsiz, kilitli depo kapağı 60 dolar" Tabi bu iron883 için geçerli.

iron 883 aşırı overrated olsa da, benim hayallerimi süsleyen tek cruiser. Şeklinden dolayı sanırım, cruiser değil, sportster.

Eski model h&d'lar yenilerine göre daha masrafsız, %100 mekanik bir motorsikletten bahsediyoruz, youtube'tan izleyerek her şeyini yapabiliyorsun.

2500tl maaş ile zor. Amerika'da sıfırı 6000 dolar olan motorsiklet TR'de 30.000$. O yüzden gereksiz.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    servislerinin avmlerde bile olabildiğini düşününce siz karar verin. Ne kadar çok para kazanırsam kazanayım tek kuruş harcamayacağım motosiklet markası.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Servislik yapan arkadaşlarla sohbetteyken konuşmuştuk.. harleye binen varsa doğru yada yanlış bilgi diye açıklasın.. duyduğuma göre işçilik euro üzerinden saat ile çarpılarak alınıyormuş doğruysa düşünün ne kadar geçirdiklerini saatinide söylemişti ama tam hatırlamıyorum yanlış söylemeyim ama OHA demiştim rakamı duyunca..

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Hehe prestijli markalar boyle, gecen hafta 5 serisi bmw aracimin yag bakimi borusanda 1600 tl tuttu... 2 ay once on balatalar degisti 1300 tl.. on silecek lastigi 430 tl

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Harley sahibi olmak için sadece maddi kazanç yetmez o bir hayat tarzıdır 2500 TL maaş ne, Harley sahipleri ayda 2500 TL yı sadece bu hayat tarzına gözü kapalı harcayan adamlar. Araştırıp sorar sonra vazgeçersin.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    makınayı cok sevıyorsan butcene uygun bıtane bulup alır kullanırsın . baktın makına masraflı,senı yıpratıyor satarsın en azından aklında kalmamıs olur bıraz deger kaybı olur ama aklında kalmasından ıyıdır .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Aynı maaşı alan kişiler üzerinde bazısına göre aylık 500tl motosiklet masrafı üzerken bazısını göre üzmez.Bunlar kişiye göre değişir.Aylık kullanışına göre değişir.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Herşey euro üzerinden evet. Geçen sene 8000 bakımında 700 tl vermiştim.

Yağ, yağ filtresi şanzuman yağına ek hava filtresi temizliği gibi basit rutin kontroller için ödenen fiyat bu. Akü için zamanında orjinali için 210euro denmişti. Ters kutup başı vs derken muadilini epey zor bulmuştum (Motobatt MBTX12U 12v14.6A - orjinaline o kadar para dökmek istemezseniz çok başarılı bir üründür). İşçiliğiyle 400-500 tl arasında arka fren balatası değişimi yaptığımı bilirim. İridyum buji mi taksak dediğinizde tanesine 45 euro gibi bir fiyat veriliyordu. Daha da sıkıntılı olan kısmı metrik değil inç olması. Buna uygun anahtar vsyi bulmak da kolay olmayabiliyor.

Tabi bunlar dönemin kuru üzerinden küsüratını hatırlayamadığım rakamlar. O dönem japon'un 1.2-1.3 katı gibi rakamlara geliyordu denk bakım kalemlerinin fiyatları. Muazzam bir fark yoktu. Şu an durum nasıldır bilmiyorum.

Sıfır alıp iyi bakıp en azından debriyaj balatam bitmiş diyeceğiniz güne kadar yapılacak bakımları kendiniz halletmek isterseniz de gayet uygun olabiliyor. Zamanında 211euro=830tl olan aküyü 250 tlye çözebilmiştim. Yine aynı şekilde yağ +yağ filtresi değişimleri ve kontrollerini 400-500 tl yerine 130 tlye çözebiliyordum. Videodan izleyip uygulamak basitliğinde şeyler zaten bunlar.

Sargı yakar, beyine birşey olur, bir yerde bir diş kırılır, kaza yaptım denir ise çıkacak faturaları tahmin bile edemiyorum güncel kur üzerinden.

Sportster sınıfında her motor için aşağı yukarı böyle fiyatlar çıkıyor zaten.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)