Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motorcuya yol vermeyip dayak yiyen adam ( Video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Ne yazık ki size katılamıyorum. Motorculara yapılan ne kadar yanlışsa bu da o kadar yanlış. Herkes kendi bildiği gibi adalet arayamaz. O küfrettiği saldırdığı araç sürücüsü gururuna yediremeyip daha sonra aracı üzerine sürese ne olacak. Bunlar yaşanılan olan şeyler.
    Ben araba sıkıştırmış motorcu yanlış sollamış meselesine girmiyorum bile. Yanlış yanlıştır. Bugün motorcu dövmüş yarın başka biri motorcu döver. Meselenin çözümü bu değil.
    Bilinçli olmak lazım medeni olmak lazım. Bu şekil aferim, hadi be koçum, eline sağlık vs tavrı bu yanlışı pekiştirmeye yarar sadece.
    emrekulahli bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Atakangke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo250ie
    Şimdi hepiniz o araç sürücüsünün yerine kendinizi koyunuz. Sol tarafinizdan bir motorsikletli geciyor. Hizinizi azaltmazmisiniz? Elinizde telefon hadi farketmediniz kornaya bastiginda panik yaptiginizda motorsikletliye diyeceginiz ney olurdu ? Bakin orada reno kullanici kendini savunucu cümleler kullaniyor. Motorcunun canina kast ettiginden habersiz yine kendini hakli çikarma çabasinda.. Yada siz kendinizi hic otomobil sürücüsünün yerine koymayiniz. Nasil olsa hepimiz Pollyanna yiz...

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Bir gün bunu bir adam akıllı döverler gorur hanyayi konyayi.bunlar yüzünden millet motorculara düşman.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Sonra diyorlar evrime kanıt nerde. Burda işte.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ya belli bir kesimi savunmanın alemi yok.Ben kendim orda o durumda olsam diye düşünüyorum.Girmezdim araya.Benim yorumum şu eğer motorcu oraya girecek kadar canına değer vermiyorsa oradaki adamın vermemesinede laf etmeyecek.Odun gibi motor kullanmanın anlamı yok.Birşeyleri öngör düşün değil mi!

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    abartmış..
    emrekulahli bunu beğendi.

Motosikleti
    Cb 250 R
    Renocu hak etmiş ama gösterdiği tepki fazla.Daha geçenlerde durduk yere darp edildim 2 gün sonra geçti acısı, dayak koymuyorda gururunuz inciniyor.O yüzden yanınızda biber gazı vs taşıyın beyler eliniz boş kalmasın.Renocuyu savunmasamda dayak yerken silah çekse motorcunun geri vitesini izlemek isterdim.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Tek şeritli yol bile olsa aynalardan bihaber olmak gerekmiyor, direksiyon başında telefonla uğraşılmaz ayrıca. Kenardan geçen motorcuya uyuzluk yapanları hiiiç anlamıyorum. Adam intihar etmeye çalışmıyorsa sana carpma nıyetı yoktur zaten. Sen oldugun konumu korusan adam zaten hesaplamıştır ve oradan 5 sanıye ıcınde zaten geçip gıder. Durduk yere sacma sacma hareketler yapıp adamın üstüne cıkmanın alemi yok.
    Metehan07-70, Akhunturk ve fatih.met bunu beğendiler.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Aşağıdaki şıklar içinde yanlış olanı bulunuz.

a) Reno sürücüsünün yaptığı hareketten gerekli mesajı alır, tehlikeye yada münakaşaya girmezdim. Ya geride kalırdım. Yada uzar giderdim.

b) Motosiklet sürücüsüne yardımcı olmaya çalışırdım. Sıkıştırmaya çalışmazdım.

c) Trafikte diğer sürücülere yardımcı olurum. Tehlikeye sokmam. Anlayışlı olurum. Zarar vermem. Saldırmam.

d) Motosiklet sürücüsünün yaptıklarını onaylarım. Bende aynısını yaparım.

Sonuç :
    - "d" seçeneğini seçtiyseniz iyi bir sürücü olmayı başarmışsınız. Trafikte sizin gibi sürücüler çoğaldıkça sürüş yapmak bir zevk olacaktır.

- Diğer seçenekleri seçtiyseniz. İyi bir sürücü olmak için önce uygarlaşamak ve insanlaşmak sürecini tamamlamanız gerekiyor.
    fatih.met bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elleri dert görmesin güzel insan. ömrü uzun olsun. bilader lafını duyduktan sonra sinirlenmiş zaten. arabacı önüne kırıcak cesaretide olumsuz yorum atanlardan buldu heralde
    fatih.met bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Trafik kurallarına göre motorcu haksız. Bide üstüne adamı sopalamış 😬

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ofiste olduğumdan sesi açmadım, sadece görüntülere bakıyorum, evet kafasında kamera olunca insanın bazen çok gereksiz erkeklenmeler yapabiliyor, fakat 16. saniye arabacının niyetini belli ediyor, kaşınmış azıcık.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    küfürsüz kelimesi cümlesi yok sonra motorculara düşman oluyorlar ee birazda çuvaldızı kendimize batırmalıyız...

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Renocu kavga için durmış olsaydı motorcu motoru ayaklığa alana kadar çoktaan motoru adamın üstüne devirmişti. Adam küfür etme vs vs diyor belli ki konuşacak. Sen kimsin necisin de o adama direk tekmeyle giriyosun? Öküz gibi böğürdüğünden ne dediği de anlaşılmıyor. Bence toros kasıtlı yapmıyo kasıtlı yapan adam arayı daraltır önüne kırar. Bu adam bariz kornayı yiyince kendine geliyor sağa sola kırıyor. Bulmuş garibanı tekme tokat girişmiş. Yakında belasını bulur.
    HONDA

#BZ3082

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    araba kullananlar arasinda hırtlar oldugu gibi motorcu da bircok var. bu video da guzel bir ornek olmus.
    trafik kuralini hice say, hakliymis gibi uste cik, konusmaya calisan adami tartakla.
    kullandigi dile hic girmiyorum, amanagoim nedir ya? sunlarla ayni havayi soluyoruz.

Ya kardeşim yorumlara bakıyorumda gülüyorum sanki israil türkiye savası gibiymişcesine değerlendirmeler var.öncelikle unutmayın hepimiz insanız motorcu burda haksız takıntı yapıp adamın telefonla konusmasına takılmıs adamda panik yapmıs anında yanında görünce.Onun ne duygular içinde olduğunu bilemezsinki kardeşim belki babasıyla konusuyor yada cocuğu ile zaten tek şerit madem dayak attın neden hemen gecmedin.Demekki acelen yokmuş angut herif bu olayda motorcu haksız telefonla konusuyorsa polis ceza yazar sen karısamazsın.Canın çok önemliyse gerekli önlemleri sen alırsın baskası niye böyle diye kızmaya hakkın yok.Adam gariban ya o araba yerine pahalı lüx bir araba olsaydı içinden iri kıyım biri cıksaydı ne olacaktı o zaman da hakkını arayacakmıydın bırakın ya bu isleri gücü yeten yetene.Bende motor kullanıyorum kızıyorum ediyorum ama bu tepki fazla.

Sakın ama sakın işleri böyle çözmeye kalkmayın sonucta dayak attığın insanda bizim yurdumuzun insanı hepimiz bir aileyiz böyle kavga mavga olmaz bu işler.Hangimiz araba kullanırken telefonla konusmuyoruz sanki.

Yakısmıyor bize gerçekten..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araba kullananlar arasinda hırtlar oldugu gibi motorcu da bircok var. bu video da guzel bir ornek olmus.
    trafik kuralini hice say, hakliymis gibi uste cik, konusmaya calisan adami tartakla.
    kullandigi dile hic girmiyorum, amanagoim nedir ya? sunlarla ayni havayi soluyoruz.
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Renocu kavga için durmış olsaydı motorcu motoru ayaklığa alana kadar çoktaan motoru adamın üstüne devirmişti. Adam küfür etme vs vs diyor belli ki konuşacak. Sen kimsin necisin de o adama direk tekmeyle giriyosun? Öküz gibi böğürdüğünden ne dediği de anlaşılmıyor. Bence toros kasıtlı yapmıyo kasıtlı yapan adam arayı daraltır önüne kırar. Bu adam bariz kornayı yiyince kendine geliyor sağa sola kırıyor. Bulmuş garibanı tekme tokat girişmiş. Yakında belasını bulur.
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elleri dert görmesin güzel insan. ömrü uzun olsun. bilader lafını duyduktan sonra sinirlenmiş zaten. arabacı önüne kırıcak cesaretide olumsuz yorum atanlardan buldu heralde
    Adam önüne kırmadı panik yaptı Dikkatli bakınız.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsan mı la bu motoru süren kişi? Bence insan kelimesinin sınırları içinde birisi değil bu hayvanoğlu. Hem suçlu hem güçlü.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Saniye 0:10 bakarsanız motorcu arabayı resmen geçmiş, arabadaki arkadaş telefona baktığından önüne bakmadığı için motoru görmüyor. Tek şeride 2 araç giremez kuralını filan boşverin, motor kullanıp ben araya dereye girmiyorum diyen adam yalan söylüyordur. Kaldı ki artık ben sıkıştırılıp üstüne bir ton azar işiten motorcu görmek istemiyorum. bkz;https://www.youtube.com/watch?v=-LAGlL9wGXU youtube'da bir sürü bu tür video var. Abimizin eline koluna sağlık, Ne diyon birader? diye açarsan kapıyı yersin dayağı.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam cana kast ediyor ! Siz yok motorcu trafik kuralları gereği haksızmış, orada olmamalıymış.. oradan geçmemeliymiş .. adamı ürkütmüşmüş filan falan..

Yav ne diyosunuz kardeşim, O otomobili kullanan adamın cana kastının hiç bir haklı sebebi olamaz !

Yarım santim işin seyrinin değişimi motoru kullanan Zırtonun ölümüne neden olabilirdi.

Peki o zırtonun diğer hain dallamayı dövmesinin, ana bacı küfür etmesinin haklı sebebi olur mu ? Olamaz ama duruma göre hafifletici çok sebebi var.. En azından ölümüne kast etmiyor.

Bakın üzülerek yazıyorum ama ! Bu konuda ve benzer konularda hep yorum yapan motosiklet kullanıcılarının bir çoğu içinde bulunduğu aşağılık kompleks ile, ezilmişlik ve suçluluk psikolojisiyle yazıyor.

Bir değnek var, motorcu değneği...

Bir tarafı bu motoru kullanan gibi yanlış işlerde, yanlış tavırla, yanlış yerde.. Küfürün bini bir para.. Kabadayılık, şiddet gırla... Özellikle de bir kaçı bir araya gelince sürü psikolojisiyle..

Diğer tarafı da ailesinden, akrabalarından, komşusundan duyduğu baskı ile fitillenen, kendi iç dünyasındaki çelişkisinden beslenen yollarda hor görülmekle büyüyen motorcu kompleksi.

Yolda bile gidemiyor, itilmiş, kakılmış.. kenarda köşede sıkışık sıkışık seyr ediyor.. daha tehlikeli olduğunu bilse de...

Buradaki yazılara bile bakınca hemen anlaşılıyor.

Adam diğerini öldürecek hareket yapıyor; Ama ama biz haksızız, bize hep kötü gözle bakılıyo, bizler kural çiğniyoruz..

Ulan tek kural çiğneyen motorcu mu? 1,5 tonluk arabayla üzerine mi gitmek gerekiyor?

Güçlü hisseden her hatalıyı yok mu etsin?

Kural çiğnemek sakız çiğnemekten daha yaygın memlekette..

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Doğru bulmasam da iyi olmuş. Peygamberimiz emri vermiş: İlk taşı günahsız olan atsın. Sonra; eline aldığın telefonla oynayıp, tatmin olacaksın, milleti tehlikeye atacaksın sonra rahat rahat gidebilen motorun önüne kıracak, onu öldürmeye çalışacaksın. Hak ettiğini bulmuş.
    Bizim ülkedeki hakim ve savcılar, Amerikan Halkının canını ve malını koruyan Amerikan savcı ve hakimleri kadar duyarlı olmadıkları için hergün anarşi vakaları artıyor.
    Bize müstahak...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)