Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ducati Monster 796 (İnceleme Tadında Video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Lightning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Forumda biraz da italyan görelim değil mi

Elimden geldiği kadarı ile incelemeye çalıştım. Elbet ki eksikler olabilir.

iyi seyirler dilerim

Green Arrow, ssates, SAZMAN ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Hayırlı olsun abi güzel makine yanlız merak ediyorum pek denk düşmedim de bu ducati ler 2 sildir ya hani 4 silindir sesi veriyormu vallahi merak ediyordum hep 😆😂
    Lightning bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    İtalyan hem de Ducati, severiz. Türkiye'de kaliteli, gerekli ekipmanlara sahip fiyat performans anlamında bana göre en iyi lüks motosiklet Monster 796. İnceleme de güzel olmuş, zamanla daha çok teknik detay vermeni ve gerçek dışı fikirleri çürütmeni rica ediyorum Avrupa motorları ile alakalı.
    Lightning bunu beğendi.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    eğlenceli olmuş.
    videoda birkaç kez tekrarladığın bir bilgiyi düzeltelim.
    monster 821 bu jenerasyondan değil.
    696, 796 ve 1100 olarak üretildi bu şase.
    821 ve 1200 daha sonraki seri.
    mostro ve Lightning bunu beğendiler.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    gayet başarılı tebrik ederim. Bir sonra ki motorum olacak muhtemelen.
    Lightning bunu beğendi.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Alet o kadar yakışıklı ki, şu vasat panel acayip mide bulandırıyor. Sadece vites yada benzin göstergesi olmaması değil. Malzemesi, şekli, grafikleri ve tipografisi de rezalet. Bir ara "alsam şu aleti aftermarket birşeyler uydurabilir miyim? acaba" diye baktığımı hatırlıyorum

Aynı bloğu kullanan 821 kasalı 797'nin 42k+ gibi fiyatlara satıldığı ve bu aletin 25-28 arasına bulunabildiği düşünülürse, ortalıktaki en iyi f/p motosikletlerinden biri gerçekten.
    Lightning bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abi güzel makine yanlız merak ediyorum pek denk düşmedim de bu ducati ler 2 sildir ya hani 4 silindir sesi veriyormu vallahi merak ediyordum hep ����
    V2 ve V4 hemen hemen her zaman ustundur sirali 4 silindire, ses acisindan.
    Lightning bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı BAIIHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alet o kadar yakışıklı ki, şu vasat panel acayip mide bulandırıyor. Sadece vites yada benzin göstergesi olmaması değil. Malzemesi, şekli, grafikleri ve tipografisi de rezalet. Bir ara "alsam şu aleti aftermarket birşeyler uydurabilir miyim? acaba" diye baktığımı hatırlıyorum

Aynı bloğu kullanan 821 kasalı 797'nin 42k+ gibi fiyatlara satıldığı ve bu aletin 25-28 arasına bulunabildiği düşünülürse, ortalıktaki en iyi f/p motosikletlerinden biri gerçekten.
    bakmadım değil inanın biraz hoş bir şeyler yapılabilirmiş göstergeye fakat zaten motora bakmaktan göstergeye bakmazlar diye tüm maliyeti orada kısmışlar haha :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtalyan hem de Ducati, severiz. Türkiye'de kaliteli, gerekli ekipmanlara sahip fiyat performans anlamında bana göre en iyi lüks motosiklet Monster 796. İnceleme de güzel olmuş, zamanla daha çok teknik detay vermeni ve gerçek dışı fikirleri çürütmeni rica ediyorum Avrupa motorları ile alakalı.
    Çok teşekkür ederim, ayrıca dediklerinizi de not olarak kenara alıyorum. kazasız sürüşler
    BAIIHAN bunu beğendi.
    ,

Basit bir hidrolik değişimine 200-300 TL diyen servis . Desmo subap ayarı için kaç TL diyor.
    Yanlış duymadiysam red-line için 10 bin küsur devir dedi 10 devir için desmo kullan dukattin vizyonu bu?
    https://m.youtube.com/watch?v=ffOa0ZnzWeY

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basit bir hidrolik değişimine 200-300 TL diyen servis . Desmo subap ayarı için kaç TL diyor.
    Yanlış duymadiysam red-line için 10 bin küsur devir dedi 10 devir için desmo kullan dukattin vizyonu bu?
    https://m.youtube.com/watch?v=ffOa0ZnzWeY
    Desmonun amacı sadece devir değil. Ama zaten tipik yaylı sistemler gayet iyi çalıştığı için şimdilik pratikte gereksiz bir sistem.
    Lightning bunu beğendi.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desmonun amacı sadece devir değil. Ama zaten tipik yaylı sistemler gayet iyi çalıştığı için şimdilik pratikte gereksiz bir sistem.
    Desmo nun amacı yayların yüksek devirlerde(hızlı aç kapa) geri itme zafiyeti diye biliyorum. (Yani devir) .
    Eskiden günümüz teknolojisi kadar kaliteli çelik üretilmediği zamanlar için doğru bir mantık.

Yüksek devirli motorlarda simli subab başları varken devirsiz motorlarda (ekseri) anahtar ile ayarliyabileceginiz subap var. Aynı mantık.

Sadece devir degilmisiniz başka nedir ? Paylaşır mısınız .

Desmo bence güzel bir sistem ama şuan tüm dünya kullanıyorsa gelişmesi beklemek zor zaten otto çevrim yakın zamanda biter teorisinde bile %35-40verimsizlik var. Yerine yakıt hücresi mı gelir , elektrikli araclarmi gelir kestirmek zor.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Aynalar dısarı dogru donuk olmalı kardesım gorusun bu sekılde cok dusuyor

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Bizde de vardı bir aralar. Satışa geldi birkaç hafta önce. Çok güzel motordur özlemiyor değilim Alana hayırlı olsun.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desmo nun amacı yayların yüksek devirlerde(hızlı aç kapa) geri itme zafiyeti diye biliyorum. (Yani devir) .
    Eskiden günümüz teknolojisi kadar kaliteli çelik üretilmediği zamanlar için doğru bir mantık.

Yüksek devirli motorlarda simli subab başları varken devirsiz motorlarda (ekseri) anahtar ile ayarliyabileceginiz subap var. Aynı mantık.

Sadece devir degilmisiniz başka nedir ? Paylaşır mısınız .

Desmo bence güzel bir sistem ama şuan tüm dünya kullanıyorsa gelişmesi beklemek zor zaten otto çevrim yakın zamanda biter teorisinde bile %35-40verimsizlik var. Yerine yakıt hücresi mı gelir , elektrikli araclarmi gelir kestirmek zor.
    Yazdığınız şekliyle doğru. Yaylı sistem yüksek devre çıkıyor ama rezonans ve "valve float" denen sorun oluyor. İkincisine daha güçlü yay ve daha teknolojik materyal, birincisine de farklı sertlikte iki yayı iç içe kullanarak çözüm bulmuşlar. Gayet de iyi çalışıyor.
    Lightning bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı mostro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde de vardı bir aralar. Satışa geldi birkaç hafta önce. Çok güzel motordur özlemiyor değilim Alana hayırlı olsun.
    Çok teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynalar dısarı dogru donuk olmalı kardesım gorusun bu sekılde cok dusuyor
    Hocam be çok kararsız kaldım fakat, benim kullandığım aynanın oval tarafı bu şekilde dışta kalıyor ve uzattığım zaman aldığım bu halde ki görüntüyü alamıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdığınız şekliyle doğru. Yaylı sistem yüksek devre çıkıyor ama rezonans ve "valve float" denen sorun oluyor. İkincisine daha güçlü yay ve daha teknolojik materyal, birincisine de farklı sertlikte iki yayı iç içe kullanarak çözüm bulmuşlar. Gayet de iyi çalışıyor.
    Bilgilendirmeleriniz için çok teşekkürler hocam
    ,

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Lightning adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

Hocam be çok kararsız kaldım fakat, benim kullandığım aynanın oval tarafı bu şekilde dışta kalıyor ve uzattığım zaman aldığım bu halde ki görüntüyü alamıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Bilgilendirmeleriniz için çok teşekkürler hocam
    Bende 696 var ve rızomanın aynı aynası var dısa dogru alısırsan cok rahat edersın hıc sıkıntı yaratmıyor
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Birkaç not düşeyim.

*Mono kapak 124€
    *Ön cam aslında aksesuar. PLUS paket ile geliyor. Fiyatı belirtitği gibi değil. Karbonfiber performans part bakmış olabilirsin. Cam yerine orjinal parçayı takmak istersen 9€
    *Uzun far açık gidiyor olabilirsin.

Ducatinin pahalı servislerine gitmiş olabilirsin. Geçen yaz 50TL ye hidrolikleri yetkili servis Atamoto'da değiştirttim.
    Anadolu yakasında isen Kickstart 'ı önerebilirim.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Makina güzel inşallah kazasız belasız tatlı tatlı kullanmaya devam edersin.Ama hala ben gixxer videonu seviyorum.Halada girer girer izlerim.Zaten senden başkada koyan yok gsxr'ı.Ama varsa eş dost tanıdıkta şu aletin birde 2008-9 falan olanını çekiver.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makina güzel inşallah kazasız belasız tatlı tatlı kullanmaya devam edersin.Ama hala ben gixxer videonu seviyorum.Halada girer girer izlerim.Zaten senden başkada koyan yok gsxr'ı.Ama varsa eş dost tanıdıkta şu aletin birde 2008-9 falan olanını çekiver.
    Hocam Çok teşekkür ederim. Güzel temiz bir makine bulabilirsem neden olmasın
    ,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)