Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

gsr 600 2007 fz6fazer 2009 xj diversiyon 2011 arasında kaldım yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar kusura bakmayın az önce sacma bir baslık actımm

İstanbul da oturuyorum burda temiz motor bütceme göre yok.

Gidip nerdeyse ordan alıp istanbula getiricem

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-acilll-tertemiz-satilsin-diye-bu-fiyat-423709251/detay/ merzifon

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2009-emsalsiz-kazasiz-boyasiz-425202996/detay adana

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-nadir-kalanlardan-orjinal-hatasiz-gsr600-419179107/detay trabzon

Arkadaslar acil yardım lazım bu motorlar arasında kaldım sizce hangisini almalıyım mantıklı olan nedir?

Hepsinin tramer temiz.

Bütcem bu kadar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    İçlerinde en az yakanı en az masraf çıkaranı motoru en uzun ömürlü motor
    Xj6 Diversion F

Motosikleti
    xj6 diversion f
    Eski fazer, yeni diversion sahibiyim. Bence diversion. Fazerdan daha uysal, daha sorunsuz, daha az yakıyor en önemlisi daha yeni. Gsr'i arkadaşımda vardı bi kaç kez denedim ama naked sevemedim bi türlü
    Pistonlar bunu beğendi.

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Arkadaş aralarında en sağlam olanı xj6 demiş buna güler geçerim sadece. Heralde denediniz 3 motoru da? zorlamalara hangisi daha çok dayanır, daha uzun ömürlüdür diye?
    Neyse o arkadaşı gecersek bende kendi motorumdan bahsedeyim 2006 model gsr ve orjinal 82 binde. Rutin bakım dışında hiç bir problem, yolda bırakma yaşamadım.
    Uzun yolda 4.5 litre yakit tüketimi görebilirsiniz. Ve bu motorlar arasında tartışmasız en iyi viraj alanı da yine gsr 600 dür.
    Virajı nasıl diye merak edersen imzamdan kanala gidip gorebilirsin.
    Bunun dışında kötü yanı olarak da bu 3 motor arasında en çok rüzgar sıkıntısı yaşayacağın motor da gsr 600 dür.
    Yani aslında seçim senin ne yönde binmek ve kullanmak istiyorsan ona göre seçim. Eğer uzun yol çok gidiyorsan xj6 ilaç olur çünkü en az rüzgar en konforlu ve en az yakanı xj6 bu seçeneklerin içinde. Dersen viraj alayım, çoğunlukla şehir içi kullanırım naked olmasi ile ve en iyi amortisör sistemi ile gsr 600. Fazer için pek bişey diyemicem.
    gursus ve fatih.met bunu beğendiler.
    Kuzey Kıbrıs'da Bir Motovlog Kanalı. Tek teker - Servis - Top Speed - Viraj - Yarışlar ve çok daha fazlası...

www.youtube.com/channel/UC_LM3TAaRp-ExXrzgUOrNGA

Alıntı EsHero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş aralarında en sağlam olanı xj6 demiş buna güler geçerim sadece. Heralde denediniz 3 motoru da? zorlamalara hangisi daha çok dayanır, daha uzun ömürlüdür diye?
    Neyse o arkadaşı gecersek bende kendi motorumdan bahsedeyim 2006 model gsr ve orjinal 82 binde. Rutin bakım dışında hiç bir problem, yolda bırakma yaşamadım.
    Uzun yolda 4.5 litre yakit tüketimi görebilirsiniz. Ve bu motorlar arasında tartışmasız en iyi viraj alanı da yine gsr 600 dür.
    Virajı nasıl diye merak edersen imzamdan kanala gidip gorebilirsin.
    Bunun dışında kötü yanı olarak da bu 3 motor arasında en çok rüzgar sıkıntısı yaşayacağın motor da gsr 600 dür.
    Yani aslında seçim senin ne yönde binmek ve kullanmak istiyorsan ona göre seçim. Eğer uzun yol çok gidiyorsan xj6 ilaç olur çünkü en az rüzgar en konforlu ve en az yakanı xj6 bu seçeneklerin içinde. Dersen viraj alayım, çoğunlukla şehir içi kullanırım naked olmasi ile ve en iyi amortisör sistemi ile gsr 600. Fazer için pek bişey diyemicem.
    Dostum uzun yol sadece yazın olacak 1 kere liğine baska yok yakıt olarak nasıl peki? 100 km 90 120 arası kac lt?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı c3y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum uzun yol sadece yazın olacak 1 kere liğine baska yok yakıt olarak nasıl peki? 100 km 90 120 arası kac lt?
    Yamaha MT07 yakıtıyla neredeyse aynı
    Xj6F Dört silindirli motorlar arasında yakıt cimrisi olarak bilinir

Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha MT07 yakıtıyla neredeyse aynı
    Dört silindirli motorlar arasında yakıt cimrisi olarak bilinir
    Dostum çift silindir o motorda bende 4 silindir sanıyordum önceden

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Dostum çift silindir o motorda bende 4 silindir sanıyordum önceden
    Xj6 diversion f demek istedim dört silindir yakıt cimrisi

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Hocam ben uzun yolda 90 la hiç gidemedim bu motorların hiç birinde de gidilmez bence
    Fakat 120-130 ile gidince ben bir depo ile 270-300 km yol yapabiliyorum.
    Depo 16.5 litre 17 litre dersek 300 km de menzil dersek 100 km de 5.6 litreye denk geliyor.
    Tabi ki 90-100 ile gidilebilirse 4.5 litreleri görmek mümkün.
    Maksimum yakıt tüketimim ise 1 depo ile 220 km. O da yarış antrenmanları esnasında oluyor. 10 bin devirin altında hiç kullanmazsan.
    Kuzey Kıbrıs'da Bir Motovlog Kanalı. Tek teker - Servis - Top Speed - Viraj - Yarışlar ve çok daha fazlası...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    90 la sabit xj6f le 3.5 lire görebilmek mümkün

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    XJ6'yı bilmem ama Fazer'ın motor aksamı çok sağlamdır.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    herkes kendi motorunu övüyor ya ben buna tav oluyorum arkadaş. sanki 3 motoru da deli gibi sürdü gelmiş "en iyi viraj alan gsr'dır çünkü GSR benim motorum"
    yahu arkadaşlar, herkesin malı kendine kıymetlidir tabiiki lâkin yapmayın etmeyin. kendi malınız diye malınızı övmeyin. ben gsr hiç sürmedim. fazer'da xj6'da sürdüm. fazer çok daha hırçın, teknolojisi biraz eski ama inanılmaz hoş bi makine. ayrıca viraj konusunda ben çok başarılı olduğunu düşünmüyorum inanılmaz virajlara yatmadım ama virajlara girdiğimde bana güven vermedi. xj6 ile hiç viraja girmedim sadece daha sakin ve komplike bi makineydi.

uzun ömürlü olma konusuna gelirsek ben aralarında en iyi motor bloğunu gsr olarak düşünüyorum. uzun yıllardır kullanılan bi blok. ve nedense hep şu mentalitem var -doğruluğunu iddaa etmiyorum- sahibinden'e falan girince bi "fazer krank" yazınca neler çıkıyor. dünya kadar ilan. bi "gsr krank" yazınca kaç ilan çıkıyor. fazer'ın çıkma parçası daha çok. ama tabi bu fazerın hatası değil. hayvan gibi gazlayan kulanıcıların hatası.
    RamonRojo bunu beğendi.

Ya arkadas ne zor iş motor almak bütce kısıtlı 2. el satanda vijdansız 0 desen ayrı bir dert plaka ruhsat rodaj offffff kafayı yiyecem

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes kendi motorunu övüyor ya ben buna tav oluyorum arkadaş. sanki 3 motoru da deli gibi sürdü gelmiş "en iyi viraj alan gsr'dır çünkü GSR benim motorum"
    yahu arkadaşlar, herkesin malı kendine kıymetlidir tabiiki lâkin yapmayın etmeyin. kendi malınız diye malınızı övmeyin. ben gsr hiç sürmedim. fazer'da xj6'da sürdüm. fazer çok daha hırçın, teknolojisi biraz eski ama inanılmaz hoş bi makine. ayrıca viraj konusunda ben çok başarılı olduğunu düşünmüyorum inanılmaz virajlara yatmadım ama virajlara girdiğimde bana güven vermedi. xj6 ile hiç viraja girmedim sadece daha sakin ve komplike bi makineydi.

uzun ömürlü olma konusuna gelirsek ben aralarında en iyi motor bloğunu gsr olarak düşünüyorum. uzun yıllardır kullanılan bi blok. ve nedense hep şu mentalitem var -doğruluğunu iddaa etmiyorum- sahibinden'e falan girince bi "fazer krank" yazınca neler çıkıyor. dünya kadar ilan. bi "gsr krank" yazınca kaç ilan çıkıyor. fazer'ın çıkma parçası daha çok. ama tabi bu fazerın hatası değil. hayvan gibi gazlayan kulanıcıların hatası.
    Hocam farkindaysan ben SADECE kendi motorumu ovmedim. Ayrıca şunu da unutma çoğu kişi kendi motorunu över bu çok normal. Çünkü o kişiye göre o motor çok iyi olduğu için onu tercih edip satın almıştır.
    Ha kendi motorunu birisi ovmuyorsa sorun ordadir bence.
    Neyse konuya dönersek evet tekrardan söylüyorum aralarında VIRAJI EN IYI motor GSR 600. Fazer ın yüksekliği sebebi ile düşük hız şehir içi manevralarda iyi olsa bile yüksek hızlarda çok dertlidir. Youtubeda da bu kadar çok kullanıcısı olmasına rağmen viraj alanına bu makine ile rastlayamazsiniz. Neyse viraj olayını geçiyorum zaten motordan anlayan adam viraj istiyorum deliler gibi dönelim derse fazer i secmeyecegi kesin.
    Ayrıca fazer ile ilgili wiki vs. benzeri aratirsaniz bir çok kronik problemi olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.
    Ben daha konuya devam edebilirim isteyenlerle de tartışmaya girebilirim. Çünkü yılda 1 kere uzun yol yapıcam genellikle şehir içi ve viraj yapmaya gidicem diyen bir insan elbette gsr tercih etmeli. Benim mantığım tersini kesmiyor.
    Sanmayın marka fanatikligi yapıyorum tekrar söylüyorum bu seçenekler içinde en mantıklı motor diyorum.
    Son olarak mamba arkadaşım umarım yanlış anlamamissindir ama düşündüğün zaman anlayabilirsin ne dediğimi.insanların tıpkı benim gibi kendi motorunu ovmesi çok normal çünkü bir zamanlar bizde bu motoru almak için çok kafa yürüttük ve bize en mantiklisi bugün sahip olduğumuz motorlar geldi ve öyle aldık. Ha eğer kendi motorunu ovemiyorsa birisi bence orada sıkıntı var.
    fatih.met bunu beğendi.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Fazer'ın düz modelinin an itibari ile 72 ilan bulunurken GSR'dan 40 ilan var. Bunuda hesaba katmak lazım.

Tabi sağlam fazer dediğim herhalde bize denk gelenler öyleydi. Normal bir kullanıcı için yağına suyuna bakıp çok rahat 100K km'ler devrilebilir. Gazlamayada iyi geliyor. Şakası yok.

Fakat virajı kullanıcı baya terletir. Kullanıcının biraz çatlak olması lazım.
    EsHero bunu beğendi.
    www.arectron.com

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Suzuki der susarım.
    EsHero bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Ben olsam hangisi yakındaysa onu alırdım. Naked motor yüksek süratlerde keyif vermez.Yakıt olayını bu tip motosiklet kullanacaksanız geçiniz.sakin kullanımda 100 km de yarım litre fark olur herhalde aralarında. Fazer fz6 fazer altdevirlerde sakinliğiyle yumuşak amortisörleriyle gsr 600 kadar şehir içine gelebilecek bir alettir.Virajlarda lastikleriniz iyi değilse üzebilir.200 km hıza kadar rüzgar sizi rahatsız etmez.Frenleri çok iyi değildir.alt devirlerle üst devirleri arasında saçmalık derecesinde fark vardır.7000-8000 devirden sonra hayvanlaşır.kronik olarak 2004 ve 2005 modellerinde tps arızası sorunu çıkabilir .Ancak yamaha bunları zamanında garanti kapsamında üşenmeyip gidenler için değiştirmiştir.blok olarak r6 bloğu kullanır. gsr 600 gsxr bloğu kullanır.sahibinden.comda fazer r6 krank aratınca fazla çıkması normaldir.Çünkü suzukiye göre fazer s1,s2,N versiyonları falan toplamda gsr 600'ye göre 5 kat falan fazla satılmış olduğundandır.virajlarda bir zamanlar kullandığım suzuki gs 500 den kötüdür gsr kullanmadım ama viraj ve fren performansının daha iyi olduğuna eminim.Bir de parça fiyatları suzuki de biraz daha fazladır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Konu sahibi karar verebildi mi acaba

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Bu motorların hepsi guzel ve cok sayıda ilan var. temizini istanbul'da bulamaman mumkun degil kesin bulursun (Tabi biraz zaman harciycan)
    Sana kesin olarak tek tavsiyem ABS'li motor al. Cok cok onemli.
    Ruzgar naked'da rahatsız eder ama guzel yuksek hatta konsollu bir ön cam takarsan naked'ı turing gibi kullanırsın. Bu motorların hepsi guzel GSR hariç hepsine sahip oldum üstüne Z750 ve CBF600'üm de oldu onları da tavsiye ederim. Tavsiye derken bunların hicbiri mukemmel aletler degil. Vasat yol tutus frenaj olan yakışıklı 4 silindir naked'lar. Bunlar arasında en guzel olan bence GSR'dir. Anormal hafif ve daha sportif bir makinedir. (Bunlar arasında sahip olmadığım hatta kullanmadığım tek makine ama okuduklarım o yonde). Bi yerini kırmaz isen parca sıkıntısı da yasamazsın kolay kolay. Kırarsan hepsi üzer hem de cok.
    Arkadaslar 4 silindir motorda yakıt önemli degildir. Sadece lastigini hesap edin 10 bin gitmez 1 set lastik km'de 10 kuruşa geliyor. Bujileri amortismanı vs'si ile 4 silindir motor alıp dusuk yakıt pesinde kosmak abesle iştigaldir. 4 silindir zevk isidir gonul isidir.
    4 silindirin hastasıyım ama Ben olsam yine de MT7 alırdım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı bberksan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorların hepsi guzel ve cok sayıda ilan var. temizini istanbul'da bulamaman mumkun degil kesin bulursun (Tabi biraz zaman harciycan)
    Sana kesin olarak tek tavsiyem ABS'li motor al. Cok cok onemli.
    Ruzgar naked'da rahatsız eder ama guzel yuksek hatta konsollu bir ön cam takarsan naked'ı turing gibi kullanırsın. Bu motorların hepsi guzel GSR hariç hepsine sahip oldum üstüne Z750 ve CBF600'üm de oldu onları da tavsiye ederim. Tavsiye derken bunların hicbiri mukemmel aletler degil. Vasat yol tutus frenaj olan yakışıklı 4 silindir naked'lar. Bunlar arasında en guzel olan bence GSR'dir. Anormal hafif ve daha sportif bir makinedir. (Bunlar arasında sahip olmadığım hatta kullanmadığım tek makine ama okuduklarım o yonde). Bi yerini kırmaz isen parca sıkıntısı da yasamazsın kolay kolay. Kırarsan hepsi üzer hem de cok.
    Arkadaslar 4 silindir motorda yakıt önemli degildir. Sadece lastigini hesap edin 10 bin gitmez 1 set lastik km'de 10 kuruşa geliyor. Bujileri amortismanı vs'si ile 4 silindir motor alıp dusuk yakıt pesinde kosmak abesle iştigaldir. 4 silindir zevk isidir gonul isidir.
    4 silindirin hastasıyım ama Ben olsam yine de MT7 alırdım.
    Yapma be
    Mt07 Xj6f yakıt tüketimi birbirine çok yakın
    Neden mt07 açıklar mısın?
    Mt07 Xj6f arasında gidip durdum kararımı değiştiremezsin bir dahaki motorum kısmetse xj6f

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)