Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

önden kazalı motor fikirleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Tecrübeli abilerim ,sıcak bakmıyorum ama merak da ediyorum. Takip ettiğim bir motor var arkadan otomobile çarpmış motor.Sağ ayna sağ elcik gidon ve bilye (tam olarak neresi oluyor anlamadım) değişmiş.
    Arkadaş ilana da şöyle yazmış
    Parçalar (Ayna, elcik,bilya) orjinali ile değiştirilmiştir. Kaza sonrası egzosun ön çamurluğu eritmesi sonrası (İki teker arası mesafe 1 cm kısalmış) farkedilen iki teker mesafasi için gidon bağlantısı işlem görmüş, halihazırda bir sorun yoktur.
    Radyatör su haznesi servisin dikkatsizliği sonucu hasar almış orjinali ile değiştirilmiştir.
    (Gidon elimizde yok denildi, şu anki gidonun küçük bir bölümünde soyulma var. Diğer parçalarda bu nedenle (çizilme vb) değiştirildi.)

Görmeden fikir yürütmek tabiki doğru değil ama ben bunu ekpertize felan soksam şanzımanı gideri kokarı sağlam mı kesin öğrenebilir miyim? Bilye gidon değişimi bir motor için çok ciddi bir şey midir? Bu alanlarda çok toy ve yeniyim zamanınızını ayırdığınız için teşekkürler, tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    İşlem görmüş dediği, şasenin ön tarafı kaynak-çektirme aparatı ile düzeltilmiştir. Düzeltilse bile, ne kadar düzgün olmuştur Allah bilir. Sağa sola çekme ihtimali kuvvetli, satarken başına bela olacak bir işlem görmüş motor. Motor ve şanzıman durumunu ekpertiz ile öğrenirsin onda sorun yok.

İki teker arası mesafe düzeltmesi ile ilgili olarak, işlem nerede yapılmış, bu önemli, bir de motor ne? Çünkü alüminyum şase'de kaynak işi sıkıntı, eğer baktığın motor alüminyum şase ise, hiç bakmaya gerek yok. Demir şase düzeltilebiliyor usta ellerde işlem görmek kaydı ile.

Bu arada, motorun fiyatı aşırı ucuz değilse temizine göre, hiç bulaşma, ha ama çok ucuzdur, bütçen de ona yetiyordur, bilen biriyle gidip denersiniz, motorda çekme vs. yok ise, düzeltilen yerin kaynağı düzgün ise, 50-100 verir ekpertize sokarsın. Ekspertiz sonucuna göre değiştirirsin. Ama mesela motorun temizi 15 bin tl iken, önden kazalı, boyunda düzeltme olan motora 13 istiyorlarsa hiç bakmaya gerek yok, değmez.

Bir de amortisör borularının durumu mühim, eğilme, bükülme var mı? Tekeri orjinal hizasına getirmek için yapılan işlem her ne kadar şasi ucu, boyun olarak tabir edilen yer gibi düşünsek de, amortisörler den de kaynaklanmış olabilir. Eğer amortisörler den kaynaklanmış, amortisörler de değiştirilmiş ise, ve şasede herhangi bir deformasyon, gönye bozukluğu vb. yok ise alınabilir.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Gidon bağlantısı bilya falan işlem görmüş aboouw.. yapılan işlemin kalitesine bakmak gerek. Ve tabi ki şaside yamukluk var mı, gözle bakınca anlaşılmaz, düz yolda el bırakıp ve virajlarda fazladan veya az yatma eğilimi gösteriyor mu denemek gerek.
    Sonuç: mide bulandırıcı bir durum...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon bağlantısı bilya falan işlem görmüş aboouw.. yapılan işlemin kalitesine bakmak gerek. Ve tabi ki şaside yamukluk var mı, gözle bakınca anlaşılmaz, düz yolda el bırakıp ve virajlarda fazladan veya az yatma eğilimi gösteriyor mu denemek gerek.
    Sonuç: mide bulandırıcı bir durum...
    Bilya zamanla da bozulabiliyor, mühim değil de, gidonun bağlandığı, bilyanın içinde döndüğü, boyun diye tabir edilen yuvayı ne kadar ve nasıl düzeltirler, bilemiyorum.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Motor Mondial rx3 arkadaş 9.5 istiyor temizı de 11 civarı rahat bulananılıyor. Pazarlıkla 9 yapacagını düşünüyorum. Yorumlarınız için de gerçekten çok teşekkür ederim.motor çevrem 0 o yüzden kendimi birine danisabilme konusunda çok caresiz hissediyorum forumda sizler sayesinde danisabildigim yüzlerce insan oluyor sagolasiniz

sikayetname - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    kardeş bulaşma degmez hani yatması kalkması olsa plastik aksamlar falan olsa tamam diyecemde direk şaşeden işlem görmüş makina akıl karı degil yani

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Öyle yapacağım o zaman fiyatı uygun gelmisti basit birşey olsa o fiyata olmazmış heralde.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Bu olay motosiklette arabadan cok cok daha onemlidir alma sallama yapar kazaya sebebiyet verir..

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    kardeşim piyasası 9-10 bin zaten kaç model o önemli 2016 ols bile 1 lira için o riske girilmez bende satıyorum rx3 ümü 2016 ve arada 1 lira fark var sadece

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Hocam şehirdisina çıkmam mümkün olsa şu sıralar hiç bakmayacağım zaten umarım en guzel şekilde satarsınız.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alp hepimizin bildiği o siteye bir bak, benim motorumun aynısını 5000 ile 10000 km arası 9000 liraya çok
    rahat bulabilirsin hemi extralı hemde vukuatsız. SELAMLAR.

AhmeT16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alma,O motosikletin aslında hurdaya ayrılması gerekirdi. Hurda ya bineceksin. Değmez
    Kontrol edemediğiniz güç güç değildir

Hayati önem arz eden sırtlık giymeyi unutmayın

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Tamir eden ne kadar ehli olursa olsun sıkıntılıdır..Alma bulaşma..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Aynı şehir derken başına bela alacaksın dostum.Bulaşma.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Hiç bulaşma. Kısa ve net.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    5000 tl ye alınır.

Motosikleti
    Tmax 530
    Kazali 9.5
    Temiz, kazasiz 11 ?
    Hic ama hic bulasma hocam.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübeli abilerim ,sıcak bakmıyorum ama merak da ediyorum. Takip ettiğim bir motor var arkadan otomobile çarpmış motor.Sağ ayna sağ elcik gidon ve bilye (tam olarak neresi oluyor anlamadım) değişmiş.
    Arkadaş ilana da şöyle yazmış
    Parçalar (Ayna, elcik,bilya) orjinali ile değiştirilmiştir. Kaza sonrası egzosun ön çamurluğu eritmesi sonrası (İki teker arası mesafe 1 cm kısalmış) farkedilen iki teker mesafasi için gidon bağlantısı işlem görmüş, halihazırda bir sorun yoktur.
    Radyatör su haznesi servisin dikkatsizliği sonucu hasar almış orjinali ile değiştirilmiştir.
    (Gidon elimizde yok denildi, şu anki gidonun küçük bir bölümünde soyulma var. Diğer parçalarda bu nedenle (çizilme vb) değiştirildi.)

Görmeden fikir yürütmek tabiki doğru değil ama ben bunu ekpertize felan soksam şanzımanı gideri kokarı sağlam mı kesin öğrenebilir miyim? Bilye gidon değişimi bir motor için çok ciddi bir şey midir? Bu alanlarda çok toy ve yeniyim zamanınızını ayırdığınız için teşekkürler, tekeriniz düz bassın.
    motor ne, bütçen ne ve motora ne istiyorlar?

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alp yanılmıyorsam Balıkesir de yaşıyorsun. Sıkı bir pazarlıkla aynı motorun 2015 sıfır km olanını
    11000 liraya bulabilirsin. Ya da UMA'dan YUNUS Bey ile görüş . No yu bulamazsan beni ara. Bahsettiğin motora 5-6000 liradan fazla verilmez. SELAMLAR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

Beni tel ile ara , no 535 2304722.
    efendy06 bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Şase nin işlem gören parçasının fiyatı 1100lira birde komple sok tak işçilik binecek
    Gönül rahatlığıyla binebilmen için 1500 2000 lira masrafı gözden çıkartmam lazım
    Mantıklı değil o masrafda
    Arkadaşlar demiş zaten bulaşma
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)