Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG Superboy sizce nasıl?

Motovento
    REKLAM ALANI

Mondial 100 MG Superboy sizce nasıl? + ları - leri neler? Uzun yol yapar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Yapar dostum peki sen buna hazir misin?Saatte 50 km ortalamayla fitifiti gidersin.Ben yaptım oldu.

Alıntı gibigibi1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapar dostum peki sen buna hazir misin?Saatte 50 km ortalamayla fitifiti gidersin.Ben yaptım oldu.
    125cc scooter ile 80 85 ile yapanlar var bu yapmaz mı bu hızlar ile ?

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı ErayEge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125cc scooter ile 80 85 ile yapanlar var bu yapmaz mı bu hızlar ile ?
    Yapar o hızı fazlasinida yapar ortalama 50 olur ama yokuş rüzgar mola.

Yapar o hızı fazlasinida yapar ortalama 50 olur ama yokuş rüzgar mola.
    Sabit 80 85 ile gidip 100km de bir mola vererek gidilir mi?

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Sabit 80 85 ile gidip 100km de bir mola vererek gidilir mi?
    Abi söyle söyleyeyim eğer cidden sabırliysan zevk aliyorsan gidilir yani motordan yana soyluyorum allahin izniyle Türkiye turu yapilir ama yorucu.Bastan sabirli planli olursan gidersin.100km molasiz yorar.

Abi söyle söyleyeyim eğer cidden sabırliysan zevk aliyorsan gidilir yani motordan yana soyluyorum allahin izniyle Türkiye turu yapilir ama yorucu.Bastan sabirli planli olursan gidersin.100km molasiz yorar.
    Scooter ile ortalama 80 ile 100km mola vererek 500km gittim zaten full depo ile 150km civarı gidiyor. Yorması vs. önemli değil tek bilmem gereken 80 85 90 hızla 100km de bir mola vererek şişme falan yapmadan gidebilir miyim? Yakıtı nasıldır acaba?
    gibigibi1985 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Şişme vs olmaz ancak yokuş gördümu ciddi hız düşüyor.Ben artcili bile gittim o kadar yol.Hiz asla dogruyu gostermiyor

Şişme vs olmaz ancak yokuş gördümu ciddi hız düşüyor.Ben artcili bile gittim o kadar yol.Hiz asla dogruyu gostermiyor
    km saati 100gösterirken böyle aletlerde gps 90 falan gösterir genelde yani araştırmalarım öyle gösteriyor. Ucuz makine parça ucuz vs. tek korkum şişme olayı ... Son olarak onaylaman için soruyorum. Ortalama 85 90 ile 100km de bir dinlendirerek 500km gibi uzun yolları gidebilir miyim?

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Şişme vs olmaz abi motor gider.90 km hizli bu motor için bence daha düşük hızlar saglikli 60_75

Şişme vs olmaz abi motor gider.90 km hizli bu motor için bence daha düşük hızlar saglikli 60_75
    80 iyidir motor çok hoş göründü gözüme.

Motosikleti
    -
    Bence para verip alınmaz,aynı paralarda hero glamour bakın daha mantıklı ve sağlam İstanbuldan-Batum-Tiflis-İstanbul yolculuğunu gidip gelmiş glamour biliyorum.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Kalite, sağlamlık ve uzun ömürlülük konusunda alt sıralarda yer alan bir seçenek. Uzun yol yürüyerek de yapılır, bisikletle de yapılır, bununla da yapılır. Titreşim yüksek, mola aralıkları sık ve ortalama hız düşük olacaktır. Bütçe doğrultusunda Japon markalarının ucuz modellerinin ikinci ellerini incelemenizi öneririm.

merhaba foruma cok once kayıt olmuştum kullanmak yeni nasip oldu bunun gibi yeni konu açmayi bilmiyorum bilgi verirseniz sevinirim ve benim görüşüm şişme yapıcağını sanmıyorum neticede asfalt yolda en az 50 kilometre hızla gidiceksin hava akımı soğutur

Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence para verip alınmaz,aynı paralarda hero glamour bakın daha mantıklı ve sağlam İstanbuldan-Batum-Tiflis-İstanbul yolculuğunu gidip gelmiş glamour biliyorum.
    Aralarında 1000tl fark ve vergi var.

Diver07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG
    Bu makineyi 13K Km oldu sürüyorum;
    Okadar zamanda bir fren yayı kırıldı fiyatı 2,5TL
    KM hız redüktörü teli kırıldı 10 TL
    Bagaj demiri ince port bagaja ağır bişey koymayın. kırıldı onuda içine bijon sokarak ben kaynattım şuan 5K Km de öyle gitti sorun yok.

95Kg biriyim ben üstünde iken 85 rahat yapıyor... amortisorleri 5 kademe en yumuşakta bile şehir içi yolda fena beline vuruyor, ama düz asfaltta sorun çıkarmaz. Titreşim var ama pek rahatsız etmiyor. 10 bine kadar her 1000-1500km de yağ değştirdim şimdi 2000 de bir değiştiriyorum.

Çin malı alınmaz edilmez diyenlere kulak asmayın. motor ve şanzuman debriyaj vb. 13 bindir sorunsuz. Zinciri her 500 de bir temizleyip yağlarım..

uzun yola gider ama 90km ile giderim dersen ancak rüzgarı arkana alman lazım yoksa zorlanır motor. En ideal 60-70km ile 5-6 bin devir hem az yakar hem zorlanmaz.

Sonuç olarak Bu motor beni hiç yolda bırakmadı. Yinede bir günde 300km giderim dersen çok yorar. ama yorgunlukta adamına göre az olur çok olur...
    gibigibi1985 bunu beğendi.

Alıntı Diver07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu makineyi 13K Km oldu sürüyorum;
    Okadar zamanda bir fren yayı kırıldı fiyatı 2,5TL
    KM hız redüktörü teli kırıldı 10 TL
    Bagaj demiri ince port bagaja ağır bişey koymayın. kırıldı onuda içine bijon sokarak ben kaynattım şuan 5K Km de öyle gitti sorun yok.

95Kg biriyim ben üstünde iken 85 rahat yapıyor... amortisorleri 5 kademe en yumuşakta bile şehir içi yolda fena beline vuruyor, ama düz asfaltta sorun çıkarmaz. Titreşim var ama pek rahatsız etmiyor. 10 bine kadar her 1000-1500km de yağ değştirdim şimdi 2000 de bir değiştiriyorum.

Çin malı alınmaz edilmez diyenlere kulak asmayın. motor ve şanzuman debriyaj vb. 13 bindir sorunsuz. Zinciri her 500 de bir temizleyip yağlarım..

uzun yola gider ama 90km ile giderim dersen ancak rüzgarı arkana alman lazım yoksa zorlanır motor. En ideal 60-70km ile 5-6 bin devir hem az yakar hem zorlanmaz.

Sonuç olarak Bu motor beni hiç yolda bırakmadı. Yinede bir günde 300km giderim dersen çok yorar. ama yorgunlukta adamına göre az olur çok olur...
    Bana özel mesaj atabilir misiniz? Motor hakkında konuşmak güzel olur.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Titreşimi rahatsız edebilir neden 150 cc olanını düşünmüyorsun yanlış hatırlamıyorsam 200 250 tl gibi farkı vardı eski modellerinde yedek parça sorunu oluyordu ama yeni modellerinde parça sorunu yok tek artısı vergiden muaf olması ama 150 cc alıp o hızlarda daha az titreşimle daha çok rahat edersin

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşimi rahatsız edebilir neden 150 cc olanını düşünmüyorsun yanlış hatırlamıyorsam 200 250 tl gibi farkı vardı eski modellerinde yedek parça sorunu oluyordu ama yeni modellerinde parça sorunu yok tek artısı vergiden muaf olması ama 150 cc alıp o hızlarda daha az titreşimle daha çok rahat edersin
    90 ile rahat uzun yol yapılır mı 150likle? Bir de a1 ehliyet ile oluyor muydu 150? Bende ki a1.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Mondial 100 MG Superboy sizce nasıl? + ları - leri neler? Uzun yol yapar mı?
    Bakarsan aşırı zorlamazsan o motorla turkiyeyi dahi gezersin
    Fiyatına göre alınabilecek bir motordur
    Ama unutma
    Zorlamadan
    Bakımını eksik etmeden
    ...
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)