Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Para var ,alacak motosiklet yok!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı Ali Cihangir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi konu açılmışken bende sorayım, bir kere ben Enduro tarzından hoşlanırım, uzun yol yaparım, çantlar vs. herşey olacak, yola çıktımmı 600km. falan yaparım, şimdi bana ne önerirsiniz arkadaşlar, 600-800 cc. aralığında ve sıfır km. daha fazlasına para yetmiyor henüz, zaten bunu alınca çanta vs. duman oluyoruz, ne dersiniz,rahat, vibrasyonsuz güçlü bir enduro...
    Africa twin al ömürlük fiyati da uygun
    DreamTheater bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında böyle konular açmam,aslında tavsiye değilde amaç,en azından fikir alışverişi ve muhabbet olsun diye açıyorum.
    Şimdi bende 16000 tl para var.Sezon açılıyor.Eskişehirde yaşıyorum.Genelde otoban gezicisiyim.Şehir içinde evden işe giderim.İş biter yada izin günümde bursa ankara kütahya gibi illere doğru tekeri döndürürüm.

Piyasa hayli arttı.geçen sene bu meblağ elimde olsa orta sekment bir 600 cc naked ,sport touring ,süpersport alabilirdim.Malum dolar fırladı ekonomi çöküşte.16000 tl ile ya eşek alacağım yada ufak cc bir motosiklet.

Asıl sorunda burada başlıyor sahi ne alacağım ben.

Alternatif olarak aklıma gelenler,yedek parça vs bakımından.

Fazer 6
    Honda cbf 600 (2004 2006)
    Honda cbr 600 f
    Yamaha yzf r 25 2015 2016
    Kawasaki 300

Yani öyle saçma bir meblağdayım ki ne üstüne ekleyebiliyorum ne motosiklete karar verebiliyorum.Mantığım r25 den yana .Sonuçda yeni teknoloji ve piyasası kolay kolay düşmeyecek gibi görünüyor.Diğer 250 cc lerin yanında daha heybetli ve çift silindir etkisi fazla.

Harici kawasaki 300 de mantık çerçevesinde olabilecek bir motosiklet ,Lakin ilanlarda o fiyat aralığında ki motosikletler genelde kazalı yada benim şehrime uzak.Sadece japon motosiklet istiyorum.Hintlisi çinlisi rusu ile ilgilenmiyorum

600 cc sınıfında ise şehrim de ,bir fazer bir honda cbf ve cbr 600f var.Gönül tabiki 4 silindire doğru ama,sonuçda 60000 üstü km ve o km orjinal olma ihtimalleri de güvensizlik veriyor.Çok çok uzun yol yapamıyorum işten güçten .Max gittiğim yol günde 300 400 km arası .Sabit 150 160 gibi seyrederim.O yüzden otobanda sıkıntı yaşamakda istemiyorum ufak cc ile.

Sizce ben ne alayım arkadaşlar.Çift silindir yeni makinamı, 4 silindir 2005 üstü makinamı?Yoksa şuda iyi bir alternatif olabilir diyeceğiniz birşey varmı.Lütfen yorum yaparken fikir de beyan ederseniz sevinirim.

Not olarak ciddi şekilde tekliflere açığım bu konuda,motosikletine güvenen ,bu makine seni üzmez dediğiniz bir alete sahipseniz konuşabiliriz.Sadece ankara bursa kütahya gibi yakın illere almaya gelebilirim.Harici illerdekiler getiririm derse yol parasını karşılarım ,misafir ederim.Sen yeterki motosikletine güven .Bu konu hakkında özel mesaj atabilirsiniz

http://i.hizliresim.com/4PrDJY.jpg
    http://i.hizliresim.com/1Lv4Ab.jpg
    http://i.hizliresim.com/ZZkWl0.jpg
    http://i.hizliresim.com/oj32oo.jpg
    http://i.hizliresim.com/5g745q.jpg
    TNT 250 sayfasına git senin gibi kafası karışık bi arkadaş vardı R25 için bayi ile anlaşmış ve bir sonraki gün gidip motoru alacaktı (kapora falan bırakmamış) Sabah kalkıp bayiye gitmeden önce son kez motorları bi inceliyor TNT 250 almaya karar veriyor sebebi ise fiyat farkı. TNT 250 fiyatında bir süreliğine 3.000 küsür bi indirim yapıldı bi incele ve kullanıcı yorumlarını oku derim.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Her görüşe saygım var, ama japon harici bir makineye 16000 tl verirsem, en basitinden arkadaşlarım beni dövebilir. O yüzden ve daha önce yaşadığım kore çim fiyaskolarından sonra japon da japon mantığındayım

evet harika alet, 1000 lik 58 bin civarı fitayı var yalnız, ilerde gs1200 adv ye tonla para verip parça elektronik donanım gibi pahalı ve riskli şeylere gireceğime, onun yarıparasına daha sağlam ve ralli geçmişi olan africa twin almak akıllıca, zaten Japonlarda diyor, şu meydanı almanlara fazla bıraktık, boşa demiyorlar...
    Stunt bunu beğendi.

kocateker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    Mt 03 ü tarif etmişsin. O paraya alabileceğin en iyi motor odur. Tatmin duygusu da iyidir.
    Kullanıcı tavsiyesidir.
    Macit250 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Para var demissin ama Bajaj Pulsar 200 NS 13.600 TL. 1000 lira lastik, 1000 lira sigorta, plaka, ruhsat masraflari vs. derken senin var zannetigin paran ancak bu motosiklete yetiyor kusura bakma arkadasim, isler eskisi gibi degil paranin degeri yok artik.

Buyuk ihtimal ikinci el bir motosiklet alacaksin ama sezon acildi, kıştan kalma fiyatlara gore plan yapmak hata olur.

Sahsen RS 200 kullaniyorum ve cc buyutme hevesim var. Bahsettigin tum motosikletleri inceledim. 20.000 liraya kadar butcen varsa racing sinifinda CBR 500 R oneririm.
    Pistonlar bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Cinli de kullandim koreli de. Sana tavsiyem japondan şaşma. Cbr 250 kullanıyorum gayet memnunum. Belki bu sene degişiklik olsun diye kronik sorunları da çözülürse r25 deneyebilirim. Çevremde eski model motosiklet kullanan bazı arkadaşlar var. Birisinde 2007 kawasaki z750 var çok güzel motor ama alma arızasında dert alırsın başına dedim dinlemedi. Geçen hafta konuştum radyatör kaynaklı bir sorun çıkmış özel serviste 1500 ödemiş. Yetkili servis olsa dahada fazla fiyat çıkardı. Seçimini yeni model 250likten yöne kullanmanı tavsiye ederim.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muzun kilosu 8.5TL, sunta domatesin kilosu 6-7TL olmuş, alım gücü yerlerde sürünüyor, TL'nin yüzüne bakan yok siz 16bin TL'ye para diyorsunuz. Ben de gerçekten paranız var sandım.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    malesef artık bu paralara az km 3.5 yıllık 600 cc ve üstü motor almak hayal oldu ,5.10 yıl önce her yıl motor değiştirirdim, paramızın alım gücü vardı, normal kazanç ile ama şimdi sıfır motor zor 40 binlerden başlıyor düzgün motorlar, ss 1000 makinalar 100 bin tl ye dayandı ,şimdi bu durumda 2. elde elbette artıyor ve bu gidişle 3.5 sene sonra 2.el piyasasıda hurda piyasasına döner ,düzgün motora ancak parası olan biner, parası yetmeyenlerin yerinde olsam biraz daha kendimi sıkardım ve üst modellere yönelirdim en az 5.10 yıl tertemiz bineceğim diyerek ,şimdi arkadaşım sen 16 bin tl ye fazer 600 alsan daha önce bende vardı ,bu motorların km si yükseldi, subap ayarı,aküsü, zincir, dişli ,debriyaj, fren, buji ,filtreler,egzantrik, bakım v.s diyerek gene baya para harcarsın, bana kalırsa para biriktir veya borç al, 25 bin tl gibi rakamlara fazer 8, honda nc 700 tarzı motorlar bak ,elin alet tutuyorsa eski motor alabilirsin yoksa bakımları yüklü para tutuyor

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    yamaha alma derim tps sensörü sıkıntısı var cbf 600 güzel makina abslisi veya
    suzuki gsr 600 abslisi

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Tps arizasi 2004-2005 modellerde vardi, Yamaha o modelleri geri cagirip ucretsiz degistirdi. Benim motorumun Tps'si de 2008 yilinda degistirildi. O zamandan beri sorun yok.
    polo34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler