Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

alın size egzoz hemde 50 tl ye

Motovento
    REKLAM ALANI
    astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Motor işi çoğunluk için gösteriş ve kendini tatmin etme aracıdır,
    Çoğu özellikle kalabalık caddelerde kaskını bile takmaz, motorun tepesinde vakur bir ifade ile kendilerini göstermek isterler,
    Ama gelgelelim altta tıfıl-gariban bir motor varsa beklenen etki alınmaz.
    Etkiyi arttırma yöntemleri vardır,ilk etapta para varsa akrep,yoksa tiger hiç yoksa egzoz delme veya arka lastiğe pet şişe sıkıştırma yöntemleri uygulanır
    Sonrasında lastik ebatları büyür.
    Çeşitli stickerlar olmazsa olmazdır.
    Özellikle kalabalık yerlerde bolca ara gaz verilir.

Dünyada birtek siz yaşıyor olsaydınız o egzozu delermiydiniz?
    Bence soru bu.
    Evet ise; del gitsin.. gerçekten istiyorsun demektir.
    Hayır ise; delme .. çünkü zaten delsende kimsenin umrunda değil.
    shruikan, enable ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğu özellikle kalabalık caddelerde kaskını bile takmaz, motorun tepesinde vakur bir ifade ile kendilerini göstermek isterler,
    Etkiyi arttırma yöntemleri vardır,ilk etapta para varsa akrep,yoksa tiger hiç yoksa egzoz delme veya arka lastiğe pet şişe sıkıştırma yöntemleri uygulanır

Bence soru bu.
    çok güzel özetlemişsin. hepsine katılıyorum.

Şimdi kendimden örnek vereyim dünyada tek insan ben kalmış olsam bi motor seçecek olsam boğazdan full sistemli güzel bi marka eksozu olan motoru tercih ederim.
    Ama eksozu delmem. Çünkü patlak eksoz sesi feşisti değil, performansın sesine hastalıklıyım. Kaliteli ses var. Gürültü var. Bunu ayıramayan komple eksozu söksede tatmin olur.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bence soru bu.
    Siz katalizörün ne işe yaradığını ve hava yakıt karışımın ne olduğunu biliyormusunuz?İstediğin en pahalı boğazdan egzost sistemini al beyinden sonra işlemci koyup dynoda test yapmazsanız uzun ömürlü cebinize ve motora zarar verirsiniz.

Okumuyosunuzki yazılanları ses başka birşey karbon atıklarını yakmak ayrı birşey, yüz defa yazdım böyle delik olunca katalizör iptal olmuyor normal sizin akrep ıvır zıvır tüpleri takınca KATALİZÖR İPTAL OLUYOR O ZAMAN ÇEVREYE ZARAR VEREN KARBON ATIKLARI DİREKT HAVAYA KARIŞIYOR.

Xj6 motoruna ıfıl tıfıl diyorsanız sizin kullandığınız motoru çok merak ettim...

Shine34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizin keyfiniz yüzünden biz evimizde dahi huzursuz olduk. Azıcık görgüsü olan insan evladının yapacağı iş değil şu olay.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha-R25
    Yorumları uzun uzun okudum da egzoz karşıtı arkadaşlar egzoza hep apaçilik olarak yaklaşmış. Neden kimse trafikteki motorun farkedilirliğini arttırmasından söz etmiyor ? Şahsen gürültülü bir motoru sürmek benim için daha konforsuz ama o gürültü eğer benim hayatta kalma şansımı artıracaksa ben o gürültüye razı olurum. Motorumun sesi bana şuan bile gürültülü gelmesine rağmen egzoz taktırmayı düşünüyorum. Türk/Yabancı pek çok vlogger takip ediyorum ve egzozun trafikteki en büyük farkedilirlik etmeni olduğunu gözlüyorum. Her egzozlu motora insanları rahatsız etmek için/ hava atmak için taktırmış diye yaklaşmak da çok büyük önyargı ve dar görüşlülüktür.
    bassturbin bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    egzoz sesine karşı değilim, yaptığınız işide takdir ediyorum. en azından burda boş boş klavyede birşeyler yazmak yerine birşeylerle uğraşıyorsunuz.
    bende two brothers boğazdan egzoz kullanıyorum. 13-14k devire kadar çıkartıp ortalığı yıkıp geçiyorum şahsen. yaşadığım yerde de r6 veya 600rr kullananlar oluyor sokakta 15k devirlere çıkartıyorlar hiç rahatsız olmuyorum, tam tersi o ses bende orgazm etkisi yaratıyor.

kimin rahatsız olduğu veya olmadığı umrumda değil, ben o an motosikletin üstünde zevk alıyormuyum? duyduğum ses ile kulaklarım orgazm oluyormu? oluyor. gerisi beni pek alakadar etmiyor

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    küçük pipili apaçiler kullansın diye böyle bir fikir var herhalde.
    shruikan ve espresso bunu beğendiler.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    arkadasım pek cok motora yaptı 600rr xj6 mt07 bajaj vs ve 30 tl gıbı bır rakama yapıyordu egsoz ve sesı sevmem ama cok kullanıslı gorunmeyen yere yapılıyor ve ıstenıldıgı anda orjınal sese döndürülüyor ben begenmıstım şahsen .
    bassturbin bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı Fabuleux adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumları uzun uzun okudum da egzoz karşıtı arkadaşlar egzoza hep apaçilik olarak yaklaşmış. Neden kimse trafikteki motorun farkedilirliğini arttırmasından söz etmiyor ? Şahsen gürültülü bir motoru sürmek benim için daha konforsuz ama o gürültü eğer benim hayatta kalma şansımı artıracaksa ben o gürültüye razı olurum. Motorumun sesi bana şuan bile gürültülü gelmesine rağmen egzoz taktırmayı düşünüyorum. Türk/Yabancı pek çok vlogger takip ediyorum ve egzozun trafikteki en büyük farkedilirlik etmeni olduğunu gözlüyorum. Her egzozlu motora insanları rahatsız etmek için/ hava atmak için taktırmış diye yaklaşmak da çok büyük önyargı ve dar görüşlülüktür.
    Ağzın bal yesin...Zaten buralara yorum yapanlarının çoğunun motor kullandığını veya trafikte ulaşım araçı olarak kullandığını sanmıyorum.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzoz sesine karşı değilim, yaptığınız işide takdir ediyorum. en azından burda boş boş klavyede birşeyler yazmak yerine birşeylerle uğraşıyorsunuz.
    bende two brothers boğazdan egzoz kullanıyorum. 13-14k devire kadar çıkartıp ortalığı yıkıp geçiyorum şahsen. yaşadığım yerde de r6 veya 600rr kullananlar oluyor sokakta 15k devirlere çıkartıyorlar hiç rahatsız olmuyorum, tam tersi o ses bende orgazm etkisi yaratıyor.

kimin rahatsız olduğu veya olmadığı umrumda değil, ben o an motosikletin üstünde zevk alıyormuyum? duyduğum ses ile kulaklarım orgazm oluyormu? oluyor. gerisi beni pek alakadar etmiyor
    Bu kadar bencillik olmaz,baskasını geçtim sizede zarar.
    Two brothers'lı 600rr kullanan bir arkadaşım tinnitus hastalığına yakalandı(kulak çınlaması)
    Bu hastalık adamı deli eder, geceleri uyutmaz,insanı perişan eder .
    Ve tedavisi yok.. evet doğru duydunuz tedavisi yok,kulakta ölen bu sinir hücreleri yenilenmiyor,doğum öncesi üretilen master hücredir bunlar.öldümü iş biter.
    Hücreler sesten birikimsel olarak etkilenir,80 yaşınızda yaşayacağınız sorunu 35 de yaşarsınız ve birikimsel olduğundan yaş ilerledikçe artar.
    Hala umrunuzda değilse lütfen uzay geminizi alın gidin ve orgazmınızı uzay boşluğunda yaşayın.
    espresso bunu beğendi.
    Ne o , ne bu , ne her ikisi , nede hiçbiri...

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    benim motora da manifolddan itibaren akrapovic takmışlar, son susturucusu da yok. ses çok çıkıyordu "lan bu neymiş böyle!" dedim ilk bindiğimde. sonradan alıştım; çevre sakinleri alıştı mı bilmiyorum. sonradan fark ettim meğer katalitik konvertör patlamış! gittim kaynak attırdım, motorun sesi-soluğu kesildi.

evet, full akrapovic takılı, evet tek silindir motor; ama o benim de küfür ettiklerim kadar çıkmıyor sesi. ki ben şehir içinde de binmem pek.

yani, o alttaki kazan gibi yerden delince çıkan ses pek de hoş değil. madem amaç ses, ta manifolddan sök komple boruyu!

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Ah be güzel kardeşim.
    Bir zamanlar sanayide spor süspansiyon takmak yerine helezonları kesip Şahin arabalarının tamponunu yere sürten zihniyet delerdi egzos borusunu, sonra da "abi acaip oluyo ses" diye sayıklarlardı.
    Demek motosiklet camiasına da bulaşmış bu kafa.
    Nostalji oldu şimdi.
    espresso bunu beğendi.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çok güzel bir mantık tebrik ederim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Fabuleux adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desteksiz uydurma ve apaçiliğe bahane hep bunlar. Bir tane güvenilir bilgi ve istatistik bulun gürültülü eksozun kaza riskini azalttığına. Eğer öyle olsa gündüz zorunlu far yerine yüksek sesli eksoz zorunlu olurdu. Far bakıldığı zaman görülüyor. Ama motosikletten gelen düşük frekanslı ses, hele hele arabanın içinden anlaşılmıyor hangi yönden geldiği. O yüzden ses sistemlerinde bir tane subwoofer olur, çünkü düşük frekans sesin nereden geldiğini farkedemez insan kulağı.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)