Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

alın size egzoz hemde 50 tl ye

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    "Görünen, gerçek olsaydı bilime gerek kalmazdı."

Gördüğünün ötesini merak etmeyen, sonrasını düşünmeyen kafa aynen işte böyle ortadoğuda olacak kafa.

Benzer mantık çöcuk yetiştirmede de var. Küçücük çocuklara dayıyorlar bebe biskuvisini, veriyorlar prinç unu mamayı, sonra biraz büyüyünce şeker çikolata, gofret vb. bir sürü çöp gıda. Ama onlar zararlı deyince de ne olacak biz de yedik bir şey olmadı diyorlar. Birşey oluyormuş işte burada örneği görünüyor.

Yapmayın, etmeyin. Siz o kadar mühendisten daha iyi mi bileceksiniz? Onlardan daha iyisini yapabimek için daha en temel bilginiz bile yok ne mühendisliği? Sonra cahil deyince de kızıyorsunuz, bu kadar özgüven ancak cahilde olabilir zaten.
    redlion999 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Ya saçma sapan yorumlar görüyorum konuda. Şimdi adam yapmış demişki buyrun böyle yaparsanız bu şekilde ses toklaşır demiş. Mühendis mi bilecek bilmem ne diyen arkadaş madem bu iş kuralına göre oluyor o zaman stock egzoz harici kullanmayalım. Herşeyin bir prosedürü vardır adam motosikletten cıkan sesten ziyade onu ilgilendiren normlar ile ilgilenir. Adamın derdi fiyattır fiyat. Nasılki 250 cc olmuyorda 240.5cc oluyorsa öyle birşey. Misal mesela emniyet şeridi biz motosikletlilerin gitmesi için mi var ? Aracın solundan mı sollanır sağından mı ? Teoride yasak ama yapıyoruz buda öyle birşey. En önemlisi kendi fikirlerine zıt bir düşünce görünce aa cahil tarzı düşünenler. Ben yine şükredebiliyorum ki bu adamlar düşünebiliyorlar ya düşünemiyor olsaydılar vah vah ....

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Hala egzoz delmeyi savunanlar var. Çok basit bir şekilde anlatayım;

Bu egzoz denen borunun yaptığı 2 iş var. Biri zehirli gazları zehirsiz gazlara dönüştürmek. İkincisi motorun çıkardığı gürültüyü azaltmak.

Şimdi bir motosiklet sahibi bu boruyu deldiği zaman şunu söylemiş oluyor:
    - Etrafa saldığım zehirli gazlardan zehirlenen ve yaptığım gürültüden rahatsız olan insanlar umrumda değil. Kendi eğlencem için başka insanların hakkına girecek kadar bencilim.

Asıl olay budur. Motora zarar vermesi, sesin güzel veya kötü olması teferruattır.
    espresso, BIYIKLI ve bursalıali bunu beğendiler.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mevzunun derinlerindeki siyasi mesele gerçekten muazzam boyut katıyor. cehaletin bu kadar açık açık savunulduğu bir dönem herhalde bir daha yaşanmaz. toplumun nasıl çürüdüğünü de görmüş oluyoruz. açıkcası arkadaşın evetçi olmasına da şaşırmadım. zira pek şaşmıyor bu tipteki arkadaşlarda.
    espresso bunu beğendi.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mevzunun derinlerindeki siyasi mesele gerçekten muazzam boyut katıyor. cehaletin bu kadar açık açık savunulduğu bir dönem herhalde bir daha yaşanmaz. toplumun nasıl çürüdüğünü de görmüş oluyoruz. açıkcası arkadaşın evetçi olmasına da şaşırmadım. zira pek şaşmıyor bu tipteki arkadaşlarda.
    adam açık açık avatarına hayır yazmış bir birşey demiyorsun da dolaylı yoldan evet diyenimi siyaset yapiyor diyorsun EVET çürümüş cahil toplumuz biz ( siz öyle sanının)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu egzoz denen borunun yaptığı 2 iş var. Biri zehirli gazları zehirsiz gazlara dönüştürmek. İkincisi motorun çıkardığı gürültüyü azaltmak.

- Etrafa saldığım zehirli gazlardan zehirlenen ve yaptığım gürültüden rahatsız olan insanlar umrumda değil. Kendi eğlencem için başka insanların hakkına girecek kadar bencilim.

Asıl olay budur. Motora zarar vermesi, sesin güzel veya kötü olması teferruattır.
    sen burda harcaniyorsun hem sevmiyorsun hemde egzoz muhabbetine giriyorsun formun diger konularına bak yok bu bana yetmiyor diyorsan bu zekayla genetik veya nükleer tıp la uğraş

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25

Ya şaka mı yapıosun hocam ya güldürme. Koskoca wwden tut tüm lpgli dizel vs araçlar herşey herkes kirletiyor o gazla zehirlenmiyorsunda bununlamı zehirleniyorsun :D Ayrıca aldığın pahalı egzozlarla gir muayaneye bakalım ölçtür zehirli gaz salıyormu salmıyormu ona göre konusalım saka gibi

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Ne kadar duyarlı bir toplumuz böyle, gözlerim yaşardı yaaa..
    Çevreye zararlı gazların salınmasını istemeyiz ama elimizdeki çöpü yere atarız.
    Şehirlerimizde kaldırımlar çöp içinde.
    Biz hala çöpleri ayrıştırmadan atan milletiz neyi tartışıyoruz kardeşim yaa?

Benim merak ettiğim konu MOTORA ZARAR VERİR Mİ?

Bunu bilen biri cevaplarsa sevinirim.
    Konuyu motora zarar verip vermeyeceğini Teknik olarak bilenler tartışırsa sevinirim..

Forumu takip ediyordum ancak bir üyeliğim yoktu ve kullanmıyordum. Konuyu okuyunca bir üye olup yorum bırakasım geldi.
    1) Şimdi öncelikle motorsikletle ilgilenen insanların %80'lik bir kısmı bu ses olayına tutkun.
    2) Eh motora bir zararı yok deniliyor genel olarak.
    3) Fiyatına dönüp bakıldığında mükemmel diyebiliriz.
    4) Arkadaş çıkıp size yapın alın demiyor, kimse size zorlada birşey yaptırmıyor.
    5) Bu adam bu işin ticaretini yapmıyor. Gelir elde etmiyor.

Şimdi gelelim bölgeden,kültürden,küfürden bahseden arkadaşlara;

1) Siz sigara içip izmaritini yere attınız diye bende sizin kulaklarınızı çınlatıyor olabilirim.
    2) Yüksek CC'li motorunla bu sesi sen çıkartınca bence sizinde kulaklarınız çınlıyordur.
    3) Yerlere attığınız çöplerden tut tonlarca doğayı kirleten şey sayabilirim.

Siz evvela bir yerlere çöp atmayı, tükürmeyi ıvırı zıvırı bırakın. Sonra burda doğadan felan bahsedin.

Arkadaşın yaptırdığı sistemi motoruma yaptırmam. Egzoz sesine tutkunum, etrafta gördüklerim duyduklarımda beni rahatsız etmiyor. Ama burda sırf laf olsun diye 2-3 duyar kasıcam diye insanların uğraştığı çabaladığı şeylere absürt yorumlar lütfen yapmayın. Komik değilsiniz bilginiz olsun.

Herkese iyi forumlar

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alın size çok daha garantili bir yöntem. Hem subaplara zarar verme riski de yok

https://www.youtube.com/watch?v=NQpoGszk5V0
    varexli honda zannettim yeminle...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Evet ben çok duyarlıyım. Etrafa çöp atmıyorum gerekirse elimde çöple yüzlerce metre yürüyüp çöp kutusuna atıyorum. Yaptığım işlerde başka insanların haklarını da gozetiyorum. Bu ülkede benim gibi milyonlarca medeni insan var fakat ne yazık ki maymun sürüsünden hallice bir güruha beraber yaşıyoruz.
    espresso bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Evet ben çok duyarlıyım. Etrafa çöp atmıyorum gerekirse elimde çöple yüzlerce metre yürüyüp çöp kutusuna atıyorum. Yaptığım işlerde başka insanların haklarını da gozetiyorum. Bu ülkede benim gibi milyonlarca medeni insan var fakat ne yazık ki maymun sürüsünden hallice bir güruha beraber yaşıyoruz.
    kasma aga kasma...

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Halen sırf aykırı gitmeyerek Microsoft'un İnternet Explorer'unu kullanıp Chrome'a geçmeyen biri olarak, orjinal candır.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    deneyen varmı

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deneyen varmı
    Selam ben yakında yaptırıcam ama muşon vidasının düz olanından bulmalıyım neden derseniz bazen kasisten veya çukurdan iki kişi geçince motorla susturucunun tam ortasındaki kaynak yeri azda olsa hafif sürtüyor oraya çıkıntılı tapa olursa iyice sürtecek diye düşünüyorum, ikincisi tam ortadada olsa sizinki gibi arka lastiğe sıcaklık verir diye düşünüyorum tabi arada mesafe var.

Sizin maşonu kaynak yaptığınız yer alt orta kırmızı yerin az üstü orta kaynağın hemen altı, biraz sağa veya sola yapsam diye düşündün lastiğe sıcaklık vermesin diye gerçi çok aşırı sıcaklık yok çıkışta:

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Mt-ist whatsapp grubundan 2 kişi uyguladı bu hafta gayet memnunlar yarın da ben yaptırıcam.250R da bu sekilde katalizor goremedim ama sanirsam son susturucuya bagli siskin bi bolge var oraya uygulanacak.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Yabancı forumda kutu içindeki ses borusunuda iptal eden varmış yukarıdaki fotada ona ait sonra komple geri kapatmış:

Tabiki zor bir iş en iyisi sizin yaptığınız istenmezse geri kapatılıyor.

Birde xj6 için 5 dakikada ses modifiyesi var videonun sonunda delinmesi gereken yer gösteriliyor geri kapatması zor anca bişeyle tıkanabilir, yapan kişi sesin buffle yani açık tüp egzost ses kısıcı takılmış yoshimura gibi çıktığını söylemişti diğer tapa veya açık tüp gibi fazla ses değil tatlı bir ses çıkıyor:

https://youtu.be/LfIp9jG-GSQ

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

Bizimki gibi kutu egzost susturucusunun içi katalizörden giren yanmış gazlar ve ses borulardan çarptırılıp kısılır ses iyice azalır uygun desibel yani ses şiddeti birimine indirilir, tapa egzosta katalizör iptal olmaz:

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

İnsanlar yolda dayı gibi yürüyüp sığır gibi kenarı çekilmeden dururlarsa arabalarda motorları dikkate almazlarsa ben bu egzostu yapacağım, yoksa yaptırmayacağım şahsen ses olsun beni görsünler ne hava yaptım ayrı birşey araç geliyor hemde motor geliyor deyip sığırlarında dikkatini çekip kenara çekilsinler diye ses çıkarmak ayrı şeydir.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam ben yakında yaptırıcam ama muşon vidasının düz olanından bulmalıyım neden derseniz bazen kasisten veya çukurdan iki kişi geçince motorla susturucunun tam ortasındaki kaynak yeri azda olsa hafif sürtüyor oraya çıkıntılı tapa olursa iyice sürtecek diye düşünüyorum, ikincisi tam ortadada olsa sizinki gibi arka lastiğe sıcaklık verir diye düşünüyorum tabi arada mesafe var.

Sizin maşonu kaynak yaptığınız yer alt orta kırmızı yerin az üstü orta kaynağın hemen altı, biraz sağa veya sola yapsam diye düşündün lastiğe sıcaklık vermesin diye gerçi çok aşırı sıcaklık yok çıkışta:
    https://i.hizliresim.com/okAvVk.jpg
    arka amortisörünü biraz sertleştirirsen sürtme olayını çözersin.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Yok şöyle yok böyle

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    4 Silindir motorumun açık egzozundan çıkan gazlarda benim dünyaya verdiğim zarar olarak kayıtlara geçsin lütfen.Ama şunu bilin pişman değilim
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)