Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başka şehire gidip aile bireyi üzerine motosiklet almak / Sigorta fiyatı şehir farkı

Motovento
    REKLAM ALANI
    avmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Merhabalar.

Motosikletimi bu hafta satıyorum.

1-)Sigorta fiyatları kendi üzerime yaştan dolayı fazla çıktığı için şuanki motosikletimde olduğu gibi yeni alacağım motosikleti de aile bireyimin üstüne almak istiyorum. Burada noterden araç alımı için vekalet alarak başka şehirde aile bireyim üzerine aracı alabilir miyim vekalet ile? (Çalıştıkları için gelemezler)
    2-)Olur ise vekalet ücreti nedir?
    3-)Olur ise, motosikleti aldıktan sonra sigorta yaptırmadan trafiğe çıkıp sürerek kendi şehrime getirebilir miyim? Çevirmede sorun çıkar mı? Sigorta yaptırmadan sürebilmem için bir süre var mıdır?
    4-)Şehir olarak İzmir ve Çanakkale sigorta fiyatları bakımından bir etki yaratır mı?
    5-)Sigorta fiyatlarında motosiklet modelleri arasında kaza oranı bakımından bir istatistik tutularak bu bağlamda sigorta fiyatlarında bir fark söz konusu mudur? Cbr250 ve Rx3i Evo için örneğin.

Şimdiden çok teşekkür ederim vaktini ayırıp cevap verecekler için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1- Noterden alacağınız vekalet ile işlem yapabilirsiniz. Bunun için vekalet verecek kişinin kendiainin notere giderek işlemi yapması lazım. 2 fotoğrafını istiyorlar. Vekalet verilecek kişinin (sizin) kimlik bilgilerini vermek yeterli.
    2- Taşınır taşınmaz her şeyi alıp satma yetkisini süresiz olarak vermek 170 tl (cuma günü bu işlemi yaptık). Sadece taşınır mal alım yetkisi vermek 90 lira cuvarında sanırım (bundan net rakam olarak emin değilim.
    3- Getirebilirsiniz. Süresi 15 gün.
    4- Az fark olmakla birlikte plakanın bağlı olduğu şehirdeki kaza oranına göre değişbiliyor.
    5- Bundan tam emin değilim ama bunu da küçük bir fark olacak şekilde değişiyor diye biliyorum.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı avmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Motosikletimi bu hafta satıyorum.

1-)Sigorta fiyatları kendi üzerime yaştan dolayı fazla çıktığı için şuanki motosikletimde olduğu gibi yeni alacağım motosikleti de aile bireyimin üstüne almak istiyorum. Burada noterden araç alımı için vekalet alarak başka şehirde aile bireyim üzerine aracı alabilir miyim vekalet ile? (Çalıştıkları için gelemezler)
    2-)Olur ise vekalet ücreti nedir?
    3-)Olur ise, motosikleti aldıktan sonra sigorta yaptırmadan trafiğe çıkıp sürerek kendi şehrime getirebilir miyim? Çevirmede sorun çıkar mı? Sigorta yaptırmadan sürebilmem için bir süre var mıdır?
    4-)Şehir olarak İzmir ve Çanakkale sigorta fiyatları bakımından bir etki yaratır mı?
    5-)Sigorta fiyatlarında motosiklet modelleri arasında kaza oranı bakımından bir istatistik tutularak bu bağlamda sigorta fiyatlarında bir fark söz konusu mudur? Cbr250 ve Rx3i Evo için örneğin.

Şimdiden çok teşekkür ederim vaktini ayırıp cevap verecekler için.
    Öneri: Bolu Türkiyede en ucuz< sigorta çıkan şehirlerden biri. Pulsarı 650 tl'ye sigortalamışlardı 06 plaka ile. CBR 320 ye sigortalandı 14 plaka ile
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

avmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Noterden alacağınız vekalet ile işlem yapabilirsiniz. Bunun için vekalet verecek kişinin kendiainin notere giderek işlemi yapması lazım. 2 fotoğrafını istiyorlar. Vekalet verilecek kişinin (sizin) kimlik bilgilerini vermek yeterli.
    2- Taşınır taşınmaz her şeyi alıp satma yetkisini süresiz olarak vermek 170 tl (cuma günü bu işlemi yaptık). Sadece taşınır mal alım yetkisi vermek 90 lira cuvarında sanırım (bundan net rakam olarak emin değilim.
    3- Getirebilirsiniz. Süresi 15 gün.
    4- Az fark olmakla birlikte plakanın bağlı olduğu şehirdeki kaza oranına göre değişbiliyor.
    5- Bundan tam emin değilim ama bunu da küçük bir fark olacak şekilde değişiyor diye biliyorum.
    Detaylı cevaplandırmanız için çok teşekkür ederim
    Ride4Joy

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)