Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dizliğin Önemi (Kaza Sonrası)

Motovento
    REKLAM ALANI
    peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kısa mesafede olsa dizliğim dahil hiç bi ekipmanı çıkarmayan biriyimdir ve yine faydasını gördüm, burada çoğu kişi hiç bi işe yaramaz direk kayar gider vs demişti ama en son anayolda bi taksici aynasına bakmadan birden u dönüşü yapmaya çalışınca tampon kısmından çarpmıştım ve dizliğe yeni bakma fırsatı buldum baktığımda ise dizlik sapsarı olmuş ve kırılmıştı ama kaza anındada sonrada ne bacağımda ne dizimde hiç bi ağrı yoktu, muhtemelen dizlik olmasaydı sağlam bi ağrı yada kırık çatlak vs olacak gibiydi, başımıza gelmeden önlem almıyoruz pek umursamayan arkadaşlar belki önemini anlarlar diye paylaşmak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    bravo diyoruz olması gerekene öncelikle geçmiş olsun , size birsey olmaması sevindirici.Mağdem her konuda olduğu gibi yabancılar bizden motosiklet ve kullanımı konusundada çok ilerde, ee adamlar ne diyor ATGATT (all the gear all the time). Umarım ülkemizdede bu bilinç gelişir.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Dizlik dirseklik candır.
    Geçmiş olsun, en büyük kazan bu olsun.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Geçmiş olsun hocam.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Gecmis olsun bende ayni marka ayni model bir dizlik sayesinde kurtuldum. Keramet var bunda
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    müsaade ederseniz bende bir şey paylaşmak istiyorum. dizliği pek önemsemiyordum. kavşağa geldim durdum. uygun olduğunu görünce gazı açtım. yolda hafif kum varmış teker pati çekti olduğum yere motoru yatırdı sol dizimi asfalta çarptım üç ay ağrıdı. dururken böyle oldu birde hareket halinde olsaydım çok kötüsü olabilirdi. o günden sonra ekipmansız asla. not: size de çok geçmiş olsun

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Geçmiş olsun. Tabiki pantolon daha güvenli olur dizlikten. Ama korumalı pantolon giymeyeceksek en azından dizlik takmak iyidir. Havalar ısınana kadar kışlık korumalı pantolona devam. Sonra bende dizlik takmaya başlarım tekrar.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    geçmiş olsun dostum işte böyle olaylarda ekipmanın değerini daha iyi anlıyoruz.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Geçmiş olsun.

Tam da kendime sıfırdan ekipman almaya çalışırken ille pantalon ve bot da alayım diye ısrar etme kararımın doğru olduğunu görmüş oldum.

Dizlik kırılmış ama bence görevini tam yapmış. Kırılmayacak kadar sağlam bir malzemeden yapılmış olsaymış o zaman diziniz kırılabilirdi. Malzeme kırılarak çarpışmanın enerjisini kendi üzerine almış. Markasını da yazarsanız en azından dizlik alma niyetinde olanlara da yol göstermiş olursunuz.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    dizlik ben de takmıyordum, yazın kaza yaptığımda belime ek olarak dizimi de incittim. sağ dizim, sol çaprazından darbe aldı. 2 ay kadar topal yürüdüm, yatarken bacağımı uzatamadım, öyle acı şimdiye kadar hiç tatmamıştım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Geçmiş olsun hocam. Dizlik marka model nedir?

Alıntı pinkcrow7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam. Dizlik marka model nedir?
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

Tam da kendime sıfırdan ekipman almaya çalışırken ille pantalon ve bot da alayım diye ısrar etme kararımın doğru olduğunu görmüş oldum.

Dizlik kırılmış ama bence görevini tam yapmış. Kırılmayacak kadar sağlam bir malzemeden yapılmış olsaymış o zaman diziniz kırılabilirdi. Malzeme kırılarak çarpışmanın enerjisini kendi üzerine almış. Markasını da yazarsanız en azından dizlik alma niyetinde olanlara da yol göstermiş olursunuz.
    Prosev mafsallı dizlik hocam, bu arada herkese teşekkür ederim, benim çalıştığım yerdede tüm bunları giydiğimde motor kullanmayıp ama çok boş yorum yapan insanlarda vardı, yok o kadar şeye ne gerek var, yok uzaya mı çıkıcan, yok o kadar korkuyosan binme diye boş atan insanı soğutan kişiler olabiliyor, muhtemelen sizde denk geliyosunuzdur ve yazda yaklaşıyor ekipmanı giymek daha sıkıcı gelebilir o yüzden paylaşmak istedim belki giyerken 3 5 dk mızı alabilir ama bi kaza geçirdiğimizde belkide yıllarca uğraşacağımız acılar verebilir o yüzden üşenmemek lazım kesinlikle, tekrardan teşekkürler herkese
    espresso ve Salurbey bunu beğendiler.

Kardesim cok şükür sorunsuz atlatmissin geçmiş olsun.
    Benim takıldığım konu şu, bu sana "burada çoğu kişi hiç bi işe yaramaz direk kayar gider vs " diyen arkadaşlar kim? Aklı basinda kim olsa koruma ekipmanı için gereksiz demez.
    Tekrar geçmiş olsun.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Gecmis olsun. Eger dizlik olmasaydi muhtemelen en az 6 ay o ayaginizi kullanamazdiniz soyleyeyim. Kirik kemik baska, diz cok baska. Acaip komplex bir yer diz.

Ben de kucuk bir dusme sonucu 3 ay diz agrisi cektim. O zamandan beridir ya korumali pantolon, ya da dizlik takiyorum. Hala sizinki gibi sert dizlik takmiyorum ama. Gunluk kullanim icin cok pratik olmadigi icin, ozellikle sicak havalarda.

Alıntı sarpgray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim cok şükür sorunsuz atlatmissin geçmiş olsun.
    Benim takıldığım konu şu, bu sana "burada çoğu kişi hiç bi işe yaramaz direk kayar gider vs " diyen arkadaşlar kim? Aklı basinda kim olsa koruma ekipmanı için gereksiz demez.
    Tekrar geçmiş olsun.
    Direk bana değilde bunun muhabbeti geçtiği konularda kaza anında kayıp gidiyor hiç bir işlem yapmıyor diyen kişiler olmuştu şimdi isim isim hatırlamıyorum ama o yüzden öyle yazdım

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun. Eger dizlik olmasaydi muhtemelen en az 6 ay o ayaginizi kullanamazdiniz soyleyeyim. Kirik kemik baska, diz cok baska. Acaip komplex bir yer diz.

Ben de kucuk bir dusme sonucu 3 ay diz agrisi cektim. O zamandan beridir ya korumali pantolon, ya da dizlik takiyorum. Hala sizinki gibi sert dizlik takmiyorum ama. Gunluk kullanim icin cok pratik olmadigi icin, ozellikle sicak havalarda.
    Aslında pantalon en iyisi ama alıncada 2 3 tane almak gerekiyor sonuçta tek pantalonda her gün giyilmez o yüzden çok masraflı oluyor bende dizlikle korumaya çalışıyorum

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XRX - 2015
    Geçmiş olsun. Ekipmanın fazlası olmaz, eksiği olur. Tam takım çıkmak ise böyle faydalı olur..

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Geçmiş olsun hocam.
    O diz kırılsaydı varya vay haline..

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    korumalı pantolonun ustune dızlıgıde takıyorum,tech90 kot var,nedenı şu , dızlık pantolondakı korumaya gore cok daha uzun ,tum kaval kemıgını kapatıyor ayrıca ılk darbeyı alacak koruma olarak dusunuyorum devamında pantalondakı devreye girer ayrıca birde cizme var
    espresso ve efendy06 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)