Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nasıl motor alıcaz ? Nereye kadar ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    qsaaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS200
    Kdv ötv zam euro4 o bu şu derken nereye kadar böyle gidecek. Ülkemizdeki fiyatlar rezillik değilmi sizcede ? Bundan 5 sene sonra ev parasına 250 cc motor alırız artık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Yıllardır aynı konu hep dile getiriliyor. Ama olay tepki koyma konusuna gelince maalesef buralarda dert yanmakla yetiniyoruz.
    Quad87 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı qsaaar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kdv ötv zam euro4 o bu şu derken nereye kadar böyle gidecek. Ülkemizdeki fiyatlar rezillik değilmi sizcede ? Bundan 5 sene sonra ev parasına 250 cc motor alırız artık.
    V-strom 250:24,gsxr250:22.500,CRF250 rally:20,Yeni YBR125:10,Dominar400:19..0.km motosiklet almayı düşünenlere Allah yar ve yardımcısı olsun.
    The Power of The Dreams.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Herkesin ihtiyaci ve butcesi dogrultusunda dusuncesine saygi duyarim ama param olsada ben gidip 15 bin TL nin uzeri motor alip kullanmam. Ne gerek var ,amacini aşıyor abicim.

Ya ülkeni değiştireceksin yada ülkeni ..
    espresso bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ülkeni değiştireceksin yada ülkeni ..
    Çok ince gördün bea
    mchi bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Ben motorumu sattım. Yarın gidip küçük bişeyler alıcam max 3 bin. Bağlıycam direğe çalarlarsa çalsınlar üzülmem hiç üzülmem. Bu yazda İstanbul'dan çıkıp ege turu yapıp finalde Adana'ya gidicektim onuda kiralık motorla yapıcam.
    Bu nedir ya, moralim bozulmasın diye fuarada gitmiyorum, lanet olsun.

Ne araba ne motor, fiyatlar aldı başını gidiyor.. Freni patlamış kamyon gibiyiz ülke olarak.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    bende bi başlayamadım motorsiklete çok pahalı motor piyasası rx3 alacam Mondial da piyasada tekim( endoro 250 olarak) diye 14 bine motor satıyor. Dolar düşüyor inşallah 3 TL sınırına düşerse bir şeyler değişir diye ümit ediyorum.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bi başlayamadım motorsiklete çok pahalı motor piyasası rx3 alacam Mondial da piyasada tekim( endoro 250 olarak) diye 14 bine motor satıyor. Dolar düşüyor inşallah 3 TL sınırına düşerse bir şeyler değişir diye ümit ediyorum.
    Bazı bayilerin elinde sifir km 2015 model RX3i var fiyati 10.500 TL bilgin olsun.
    polo34 ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

qsaaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS200
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    V-strom 250:24,gsxr250:22.500,CRF250 rally:20,Yeni YBR125:10,Dominar400:19..0.km motosiklet almayı düşünenlere Allah yar ve yardımcısı olsun.
    Amin cümlemizin. Okulu bitirip maaşlı bi şe girince kendime güzel bi motor alma planlarım güngeçtikçe yıkılıyor. Bi senede 30.000 tl zam nedir ya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:13 ----------

Artık motor alayım şehir içinde ninerim dahada ekonomik olur olayıda kalmadı. Merak ediyorum bu fiyatlardan hala satış devam edicekmi

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Onceki konulardada verdigim cevap şu;
    Öyle yakınmayla olmuyor malesef arkadaşlar harekete geçmek lazım ötv için,yakına yakına sustuğumuz için bu hallere geldik zaten.Adamlar yat ötv si kaldırdı ulan yat kalmamış fuarda bitirmişler resmen biz 13.000 15.000bin YTL'ye motor almak için yırtınıp senelerce çalışırken adamlar 150.000$lık yatları alıyor ve bunu 0 vergiyle yapıyorlar bu gerçekten hakmıdır?Tabiki değildir bizim zenginimiz devlet için önemli kıtlık sınırı altında asgari ücretli çalışanlarda yırtınsın gözünde devletimiz'e teşekkürler...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Almayacaksınız arkadaşlar. Motoru olan motor değiştirmeyecek, telefonu olan telefon değiştirmeyecek, arabası olan yenisine bakmayacak. Yapın bunu bir sene içinde tüm vergi sistemi değişir. Kimse Honda motor almasın, Honda altı ayda dükkanı kapatır gider veya devlete baskı yapar.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almayacaksınız arkadaşlar. Motoru olan motor değiştirmeyecek, telefonu olan telefon değiştirmeyecek, arabası olan yenisine bakmayacak. Yapın bunu bir sene içinde tüm vergi sistemi değişir. Kimse Honda motor almasın, Honda altı ayda dükkanı kapatır gider veya devlete baskı yapar.
    Gösterebileceğiniz en iyi tepki bu olur, sonuçta devlet seni beni sallamaz, bizler tüketmezsek üretici firmalar yüklenir develete, kapitalist düzende paran kadar adamsındır ve o kadar sözün geçer, bugün honda ben gidiyorum satış yapamıyorum vergilerinizi düzenleyin dese, buna yamahada katılsa ozaman vergilerde hareket olur, başka türlü olcağını sanmıyorum.
    Seko bunu beğendi.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Fakir ülkelerdeki gibi motor denince akla cub gelecek bu gidişle, en azından kendimi şanslı sayabileceğim o zaman...

Şaka bir yana şu vergiler sıkıntı.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    o zamanda sigorta şirketleri devreye girer.Eski araca yüksek sigortaları çıkardılar mı tamamdır.Yine cepteki parayı alırlar yani.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zamanda sigorta şirketleri devreye girer.Eski araca yüksek sigortaları çıkardılar mı tamamdır.Yine cepteki parayı alırlar yani.
    Kimse yaptırmazsa o da düzelir merak etmeyin. Milyonlarca insanın protestosunu kimse görmezden gelemez.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Kimse yaptırmazsa o da düzelir merak etmeyin. Milyonlarca insanın protestosunu kimse görmezden gelemez.
    Hocam o zaman denetimler artar zaten trafik cezalarıda özele devrediliyor diye bir söylenti var.Bu seferde cezalardan başımızı kaldıramayız.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    yat alın, ötv yok
    gSol bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Fakir ülkenin fakir vatandaşlarıyız. Paramız değersiz. Paranız varsa, kredi çekebiliyorsanız şimdi alın. Gün geçtikçe almak daha da imkansız hale gelecek. Türkiye'nin geleceği karanlık.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Yat alınca ÖTV yok vb. yazılmış ama deniz aracı ile Motosiklet, otomobil gibi kara aracını karşılaştıramayız. Deniz aracı deniz olan her yere gidebilen bir araç olduğu için vergi hangi ülkede düşükse oraya kaydettirebilme gibi bir avantajı var. Haliyle yat alacak adam gider bizim motorlara yıllık MTV ödediğimiz kadar vergi olan bir ülkeye kaydettirip öyle kullanır, devletler buna bir şey yapamıyor çünkü yabancı bayraklı yatları ülkeye sokmam dese bu sefer turizm sektörü çöker. Hem yat dediğimiz şey ortalama 100 yıl ömrü olan bir araç, yani kolay kolay eskimiyor, haliyle ikinci eli çok hem de otomobil gibi seri üretim olmadıkları için sıfır yat almaya parası olan biri bile sırf çok beğendiği için ve başka örneği olmadığı için ikinci el bir yat alabiliyor. Mesela Rahmi Koç'un yatı ingiliz bayraklı. Adam ikinci el almış, çok da güzel bir yat, ama ikinci el araç ithalatı yasak olduğu için türkiyeye ithal edilmiş gibi işlem yapıp liman kaydı yapamıyor naapsın ingiliz devletine kaydı var o şekilde kullanıyor.

Yatlara neden vergi sıfır diye kızmak yerine 3 tarafı denizlerle çevrili, mevsim olarak da denizciliğe çok uygun bu ülkede neden her ailenin bir yatı olamıyor demek lazım. İkinci el yerli otomobil fiyatına yat alınabiliyor ama onu bağlayacak halk tipi barınaklar yok, anca pahalı lüks marinalar var onlar da dolu zaten.
    Ergün Er. ve gibigibi1985 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)