Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ducati 1098

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pilot90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR 1000
    Selam arkadaşlar,
    bugün bir arkadaşın aracılığı ile güzel bir ducati 1098 buldum. Fiyatı da baya uygun. Adam 2008 yılında sıfır almış motoru. Fıtık olduğu için de çok nadir kullanmış motoru. Son iki sene de hiç çalıştırmamış.
    Şimdi sorum şu: uzun süre çalışmamış motor bana ileride ne gibi sıkıntılar çıkarabilir. Yağını balını lastiğini tabi ki değiştireceğim ama içimde yine de bir sıkıntı var. Bu arada motor 6000km de.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    akü,lastik,yağ, fren hidrolikleri, antifriz, ön arka fren balataları(sertleşmiştir artık) değiştirdikten sonra bi sıkıntı kalmaz hocam. bi sıkıntı da çıkaracağını sanmam. sadece güzelce bi wd40 gibi ürünlerle debriyaj teli fren teli falan yağlayın.
    manofsteel bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sekiz yasinda Ducati her turlu sorunu cikarabilir... Ducati sonucta. Km'sinin az olmasi hic farketmez...

Superduke'u haftaya servisten alacagim insallah 2015 model, 3000 km'de, ve 4 aydir serviste...

Japonlar yaninda Avrupalilar tek kelimeyle rezaletler, ve Ducati en kotuleri...

Gerci benim basima gelen herkesin basina gelmek zorunda degil ama yalniz olmadigim kesin. Daha net bilgi icin buradan ziyade 1098'in kendi uluslararasi forumuna girip bakin. Orda yazar sorunlari... Motosiklet almadan once forumlarini incelerim hep. Benim baktigim Ducati modelleri cok kotuydu...
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sekiz yasinda Ducati her turlu sorunu cikarabilir... Ducati sonucta. Km'sinin az olmasi hic farketmez...

Superduke'u haftaya servisten alacagim insallah 2015 model, 3000 km'de, ve 4 aydir serviste...

Gerci benim basima gelen herkesin basina gelmek zorunda degil ama yalniz olmadigim kesin. Daha net bilgi icin buradan ziyade 1098'in kendi uluslararasi forumuna girip bakin. Orda yazar sorunlari... Motosiklet almadan once forumlarini incelerim hep. Benim baktigim Ducati modelleri cok kotuydu...
    SD neden 4 ay yattı serviste? TR'de olsa anlayacağım ama ABD'de işler farklı yürümüyor mu?
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü,lastik,yağ, fren hidrolikleri, antifriz, ön arka fren balataları(sertleşmiştir artık) değiştirdikten sonra bi sıkıntı kalmaz hocam. bi sıkıntı da çıkaracağını sanmam. sadece güzelce bi wd40 gibi ürünlerle debriyaj teli fren teli falan yağlayın.
    Uzun sureli 8 ve ustu yas Ducati sahibi oldunuz mu hic? Bu arada tabii ki hem fren, hem de debriyaj hidrolik...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SD neden 4 ay yattı serviste? TR'de olsa anlayacağım ama ABD'de işler farklı yürümüyor mu?
    Eyaletine gore degisiyor... Kaliforniya olsa 30 gun serviste kalsa geri almak zorundalar, ama cogu eyalet oyle degil. Daha cabuk surede de olurdu ama duzgun usta bulmak sorun... Duzgun usta da yogun oluyor haliyle... Acele ve kotu yapilmasindansa beklemeyi tercih ettim... 1 silindir, 2 piston degisti.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore

goruyorum ve arttırıyorum.
    ıtalyanlar son senelerde almanlarla bırlestıklerınde dolayı 1 tık ılerledı ama kesınlıkle hala sorun yuvası motorlar.ktm yıne ıyı hocam hıc olmazsa duzgun bır servıs muhatabın var.
    km ye aldanmayın gercekten. bende de 10000de agusta vardı. kılometre sayacı 94 broadway gıbı oynuyordu, arka fren bosalıyordu, elk tesısatı zaten allahlık. 33000euro etıketlı motordan beklenmeyecek seyler. keza gecenlerde f3 675 baktım, dedım yenı model duzelmıstır belkı tam tamına 8 kronık problem vardı. baktıgım motorda da dırek gordum. ust kapak terlemesi gıbı. bu yuzden ıtalyan alıyorsanız kesınlıkle kafanızda yagını suyunu koyarım sorunsuzca 1000kılometreler devırırım japonvarı bır dusunce olmasın yok oyle bır dunya. o orgazm otesı cızgılerın sıze gıderı yıne ters orgazmlar oluyor hehe.
    essegesse bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Haşmet abi i wanna pull the trigger

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...69720258/detay

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    goruyorum ve arttırıyorum.
    ıtalyanlar son senelerde almanlarla bırlestıklerınde dolayı 1 tık ılerledı ama kesınlıkle hala sorun yuvası motorlar.ktm yıne ıyı hocam hıc olmazsa duzgun bır servıs muhatabın var.
    km ye aldanmayın gercekten. bende de 10000de agusta vardı. kılometre sayacı 94 broadway gıbı oynuyordu, arka fren bosalıyordu, elk tesısatı zaten allahlık. 33000euro etıketlı motordan beklenmeyecek seyler. keza gecenlerde f3 675 baktım, dedım yenı model duzelmıstır belkı tam tamına 8 kronık problem vardı. baktıgım motorda da dırek gordum. ust kapak terlemesi gıbı. bu yuzden ıtalyan alıyorsanız kesınlıkle kafanızda yagını suyunu koyarım sorunsuzca 1000kılometreler devırırım japonvarı bır dusunce olmasın yok oyle bır dunya. o orgazm otesı cızgılerın sıze gıderı yıne ters orgazmlar oluyor hehe.
    Motosiklet cok guzel ama Calisinca tabi

Evet KTM Ducati'den bariz iyi sorun cikarma ve ilgilenme noktasinda...

KTM tamirciye her parcayi ultrason banyosunda temizletti motoru birlestirmeden once. Tum masraflari da karsiladi dogal olarak...
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Hasmet abi 1 silindir, 2 pistonmu değişti.?Sıfır motor ve bu olay.
    Bu çok korkunç bir olay olması gerek.
    Malın değer kaybı olmayacak mı peki?
    Peygamber sabrı bu olsa gerek.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değer kaybı derken.Türkiye değil ki kuyrukta boya var diye makinaları leblebi gibi harcasınlar.Çalışmasına engel bir durum yoksa,sürüşü tehlikeye atacak bir durum yoksa alır adamlar.Asa bunun parçaları değilmiş hadi 2bin dolar düşelim denmez.Amerikada yaşamadım ama avrupada yaşadım.Millet diyor ki yav koskoca almanyada hollandada fransada adamlar neden o kadar eski motorlara biniyor.Neden binmesin ki.Ee efendim işte komple motor değişmiş yok 1999 model motora biniyorlar.Neden binmesinki vakti gelince tabi değişir motoru ne olacak değiştiyse değer kaybıymış.Arkadaşlar bunlar hep galericilerin oyunlarıydı.Sonra bizim millet kaptı üst aşamalara taşıdı bu olayı.Sürüşe engel yada tehlikeye atacak bir durum yoksa alınır.Çizik varmışta 1000 lira düşelim fiyattan.Çizik ya çizik ne kadar hayati birşey olabilir ki!

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değer kaybı derken.Türkiye değil ki kuyrukta boya var diye makinaları leblebi gibi harcasınlar.Çalışmasına engel bir durum yoksa,sürüşü tehlikeye atacak bir durum yoksa alır adamlar.Asa bunun parçaları değilmiş hadi 2bin dolar düşelim denmez.Amerikada yaşamadım ama avrupada yaşadım.Millet diyor ki yav koskoca almanyada hollandada fransada adamlar neden o kadar eski motorlara biniyor.Neden binmesin ki.Ee efendim işte komple motor değişmiş yok 1999 model motora biniyorlar.Neden binmesinki vakti gelince tabi değişir motoru ne olacak değiştiyse değer kaybıymış.Arkadaşlar bunlar hep galericilerin oyunlarıydı.Sonra bizim millet kaptı üst aşamalara taşıdı bu olayı.Sürüşe engel yada tehlikeye atacak bir durum yoksa alınır.Çizik varmışta 1000 lira düşelim fiyattan.Çizik ya çizik ne kadar hayati birşey olabilir ki!
    Üstad değer kaybına takılan bi insan değilim. Hele hele bu forumdaki gibi hasar kaydı takıntılı insanlarla karıştırmayın beni. Benim sahip olduğum büyük, küçük bütün motorlarda hasar kaydı vardır yada motoru açılmıştır. Çok takılmam. Dürüstlük bende birinci sırıda. Birinden bişey alırsam araçtan önce kişiliğine bakarım.

Nedense ben dürüst satıcı olduğumda motorum sağa yattı park halinde dediğimde çok vazgeçen oldu.

Konumuza gelicek olursak Tr de sayılı ve haliyle gözümüzde pahalı ve lüx olunca merakımdan sordum. Ve 4 ay gibi süreç. Sonuçta haşmet abide ağaçtan toplamadı ya!

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Üstad değer kaybına takılan bi insan değilim. Hele hele bu forumdaki gibi hasar kaydı takıntılı insanlarla karıştırmayın beni. Benim sahip olduğum büyük, küçük bütün motorlarda hasar kaydı vardır yada motoru açılmıştır. Çok takılmam. Dürüstlük bende birinci sırıda. Birinden bişey alırsam araçtan önce kişiliğine bakarım.

Nedense ben dürüst satıcı olduğumda motorum sağa yattı park halinde dediğimde çok vazgeçen oldu.

Konumuza gelicek olursak Tr de sayılı ve haliyle gözümüzde pahalı ve lüx olunca merakımdan sordum. Ve 4 ay gibi süreç. Sonuçta haşmet abide ağaçtan toplamadı ya!
    işte hocam piyasa türkiyede yalancı doldu.Haliyle kurunun yanında yaşta yanıyor.Ama çok saçma sapan şeylerden irdeliyor millet.Adam karenajda çizik var diyor.Henüz motora bakmadı ha.Yani nasıl bir mantıktır yav.Senin için ne kadar hayati önem taşıyor motorun çiziksiz olması yani.Birde bizim ülkede beklentiler yanlış.Adam çiziksiz sıfır ayarında motoru sıfırının yarısı fiyata almak istiyor.Tamam kullanıldığı için bir miktar değer kaybı olacak 2. El en nihayetinde.Ama böylesinede öldürülmez ki fiyat yav.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte hocam piyasa türkiyede yalancı doldu.Haliyle kurunun yanında yaşta yanıyor.Ama çok saçma sapan şeylerden irdeliyor millet.Adam karenajda çizik var diyor.Henüz motora bakmadı ha.Yani nasıl bir mantıktır yav.Senin için ne kadar hayati önem taşıyor motorun çiziksiz olması yani.Birde bizim ülkede beklentiler yanlış.Adam çiziksiz sıfır ayarında motoru sıfırının yarısı fiyata almak istiyor.Tamam kullanıldığı için bir miktar değer kaybı olacak 2. El en nihayetinde.Ama böylesinede öldürülmez ki fiyat yav.
    Bu zihniyet düzelmezzz. Profilimdeki crf de hasar kayıtlıydı ve 21 bin kmde aldım.Yani bunlar nornal şeyler. Ama 2 ay sonra kırk takla attım satmak için. Çünkü zihniyet aynı!

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Bu zihniyet düzelmezzz. Profilimdeki crf de hasar kayıtlıydı ve 21 bin kmde aldım.Yani bunlar nornal şeyler. Ama 2 ay sonra kırk takla attım satmak için. Çünkü zihniyet aynı!
    Satarsanız da anlayan birisine satarsınız abi, canınızı sıkmayın.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    SD 1290R
    Motosiklet Amerika'da alır almaz deli gibi bir zarara uğrar zaten. 20'ye aldıysanız 17'den yukarı satmanız mümkün değil. Hele hele bir kaç yaşında motorun fiyatı orijinalin yarısıdır. Ancak o haliyle de uzun süre devam eder. Daha aşağıya inmez kolay kolay...

Moralim tabii ki bozuldu. Ancak yapacak bir şey de yok. Kanunlar belli. Dava açıp uğraşmak var, ona da vaktim yok. Bir de soruna benim de biraz katkım olmuş olabilir, onun için doğru düzgün yapılmasına ve bana fatura çıkarılmamasına razı oldum. KTM de durumu tamamen üstlendi. Çok daha çabuk yapacak yere de götürebilirdim, ama yapmadım, bence iyi de ettim. KTM sertifikalı düzgün usta bulmak zor.

Bir de bunlar elde yapılmış motosikletler. Subap ayarı dışında bakımlarını kendim yapıyorum. Mesela radyatör suyunu kontrol ederken radyatör borusunu gereğinden uzun yaptıklarını farkettim, katlanıyor grenajın içinde. Kesip kısalttım. Tamirci yakıt oranının fabrikada yanlış ayarlanmış olduğunu söyledi. Silindir içi 1-2mm Karbon kaplanmış. Velhasıl adamakıllı bir usta elinden geçmiş bir motor kesinlikle daha kötü değil, en azından Avrupalı motosikletler için.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh

Moralim tabii ki bozuldu. Ancak yapacak bir şey de yok. Kanunlar belli. Dava açıp uğraşmak var, ona da vaktim yok. Bir de soruna benim de biraz katkım olmuş olabilir, onun için doğru düzgün yapılmasına ve bana fatura çıkarılmamasına razı oldum. KTM de durumu tamamen üstlendi. Çok daha çabuk yapacak yere de götürebilirdim, ama yapmadım, bence iyi de ettim. KTM sertifikalı düzgün usta bulmak zor.
    geçmiş olsun haşmet abi. Ducati soran abimiz tahminimce kesinlikle vazgeçmiştir artık :D
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Motosiklet Amerika'da alır almaz deli gibi bir zarara uğrar zaten. 20'ye aldıysanız 17'den yukarı satmanız mümkün değil. Hele hele bir kaç yaşında motorun fiyatı orijinalin yarısıdır. Ancak o haliyle de uzun süre devam eder. Daha aşağıya inmez kolay kolay...

Bir de bunlar elde yapılmış motosikletler. Subap ayarı dışında bakımlarını kendim yapıyorum. Mesela radyatör suyunu kontrol ederken radyatör borusunu gereğinden uzun yaptıklarını farkettim, katlanıyor grenajın içinde. Kesip kısalttım. Tamirci yakıt oranının fabrikada yanlış ayarlanmış olduğunu söyledi. Silindir içi 1-2mm Karbon kaplanmış. Velhasıl adamakıllı bir usta elinden geçmiş bir motor kesinlikle daha kötü değil, en azından Avrupalı motosikletler için.
    Hımmm. Ordaki 2.el pazarı bizimki gibi olması imkansız zaten,o konuda biz tekiz..

Üzücü tabi 4 ay.Geçmiş olsun diyelim. Tez zamanda alırsınız inşallah.

Yakışıklı gelince fotoğraf paylaşın. Gözümüz motor ve ecnebi asfaltı görsün.
    Selametle..

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun haşmet abi. Ducati soran abimiz tahminimce kesinlikle vazgeçmiştir artık :D
    Dediğim gibi kimsenin sözüne bakmayıp modelin forumuna bakması lazım. Benimki de münferit olay sonuçta...

Ama kesinlikle sorun çıkarmamasına güvenilip alınacak alet değil Ducati. Daha önce de yazmıştım, Superduke'u Honda yapsa, KTM'den $3000 fazla istese, gözüm kapalı alırdım...

Hımmm. Ordaki 2.el pazarı bizimki gibi olması imkansız zaten,o konuda biz tekiz..

Üzücü tabi 4 ay.Geçmiş olsun diyelim. Tez zamanda alırsınız inşallah.

Yakışıklı gelince fotoğraf paylaşın. Gözümüz motor ve ecnebi asfaltı görsün.
    Selametle..
    Geçen hafta ilk kez çalıştırıp test sürüşü yapmış usta. Ama motosiklet yağmur modundan dışarı çıkmamış. KTM ile görüşecek yine... Yazılım sorunu gibi duruyor ama belli olmaz tabii ki... Düzelirse bu Cumartesi alacağım... Unutmazsam fotoğraf koyayım... Teşekkürler.

Şimdi olsa alır mıydım? MT10 denemeden kesinlikle. Ama iki sene önce Japon alternatifi yoktu Superduke'un. Belki tam muadili sayılmaz ama yeterince yakın bence MT10. Açıkçası performansında da değilim Superduke'un. Hornet 900 fazlasıyla yeterliydi bence. Asıl sevdiğim yanı performansına rağmen çok rahat ve güvenli olması.

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Fren balataları sertleşmiştir değiştir😊
    Bu çok iyiymiş . Sabah sabah moralim yerine geldi

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Kısaca iza edebilirim

İtalyanın muhendislik ve sanayisi tamamen gelişmiş ülkelerin kopyasıdır sebebi geçmişleri olmamasıdır

Hangi ülkelerin ürün ve sanayisinden kopya çekerler

Almanya dan sanayi ürünlerini ve motor dünyası olan japonyadan da motor ürünlerini kopyalar lar her zaman sebebleri eskiye dönük tecrübe leri yok denecek kadar az dır

Bunu bir fabrikada almanyada olan ürünün kopyasının italyan versiyonunu önüme gelmişti ordan tecrübeliyim alır ve kopyasını üretirler ama ince ve hasas ayarlamaları yapamadıkları için hiç bir zaman güzel randıman vermez ve alamasın

Almanyada sanayisinde üretilen ürünü neden almaz pahalı geliralıcıya bakar italyada aynısı var fiyatı uygun diyerek alınır tabi hüsran olur

Kısaca italyan mallarından uzak durun
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)