Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

deri pantolon kullananlardan tavsiyeler.

Motovento
    REKLAM ALANI
    cios106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250 L
    deri pantolon kullananlara sormak istediğim, acaba terletiyor mu ? gerçek deri terletmez geyiği vardır hep doğru mu acaba? derinin solunumu varmı, dayanıklılığı haricinde tenle uyumu açısından kalite farkları varmı. ben kışlık motor pantolonu giyemiyorum afakanlar basıyo. acaba deri pantolon işimi görürmü. birde hein gericke deri pantolon kullanan tavsiye eden var mı. koruma mevzusuna girmeden tavsiye istiyorum. çünkü o zaten şart. yazın tura çıkarken deri giyilir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Derinin içinde ben daha önce terlemiyormuşum dersin.
    efendy06 ve ellaksakir bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Deri nefes alir, hava almaz... Akim olmaz yani. Yazin sicakta hava akimi olmazsa ter garanti. O yuzden yazlik eldivenlerin sadece ayalari deridir; parmak aralari ve uzeri mesh olur. Deri olan yerleri de genelde deliklidir.
    cios106 bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 250 L
    ) gerçek deri terletmez lafı bir şehir efsanesi yani.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kendi derimiz varken bile terliyorsak ölmüş hayvanın derisi niye terletmesin?
    drtayfun ve ellaksakir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Deri diyince aklıma araba koltuğu gelir.
    Konuyla alakası yok ama.

Yazın sıcaktan, kışın soğuktan oturamazsın.
    Hele benim gibi 74 model arabada deri kullanırsan yalan olursun.
    drtayfun bunu beğendi.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gercek deri sunni deriye göre çok daha az terletir. Sunni deri adamı sırılsıklam yapar maffeder.
    Bu laf oradan çıkmış olabilir ama gerçek deri de terletir tabii ki..

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deri teri bir nebzeye kadar emer olay bundan ibaret ayrıca pantolonda deri tulum almıyorsan eğer tavsiye etmem

Motosikleti
    SD 1290R
    Deri teri emmez. Deri nefes alir. Liflidir, uzerinde bircok gozenek vardir. Kendi icinde oz yaglari vardir. Yapisi komplex, dayanikli, saglam, ama yumusak, ve gazlari gecirgen yapidadir.

Gercek deri ayakkabi, astari da deri olmak kaydiyla, kolay kolay terletmez ayagi ve koku yapmaz. Hala en pahali ayakkabilarin tabani bile deridir (kosele).

Sentetik malzeme, veya suni deri, sadece deri gorunumune sahip petrokimya urunudur. Ucuzdur. Lifli ve gozenekli yapida olmadigi icin nefes almaz. Terletir ve koku yapar, cunku anaerobik bakterilerin yetismesi icin uygun ortami saglar. Deri kadar da uzun dayanmaz. Bir sure sonra catlar parcalanir gider...

Deri iyidir yani. Mesela normal havada sentetik ayakkabiyla kisa bir yuruyus yaptiginizda kokar ayaklariniz. Ama deri olusan nemi yuzeyinden disari birakir ve ayaginiz bakteri olusumuna sebebiyet vermeden kurur. Ama yazin gunesin altinda terleyen vucudun terlemesini engelleyemez. Onun icin hava akimi gerekir. Yazin mesh ceketle trafik isiginda beklerken terliyor insan. Hareket edince ancak rahatliyor.
    cios106 bunu beğendi.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Perforated olanlarından alırsan terletmez.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deri Teri EMER.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Yazin Talk Pudrasi ule gezersin deri pantolonla
    cios106 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sıkıntılı bir tipseniz deri almayın.
    Çünkü kullanmadığınız malzeme sizi korumaz.
    Deri ağırdır, terletir sıkıntı yapar.
    Hele motosikleti şehiriçi ya da kısa mesafelerde kullanıyorsanız aman canım noolcak zaten iki adım yol diye kullanmamaya başlarsınız.

Belli bir süre sonra alışıyorsunuz aslında ama tüm gün leş gibi ter kokmayı da kimse istemez.
    Güvenliğinizle ilgili malzeme seçerken kullanmaya erinmeyeceğiniz, sizi huzursuz ve rahatsız etmeyecek olanlara yönelin.

Bir çok kaza haberi paylaşan arkadaşlarımızın,montum vardı almamıştım, botum vardı giymemiştim, eldivenim var aslında ama kısa mesafe diye takmamıştım gibi pişmanlık cümleleri kurduğuna sıkça şahit oluyoruz.
    Bunun en büyük nedeni yanlış malzeme seçimi.

Şu an en rahat ve hafif deri malzeme kanguru derisinden üretilmiş olanlar.
    Gerçekten çok fark ediyor.
    Ama o bile alışmayı başaramazsanız kullanmaktan vaz geçmenize neden oluyor.
    Eğer kullanmayacaksanız boşa para verip almayın.

Tabi istikrarlı bir şekilde kullanırsanız en iyi malzemeler de deri olanlar bunu da unutmayın.
    cios106 ve MNS-FZ6 bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    crf 250 L
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deri teri emmez. Deri nefes alir. Liflidir, uzerinde bircok gozenek vardir. Kendi icinde oz yaglari vardir. Yapisi komplex, dayanikli, saglam, ama yumusak, ve gazlari gecirgen yapidadir.

Gercek deri ayakkabi, astari da deri olmak kaydiyla, kolay kolay terletmez ayagi ve koku yapmaz. Hala en pahali ayakkabilarin tabani bile deridir (kosele).

Sentetik malzeme, veya suni deri, sadece deri gorunumune sahip petrokimya urunudur. Ucuzdur. Lifli ve gozenekli yapida olmadigi icin nefes almaz. Terletir ve koku yapar, cunku anaerobik bakterilerin yetismesi icin uygun ortami saglar. Deri kadar da uzun dayanmaz. Bir sure sonra catlar parcalanir gider...

Deri iyidir yani. Mesela normal havada sentetik ayakkabiyla kisa bir yuruyus yaptiginizda kokar ayaklariniz. Ama deri olusan nemi yuzeyinden disari birakir ve ayaginiz bakteri olusumuna sebebiyet vermeden kurur. Ama yazin gunesin altinda terleyen vucudun terlemesini engelleyemez. Onun icin hava akimi gerekir. Yazin mesh ceketle trafik isiginda beklerken terliyor insan. Hareket edince ancak rahatliyor.
    Harika bi açıklama bence, teşekkürler. Hakiki dana derisi almayı planlıyorum. En olmadı ufak bir iki modifiye ile hava kanalı için çözüm bulurum. Dericiler böyle şeyleri çok şık ve özenerek çözüyorlar. Güneşin altında tabi giyilmez ama çok heves ettim yahu kokusu görüntüsü falan çok havalı ayrıca. Açıklama için teşekkürler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deri Teri EMER.
    Gerçi dışarı vermesi için önce emmesi gerekir, hakkınız var. Demek istediğim pamuklu kumaş gibi emmez olacaktı...
    TIGERSHARK bunu beğendi.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Hava için giyeceksen, yine hava basarken biyere patlarsin knk benden söylemesi. Hava için değil tutku için yap birşey yapacaksan.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı cios106 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika bi açıklama bence, teşekkürler. Hakiki dana derisi almayı planlıyorum. En olmadı ufak bir iki modifiye ile hava kanalı için çözüm bulurum. Dericiler böyle şeyleri çok şık ve özenerek çözüyorlar. Güneşin altında tabi giyilmez ama çok heves ettim yahu kokusu görüntüsü falan çok havalı ayrıca. Açıklama için teşekkürler.
    Rica ederim. Deri severim ve bazı konularda deriden taviz vermem. Çok hafif bir kuzu derisi ceketi de zevkle kullanıyorum. Ancak (pist dışında kullanmak için) deri motosiklet ceketim yok, ve almayı da düşünmüyorum. COQ'un da dediği gibi ağır, ve daha da önemlisi dar oluyorlar. Günlük kullanım için çok uygun değil. Ancak sadece haftasonlari zevk için, veya pist günlerinde binseydim kesin edinirdim.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Şahsen sadece kış mevsiminde korumalı deri pantolon tercih ediyorum. Hudson derinin ürettiği modeli kullanmaktayım. Havalar ısındığındaysa motosiklet kotuna geçiş yapıyorum. Deriyi kışın çok soğuklarda termal içlikle giyiyorum, tabii ki tüm gün üzerinizde taşımak için uygun değil deri pantolon.
    cios106 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)