Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Taksitli altinla motor sahibi olmak NASIHAT?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çalışan, aza kanaat eden biriyle evlen.
    Bekar arkadaşlar,
    Tam aksine aklı az, baba parası ve varlığı bol biriyle evlenin. Olmadı boşanıp nafaka alırsınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hotrob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Loading
    Alıntı hfz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam faize girmemek istemeniz cok guzel. su an degil ama bir sene sonra emin evim sirketinin sistemlerine katilmayi dusunuyorum. tavsiye edebilirim.
    Teşekkürler degerli yorumun için. Evet isyerinden bi arkadaşım ev aldı. 4 taksidi kalmışti. Oda tavsiye ediyordu.tabi biraz sıkıştiriyor geliri o da olsun kira oduyon düşün demişti. Ev harici motora da varmi? )

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Kimse kredi almasa banka diye bir sey de olmazdi, paradan para kazanan sistem de cokerdi. Buna karsi bankalar "borc yigidin kamcisidir" hadi yigitler kredi alin, biz de kamcilayalim demis olabilirler.
    hotrob bunu beğendi.

hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı muratozt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın hotrob, faiz, şanş oyunu v.s. gibi şeyleri istememe nedeniniz eğer inançlarınız gereği ise; altının taksitle alınması da dinen uygun değildir bilginize.

Alıntı hotrob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altının peşin fiyatina yani tek fiyat ile 4 taksitle alinmasina haram diyen bi beyyine bilmiyorum. Varsa bu konuda bi illet kesinlikle bu istende cayarim.

kredi karti ile haram olmasindan bahsediyor sanirim. bunu tartisalim bence herkes faydalansin

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Döviz al derim. Çünkü motorlar dolar Euro üzerinden Türkiye'ye giriş yapıyor. Satış fiyatları da yine dolar Euro üzerinden TL cinsine çevriliyor. Dolar veya Euro alırsan her daim uzun vade de kazançlı çıkarsın. Altının ne olacağı da belli olmaz. Zaten TL ye sakın yatırım yapma.
    hotrob bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Sayın hotrob, faiz, şanş oyunu v.s. gibi şeyleri istememe nedeniniz eğer inançlarınız gereği ise; altının taksitle alınması da dinen uygun değildir bilginize.
    Altının peşin fiyatina yani tek fiyat ile 4 taksitle alinmasina haram diyen bi beyyine bilmiyorum. Varsa bu konuda bi illet kesinlikle bu istende cayarim.
    Teşekkürler degerli yorumun için. Evet isyerinden bi arkadaşım ev aldı. 4 taksidi kalmışti. Oda tavsiye ediyordu.tabi biraz sıkıştiriyor geliri o da olsun kira oduyon düşün demişti. Ev harici motora da varmi? )

evet araba, motor ne dilerseniz aliniyor. misal motor 10 bin lira. ayda 1000 lira oduyorsunuz 6. takside geldiginde motor aliniyor size. geri kalan parayi da odemeye devam ediyorsunuz. faiz yok sadece komisyon aliniyor biraz.

Motosikleti
    Joymax 250i- 2014-2016 / Tvs Neo X3i
    h.burada gibi sitelerden 4 taksitle v.s. almayı düşündüğünüzü yazmışsınız, kredi kartıyla almayı düşünüyorsunuz doğru mu?

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2013...altin-satilmaz
    http://www.fetva.net/yazili-fetvalar...k-caiz-mi.html

Motosikleti
    Loading
    Keşke doviz de taksitle alinsaydi. Şebek etti bu ülke beni. Nerden tutsam.elimde kalıyor. Vay lele

Motosikleti
    -
    hocam ben hata etmisim kusuruma bakmayin onemli detayi kacirmisim.

Motosikleti
    Loading
    h.burada gibi sitelerden 4 taksitle v.s. almayı düşündüğünüzü yazmışsınız, kredi kartıyla almayı düşünüyorsunuz doğru mu ?

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2013...altin-satilmaz
    http://www.fetva.net/yazili-fetvalar...k-caiz-mi.html
    Hocam.ALLAH GELECEĞİ BİLMEZ diyen birinden mi fetva getirdiniz?

Motosikleti
    -
    Keşke doviz de taksitle alinsaydi. Şebek etti bu ülke beni. Nerden tutsam.elimde kalıyor. Vay lele

doviz de haram oluyor altin gibi. senetle pulsar veriliyor bayiiden ona bakin isterseniz

Motosikleti
    Loading
    doviz de haram oluyor altin gibi. senetle pulsar veriliyor bayiiden ona bakin isterseniz
    3 seçenek kaldi turkiyr içinde.
    1) senetle fahiş miktarda pulsar vs.
    2)bizim bankamizdan kredi çek mecbur cekicen
    3) sus fakir otur evinde koleliğe devam motor da neymiş icat cikartma

Motosikleti
    Hocam.ALLAH GELECEĞİ BİLMEZ diyen birinden mi fetva getirdiniz?
    kerdeşim ne demek istediğini gerçekten anlamadım, öğle diyen kimdir onu da bilmiyorum. ben sadece dinin hassasiyetiniz olduğunu düşünerek bilgi vermek istedim,

1) senetle fahiş miktarda pulsar vs.
    2)bizim bankamizdan kredi çek mecbur cekicen
    3) sus fakir otur evinde koleliğe devam motor da neymiş icat cikartma
    4) Cash is king , meali ; faize krediye buhrana bulanma , birikime aynen devam nakit tekseferde çiçekk.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    memleketin bu gidişatıyla senin o gıdım gıdım para biriktirmenle motoru biraz zor alırsın. 1 sene para biriktirsen, motorun fiyatındaki geçen seneye göre artış, kredi faizinden az olur.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Faizden kazanç sağlıyorsan haram bildiğim kadarıyla. Atıyorum, çevrenizde size para verecek 3 kişi var. 3 kişi de faizle borç veriyor. Size de para lazım ve başka da alabileceğiniz kimse yok. Bu üçünden birinden alırsanız günahı siz işlemiyorsunuz, sizin eliniz mahkum, parayı faizle verenler işliyor.

Kaldı ki motoru aldığınız firma da illa ki bir zamanlar bir yerden kredi kullanmıştır.

Merhaba abim aslında yanlış anlamazsan böyle birşey yapabilirsin benimde durumum senin gibi senden geçirdim yaşım 18(burak) japon bi motor istedim ama belli fiyatlarda şimdi 2005 MODEL bi Chopper alıyorum hayalim buydu 6 yaşımdan beri fiyatı da çok makul benim açımdan 2400-3000 arası fln ilk söyledim benim alacağım fiyat pazartesi gidip satısını alıcam birinden borc yada (aylık gelirim 400 bana kalan) birinden borç alıp bankaya koydum o parayı biraz bekleyip iyice incele illa japon al demiyorum hatta alma diyorum bir çok abim kızıcaktır ama hani eskisi gibi de sorunlar yok her şey her An bulunuyor birazda bi para biriktirirsin (1000tl için konuşuyorum suan) motorunu sattın + sigorta ücretini alacaksın şimdi elinde 1000tl net (birikim) + motorunun parası + sigorta paran geri geldi tahmini 2500 3000 diyelim bi cbf 150 alabilirsin 2.el (suan izmirde 1700 é de var tarih:2017/02/11) 0 zaten 5950nakit de Liste

Ek olarak Çinli de alsan japonda alsan en kötü bi kask bile 200tl sigorta (hadi karar verirsen bende 3 adet kask var 1ri benden sana hediye olsun ) kaldı geriye sigorta düşük hesaplama hiç işini kış tut abim 1000-1500 de (PTT KARGO TAVSİYEMDİR ÇOK DÜŞÜK Bİ ABİM DE ARABA ALDI 1900 AŞAGI CIKARAN OLMADI PTTDE 850TL YE HALLETTİK) PAZARTESİ BEN SANA SİGORTANIN EN FAZLA CIKICAGI TUTARI YAZARIM NEDEN DERSEN BENİM İLK MOTORUM OLUCAK 250CC ÇİFT SİLİNDİR BİR CHOPPER
    O yuzden en çok bana cıkıcaktır ben her şekilde 1500 TL hesapta tuttum sigorta için bana toplam maliyet suanda en kaba taslakta trafiğe cıkan à kadar motor ücreti + 150 Noter Vs+ sigorta 1500 etti bana 4150 TL + ehliyet alıcam bi de bu var 300 TL vericem bide ona (Dosyam var yanlış anlaşılmasın) sizi okumakla yordu isem kusuruma bakmayın

Birde abim senet ile ben araştırdım bakılacak yerlerin hepsine baktıgımada seni temin ederim
    İstanbulda ve kocaelide 2 mağza satış yapıyor onlarda şu sekilde
    Motor :10.000 ise
    %40-50 peşinat ve gerisi genelde aylık 300-500 arası X ay vade ile veriyorlardı ama hiç bulaşma derim neden tavsiye ettin dersen modelleri güzel alınabilecek bi fiyatta öyle aman aman yakmaz ama uğraşırken de ugrastırıyor ama öyle ugrasıcagına benim gibi idare eden bi motor al hem zevkini çıkar hem para da biriktirirsin belki ilerde cbf 600 bile görebiliriz sende

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hocam faize girmemek istemeniz cok guzel. su an degil ama bir sene sonra emin evim sirketinin sistemlerine katilmayi dusunuyorum. tavsiye edebilirim.
    Çok iyi araştır bu işe girmeden önce
    Emin ol girmenin deli cesareti istedigini göreceksin
    Çevremde bu olaya 2 arkadaşım girdi
    1 tanesi araba almak için ödemesi gereken parayi ödedi alacagi arabayi ipotek ettiler 2 tane de kefil
    Eee amk o arkadaştan parayi alirken kefil göstermedi nasi olacak o iş
    1 tane si de ev için girdi ve 6 yıl sonra sistemden çıktı zarar 9000 tl nasil mi
    Biraz araştır gör
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faizden kazanç sağlıyorsan haram bildiğim kadarıyla. Atıyorum, çevrenizde size para verecek 3 kişi var. 3 kişi de faizle borç veriyor. Size de para lazım ve başka da alabileceğiniz kimse yok. Bu üçünden birinden alırsanız günahı siz işlemiyorsunuz, sizin eliniz mahkum, parayı faizle verenler işliyor.

Kaldı ki motoru aldığınız firma da illa ki bir zamanlar bir yerden kredi kullanmıştır.
    Amacım sizinle tartışmak değil, lütfen beni yanlış anlamayın. Verdiğiniz örnekte gerçekten para örneğin; evinizde eşiniz çocuğunuz aç ve karınlarını doyurmak için faiz almaktan başka hiç bir seçeneğiniz yok ise dediğiniz olabilir ama konumuzdaki gibi motosiklet almak için olamaz, çünkü yaşarmınızı sürdürebilmeniz için gerekli bir ihtiyaç değildir.

https://www.youtube.com/watch?v=kv0LXhUSml8

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Alıntı 14k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birinden borç alıp bankaya koydum o parayı biraz bekleyip iyice incele
    bankaya koydum derken ?

kardesim ben sana şöyle yap böyle yap diye bir öneride bulunmayacağım, memleketin ne halde olduğu ortada. Bende senin gibi motoru olmayan ve motor hayalleri kuran bir insanım yazın A sınıfı ehliyetimi aldım, simdi param ve motorum olmamasına rağmen hergün motosiklet testleri yada ilanlarina bakıp buraya takılıyorum. Umarım hepimiz istedigimiz motosiklete kavusuruz. Kal sağlıcakla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler