Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motorda plaka gizlemenin cezası ne kadar ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    evet arkadaşlar belki birazdan cipsisini kolasını alıp gelenler olucak konuya bomba gibide olabilir. Benim hiç plaka kapatma huyum yok , uygunsuz davranışta bulunmamışımdır. trafik kurallarına da riayet ederim her zaman ve mümkün olduğunca gerek motosiklet üzerinde gerek araba üzerinde saygılı bir sürücü biçiminde davranmışımdır. Geçen küçük bir gezide arkadaşım kilidi astı plakasını kapadı , beşiktaş felan yapıcaktık ben kağıthane-beşiktaş tünelinde 70 geçemedim eds'den ama arkadaş kesiciye vura vura 140 150lere çıkıp çıkıp durdu , etilerde bir yere parkedicem , yol müsait ama eds park cezası kesiyor parkedemedim adam ediyor . Şimdi çevirmede arkadaş yakalansa bunun cezası nedir motoru mu bağlarlar ne olur başına gelen varmı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    96 yada 92 lira

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.698 lira. 15 gun icinde odersen, %25 indirim var.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.698 lira. 15 gun icinde odersen, %25 indirim var.
    Bedava bence 1.698 lira dediğin nedir ki elinin kiri.

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    100 lira civari asla degil ama benimde bilgim dahilinde 1000 tl ve üzeri

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    harf kapatmanın cezası 98 tl idi en son..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Uyarın arkadaşınızı cezası bir yana bomba sanarlar, çantası varsa içinde silah var bir yeri tarayacak sanarlar hoş olmaz yani.
    efendy06 bunu beğendi.

mistikbaklav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250
    Bu nasıl bir türkçedir vallaha okurken kendimi kastım ya.

Ruhsat (trafik tescil belgesi, trafik belgesi ve plaka) olmaksızın trafiğe çıkmanın cezası?

Ceza miktarı 92 tl

%25 indirim 69 tl

Ceza puanı 10 puandır

Araca ait tescil belgesinin, trafik belgesinin ve tescil plakalarının ibraz edilememesi durumunda, eksik olan belgeler ibraz edilip plakalar araca takılıncaya kadar, araç trafikten men edilecektir.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    90-100 lira önemli değilde ceza puanı sıkıntı araba ehliyetini yeni aldım.Yemin ediyorum elektrikli katlanır plaka yapıcam.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    92 liraydı, taa ki OHAL ilan edilip de bir KHK ile cezalar artırılana kadar. Artık plakasız gezmenin cezası 1698 lira, ona göre takın plakalarınızı

Motosikleti
    R25
    Admin bu konu ile ilgili bi konu açmıştı, araştırsanız biraz ulaşırsınız tüm detaylara kadar herşey anlatılmış konuda

Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90-100 lira önemli değilde ceza puanı sıkıntı araba ehliyetini yeni aldım.Yemin ediyorum elektrikli katlanır plaka yapıcam.
    Şu güzel aklını memleket için daha faydalı şeyler için çalıştırsan nasıl olur? Kurallara uymak bu kadar zor mu geliyor size? Neden yani, anlamış değilim!

Ayriyetten sen elektrikli katlanır plaka yapacaksın da, polisler bunu farketmeyecekler mi?
    efendy06 bunu beğendi.

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu güzel aklını memleket için daha faydalı şeyler için çalıştırsan nasıl olur? Kurallara uymak bu kadar zor mu geliyor size? Neden yani, anlamış değilim!

Ayriyetten sen elektrikli katlanır plaka yapacaksın da, polisler bunu farketmeyecekler mi?
    Kurallar cok mu normal? Salak sacma kurallar var ama ınsanlar soguslenmeye alısmıslar. Kurallara uymak kolay, kurallar herkes ıcın gecerlı ve mantıklı olsa.

Alıntı Grumpy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurallar cok mu normal? Salak sacma kurallar var ama ınsanlar soguslenmeye alısmıslar. Kurallara uymak kolay, kurallar herkes ıcın gecerlı ve mantıklı olsa.
    Yani bir kask takmak çok mu zor? Sigorta yüksek, buna bir itirazım yok ama elden ne gelir? Herkes plakasını kapatırsa kargaşa ve kaos olmaz mı? 500 liralık sigortadan kaçmak için, 1700 lira ceza yeme riskini göze almak cok mu mantıklı?

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25

Arkadaşım iyi güzel diyorsun da bizim burası meksika gibi yer.Motorcuların nerdeyse hepsi cgci apaçi.Bizde motorun üstünde kasksız oturduk diye ceza yiyen insanlarız.Kurallara uymak için motosiklete binmemek gerekiyor sıkıntı o zaten.

Polislerin farketmeyeceği birşey olması lazım.Tüm aklımı bunun üzerine yoruyorum.
    jimi_hendrix ve crxforever bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şimdi plaka takmamak 1600 küsür tl , plakada harf gizlemek 100 küsür lira cezası var. Sonuçta ikisi de aynı değil mi plakaya ulaşılamıyor , köprü parası ödemiyor. Kırmızı ışık cezası yok , park cezası yok , radar cezası yok . Evraklar tam herşey tam plaka takılı fakat üzerine kilit asıp kameraların okuyamayacağı hale getiriliyor :/ Trafikte çokta rastlıyorum ben yağmurda boş yolda kırmızı ışıkta beklerken yada e5te giderken plakayı gizlemişler üzerine file takan bile var

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım iyi güzel diyorsun da bizim burası meksika gibi yer.Motorcuların nerdeyse hepsi cgci apaçi.Bizde motorun üstünde kasksız oturduk diye ceza yiyen insanlarız.Kurallara uymak için motosiklete binmemek gerekiyor sıkıntı o zaten.

Polislerin farketmeyeceği birşey olması lazım.Tüm aklımı bunun üzerine yoruyorum.
    var abi öyle plakalık burada s2000 ciler takıyor valla dışardan normal plakalık gibi
    MazhaRR bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yani bir kask takmak çok mu zor? Sigorta yüksek, buna bir itirazım yok ama elden ne gelir? Herkes plakasını kapatırsa kargaşa ve kaos olmaz mı? 500 liralık sigortadan kaçmak için, 1700 lira ceza yeme riskini göze almak cok mu mantıklı?
    Ben koruma ekıpmanı gıymekten, sıgorta fıyatlarından, plaka kapatmaktan bahsetmıyorum. Kurallar gecerlı ve mantıklı degıl dıyorum. Kurallar ınsanın cebındekını en rahat nasıl alırız dusuncesıyle olusturulmus dıyorum. Trafık kurallarının trafıkte can ve mal guvenlıgı ıcın olusturulmus kurallar olması gerekmıyor mu? Aranızda ulan burda sollarsam/gaz acarsam, donersem vs. ya ölürüm ya baskasını rıske atarım ya da motoru parcalarım dıyerek hurraa davrananlar varsa onlar kendı salaklıklarıyla bır kenara dursun. Ben de, etrafımdakıler de, gordugum ınsanlar da yukarıdakı sekılde hareket etmıyorlar, oyleyse neden sureklı ceza gelıyor? En basıtı sehırler arası yolda kurallar kac km/s hızla gıtmemızı ıstıyor? Neden? Can ve mal guvenlıgımız ıcın mı? Ben motosıkletle bır aractan daha yavas gıtmek zorundaysam asla guvende degılımdır, aksını ıdda edebılır mısın? Bunun neresınde mantık? Oldukca yuzeysel bakarak sadece hız sınırlarını ele aldıgımızda, kuralların uymamızı soyledıgı sınırlar mevcut trafıkte makul mu sence?

Demem o kı, bu kurallar cebımızdekıne boylesıne goz koydugu surece ınsanlar daıma kendı acısından bır cozum arayısına gırerler.

Isyanım sadece trafık kurallarına da degıl, cebındekını almak ıcın ant ıcmıscesıne elınden gelenı yapan devlet ıdarecısıne de ısyan edıyorum, o kafada adamı oraya koyana da ısyan edıyorum, o adamı oraya koyan kısıye o yetkıyı veren halka da ısyan edıyorum. Ulkede hıc bır sey olması gerektıgı gıbı, adaletlı sekılde gıtmıyor, buna sebep olanlara da ısyan edıyorum. Boylesı bır duzende herkes kendınce careler arar, hakkıdır. Yazdıklarımın hepsı de sahsı gorusumdur.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Örnek;şehirler arasi veya sehir ici trafikte seyir halindesiniz,ve plakanizda harf sayi neyse kapali veya okunmayacak tarzda önunde kilit askisi,file vb şeyler var,akan trafikte dogrudan veya dolayli olarak tehlikeli bir durum olusturdunuz(bilinçsiz suruculer için)zaten plakam kapali birsey olmaz diyerek devam ettiniz ve az onceki olayda gozden kacirdiginiz bir detay var?arkadaki araçlardan biri sizi emniyet birimine sikayet etti ve ilk uygulamada durduruldunuz. emin olun bunun sonucunda sadece plaka kapatma cezasiyla kurtulamazsiniz,hersey plaka degildir...her turlu tesbit edilirsiniz...risk almayin arkadaslar..

Motosikleti
    Milletin çalışıp kazandığı para belli , motora bakım bütçesi bir kenara artık benzin fiyatlarından bakımını yaptırmaz oldu millet. 4 lt yakan motora 22 23 lira benzin parası veriyoruz. 1 depo benzin 65 70 liraya doluyor benim. Zaten kuruşumuza kadar alıyorlar . Şimdi yol bomboş hiç bir şekilde trafiğin akışına yada yaya geçidine engel değilsin , motoru kaldırımın kenarına yola koymuşsun tak eds park cezası... Kırmızı ışıkta geçenlere lafım yok söyleyecek sözcük yok çünkü o insanlara ama şimdi adam almış 600'lük motor 110 km hız sınırı var.. Yolu boş adamın ama radar geliyor. Ben 80 km hızlık yolda 3 4 km aşmışım diye 197 lira yemiştim araçla... 3 km hız hayatımı mı korudu o yolda ? hepsi düzmece başka birşey değil. Arkadaşın biride eds ışıklarda ön tampon yaya şeridinin üstünde diye ceza yemişti ışıklarda durduğu halde ve itiraz edip geri bile alamadı tutarı geçmediği ortadayken 2 mt ileride durdu diye o ceza...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)