Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motorda plaka gizlemenin cezası ne kadar ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cb500f
    Su sehirler arasi hiz limitini bi duzeltmediler.millet apacilik yapar sehir icinde 140 yapar bizi taciz eder polise soylersun sikayetci ol dava ac derler. Biz 57 ile gideriz ceza yeriz. Bide radarlar yokus yukari hizlanilip rahat ciklmak istenen yerlerde. Hic yavaslamasi gereken yerlerde gormedim.bizi korumak icin oldugunu dusunmuyrm radarlarin sadece para almak icin bence.
    Mengu16 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ona eskiden biniyordum.R25'e biniyorum, polis dur derse hızlıysan yakala diyip kaçıyorum.
    O zaman hakediyorsun yapcak bişe yok
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XRX - 2015
    muhabbet bir kenara ben bugüne kadar İstanbul'daki tüm tünellerden 120-150 kms hız ile geçtim ve daha hiç ceza yemedim. Sanırım bizim tünellerde giriş-çıkış arası zaman ölçüm esaslı olduğundan oluyor yani klasik radar gibi hızını okumuyor. Köprü konusunda da egs taktırıp, gişenin en sağından yakın geçin. Okumaz. Bundan da yırtarsınız. Son olarak motoru da adaplı yerlere park ettik mi ali cengiz oyunlarına gerek kalmaz diye düşünüyorum. Hürmetler

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı Yilldiray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhabbet bir kenara ben bugüne kadar İstanbul'daki tüm tünellerden 120-150 kms hız ile geçtim ve daha hiç ceza yemedim. Sanırım bizim tünellerde giriş-çıkış arası zaman ölçüm esaslı olduğundan oluyor yani klasik radar gibi hızını okumuyor. Köprü konusunda da egs taktırıp, gişenin en sağından yakın geçin. Okumaz. Bundan da yırtarsınız. Son olarak motoru da adaplı yerlere park ettik mi ali cengiz oyunlarına gerek kalmaz diye düşünüyorum. Hürmetler
    hocam aradaki mesafeyi ölçtüğü doğrudur.fakat siz zaten hız sınır haddini aştığınızdan arada ki hız sınırıyla geçilmesi gereken süreyi de aştığınızdan normalde ceza gelmeli zaten.80 le gidip 10 dk süren tünelde 140 ile gidip 6 dk'da bitiriyorsun.yani yine cezalık durum
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    92 liraydı, taa ki OHAL ilan edilip de bir KHK ile cezalar artırılana kadar. Artık plakasız gezmenin cezası 1698 lira, ona göre takın plakalarınızı
    Ankarada cezası yok galiba. Hâla paketçi kuryeler plakayı söküp kaldırımda araba yolunda gibi hızlı giderek yayaları rahatsız edebiliyor. Kaldırımda motor/araba sürenlere, kaldırımı tamamen kapayacak şekilde araba park edenlere malesef hiç yaptırım yok.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankarada cezası yok galiba. Hâla paketçi kuryeler plakayı söküp kaldırımda araba yolunda gibi hızlı giderek yayaları rahatsız edebiliyor. Kaldırımda motor/araba sürenlere, kaldırımı tamamen kapayacak şekilde araba park edenlere malesef hiç yaptırım yok.
    İlk ohal ilan edilirken "ohal kimsenin hayat düzenini bozmayacak rahat olun" diyordu devlet büyüklerimiz... Hakkaten de etkilememiş demek ki :D
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk ohal ilan edilirken "ohal kimsenin hayat düzenini bozmayacak rahat olun" diyordu devlet büyüklerimiz... Hakkaten de etkilememiş demek ki :D
    Kaldırımı kapamış araba için yoldan trafik polisi çevirdim tam fotoğraf çekecekti sahibi geldi, polis biraz çıkıştı araç sahibine, sahibi ise "çekeriz" dedi olay sonlandı. Ben anlamıyorum bu rahatlığı

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Çok kötü konusurum bak cidden.4 bir tarafim o sesin neresinden ciktigi belli olmayan scooter-cg emsalleriyle dolu sanarsın V8 motor camaro geliyor ve bu adamlar kask bile takmadiklari halde ne hikmetse aylardir hatta ne ayları yillardir bi kere ceza yediklerini yada motorlarını gormedim.

Adamlar sokaklarda caddelerde çalıntı motorlarla rahatça dolaşıyor.arıyorum polisi bakın çalinti motorla dolasiyolar bikac saat burada takılacaklar her gunku gibi diyorim ne gelen var ne giden.Umurlarında bile degil nye olsun ki.Ama ben 250 lik motoruma bi egzoz taksam fıtı yapsa hemen beni çevirir vatan hainiymişimcesine:
    -Bu ne !
    -Yasah bilmiyon nu !
    Diye sıralar. Niye ? Cunku sen kaskini eldivenini takmis motorunu kullaniyosun.

O kadar saçma ki vergilendirmesi,cezalandırması.Ben 250 cc makinanın vergisini yatırıp diger ay muyaneye para ayirabilmek icin stres krizleri geciriyorum.Topu topu 250 cc olan motora 1000 lira sigorta istediklerinden bidaha sigorta yaptiramam diyip bi dunya faizle kredisini ödediğim motorumu satmayı düşünüyorum.
    O yüzden burdan biri plakamı kapatmak istiyorum derse direk anlayışla karsilarim ve desteklerim.
    ByYlmzZz ve Onur34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cb500f
    4Till4 binlira sigorta cokmus.kasko yapilir 100 200 daha versen.plakani kucuk bi ile kaydettir.bide baba abi yasi buyuk birine devret 300 liralara duser sigortan.mrt anadolu sair.sigortam netten fiyat al.egzoz falan takmayin beyler cezalar yuksek hayattan sogutan cinsten

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Cezasını bilmem, bu gün rutin çevirmeye girdim. Artık terör ihbarı mı var ne var bilmiyorum. Özel harekat olduğunu düşündüğüm otomatik uzun namlulularla bekleyenler vardı. İşaret etti, durdum. Evrakları verdim. Sorun yoktu, iyi yolculuklar dilediler, iyi nöbetler diledim.
    Valla vururlar falan kaçarsan terörist diye, kafada kask yüz de görünmüyor. Yani ufak ta bir ihtimal olsa bile, öyle bir ihtimal var. Tutar ateş ederler, yaralanırsın, iyi ihtimalle kaza yapmasan bile canını okurlar.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)