Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motorda plaka gizlemenin cezası ne kadar ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milletin çalışıp kazandığı para belli , motora bakım bütçesi bir kenara artık benzin fiyatlarından bakımını yaptırmaz oldu millet. 4 lt yakan motora 22 23 lira benzin parası veriyoruz. 1 depo benzin 65 70 liraya doluyor benim. Zaten kuruşumuza kadar alıyorlar . Şimdi yol bomboş hiç bir şekilde trafiğin akışına yada yaya geçidine engel değilsin , motoru kaldırımın kenarına yola koymuşsun tak eds park cezası... Kırmızı ışıkta geçenlere lafım yok söyleyecek sözcük yok çünkü o insanlara ama şimdi adam almış 600'lük motor 110 km hız sınırı var.. Yolu boş adamın ama radar geliyor. Ben 80 km hızlık yolda 3 4 km aşmışım diye 197 lira yemiştim araçla... 3 km hız hayatımı mı korudu o yolda ? hepsi düzmece başka birşey değil. Arkadaşın biride eds ışıklarda ön tampon yaya şeridinin üstünde diye ceza yemişti ışıklarda durduğu halde ve itiraz edip geri bile alamadı tutarı geçmediği ortadayken 2 mt ileride durdu diye o ceza...
    Hocam bir arac surucusu olarak soylediginiz bazi konularda haklisiniz, fakat hakli olmaniz sizi plaka kapatmak, plakasiz gezmek gibi cok kolay bir sekilde suistimal edilebilir uygulamalara itmemeli. nitekim bu davranisiniz kotu amaca sahip insanlar tarafindan suc sirasinda kullanilabilir ve sizin gibi dusunenler yuzunden islenecek sucun onune gecilemeyebilir.

Trafik kanunlarinda buyuk eksiklikler var. Ayni kanunlarin geri kalanlarinda oldugu gibi. Fakat bunu oylarinizla degistirebilirsiniz ya da degistirmeyi deneyebilirsiniz, ya da dilekce yazarsiniz sistemi bastan duzeltmek icin. Siz kolay yolla plakasiz gezerseniz yarin obur gun plakasiz bir arac esinize, cocugunuza vurdugunda da hak iddia edemezsiniz. Cunku bunu siz normallestirdiniz.

Kaldi ki bahsi gecen olaylar dusunuldugunde bir arac trafik isigini 2 metre ihlal ederse yaya cizgisini ihlal eder ve haliyle yayalarin ozgurluklerini kisitlarsiniz. En onemlisi karsi tarafa saygi duyarak birbirinizin yollarina tecavuz etmemeniz gerekir.

Diger bir konu da hiz sinirinin 50 km/h oldugu bir yerde 55 km'ye kadar musamaa gosterilir. Ha yok siz 58 le gecerseniz cezayi yersiniz ve yemelisiniz. Cunku 8 km/h trafikteki ayni sinifa ait araclarin hepsi icin kolaylikla karsilanabilir bir buyukluk degil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Alıntı cemtover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bir arac surucusu olarak soylediginiz bazi konularda haklisiniz, fakat hakli olmaniz sizi plaka kapatmak, plakasiz gezmek gibi cok kolay bir sekilde suistimal edilebilir uygulamalara itmemeli. nitekim bu davranisiniz kotu amaca sahip insanlar tarafindan suc sirasinda kullanilabilir ve sizin gibi dusunenler yuzunden islenecek sucun onune gecilemeyebilir.

Trafik kanunlarinda buyuk eksiklikler var. Ayni kanunlarin geri kalanlarinda oldugu gibi. Fakat bunu oylarinizla degistirebilirsiniz ya da degistirmeyi deneyebilirsiniz, ya da dilekce yazarsiniz sistemi bastan duzeltmek icin. Siz kolay yolla plakasiz gezerseniz yarin obur gun plakasiz bir arac esinize, cocugunuza vurdugunda da hak iddia edemezsiniz. Cunku bunu siz normallestirdiniz.

Kaldi ki bahsi gecen olaylar dusunuldugunde bir arac trafik isigini 2 metre ihlal ederse yaya cizgisini ihlal eder ve haliyle yayalarin ozgurluklerini kisitlarsiniz. En onemlisi karsi tarafa saygi duyarak birbirinizin yollarina tecavuz etmemeniz gerekir.

Diger bir konu da hiz sinirinin 50 km/h oldugu bir yerde 55 km'ye kadar musamaa gosterilir. Ha yok siz 58 le gecerseniz cezayi yersiniz ve yemelisiniz. Cunku 8 km/h trafikteki ayni sinifa ait araclarin hepsi icin kolaylikla karsilanabilir bir buyukluk degil.
    Dedikleriniz de haklısınız tabi hocam yanlış anlaşılma olmasın benim plaka gizleme vs işim olmaz çünkü kuralcıyımdır demek istediğimde kurallar vs vatandaşın güvenliğinden önce devletin cebinin derdinde tüm düzenek demek istediğim bu. Kaskdan yazılacak cezaya bişey demiyorum sonuçta kask kişinin kendine olan saygsını gösterir. adam kask takmıyorsa sürücüyüm demesin hayatını o kadar önemsiyodur bana kalırsa

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    zaten herkes otomobillerden 10 km/h fazla sürat yapıp hayatta kalmak için kural ihlali yapıyor !
    N'olmuş yani yay geçidini bir metre geçip ışıkta durmuş ise !
    Ne var kaldırıma park ettiysem, vatandaş yürüyemiyorsa. Sonuçta yola park etsem bir otomobil manevra yaparken gelip çarpabilir motoruma !
    0,52 promil alkolde ehliyeti kaptırırsın ama 0,49'da devam et derler bu mu adalet !

Bu tür önermeler artar sonsuza kadar ama şunu unutmayın maalesef medeni olmayan bir toplum ancak böyle ceza tehdidi ile hizaya sokulur. Sen Amerika'daki gibi polise ceza kesme yerine takdiren uyarma yetkisi versen onun suyu iki günde çıkar.
    Ben ihlal yapmıyor muyum ? yapıyorum. Yol müsait olduğu zaman görüşüm de iyiyse hız limitlerinin üstünde sürüyorum.Kaldırıma park ediyorum, ama ışık ihlali yapmıyor, ters şeride girmiyor, kaldırım üstünde sürmüyorum. Temel ilkem başkasını tehlikeye atmamak ve de rahatsız etmemek.Bazen dence sıkıntı yaratmayan bu ihlallerim nedeniyle ceza alıyorum ama açıkçası serzenişde bulunmak saçma geliyor. Kural belli ceza belli, yok devlet cebimdeki paraya göz dikti mantığı benim aklıma yatmıyor.
    Cezalar daha da artmalı.E-5 te makas şov yapan apaçiler o hareketleri Londra'da yapsa değil para cezası ödeyip ehliyeti geçici kaptırmak, kendini turuncu elbise içinde nezarette bulup bileğinde kelepçe ile hakim önüne çıkıyor.
    Plakasız araç kullanmak 1600 TL olmuş çok da iyi olmuş çok da güzel olmuş. Başka türlü kan gölüne döner yollar iyice. Böyle başa böyle tarak demişler, boşuna dememişler.
    TimFx bunu beğendi.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    İyilik meleği devri bitti. Ölďü. Abus zincir kilidiim var.1.70cm.. Arka kuyruğa sariyorum. plaka kismen kapatiyorum. okunmuyor. Bir kere polis sordu pazar yerinden motora binerken . Hirsizlik cok abi ddim. Bu kilidi tasimak zor mecbur sardim ama dönmüş dedim. duzeltim okunacak sekilde . sorun olmadi. polise atar yaparsaniz artist konusursaniz gömerler. ılimli olmali her daim. Memlekette pisikopati doner bicagiyla gezer bisy olmaz. Biz hirsizlardan korunmak icin 1000 tl lik kilit almisiz bunuda arakaya sarmisiz bu mu sorun olacak.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Peki katlanır plakalık cezası ne kadar yani cevrildik o an plaka kapalı kalmış farkettiler uygulanan işlemler nedir

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var abi öyle plakalık burada s2000 ciler takıyor valla dışardan normal plakalık gibi
    Yapmak farz oldu başgan.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapmak farz oldu başgan.
    elektronikçi adamsın başgan yaparsın sen. hatta sensör koy bitane polis görünce açılsın.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    -Kaldırımı kapatmamak şartı ile kaldırıma park ediyorum.
    -Plakamın harfini, sayısını kapatıyorum.

Disk kilidi tak park et, davarın biri gelsin motorun yerini değiştirmek istesin. Bi davarda gelsin carpsın kaçsın gitsin araki bulasın. Eminönü'nde meydanda duvarın dibine park ettiğim için Büyükşehir Belediyesi 159 tl işgaliye cezası yazmış.

İster hırsız desinler.. İster terörist..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

Yapmak farz oldu başgan.
    https://youtu.be/VbwtBEwAJvE elektronik plakalık gayet şık.

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektronikçi adamsın başgan yaparsın sen. hatta sensör koy bitane polis görünce açılsın.
    Dalga geçme olum.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Kaldırımı kapatmamak şartı ile kaldırıma park ediyorum.
    -Plakamın harfini, sayısını kapatıyorum.

Disk kilidi tak park et, davarın biri gelsin motorun yerini değiştirmek istesin. Bi davarda gelsin carpsın kaçsın gitsin araki bulasın. Eminönü'nde meydanda duvarın dibine park ettiğim için Büyükşehir Belediyesi 159 tl işgaliye cezası yazmış.

İster hırsız desinler.. İster terörist..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

https://youtu.be/VbwtBEwAJvE elektronik plakalık gayet şık.
    Demek istediğim nokta tam olarak bu , el insan bunu yapanın cebimizdekinde gözü yokta başka nedir . Bir motosiklet 2 adamın ayakta durduğu kadar yer kaplıyor neye engel oluyor anlamıyorum vergisi sigortası yetmez gibi birde böyle oldumu soğuyor çıldırıyor insan

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    En büyük ceza motoru çalıyorlar.
    Şaka yapmıyorum çalıntı ilanlarına bakın %80'i plakalıkla ya da plakayla oynanmış motosikletler.
    !

Ulem yoksa polis mi kaldırıyor bu motorları
    jimi_hendrix ve braveguy bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Arkadaşım iyi güzel diyorsun da bizim burası meksika gibi yer.Motorcuların nerdeyse hepsi cgci apaçi.Bizde motorun üstünde kasksız oturduk diye ceza yiyen insanlarız.Kurallara uymak için motosiklete binmemek gerekiyor sıkıntı o zaten.

Polislerin farketmeyeceği birşey olması lazım.Tüm aklımı bunun üzerine yoruyorum.
    Ekipmanını tam giy adam gibi motora bin sormuyorlar bile. Yayları sökersen soba borusu egzoz takarsan bi de ekipman kullanmazsan hepsini hakedersin. Kalkıp da "dövlet bize ceza yaziiir" deme hakkın olmaz
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    1698 + 97 ödeyen gördüm.
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

Gizleyipte hic bir polisi iplemezsen hic bir cezasi yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:00 ----------

Park halindeykende ceza yazamaz egerki yazmaya kalkarsa az once arkadan araba carpip kacti sen bildirdin ve cektin saga arkadasini beklemek icin eger ki hala yazmaya kalkarsa telefonu cikarip video cekmeye kalkarsin ve video ve ses kaydi aldigini bunu mahkemede kullanicagini belirtirsin

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    ilk yakalanmada ktk 23/3-c-1 maddesi. 427 tl ve uyarı verilir araç bağlanmaz.

2. yakalanmada 23/3-c-2 maddesi 876 tl.. plakayı uygun duruma getirinceye kadar araç trafikten men.

plakayı hiç takmazsanız ktk 23/4 maddesi 1763 tl cezası var.

google amcaya ktk 23 madde yazarsanız plaka ile ilgili bütün cezaları bulabilirsiniz [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Alıntı mistikbaklav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nasıl bir türkçedir vallaha okurken kendimi kastım ya.

Ruhsat (trafik tescil belgesi, trafik belgesi ve plaka) olmaksızın trafiğe çıkmanın cezası?

Ceza miktarı 92 tl

%25 indirim 69 tl

Ceza puanı 10 puandır

Araca ait tescil belgesinin, trafik belgesinin ve tescil plakalarının ibraz edilememesi durumunda, eksik olan belgeler ibraz edilip plakalar araca takılıncaya kadar, araç trafikten men edilecektir.
    bu ceza 2016 nın. 2017 de değişti sistem

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Konu aldı başını yine nerelere gitti.

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipmanını tam giy adam gibi motora bin sormuyorlar bile. Yayları sökersen soba borusu egzoz takarsan bi de ekipman kullanmazsan hepsini hakedersin. Kalkıp da "dövlet bize ceza yaziiir" deme hakkın olmaz
    İster inan ister inanma güzel kardeşim neredeyse her gün izmirdeyim(egede okuyorum) 3 yılda izmirde girdiğim çevirme sayısı enn fazla 7-8 10 bile değil.İzmir'de yediğim ceza 0.Manisa'da 4 yılda girdiğim çevirme sayısı 150'den fazla, kaçtıklarımı saymıyorum.Yediğim ceza 8,ceza nedenlerini sana anlatsam biyerlerinle gülersin bana hız sınırı plakasız gezme vs. yok(motorun üzerinde telefonla konuşmak,kasksız oturmak vs.)

Bot,korumalı pantolon hariç ekipman tam.Beni İzmir'in çamdibi,pınarbaşı,yeşilova buca bilmem ne kenar mahalle apaçileriyle karıştırma.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    İster inan ister inanma güzel kardeşim neredeyse her gün izmirdeyim(egede okuyorum) 3 yılda izmirde girdiğim çevirme sayısı enn fazla 7-8 10 bile değil.İzmir'de yediğim ceza 0.Manisa'da 4 yılda girdiğim çevirme sayısı 150'den fazla, kaçtıklarımı saymıyorum.Yediğim ceza 8,ceza nedenlerini sana anlatsam biyerlerinle gülersin bana hız sınırı plakasız gezme vs. yok(motorun üzerinde telefonla konuşmak,kasksız oturmak vs.)

Bot,korumalı pantolon hariç ekipman tam.Beni İzmir'in çamdibi,pınarbaşı,yeşilova buca bilmem ne kenar mahalle apaçileriyle karıştırma.

Profil fotoğrafındaki faça ybr yi görünce önyargı olur kardeşim. Eğer öyle bir motosiklete biniyorsan her türlü yazarlar.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Profil fotoğrafındaki faça ybr yi görünce önyargı olur kardeşim. Eğer öyle bir motosiklete biniyorsan her türlü yazarlar.
    Ona eskiden biniyordum.R25'e biniyorum, polis dur derse hızlıysan yakala diyip kaçıyorum.

Yamaha Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçenlerde köprüden geçerken mt07 üzerindeki arkadaşlar siyah bantla kapatmıştı plakayı çokta rahat gözüküyorlardı umarım yakalanmamışlardır.
    Eğer arkanızdaki araçlar plakanızı alıp tarih/saat belirterek şikayet ederse sıkıntılı olacağını düşünüyorum. ve tahminimce 1000+ ceza

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)