Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Son viteste - 6.viteste giderken vites yükseltmek istersek ne olur ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi motor? Arızalı bir durum çünkü. Daha yukarı gitmemesi lazım.

Vites göstergesi güzel şey
    Arızalı bir durum değil, bazı cub modellerinde döner şanzıman oluyor. 4 ten, boşa geçebiliyordu.
    Başka hangi modellerde var onu bilmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arızalı bir durum değil, bazı cub modellerinde döner şanzıman oluyor. 4 ten, boşa geçebiliyordu.
    Bazı değil bütün cub modelleri 4. vitesteyken pedala bir kere bastığım hâlde 1. vitese geçti. Manuel debriyajlı olmasına rağmen maneti sıktığımda kavrama ayırmadı. Düz yoldaydım neyseki kaya kaya yavaşladım

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tüm cub modelleri döner şanzımanlı ama giderken boşa geçmesini engelleyen bir emniyet onlarda, 4 ten boşa sadece dururken geçmesi gerekir. Giderken geçiyorsa bi sıkıntı var demek.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi motor? Arızalı bir durum çünkü. Daha yukarı gitmemesi lazım.

Vites göstergesi güzel şey

honda cb125 di . motor benim değildi

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tüm cub modelleri döner şanzımanlı ama giderken boşa geçmesini engelleyen bir emniyet onlarda, 4 ten boşa sadece dururken geçmesi gerekir. Giderken geçiyorsa bi sıkıntı var demek.
    Kubanın bi cub modelinde yaşadım ben bunu.
    Aroranın bi cub modeli var kartal diye onda denedim onda bu sıkıntı yok.
    Hepsi döner şanzıman doğru ama emniyet dişlisi var bazılarında. Böyle bi durum olmasin diye.

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Alıntı Hakanyuce35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettiğim bir soru bu misal bir r25'de veya 600rr'da 6.viteste giderken tekrardan vites yükseltmek istersek ne olur ? Bir zararı olurmu ?
    Şu soruya dönüp cevap veriyorsunuz ya, aklım almıyor. Uzaya köprü yapalıcağına inanan akp seçmeni gibi oldunuz.

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden özellikle r25 yada 600rr motorum yok demişsin bunlarla mı başlayacaksın yoksa ?
    Hedefimdekiler oldugu için , başlangıcım ybr125 olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 600rr yada r25 alcaksın parayı filan topladın sadece 6.vitesten sonrası kafanı kurcaladı galiba.
    :D Yok öyle değil , onları alabilirim ama süremem ilk motorum ybr125 olacak daha sonra r25 daha sonra nasipse 600rr olacak inşallah. Tabi bu uzun bir süre olacak ama olacak inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Alıntı doghouse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu soruya dönüp cevap veriyorsunuz ya, aklım almıyor. Uzaya köprü yapalıcağına inanan akp seçmeni gibi oldunuz.
    Neden merak ettim sadece , burası forum trolluk yapmadım birşey yapmadım :/

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Dostum öncelikle şunu bilmelisin! Motosiklette kalkış yaparken biri, kalkış yapmamak için başka biri gibi vites atmalısın. Ondan sonra onbir geleceği için on adımda oniki adım atamayabilirsin. Bunlar kavranması gereken önemli hususlar, kulağına küpe olsun not al biryerlere...

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Pulsarda yaptım bir kaç kere gazı kes,debriyajı sık,vitesi kaldır ve gitmesin hoş olmuyor :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    hangisinede emniyet var hocam ben hiç duymadım.benim motorda yok hondada varsa vardır.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Döner şanzıman olmayan cublar da var ki bir tanesine sahiptim. motoran torro idi
    Az silindir, çok iş

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Vites değil fitenks...

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    299+ da 7. vites vav diyovlar doğvu mu samet

bumbala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Hiç bir sikim olmaz. Kimse adam gibi yazmamış. Vites levyesini yukarı bile itemezsin. Çünkü düzen bunu engeller. Ayrıca durduk yerde 6dan nasıl boşa atılıyor anlamadım. Otomatikse bilemem ama debriyajlı motorların hepsinin sıralı sanzumani vardır. Yani önce 5e düşürmeden boşa varamazsın. Bence arkadaş 1deyken yukarı itmiş ki boş vitese gelmiş.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangisinede emniyet var hocam ben hiç duymadım.benim motorda yok hondada varsa vardır.
    valla hepsi çin malı olan 6-7 farklı cub kullandım rampadan aşağıya boşa salmayı çok severim hiçbirisi giderken boşa geçmedi, dururken şakır şakır geçiyorlar ama 4ten sonra. Emniyet dediğim bu.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Kimse yazmamış
    6. vitesten sonra 2 kez seri bir şekilde vites atmayı denedikten sonra 3. denemede turboya geçiyor
    Hakanyuce35 bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Lan vites mi bozuldu yoksa, mıçtık şimdi! ;) O değilde bi keresinde İstanbuldan Eskişehir'e kadar 6 ileri bir arabada 5. vites ile gidip, geri döndüm.

Geldiğimde arkadaşıma dedim ki, sen şu arabaya bi baktır, bu araba cok bağırıyo Halbuki araba 6 ileriymiş, 700 km sonra arkadaş soyleyince fark ettim

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    İki yukarı bir de ileri iter yumruk tuşuna basarsanız aduket çeker
    jimi_hendrix bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    dövüş mü çıktı bu konuda? ben buna daha önce yorum attığımı hatırlıyorum.

neyse... 6. vitesteyken vites yükseltmeye çalışırsan hüsran olur hayal kırıklığı olur çünkü 7. vites yok. boş boş ayağın yorulur çünkü vites pedalı olduğu yerde kalıcak sen istediğin kadar çektir yukarı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lan vites mi bozuldu yoksa, mıçtık şimdi! ;) O değilde bi keresinde İstanbuldan Eskişehir'e kadar 6 ileri bir arabada 5. vites ile gidip, geri döndüm.

Geldiğimde arkadaşıma dedim ki, sen şu arabaya bi baktır, bu araba cok bağırıyo Halbuki araba 6 ileriymiş, 700 km sonra arkadaş soyleyince fark ettim
    abimde aldığı megane 3'ü 5 vites olarak aldı ama araba 6 vites çıktı :D meğersem sahibi 6 vites olduğunu bilmiyormuş ve arabayı 75 bin kilometrede aldı düşünün artık

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    halbuki bi wolksvagen öyle mi? 7 ile kuru kavrama DSG de 6 dan 7'ye çek devam.

BMW 8 ileri
    Mercedes 9 ileri
    General motors camaro ZL1 10 ileri fites oldu

Bu arada eskiden man TT de yarışan 2 zamanlı 125cc V2 sanırım 18 vites yarış motoru varmış. Paşa gönlün istesin 7 değil 17 ye bile atabilirsin
    fatih.met bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)