Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet gaz yemiyor tekliyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Keeway
    Herkese merhabalar,
    Keeway supershadow 250 motorumu 2-3 haftadır çalıştırmıyordum, az önce bindim. Marşı zar zor aldı, giderken gaz yemiyor motor ve sürekli tekliyor 1.viteste bile zor kalkıyorum bunun sebebi nedir acaba? Şimdiden teşekkürler....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Benim motorda da vardı o, benzin pompası sıkıntısından dolayı yapıyordu bunu

Motosikleti
    Keeway
    Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda da vardı o, benzin pompası sıkıntısından dolayı yapıyordu bunu
    Pompa mı değişti hocam

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200NS
    Bir ihtimal motoru iyice ısıtmadan hareket etme.Benim makine da 10 dk çalışmadan kendine gelemiyor malum hava soğuk ve karburator faktörü.
    Eğer eminsen ısındığına ve yine gaz yemiyorsa servis yolu göründü demektir.

Motosikleti
    Keeway
    Alıntı Ben Vahit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ihtimal motoru iyice ısıtmadan hareket etme.Benim makine da 10 dk çalışmadan kendine gelemiyor malum hava soğuk ve karburator faktörü.
    Eğer eminsen ısındığına ve yine gaz yemiyorsa servis yolu göründü demektir.
    Doğru söylüyorsun hocam yalnız motora bi yarım saat falan bindim ve problem yine de çözülmedi

DegasTrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sevmeyen Bizden Değildir
    Dostm 3 hafta gibi bir süreç,heleki bu hava şartlarında,motorun yan durduğunuda varsayarsak,karbüratörde benzin filtresinde ve benzin hortumunda bir takım olusumlar ve tıkanıklıklar yapmış olabilir.

Şimdi eğer çalıştırdıkdan sonra motorun stop etmiyorsa,ısınana kadar bi 5 dk falan ''dik'' konumda ve gaz vermeden çalıştır (eğer gaz vermeden stop ediyorsa rölantini biraz yükselt ayar vidası ile)

5dknın sonunda motora otur ve en üst devre çıkana kadar tatlı tatlı gaz aç, fakat en üst devirde 2 saniyeden fazla durma. bunu 4-5 kere tekrarla.
    Akabinde motora bin yüksek devirli kullan vitesleri hep son devirlerde at.
    Bide bu yolu dene,bizde 3 tane eski model karbüratörlü cursier var arada sırada başımıza geliyor bizimde.
    Ama eğer bir çözüme ulaşamazsan büyük ihtimal karbüratörünü ve benzin filtreni söküp temizlemen gerekebilir.

Sonucu yazarsan ilerde aynı sorunu yaşayacaklar içinde bir rehber olabilir. kolay gelsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)