Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motor expertizde çürük çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 250r
    sahibinden.com dan bulup sahibiyle anlastıgım yamaha wr125x motoru bugun kadıkoyde tanıdıgım bir motorcuya götürdum expertiz yaptılar bir tur attılar işleri bittiginde motor saga cekiyor amortisorün biri gitmiş
    motor ölmüş balatalar demire sürtüyor neredeyse. uzak dur yanına bile yaklasma gibisinden tepkiler aldım
    alıcagım eleman motorun hiçbir sorunu yok temiz bakımlarını yeni yaptırdım diyordu
    ilk alıcagım motorda son anda direkten döndüm hiçbirşey gürüldüğü gibi değilmis
    enduro motordan sogudum bu sebeple ama asya 200 gy önerdiler baya saglam parcaları hemde ucuz dediler siz ne dersiniz sıfır pulsar 200ns almayıda düşünmeye başladım kafam iyice karıştı.
    yorumlarınızı bekliyorum...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1659181/detay/ (ÇÜRÜK CIKAN MOTOR LİNKTEKİ)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    "Motorun sorunu,masrafı var.Uzun zamandır bakım yapılmadı,yağını değiştirmedim eksildikçe üstüne ekledim." diyen bir satıcı gördün mü hiç?
    Tabii ki tüm motorlar;
    Bakımlı
    Masrafsız
    Zorlanmamış
    İtina ile kullanılmış
    İçine en iyi yağ konmuş
    Garaj motoru...
    espresso ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hocam bu geçen konuştuğumuz motor mu ?
    Vallahi sadakaniz varmış, sizede demiştim cross/Sm dikkat edilmeli diye ama bu derece olacağını tahmin etmemiştim vay be.
    Edit; ya arkadaş o kadar araziye giderim, o kadar hır gür kullanırım motoru, ama bu hale hiç getiremedim.
    Nasıl yapıyorlar anlamıyorum, insan malına hicmi acımaz ya.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    resimdede pek tekin durmuyor bence.direkten dönmüşsünüz valla.pulsar içinde eski fiyattan 0 bulabilirseniz bence alın derim.bende kullanıyorum şu an gayet memnunum 14 ay falan oldu alalı sıkıntım yok.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimdede pek tekin durmuyor bence.direkten dönmüşsünüz valla.pulsar içinde eski fiyattan 0 bulabilirseniz bence alın derim.bende kullanıyorum şu an gayet memnunum 14 ay falan oldu alalı sıkıntım yok.
    Hocam ikinci el alınacaksa markanın bir önemi yok bence, adam gibi süren çin malinida yıllarca kullanıyor..
    Adam gibi surmeyene, ne KTM dayanır ne Husq.
    berk_cglr bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu geçen konuştuğumuz motor mu ?
    Vallahi sadakaniz varmış, sizede demiştim cross/Sm dikkat edilmeli diye ama bu derece olacağını tahmin etmemiştim vay be.
    Edit; ya arkadaş o kadar araziye giderim, o kadar hır gür kullanırım motoru, ama bu hale hiç getiremedim.
    Nasıl yapıyorlar anlamıyorum, insan malına hicmi acımaz ya.
    aynen hocam seninle konustugumuz motor bu iyi kurtardım valla
    sen bu asya 200 gy ye ne diyorsun bi tanıdıgında varmıs ustanın senin için arar sorarız istersen dedi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski fiyatı kaçtı ve nerde bulabılırım bilginiz varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Motorun sorunu,masrafı var.Uzun zamandır bakım yapılmadı,yağını değiştirmedim eksildikçe üstüne ekledim." diyen bir satıcı gördün mü hiç?
    Tabii ki tüm motorlar;
    Bakımlı
    Masrafsız
    Zorlanmamış
    İtina ile kullanılmış
    İçine en iyi yağ konmuş
    Garaj motoru...
    hocam masrafd olur illaki o bişey değilde bunda 4 bine yakın masraf var dediler
    endurocu adayı :D

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Valla bende bu motara bakiyordum favorime almostim iyi oldu bu...

Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bende bu motara bakiyordum favorime almostim iyi oldu bu...
    zaten bu modelin ikinci eli istanbulda yok gibi birşey mecburen bunu favoriye almıssındır bundan baska sadece tane var diye hatırlıyorum :D

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hocam çin almayı düşünürsen Mondial Xtreme tavsiye ederim.
    Asya gy hakkinda bilgim yok ama kullanan tanidigim var istersen bi sorarım.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Sanirim yzf 125 ile motor blogu ayni bu motorda.Yagi duzgun periyotlarda degismis,sinirlarda kullanilmamissa 50.000 km de bulursan bile al.Bu motorun bakimlisi basina is acmaz

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Motorun kaplaması "dikkat kekooo'"diye bağırıyor

Motosikleti
    honda cbr 250r
    Hocam çin almayı düşünürsen Mondial Xtreme tavsiye ederim.
    Asya gy hakkinda bilgim yok ama kullanan tanidigim var istersen bi sorarım.
    hocam extreme max son hızı 90 km dıye biliyorum bu hızı dişli değistirerek vs 105-110 km cıvarına cıkarma ihtimalimiz varmı malum trafikte sıkıstıran olursa aradan uzayabilmek acısından en azından
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı yqeren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam extreme max son hızı 90 km dıye biliyorum bu hızı dişli değistirerek vs 105-110 km cıvarına cıkarma ihtimalimiz varmı malum trafikte sıkıstıran olursa aradan uzayabilmek acısından en azından
    Hocam daha önce Enduro/Cross kullanmışmiydiniz sordum mu hatırlamıyorum.
    Ama Enduro/Cross motorlar malum yüksekliği sayesinde diğerlerine nazaran sıkıştırılmalara daha az maruz kalıyor.

Ha olmaz diye birşey yok ben bir defa yaşadım, gazı açınca rahatlıkla kaçabildim çok şükür.
    Hızı uzun yolda otobanda çevre yolunda yetersiz kalabilir ama, şehir içinde ben fazlasıyla yeterli buluyorum.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    honda cbr 250r
    Hocam daha önce Enduro/Cross kullanmışmiydiniz sordum mu hatırlamıyorum.
    Ama Enduro/Cross motorlar malum yüksekliği sayesinde diğerlerine nazaran sıkıştırılmalara daha az maruz kalıyor.

Ha olmaz diye birşey yok ben bir defa yaşadım, gazı açınca rahatlıkla kaçabildim çok şükür.
    Hızı uzun yolda otobanda çevre yolunda yetersiz kalabilir ama, şehir içinde ben fazlasıyla yeterli buluyorum.
    ilk motorum olacak hocam kullanmadım daha once ama almısken soyle 110-120 yapsın istiyorum motor yazın 200-300 km yol gıdebilirim o acıdanda :D

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı yqeren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorum olacak hocam kullanmadım daha once ama almısken soyle 110-120 yapsın istiyorum motor yazın 200-300 km yol gıdebilirim o acıdanda :D
    Dişli büyüterek hızlandığını söyleyen bir arkadaşım var.
    Bi iki işlem yapıp CC yükseltildiğini söyleyenlerde var, ama nasıl yapılır ne kadar doğruluk payı var bilmiyorum ihtiyaç duymadım hiç, bi araştırmak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Forumda cenkito nickli bir arkadaş var o bu işlemi yapmış, ona ulaşıp sor bi istersen, kendiside xtreme kullanıyor.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii ki tüm motorlar;
    Bakımlı
    Masrafsız
    Zorlanmamış
    İtina ile kullanılmış
    İçine en iyi yağ konmuş
    Garaj motoru...
    Çok acı bir durum bu.

Sözde müslüman ülkeyiz. Hem yalan, hem kul hakkı. Üç kuruş için nelerden taviz veriyoruz.

Gavur deyip küçümsediklerimiz bizden daha dürüst ve ahlaklı bu konuda.
    wing41 ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cbr 250r
    Dişli büyüterek hızlandığını söyleyen bir arkadaşım var.
    Bi iki işlem yapıp CC yükseltildiğini söyleyenlerde var, ama nasıl yapılır ne kadar doğruluk payı var bilmiyorum ihtiyaç duymadım hiç, bi araştırmak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Forumda cenkito nickli bir arkadaş var o bu işlemi yapmış, ona ulaşıp sor bi istersen, kendiside xtreme kullanıyor.
    eyvallah hocam

Bende bu motoru favorilere almıştım ehliyetimi aldıktan sonra alıcaktım.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Usta işine de dikkat etmek lazım. Çok boş boğaz, kendini ispat peşinde veya arkadaşının çinli motorunu sana kakalama peşinde ustalar olabiliyor. Arkadaşımın gız oğlan gız motorunu ekspertiz için kartal'da bi suzuki servisine götürmüştü almak isteyen çocuk. Servisteki usta biraz fazla bilmiş bi adamdı bi kötüledi bi kötüledi biz şüphelendik motordan. 650 GS di motor. Velhasılı almaktan vazgeçti adam. Adam gidince sorduk yahu niye öyle dedin ne sorunu var bu motorun bak bakalım diye. Bize demez mi belirgin bir şey yok, yaşlı motor almasın yeni alsın falan dedi. Var mı arkadaş motor da bi performans düşüklüğü bi ses falan? E yok ama motor yorgun len nası yorgun ne demek yorgun. Söylene söylene çıkmıştık ordan. Sonra satarken biz bu sefer elemanı touratech e götürüp ordakilerin yönlendirmesi ile satmıştık. Anlayacağınız usta dediğiniz adamlara bi dikkat edin. Bazı ruhsal sıkıntıları yüzünden kendini ispat derdinde de olabiliyorlar ... Tanıdığınız bir yere götürün

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Adam ilanda "Orjinal rengi beyazdır" demiş. Rengi değiştirilmiş motor ilanlarını açtığım gibi kaparım. Motorda yapılan bazı değişikliklere karşı toleranssız olursanız kazık yemezsiniz. Temiz bir motor alabilmenin ilk şartı motorun hiçbir şekilde değiştirilmemiş ve bütün ekipmanlarının (ayna, egsoz, orjinal boyutta lastik, çamurluk gibi) eksiksiz üzerinde olmasıdır.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)