Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Osmangazi otobanindan kaçak geçis ve ceza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf600-pcx125
    Haziran ayinda eskisehirden yalovaya gitmek icin osmangazi otobanini kullandim.
    Gemlik girisindeki giselerden camda yapistirilmis durumda olan hgs kartimi okudu yesil isik yandi ve gectim.
    Altinova cikisindan otobandan cikarken bariyerli olan giselere yaklastim ve bariyer acilmadi. gisedeki calisan eleman hgs kartimin okunmadigini nakit olarak gecmek zorunda oldugumu soyledi. Hgs kartimi giriste okudugunu, icinde bakiye oldugunu, nakit olarak odemek istemedigimi soyledim.
    Bana fis verip daha sonradan belirlenen bankalara odeyebilecegimi soyledi.
    10 dakikalik tartismanin ardindan fisi aldim ve gittim.
    bankada calisan bir arkadasima anlattim ilk kez karsilastigini soyledi bankayada gitmedim.
    2 gun once evime icra kagidi geldi, 8.35 tl gecis ucreti 83.50 tl ceza toplam 91.85 tl odeme emri var.
    Bugun adliyeye gittigimde itiraz edip dava acilacagini, haksiz bulunursam 300 lira avukat vekil ucreti odeyecegimi soylediler.

Normalde hgs kartimda bakiyr oldugu taktirde kacak gecisler bakiyeden dusmuyor mu?

Itiraz etsem boyle bir davanin emsal karari var mi?

Ne yapacagima karar veremedim ne yapmaliyim, bilen arkadaslardan yardim istiyorum simdiden tesekkur ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Sizin yaşadıgınız durumu bende yaşadım. Ben nakit ödedim. Çünkü gişedeki görevli banada sistemin orda bu şekilde çalışmadıgını hatta sistemin plakamı dahi göremedigini söyledi. Bende banka ile uğraşmamak için nakit ödedim.

Bence siz 90 Tl 'yi ödeyin kurtulun. Onlar orda size çözüm önermişler siz ısrarla diretmiş ve söyleneni yapmamışsınız, hata sizde. Böyle ıvırzır işler için uğraşmayın hem değerli vaktinize hemde paranıza yazık.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    O köprüyü kullanmayın. Benim gibi boykot edin. Böylece arabası bile olmayanların o köprünün parasını ödemesini sağlayın ki milletin kafasına dank etsin. Eyvah biz kimi seçtik desinler.
    espresso, osiosborn, GB79 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    honda cbf600-pcx125
    Hgs yi okumamasi cok sacma geldi bana sonucta orasida hgs ile gecilebilen bir karayolu.
    Isletmesini ozel sirkete verdiler boyle seylerle ugrastiriyorlar.
    Devletin ucretli yolu olsa hgs bakiyesinden duser en kotu vergi borcu gelir. Icra kagidi nedir. birdaha hayatta kullanmam o yolu zaten..

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    hic ugrasma devlet kendine kazık atmaz ne olursa ol sen suclusundur . cezanı öde kurtul

ayrıca aynen arkadasın dedigi gibi o köprüyü kullanmayın ne gerek var vapura binin.
    osiosborn ve braveguy bunu beğendiler.

zulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250
    Adam köprüyü değil , yolu kullanmış , siz yine köprüye giydirmişsiniz... tebrikler..
    F54 ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    İtiraz et. HGS de bakiye var. Adamlar plakanıda okumuşlar. Sistem HGS etiketini okumamışsa senin suçun değil. Kaçak geçmemişsin niye ceza ödeyesin.

Fakat senin aldığın fişte "HGS'den çekmeyin parayı ben bankaya ödeyeceğim" gibi bir şey yazıyorsa geçmiş olsun suçlu durumdasın demektir. Faiziyle cezasıyla alırlar o parayı.

Motosikleti
    R25
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O köprüyü kullanmayın. Benim gibi boykot edin. Böylece arabası bile olmayanların o köprünün parasını ödemesini sağlayın ki milletin kafasına dank etsin. Eyvah biz kimi seçtik desinler.
    Hahahaha bu şekildemi biz kimi seçtik diyecekler güldürdün beni yahu, adamlar inşallah maşallahla işi götürüyor din üzerinden siyaset yapıyorlar, iki paket makarnaya oy veren beyinler neyin farkına varabilir
    Mengu16 bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahahaha bu şekildemi biz kimi seçtik diyecekler güldürdün beni yahu, adamlar inşallah maşallahla işi götürüyor din üzerinden siyaset yapıyorlar, iki paket makarnaya oy veren beyinler neyin farkına varabilir
    Olsun. Hiçbir şey yapmamaktan iyidir. Birtek ben katılsam bile o köprüyü ömrümün sonuna kadar boykot edeceğim.
    osiosborn bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf600-pcx125
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtiraz et. HGS de bakiye var. Adamlar plakanıda okumuşlar. Sistem HGS etiketini okumamışsa senin suçun değil. Kaçak geçmemişsin niye ceza ödeyesin.

Fakat senin aldığın fişte "HGS'den çekmeyin parayı ben bankaya ödeyeceğim" gibi bir şey yazıyorsa geçmiş olsun suçlu durumdasın demektir. Faiziyle cezasıyla alırlar o parayı.
    Bende hgs de bakiye var kacak gecmedim diye itiraz etmeyi dusunuyorum.
    Burasi Ozel sirket boyle bir uygulamasi yok diye mahkemede hakli cikarsa 300 lira avukat vekalet ucreti odeyecekmisim o dusundurdu beni.

sidd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Koy ..tüne rahvan gitsin. Ver kurtul uğraşma. Söylenecek o kadan çok şey varki. Ama söyleyemiyorum.

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    O köprüde katakulli var, bana da aynısını yaptılar HGS de olmasana rağmen geçittirmedi (plaka okumuyor falna filan) uyduruk bahaneler. Dolandırılıyor ama dava açsanda kazanamazsın adam köprü ihalesini almış senin davanı mı kazanamayacak?

Ben sıkıldım valla bu ülkede ya

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    başıma gelse ödemem.
    uğraşırım, mesaimi, paramı veririm yine ödemem.
    örnekleri de var.
    bulaşmamak düşüncesi nahoş.
    motosiklete vergi ödüyorsam o sistem beni de görecek, dava açmak istemezsen bimere ya da benzerlerine başvur.
    kimsenin sesinin çıkmadığı iki askerimizin yakıldığına dair videolar var.
    daha ne olabilir ?
    osiosborn bunu beğendi.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Moruk bu ülkede sistem farklı çalışıyor. O cezayı ses çıkarmadan öde. Sonraki geçişlerinde bu videodaki yöntemi kullan ;)

Motosikleti
    PCX150 ve XMAX250
    Köprüden hem geçiyorsun hem ödeme yapmak istemiyorsun. Doğru bir şey mi bu.

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı ÜmitS. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köprüden hem geçiyorsun hem ödeme yapmak istemiyorsun. Doğru bir şey mi bu.
    Evinizin önündeki yola çıkıyorsunuz hem de para vermiyorsunuz doğru bir şey mi bu? Ben oraya gelip hemen bir gişe kuruyorum
    MotoVlog > https://goo.gl/8jrwAL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)