Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

150 km ile giden moped, mobilet vb.

Motovento
    REKLAM ALANI
    teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı gazman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum...disli buyutulmez disli kucultulur...o yuzden hizli gider..ama kalkislar tam bi felaket..

bu tip motorlara cat cat diyorlar..ve 150 yapar dogrudur..ve bazilari cift motor takal..ya 0.50 liktir motorlari..yada 0.80 liktir..bu motorlar...
    bak abi sen eminim benden daha bilgilisindir ama dişli büyürse düzde daha hızlı gidiyor.Bunu pejolardan biliyorum.arkdaşlarım da hep vardı.Küçlürse rampra yukarı daha iyi olur...bu bnm bilgim

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunların cift kafalı olanları cok benzin harcıyomuş ona göre maksimumhiz

150 yaptıgıda dogrudur
    bi arksmda pejo 105 full set+ glardon+ motor içinde oynamalr vardı.okullar açılırken sattı.SAtmadan önce 130 yaptığını söylüyodu.(herkes tarafından bilinen bi şey zaten) km. de 800 ykr ile 850 ykr arasında yakıtı wardı.yanında işe olmadan bi yere gidemezdi.ama kalkışı hızlı idi. özelliğide o idi zaten...

Alıntı bart1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu nesneler nasıl duruyor.
    1.lastiğe ayakkabının tabanıyla sürtmek?
    2.arkaya paraşüt bağlayıp pist sonunda açmak.
    3.yarışı denize doğru yapıp motoru suya atmak.
    4.uçuruma doğru sürüp üstünden paraşütle atlamak.
    5.kamikaze olup ölümüne kafadan dalmak.
    6.aklıma daha gelmiyor......
    bak valla dalga geçmiyorum.benim aklıma başka bir şey gelmiyor.150-200 km ye çıkan bir nesne nasıl durdurulur?
    yoksa bunu diyen arkadaş sallamış olabilir mi?

bnm yakın arkadaşımın pejo zamanlarında durduramassak mecburi durumlarda kayış a ayakkabı ile basıyoduk :D

Alıntı ByPaTr10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ne acaba mopetın guvenlıgı ne kadar yaktıgı benzın ne kadar gereksız seler bı mopetle 190 basmak nasıl basıosa kanatlanmıosa artık gereksız seler bence o kadarda gıtmez tabı ustunde fazer yada race motoru yoksa
    yakıt durumu çok fena bence ya sömürüyor mübaek.ama genede bazı insanlar mopedden vazgeçemiyor...

Alıntı mehmet ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mopedlerle 140-150 üzerine çıkmak kesinlikle imkansızdır istediğiniz kadar deneyin gelin cevabını yazın bana .
    videoları bile var.hatta arkadaşlar link olark vermiş.sen nasıl bu kadar emin olabiliyorsun.karamnlı pejo cular vardı bi aralar.onlar 170-180 yapıyolardı...

Alıntı busihido_kadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 km'den 0'ra 4 dakıkada durur tahmınımce
    gerçekten o kadar almasada 2 dakka alır qibime geliyor...

Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar GAZİANTEP'te bu motorlar çok meşurdur her hafta otobanda ruhsatına ve parasına yarışlar düzenlenir ve inanmazsınız bu aletlerin çift silindir olanları 180 km'sürate çıkıyorlar hatta bu motorlar yüzünden çok ölümler olduğu için belediye başkanı bu arkadaşlar için yarış pisti yapacaktı.

bu arkadaşlara allah akıl fikir versin

evet nette çok fazla detayına girmeden arama yapsan bile foto ve vşdeo ya ulaşabilşyorsun....
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    http://img530.imageshack.us/my.php?i...6farklixw2.jpg
    2 silindirli diyorsunuz da ya buna ne demeli. Adam dört tane silindiri yan yana dizmiş. Anlamadığım şey 150 180 km hız yapıyor da o lastik, jant, şase o sürati nasıl kaldırıyor.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250 c
    Alıntı cihan_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 silindirli diyorsunuz da ya buna ne demeli. Adam dört tane silindiri yan yana dizmiş. Anlamadığım şey 150 180 km hız yapıyor da o lastik, jant, şase o sürati nasıl kaldırıyor.
    Photoshop u yapandan allah razı olsun
    :cat: Kendi Kader Taininde Her İnsan Bir Kumarbaz :cat:
    :bounce: [COLOR="Red"]DRFİRARİ:[/COLOR][COLOR="DarkGreen"]SINAVA KALEMSİZ GİREN COCUK[/COLOR]

Motosikleti
    neyazıkki yoook
    tabiki yapılıyor star spx bionik mobbylette hatta süper 51 tüm parçalar yut dışından hıza etki etmesin diye yatıyorlar ışığı bile söndürüyorlar motorun lüzumsuz lüzumlu çoğu parçaları çıkarıyolar ve sonuç motor 180 bile görüyor bilmem inandınızmı ama gercek tabisonu neyazıkki bi gün kaza ile sonuçlanıyor

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Sürati herkes yapabiliyor ,önemli olan 155 km ile giden aleti 40 metrede durdurabiliyormusunuz,işte marifet o.Gerisi zaten boş laf ve kahve muhab
    beti.....
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

Motosikleti
    F5SS&CBR125
    Alıntı navigator55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürati herkes yapabiliyor ,önemli olan 155 km ile giden aleti 40 metrede durdurabiliyormusunuz,işte marifet o.Gerisi zaten boş laf ve kahve muhab
    beti.....
    fren olsa duracak belkide frende yokki şanzuman var allahtan

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    arkadaşlar bende bi motorcu olarak açıklama yapmak istedim (ama motorum yok ) bu moped dediğiniz yani aslında pejo dur o ninja 103 cobra 5 die geçer ama biz topluyoruz bize özel bunlarda 4 silindirli 2 silindirli ve tek silindirli olur istersen 6 silindirde atarız ama en hızlısı tek silindirdir. biz en fazla 155 i gördük. bi aarkadaş 162 gördü tüplü tempra yetişemedi kalkışta. şimdi tek silindir makinaya 19-19 set atıyoruz bazen 2 tane atıyoruz tek silindire (karbürötör). yarışlar oluyo ortada ya baklava oluyo yada 1 milyar. otobanda adamlar yatıo basıo bunların üstüne yatan kişi 1,65 boyunda 50 kg olması lazım bazen bisiklet cantı ile basanı gördüm ben. nasıl durur diyorsunuz. bi kere makinaya ağırlık yapmasın die fren balataları bile sökülüyor en azından biz söküyoruz bi gaz kalıyo çamurluk falan olmaz. otobanda gazı kesince 1 km sora falan duruyo. normal zamanlarda benim bindiğim arkadaşın 80 basan vardı fren yoktu kavrama dediğimiz kayışı döndüren şeye basınca ayakkabının altını çok aşındırır ama anayolda 2 kişi kaydırıyorum ben :D . bu arada yarışlarda benzin vanaları matkapla deliniyor daha hızlı ve çok aksın diye bide benzin kapağı sökülüyor hava alıp hızlı aksın diye ağırlık yapmasın die yarım depo benzin koyan var. kalkışı yavaştır ama çok basar ççünkü dişliler küçük bazıları var dişli büyük ama 130 yapıo kalkışda falan ybr tokatlıyo :D sormak istediğiniz olursa sorun sölerim. bu arada bu motorcu gençlik hatayda. ben muğladayım:D

zaten bunun adıda ölüm yarışı araştırın ölüm yarışı yazın googleye :D ama yapıyo işte makina bu asıl :D en önemlisi istediğinden 3-5 dk sora duruyorsun

haa bide motorda egsoza basarak motorun hızı 10 km belki artar çekişi çoooook artar çünkü kayış gerilir ve kavramadan hiiç kaçırmaz haliyle çeker :D ben basa basa egsoz çok kopardım bide silindir petegine basarsın gazı köklersin motor boşda gibi olur bi bırakırsın vın die kalkar haaa :d ama otobanda sivri sinek gibidir :D

arkadaşlar ben doğan slx çok severim ne alakası var diceksiniz ben bi mercedes e200 le 200 ü gözük kapalı yaparım ama onu bide doğanla yapıp zevk almayı severim yani sınırları zorlamayı bu arada e200 ü imprezayı amerikan novayı geçen şahin bile var tofaş işte demicem modifiye işte:D

hiç bişiden anlamayıp yorum yapanların,yorumlarını görüpte üye oldum.
    biraz paylaşımcı olmak istedim bilinmeyen veya bilmiş gibi atıp tutan cok arkadaş var burda.siz kimsiniz derseniz, buyrun biz.
    kendi aramızdaki konuşmalarımızı iyi dinleyin

http://korku.izlesene.com/video/kork...yapiyor/535040

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobilet
    tabikide o kadar basayor

rekoru 230 benim avatarimdaki 201 basiyor

19 19 kalburator 4 glardoni gerekli

hesaplamaya kalkarsak

50 ytl şaşe 4 tane 40 ytllik segman 120 ytl 19 luk kalburator bide deposuna 40 ytllik benzin + cesaret toplam 200 u bulur ustalik 70 civari 280 300

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    ben uyurken camın dibinden geçmesinlerde ne yaparlarsa yapsınlar
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Alıntı Xoff-roadX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250lık motorla 140ı goremıosan sorun sende demektır yukardakı yorumu yazan arkadasım 250cc motor en az 160 yapar hıç kasmadan
    sen hiç 250 lık motora bindin mi?hadi binmeyi bırak gordun mu basarken.Yada 160 kasmadan goren birini tanıyomusun?Sırf yorum yapmak için yorum yaparak diğer insanlara hakaret edemezsin:!!

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı tufanqm250sa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen hiç 250 lık motora bindin mi?hadi binmeyi bırak gordun mu basarken.Yada 160 kasmadan goren birini tanıyomusun?Sırf yorum yapmak için yorum yaparak diğer insanlara hakaret edemezsin:!!
    Benim motor 650 CC sürekli basacağı 160 fazlasını istiyor muyum hayır, nedir bu küçük cc lere büyük hız yaptırma merakı anlamıyorum

250 cc bi motorun yapacağı en ideal hız 130 kph dir.Fazlası zarar zaten.

Motosikleti
    MobyLette 52
    Alıntı mdifiye_0641 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SLM ARKADAŞLAR BEN SERDAR COK UZUN ZAMAN DIR MOBBİLETLE UGRAŞİYORUM Bİ MOBİLET EN FAZLA YAPTIGI HIZ 165 DİR NASIL DİYE SORAR SANIZ ANLATİYİM GLARDONI TAKTIRIRSINIZ KÜCÜK DİŞLİ ÖNE BÜYÜK DİŞLİ DEBRAJ BALA TASININ İCİNDE BULUNAN 6 TANE BİLYA NIN 2 SİNİ CIKARIRSAN 160 VEYA 195 YAPAR AMA BUNLARI HEPSİNİ YAPARSAN HA UNUTMADAN EVET MOTORUN İCİNDE ŞEYTAN TELİ BULUNMAKTA BİRDE ONU KESMENIZ LAZIM!!!!!!! serdar_1988@hotmail.co

Debriyaj baLatasının içinde 6 biLye yoktur 4 biLye vardır 2 si çıkar 2si kaLır

Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede gereksiz mopedlere bu parayı hacayacağınıza toplayıp iyi bişeyler edinebilirsiniz diye düşünüyorum..

ExTReMa herkeze göre değişir bu işLer ZEVK meseLesi anLıcağın...

Alıntı cumoni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyardı-uymazdı, yapardı-yapmazdı, olurdu-olmazdı, doğrudur-yanlıştır vesaire tartışmaları bir kenara bırakalım ve asıl gerçeği görelim.

Dört zamanlı bir motorda bunları yapamazsınız!

İki zamanlı motorlarda ise, devrin sınırı yok; ne kadar yakıt gönderirseniz o kadar dönerler. Bu gerçek ortada durduğu sürece, ilave silindir koyup, gerekli dişli ve kasnak ayarlarını da yapar ve de karbüratörle oynarsanız beklenmedik hızlara ulaşabilirsiniz. Buna paralel olarak yatak, krank, rulman, kayış fren ve sair güçlendirmeleri de yaparsanız, bu hızları güvenli hale de getirebilirsiniz. Unutmadan şunu da hatırlayalım. Evet, motor hafif olabilir ama ince lastikler yola daha iyi tutunurlar!

Bence, bu işlere heveslenip yaratıcılıklarını ortaya koyanların emeklerine saygı gösterelim; onları yerden yere vurmayalım. Yaptıkları yanlış da olabilir ama hız sınırı belirlenmiş olan karayollarımızda yüksek hacimli racinglerle limitleri zorlayanların da yaptıkları aynı yanlış değil midir? Tamam, o racingler bu iş için, yani hız için tasarlanmış. İyi işte, bizimkiler de hız için tasarlıyorlar ve tabi ki hız yapacaklar. Hem Anadolu'da trafiği tenha bomboş yolların bulunduğunu da var sayarsak... Bırakınız, keyfini çıkarsınlar. Standart makinalarla kaza yapıp ölmeyenler mi var sanki? Önemli olan; o ucube makinaya hakkını vermeye çalışan kişinin altındaki makineyi iyi tanıması, bilmesi ve gerçekten bu hususta yetenekli ve dengeli bir sürücü olmasıdır!

CUMONİ tam üstüne basmışsın kardeş dedikLerin doğru öLümün nerde geLiceği beLLi oLmaz bırakında yaşayaLım...

Alıntı cemal yortanlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım yazını okurken uçuk olarak adlandırmıştım ama sonra st erdoğanla girdiğin polemikte saygılı biri olduğun belli..yaşıma ve tecrübelerime dayanarak soruyorum,insan canına bu kadarmı kasteder..o mopetine harcıyacağın parayı,yeni teknolojik bir motor alarakta güvenlede yapabilirsin..o mopeti imal edenler onu küçük işlevsel bir ulaşım aracı olarak imal etmişler..onu modifiye etmek sınırları zorlamak niye..amaç fazla adrenelin ise onu yapacağın makinalarda var..tercihini o yönde kullan..sonra ne ailen nede bizler üzülelim..hoşca kalın
    Bence çok yanLış düşünüyorsun herkezin bir farkı oLmaLı Racing para işi MobyLette ise Usta işidir herkez biLemez ayarLarını derdini önemLi oLan Zoru başarmak değiLmidir... ?

[QUOTE=teknoali;1261146]bak abi sen eminim benden daha bilgilisindir ama dişli büyürse düzde daha hızlı gidiyor.Bunu pejolardan biliyorum.arkdaşlarım da hep vardı.Küçlürse rampra yukarı daha iyi olur...bu bnm bilgim

YanLış biLiyorsun Kardeşim Büyürse Çekişi güçLenir KüçüLürse Hızı artar...

Alıntı cihan_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o 4 siLindirLi motorLar SES VE GÖRÜNTÜDEN başka hiçbirşey değiL onLar hızLı gitmez

Alıntı DrFirari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Photoshop u yapandan allah razı olsun
    Fotoshop değiL bunLar gerçek dikkatLi bakmanı tavsiye ederim

aLın buda benim motorum...

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    bisiklet jantı gibi arkadaşlar bunların tekerleri siz düz yolda yaptınız 140- 150- artık neyse ufak bi taşa çarpsanız ne olur acaba çok merak ediyorum bi deneyin tüy gibi motor ? sizce hız yapmak canınızdan önemliyse çok iyi bir tavsiyem var..

şimdi dağ yolları var düşük viteste motoruzu en tepeye kadar çıkarıcaz sonra.

bayır aşşağı hızlancaz sonra müsait bir uçurumdan aşşağıya gidicez. uçurumdan uççaz şimdi 150 km ile çıksak bu 40 m*s hız eder. iniceğimiz yokuş. 80 metrelik bir yokuş olsa bu sana dikeyde 40 m\s lik hız verir bununda bileşkesi 60 metreye yakın bişi olur. bunuda km ye çevirirşek. 216 km eder. çok süper dimi ttam 216 hızzzz yani 60 km daha çok.

hee ben 500 metreden uçarım limit hızım ne olacak diyosanız motora

oturduğunzda oluşan en geniş yüzeyin alalının hesaplayın örneeğin

motora oturdğunuzdaki boyunuz ve omuz geçişlinizi çarpın bu sizin A nız.

ve motorunuzla beraber kütlenizi yollayın en fazla ne kadar hızlanabileceğinizi hesaplıyım. bu hızı geçmenizin imaknııııı yokkkkk.

hız ruhun gıdasıdır(tabiki buda moturla mümkündür)

walla bu siteyi kurdugunuz içn cok tşşkrler herkeze bende adam akıllı motor toplarım net 130 var mı bunu ötesi 2 teker daha ne olsun

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    abi konu 2006 da başlamış ya :D hortlatmayın tekrar başını yemek ısteyen arkadaşlar da dikkatli olsunlar başkasının canını yakmasınlar bari :S

bazıları yapar

Motosikleti
    honda titan
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor 650 CC sürekli basacağı 160 fazlasını istiyor muyum hayır, nedir bu küçük cc lere büyük hız yaptırma merakı anlamıyorum
    oda zevk meseLsi be karde ya ..

kardes 200 falan yazmıssın sen den baskalrıda düsünmüstü ama moped icin tehlikeli bi hız

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler