Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çözemediğim garip ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar , 110 bin kmdeki tvs apache 2011 motorumu sattiktan sonra 2015 modelinin sıfırını aldım , 2 bin km'ye geldi fakat rölantide , vb çalışırken hiç bir sorunu yok , gaz verdikçe sanki plaka - kuyruk kısmından garip bir uğultu geliyor , egzozdan olmadığına eminim , problem hakkında fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    dostum bunun yeri burası değil malesef..

ayrıca sen motorun başında anlayamamışsın nereden geldiğini biz burdan nasıl anlayalım

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafan güzelmiş kardeş güle güle kullan , git mizahını başka yerde yap. İnsan gibi sorulmuş bir soru var , fikri olan varsa alabilirim diyede yazdım , aklınız yok fikriniz var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:27 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bunun yeri burası değil malesef..

ayrıca sen motorun başında anlayamamışsın nereden geldiğini biz burdan nasıl anlayalım
    Modelin konunusu aşırı inaktif olduğu için buraya yazayım dedim , belki kronik birşeydir , başkasında da olmuş olabilir diye düşündüm

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Ses arka kisimdan geliyorsa artci al arkadasin da sesi duysun kask ile ilgisi yoktur heralde

Plakadaki vidalar gevşemiştir.

Ömrüm boyunca binlerce kez karşılaştığım durum. Neredeyse bütün motorlu taşıtlarda oluyor.
    Soğuk havalarda aksamın sertleşmesi, esneme payının azalması sebebiyle motor haricindeki aksamdan uğultu gelebilir. Özellikle düz olan aksamda oluyor. Mesela plakalarda çok olur, yada arabanın iç döşemelerinde.
    Motor çalışırken elinizi aksamın üzerinde gezdirin. Ses çıkaran parçayı bulmanız mümkün. Gevşemiş vida varsa sıkabilirsiniz. Havalar ısınınca yapmıyor zaten.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Dostum egzozdan cikan hava plakaliga vurup ugultu yapiyor zamaninda benim tvs de oyle problem vardi bi bak istersen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)