Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Uyanık geçinen sözde "Usta" Tamircilere ithafen...(İbret içerir.)

Motovento
    REKLAM ALANI
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Ocak 2016'da Hasanpasa Motolab'da arka lastik tamiri 40TL imis. Tek yama tubeless lastik. (Fiyat yorumlarda belirtilmis)

Bkz:

https://www.youtube.com/watch?v=DFFh8He1FRI
    zabuzaretta bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Çıkarken malzeme ve işçilik fiyat listesini bıraktınız değil mi ?
    The Dude ve zabuzaretta bunu beğendiler.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    15 liraya lastik sökmezler. Araba lastiği daha kolay motordan. Zinciri var balatası var. Olayları çok abartmaya gerek yok diye değerlendiriyorum. Hatta her mesajı okuyunca; bu konu gereksiz açılmış algısı oldu bende ve insanlar gerilmiş, ne kötü. Birbirimize güvenmezsek daha böyle gider, ama yapacak bir şey yok.
    Mengu16, yasdal ve zabuzaretta bunu beğendiler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkarken malzeme ve işçilik fiyat listesini bıraktınız değil mi ?
    Tezgahın üstüne.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 liraya lastik sökmezler. Araba lastiği daha kolay motordan. Zinciri var balatası var. Olayları çok abartmaya gerek yok diye değerlendiriyorum. Hatta her mesajı okuyunca; bu konu gereksiz açılmış algısı oldu bende ve insanlar gerilmiş, ne kötü. Birbirimize güvenmezsek daha böyle gider, ama yapacak bir şey yok.
    Mesele cidden 10-15 değil, olay biraz düşene tekme atma çabası, aptal yerine konulmak. Zorla gel demedik yeğenineler felan insanı çileden çıkaran .
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Beyler,polis arkadaş hepimizin şikayetçi olduğu, tipik bir usta müsveddesine iyi bir ders vermiş.Resmen bir kamu görevi yapmışBen kendi adıma teşekkür ediyorum.Eline sağlık kardeşim

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tezgahın üstüne.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Mesele cidden 10-15 değil, olay biraz düşene tekme atma çabası, aptal yerine konulmak. Zorla gel demedik yeğenineler felan insanı çileden çıkaran .
    Yok ben haklı haksız muhabbetine girmeden büyük resme bakınca memleketin durumu, yapılan yorumlar kutuplaşmalar falan filan neyse......

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Lastik sökme ve yamaya 50 tl istemiş adam isterse 500 tl ister, kabalıgı yakanıza yapışması ayrı olayda siz sorsanıza kardeşim ne kadar nedir ne değildir diye 15 lirayı verdik gittik ne? neyi ibret alalım?
    Taner YILMAZ ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu 3 kere okudum nasıl bir ibret almam gerekir diye.
    sonuç;
    zor durumda kalanı öpmeyi yani esnaflığı benimsemiş lastik tamircisi (usta kelimesi ne için kullanılmış anlamadım),
    klasik bir a.c.a.b. vak'ası,
    boncuk bulmuş bir forum kullanıcısının heyezanı.
    Tamam güzel eski türkçeden kelimeler kullanarak dikkat çekmeye çalışıyorsun da hezeyandır o?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Lastik değişimi ve zincir dişli değişimi. İkisi de çok yorucu ve kirli iş ama tamircide yaptırınca değer verilmez ucuza halletmek istenir. Bi kendiniz deneyin ne kadar yoruluyosunuz elleriniz nasıl kirleniyo. İç lastiği söküp takmaya alışana kadar da bi sürü iç lastik patlatırsınız birde.
    Taner YILMAZ, SAZMAN, crxforever ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    hocam hizmetin bir bedeli vardır. adam sizden 50 tl istiyorsa vereceksin. kavgası gürültüsü yok. böyle ufak pazarlıklarda aklınız kalıyorsa, işe başlamadan "bunu ne kadara yaparız" diye sorun. şimdi o adam alamadığı o parayı size haram etmiştir, o lastikle pek gezmeyin.
    Taner YILMAZ ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Hangi motosiklet tamircisine gidersen git lastik sök-tak 25 lira alırlar. Ha şamrelin yenisi 50 lira mıdır bence değil iyi bir şamrel alırsan 70-80 lira gibi rakamlar çıkıyor. Senin düşünceni usta nereden bilsin müneccim mi? Berbere gittiğinde sen şöyle traş et demezsen berber klasik bir traş yapar geçer. Sonra kalkıp berberi mi dövmeye kalkarsın. Bence sizin yaşadığını olayda geçen motorcuyu darp eden serseri misali olmuş.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence arkadaş paşa paşa 50 tlyi vermiş , sonra çok sinirlenip hayal gücüyle olayın para verme kısmından sonrasını yazıp canlandırıp mental mastürbasyon yapmış.

Polisin kimseye kendi kimliği belli edip para içi hirgur cikarmasi açığa alınması için yeterli bir sebep.
    Kamu görevlileri bunu bilir ve buna göre davranır. Asker - polis sağda solda para için hirgur çıkartmaz. heleki 60 tl için.

Onun disinda lastik sok tak için bile 15 tl adaletsiz bir rakam. Üstüne yamada yapılmış, emeğe yazık günah.
    Taner YILMAZ bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence arkadaş paşa paşa 50 tlyi vermiş , sonra çok sinirlenip hayal gücüyle olayın para verme kısmından sonrasını yazıp canlandırıp mental mastürbasyon yapmış.

Polisin kimseye kendi kimliği belli edip para içi hirgur cikarmasi açığa alınması için yeterli bir sebep.
    Kamu görevlileri bunu bilir ve buna göre davranır. Asker - polis sağda solda para için hirgur çıkartmaz. heleki 60 tl için.

Onun disinda lastik sok tak için bile 15 tl adaletsiz bir rakam. Üstüne yamada yapılmış, emeğe yazık günah.
    Ya sen beni anlamadın ya ben seni,
    Adamın polislikten falan haberi yok bi gram, anlatabildim mi ?
    Ki ben olayın sadece yanında durup şahiti oldum gibi bişey.
    Degil 50 değil 15 , 5 kuruş çıkmadı cebimden.
    Konuyu okumayıp iki yoruma bakarak dur bide ben ahkam keseyim, bakarsın belki ekmek çıkar diye mi düşündün ne yaptın ?
    Forumda maşallah Mizahşor süper kahraman dolu, elini sallasan Deadpool'a çarpıyor.
    -MrMud

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Türkiye'nin hiç bir yerinde motor lastiğini söktürüp, üstüne de 3 tane yama yaptırıp geri taktırmayı 15 Liraya yaptıramazsınız.

Lastiği söküp şambeli elinize alıp lastikciye gitseniz, 3 yamayı 15 liraya yine zor yaptırırsınız.

Baştan konuşulmuş ve anlaşılmış bir durum yok, bir hizmet almışsınız ve adam da bedelini talep etmiş. Çok absürt bir rakam da istememiş.

Şambelin yenisi 50 TL olabilir, hatta 20 TL de olabilir. Bu adamın el işçiliğinin bedelini ilgilendirmez.

Özetle adamın hakkını yemişsiniz, gerisi önemli değil.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    3.00/18 iç lastik 15 20 tl irc eğer extreme max ise 45 tl miş iç lastiği biz 15 liralık iç lastiği dahi bizden alırsa bedavaya değiştiriyorduk

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asgari ucretlinin bir gunde 50 lira kazandigi bir ulkede, yarim saatte 3 yamaya 50 lira haktir deniyor. Bu motor ustaciklari hepimizi opmesinde ne yapsin...
    Osm@n ve doghouse bunu beğendiler.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'nin hiç bir yerinde motor lastiğini söktürüp, üstüne de 3 tane yama yaptırıp geri taktırmayı 15 Liraya yaptıramazsınız.

Lastiği söküp şambeli elinize alıp lastikciye gitseniz, 3 yamayı 15 liraya yine zor yaptırırsınız.

Baştan konuşulmuş ve anlaşılmış bir durum yok, bir hizmet almışsınız ve adam da bedelini talep etmiş. Çok absürt bir rakam da istememiş.

Şambelin yenisi 50 TL olabilir, hatta 20 TL de olabilir. Bu adamın el işçiliğinin bedelini ilgilendirmez.

Özetle adamın hakkını yemişsiniz, gerisi önemli değil.
    Hem beni haksız tarafta görüp yinede "iyy kaka taşlayın bunu" yapmadığın için şuan sevinçten ağlamak istiyorum.

Vallahi yazdığıma yazacağıma pişman oldum zaten.
    Olayın tabi yazarak anlaşılmayacak bir sürü faktörü var, kapıya geldiğimizde selam verince aldığımız tepki olsun,
    Adamın bizi gördüğünde sanki b*k görmüş gibi davranmaları felan, bi enteresan bi gündü..
    Foruma yazdık kafamız gözümüz taş oldu.
    Eleman diyor ya "Hani avrupa birliği bu ülkede işkence kalkmıştı."

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asgari ucretlinin bir gunde 50 lira kazandigi bir ulkede, yarim saatte 3 yamaya 50 lira haktir deniyor. Bu motor ustaciklari hepimizi opmesinde ne yapsin...
    Yok öyle deme, adam polismis bundan 50 alınır derler direk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.00/18 iç lastik 15 20 tl irc eğer extreme max ise 45 tl miş iç lastiği biz 15 liralık iç lastiği dahi bizden alırsa bedavaya değiştiriyorduk
    Simdi sizinkide esnaflık bununkide desem gücüne gitmeyecekmi
    -MrMud

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Arkadaşım bi baltaya sap olamadı polis oldu çıkarımlı hikayen güzelmiş
    ryangt, Taner YILMAZ ve zabuzaretta bunu beğendiler.

aviregal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    böyle polisler 90 lı yıllarda bitti yeni nesil polisler egitimli sanıyordum....
    berkcigdem ve zabuzaretta bunu beğendiler.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende geçen benzincideyim, baktım litresi 5tlden fazla yazıyor, çok gizli mit ajanı bir bordo bereli olduğum için adama uzmanı olduğum uzak doğu sporu teknikleri uyguladim ve depom 85 tlye dolmasina rağmen 25 lira verdim ve uzaklastim. Ders verdim lanet olası benZENCİye. Aşağılık pislik [COLOR="Silver"]
    Bohemian bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)