Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sevgilisini kaybeden bir kızın ricası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 125 R
    ekşisözlükten aynen aktarıyorum :

18 kasım 2016 tarihinde gerçekleşen faili meçhul bir motosiklet kazasında sevgilisini, kendi söylemiyle "hayatını" kaybeden bir kızın ricası. trafikte yalnız olmak, adeta motosikletçilerin kaderi. buna dayanarak; görgü tanığı, hiçbir kanıt veya mobese olmadan kaza nedenine "direksiyon hakimiyetini kaybetti" denilmiş ve geçilmiş. bu konuya hiçbir sözlük yazarının kayıtsız kalmaması ve elinden geldiğini yapması, aslı'nın arkadaşı ve bir aktarıcı olarak benim sizden ricam. yazısını, virgülüne dokunmadan paylaşıyorum.

"erdem pervane , sevdiğim adam... 18 kasımda motorsikletiyle gittiği dershane yolunda bir trafik kazası geçirdi ve hayatımızı kaybettik. hayatımız diyorum çünkü hayallerimiz büyüktü.21 yaşındaydı. hayatımızın dörtte üçü birbirimizin adını anmakla geçti. ilkokul sıralarından sevdik biz birbirimizi. marmarise taşındılar ,küçüktük baş edemedik. istanbula geldi hiç vazgeçmedi. yeniden biz olduk, hiç ayrılmayacaktık. bize en çok bizsizlik yaramıyordu ama yanyanaydık ve şundan başka bir şey de ayıramazdı bizi. hayallerimiz vardı dedim, öyleydi. ben hukuk fakültesi öğrencisiyim. erdem de dershaneye gidiyordu hukuk istiyordu benim gibi. ortak bir payda daha olacaktı hayatımızda .neyi istediyse yapmıştı bu zamana kadar. emek veriyordu istediği her şey için. 19 yaşında motorsikletini 2 işte çalışarak kendisi almıştı. öyle bir tutkusu vardı. dimdikti istediğini yapardı. neşesi dünyayı güldürebilecek kadardı. o berbat sabah gittiği yol onu dershaneye ve amacımıza götürecek olan yoldu. ama öyle olmadı. sabah uyandırdım onu. seni çok seviyorum dedi 5 dakika konuştuk tahmini 10 dakika sonra artık yoktu. imkanı olsa asla bırakmazdı beni , annesini. etrafımızdakiler bilir çok sevdik yavan kalır ama , çok sevdik.
    sorun şu: hakimiyeti kaybetmiş önce bariyerlere sonra önündeki kamyonete çarpmış. olay anına yönelik olayı gören tek bir kamera kaydı tek bir görgü tanığı yok. erdem ailesinin yanına giderdi marmaris'e. çok iyi kullanırdı yollardaki çukurları tümsekleri bilirdi. ne oldu da hakimiyetini kaybetti biz nasıl hayatımızı kaybettik. cevap yok. yardım edin ben yutkunamıyorum siz sesim olun. olayı görenlere ulaşmam için anlatın yakınlarınıza , yazımı paylaşın. rica ediyorum şimdiden minnetle..."

-aslı

erdem pervane ölümcül motor kazası (21 yaşında)

küçükçekmece- avcılar istikameti askerlik şube yakınları / 9:21 sıraları / 18.11.2016

iletişim için link : http://www.twitter.com/asliimca

haber linki : http://m.milliyet.com.tr/olum-dershane-yolunda-yakaladi-mugla-yerelhaber-1659213/
    burdan itibaren benim yorumlarım :

üzerinde durulması gereken bir konu olduğu düşünüyorum. zira başka bir aracın hatası olabilir, üstü örtülmek isteniyor olabilir...

kaynak : https://eksisozluk.com/sevgilisini-kaybeden-bir-kizin-ricasi--5245382
    hknzrdm bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Üzücü gerçekten Allah rahmet eylesin.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Tam ben paylaşıyordum konuyu, erdem çok dikkatli bir sürücüydü belki bu forumda gören bilen vardır bişeyleri

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Ben Vefatlı bütün haberlere çiçekler bırakıyorum forumda Mekanı cennet olsun, Allah yardımcınız olsun

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    bir şerefsiz evladının çarpıp kaçması, veya trafikte taciz ederek kaza yapmasına sebep olması ihtimali benim de aklıma takıldı.

insanlık adına yaymaya, duyurmaya çalışalım. çevremizden kazayı gören biri çıkabilir.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Kask ve kamera...
    Ölsen bile en azından arkada kalanların kafasındaki ????? leri yanıt bulur.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kamera diyorsunuz da gizli kamera olmadıktan sonra kamera takmanın pek bi anlamı yok. Çarpıp düşürenler hareket edecek durumunuz yokken kameranızı da alabilir.

Motosikleti
    .
    Ne yazıkki şöyle bir durum var.

Kamera mobese kayıtları olan,şahitler bulunan durumlarda bile kayıbı olanın istediği adalet yerini bulmazken

Kayıtsız,kamerasız bir kazanın ispatlaması imkansız olabilir.

Keşke kask kamerası olsaymış arkadaşların dediği gibi.

Şahit olan olsa bile olaya,vicdanına kalmış,gördüklerini anlatmak.

Yinede pes etmeyip,kanıt bulmaya çalışıyor ya bu kadar sınırlı,çıkışsız bir olayda.o bile büyük başarı,mücadele göstergesi

Tekrar başı sağolsun.Allah yakınlarına sabır versin.

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlgi görmeli... Bir de bariyerlere çarpan motor sonra gidip tekrar kamyonete bindirmez gibi geliyor. Ortada bir şerefsizlik kokusu var!

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yakınını kaybetmek çok üzücü, anca başına gelen bilir. allah rahmet eylesin,

bugün sağ şeritte e-5 te gidiyorum ve arkama bakayım dedim aynadan. bir baktım arkamdan roket gibi gelen bir eski kasa megane var. rengi siyah ile koyu yeşil arası ve önde 3 arkada 4 kişi yani 7 kişi balık istifi dolmuş arabaya. çok hızlı bir şekilde yaklaşıyorlardı ve anında sağa çekildim. kafayı çekmedikleri belli değil ve benden sonrada zaten çok tehlikeli hareketlerle makas atarak gittiler ve gördüğüm kadarıyla acemi bir sürücüye benziyor kullanan kişi.

bu kurtulduğum ikinci araba oluyor, arkamda araba olmasını sevmediğim için sürekli aynaya bakıyorum arkam boş mu yada mesafe uzak mu diye ve bugün bir kere daha işe yaradı. arkada oturan birisi kafayı çevirip bana baktı sonradan, o derece hızlı yol vermem şaşırtmış olabilir belkide ama bizde ölüm korkusu var onların akıllarına bile gelmiyor.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    80-90larda gibiyiz.Trafikte dahi millet birşeyin ciddiyetinde değil hırs duygularıyla hareket ediyor.Fark ne o zamanlarda trafik böyle değilmiş şimdi böyle.Birini öldürenlerinde vicdan azabı duyuyorlar.Bunu hırs yapmadan önce düşünmek çok mu zor.

Motosikleti
    CBR 125 R
    keşke kazayı duyan gören birileri olsa ...
    merhum muhakkak forumumuza üyedir. forumdan merhumu tanıyan birileri var mı acaba

dtvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc 750x dct
    Her gün kullandığım güzergah askerlik şubesi önü avcılara dogru oldukça hızlı gidilebiliyor bariyerle yol arasında e5 diğer kısımlarına göre daha geniş o bölgede ortalama gece 20.30 gibi geciyorum trafik cok olmasina ragmen 70_80 o noktada çıkılıyor. Ayrica gece ciddi karanlik aydinlatma o bölgede yetersiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)