Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eskişehirde motosiklet kullanan arkadaşlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Merhaba arkadaşlar.
    Ben Aydın ADÜ'de okurken, Kütahya Dumlupınar üniversitesine geçiş yaptım. Şubatta okuluma başlayacağım. Lâkin sormak istediklerim var.

Ben Kütahya'dan seneye eskişehir'e geçiş yapacağım. Yani Kütahya'da 1 sene en fazla okuyacağım. Ayrıca çevremdekiler Kütahya'da pek yapamayacağımı söylediler. Sosyal çevre falan pek senlik değil gibi şeyler söylediler.

Sonradan öğrendim ki, Eskişehir'den her gün Kütahya'ya git gel yapanlar oluyormuş okula. Ben eskişehirde yaşamaya başlasam; kütahya'yaya motosikletimle hangi aylarda gidemem? (soğuk sıkıntı değil, kar ve yağmurdan bahsediyorum). Ayrıca, otobüs ile falan gerçekten böyle gidip gelenler var mı çok nadir mi? Yaptığım iş mantıksız mı olur? güzel yorumlarınızı alırsam çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Mantıksız olmaz, saçmalık olur Eskisehirde okumus, Kütahya'da askerlik yapmis birisi olarak, ilkbahar,sonbahar ve kış aylarında motordan soğutur bu iki memleket.

Ama öyle böyle değil Yağmur çamur olmasa da binemezsin. Kütahyada da, Eskişehir'de de halihazırda motosiklet kullanan arkadaşlarım var, Eskişehirde nispeten yine biniliyor, (İstanbul kadar olmasa'da) fakat Kütahyada haziranda bile burnun akabilir gerisini sen düşün

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Sosyal çevreniz Kütahya' da öğrencilik yapmış mı veya bunu söyleyen öğrenci mi? Zira öğrenciler, şehirde yaşayanlardan daha bir izole hayat yaşarlar. Örneğin Zonguldak, Devrek' de bir memur belki oldukça sıkılabilecekken, öğrenciler birbirlerine gider-gelir, ev-yurt muhabbetleri 10 numara hayat yaşayabilir, unutulmaz bir üniversite hayatı hafızalarında yer alabilir. Belki de Kütahya' dan dönnmek istemeyeceksin.

Motor konusu ise, hobiden öte, fazlaca mecburiyet ve zorunluluk olduğundan seni soğutabilir. Ben tercih etmezdim.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili kardeşim,

1 yıl daha sabret. O yolda özellikle kış aylarında hergün toplam 200 km gidip gelmek hiç güvenli değil. Belli bölgeleri yağış olmasa bile rüzgarın yola savurduğu kar yüzünden gizli buzlanma yapıyor. Kış aylarında arabayla bile geçerken sıkıntı olabiliyor.

Kütahya iyidir , düşündüğün kadar da sıkıcı bir yer değil ...

Sevgilerimle

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bende bir Bursalı olarak öğrenimimi şuan Kütahyada gerçekleştiriyorum.

Açıkçası o söylediğiniz şey motosiklet ile olmaz kütahyada. Anca otobüs ile gelir gidersiniz. Soğuk sıkıntı değil demişsiniz ama ful kışlık ekipmanlarla bile donuyor insan.Çok pistir soğuğu.

Lakin bursalı olarak bende kütahyaya zor alıştım. Ama alışıncada benimsiyor insan burayı garip şekilde.

Motosikleti
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantıksız olmaz, saçmalık olur Eskisehirde okumus, Kütahya'da askerlik yapmis birisi olarak, ilkbahar,sonbahar ve kış aylarında motordan soğutur bu iki memleket.

Ama öyle böyle değil Yağmur çamur olmasa da binemezsin. Kütahyada da, Eskişehir'de de halihazırda motosiklet kullanan arkadaşlarım var, Eskişehirde nispeten yine biniliyor, (İstanbul kadar olmasa'da) fakat Kütahyada haziranda bile burnun akabilir gerisini sen düşün
    Yani, o zaman otobüs ile git-gel meselesini düşünmeye başlayayım.

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sosyal çevreniz Kütahya' da öğrencilik yapmış mı veya bunu söyleyen öğrenci mi? Zira öğrenciler, şehirde yaşayanlardan daha bir izole hayat yaşarlar. Örneğin Zonguldak, Devrek' de bir memur belki oldukça sıkılabilecekken, öğrenciler birbirlerine gider-gelir, ev-yurt muhabbetleri 10 numara hayat yaşayabilir, unutulmaz bir üniversite hayatı hafızalarında yer alabilir. Belki de Kütahya' dan dönnmek istemeyeceksin.

Motor konusu ise, hobiden öte, fazlaca mecburiyet ve zorunluluk olduğundan seni soğutabilir. Ben tercih etmezdim.
    Teşekkür ederim yorumunuz için.

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim,

1 yıl daha sabret. O yolda özellikle kış aylarında hergün toplam 200 km gidip gelmek hiç güvenli değil. Belli bölgeleri yağış olmasa bile rüzgarın yola savurduğu kar yüzünden gizli buzlanma yapıyor. Kış aylarında arabayla bile geçerken sıkıntı olabiliyor.

Kütahya iyidir , düşündüğün kadar da sıkıcı bir yer değil ...

Sevgilerimle
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Otobüs ile düşüneceğim.

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bir Bursalı olarak öğrenimimi şuan Kütahyada gerçekleştiriyorum.

Açıkçası o söylediğiniz şey motosiklet ile olmaz kütahyada. Anca otobüs ile gelir gidersiniz. Soğuk sıkıntı değil demişsiniz ama ful kışlık ekipmanlarla bile donuyor insan.Çok pistir soğuğu.

Lakin bursalı olarak bende kütahyaya zor alıştım. Ama alışıncada benimsiyor insan burayı garip şekilde.
    Çok teşekkürler. Otobüs ile git-gel meselesine bakayım. Kütahya'da kalmayı pek göze alamıyorum çünkü

bankimuun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R Repsol

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı bankimuun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vayyy bunu ilk defa gördüm. elemanın sabrına da hayran oldum haftada 3 gün derse giriyormuş yani haftada 2 kez git gel için uçağa binse ayda 8 kez, 6 ayda 48 kez uçuş yapıyor. uçak bileti baya ucuz olsa gerek

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Hocam merak ettim benim bildiğim yatay geçiş sadece 1 seferliğine yapılabiliyor. Siz 2 kere yapmayı düşünüyosunuz sanırım. Yanlış anladıysam kusura bakmayın.
    HONDA

#BZ3082

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    benim memleket eskişehir, eskişehirin rakımı 720 metre falan, kütahyanın 1000 metreye yakın, türkiyenin en soğuk şehirlerinden ikisidir bunlar, kışıda çok sert olur. motosiklet ile sadece yazın 3 aylık sürede iki şehir arasında gidip gelinebilir.

tavsiye etmiyorum öyle birşeye kalkışma.

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Hocam Eskişehir in kuru ayazi fenadir. Fakat binerim derseniz keyifli keyifli gidilebilir hemde iyi tecrübe edinilir. Fakat bizim okula en uzaktan gelen Bilecik ten gelirdi her gün. Hemen hemen aynı uzaklık da sayılırlar. Ama bu dönemlerde açıkçası otobüs öneririm. Yanlış aklımda kalmadiysa Afyon a 10 tl biseydi bilet tahminen Kütahya da o kadardır. Ha ama ne kadar sürede gider hiç bi fikrim yok.
    Mart nisan dan sonra tabiki motor derim ama bence sabret Mart nisan a kadar.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Selam dostum, Eskişehir'de yasayan bir Kütahya lı olarak,motorla bu aylarda 1 kere 2kere bilemedin 3 kere gidebilirsin,4 . Sefere gidemezsin, donarsın ve motorun üzerinden seni donmuş Olarak indirilirsin, ben motorla gezen birisiyi, size tavsiyem kütahyada 1 yıl kirada durun,yol parasiýla eş değer dir

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Askerliğini Kutahyada yapmış,son yıllarda Eskişehir'de yaşayan bir istanbullu olarak o dediğin şey çok zor...özellikle sabahları ve akşamları gorucegin ayaz Aydınlı biri icin oldukça moral bozucu olucaktir.
    İstanbuldan ilk geldiğim yılı hiç unutamam resmen moralim bozulmuştu...
    Özellikle sabah gidip aksam donucegini düşünürsek motorla imkansız,ama yakın mesafe olması otobüsü mümkün kılıyor.ayrica arkadaşlarına katılıyorum Kütahya'nın seni pek saricagini sanmıyorum.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Agustos ayinda bursa'dan kutahyaya gittim. Saat:18:00 da yola ciktim. Saat:00:15 de Kutahya Șaphaneye vardim. Hayatimin en zor yolculuguydu diyebilirim. Nasil usudum anlatamam. Gecen ay da arabayla eskisehire gittik. Bursa 08:00 siralarinda 15 derece iken eskisehir 12:00 da 3 dereceydi. Biz daha bursadan bugun geldik ne bu soguk diyesimiz geldi. Bu iki sehirde kisin, hatta bahar aylarinda motosiklet kullanana saygi duyarim.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Eylülde motosikleti branda altına aldım.mayısda kismetse tekrar çıkarırım. Bu havada eskişehir de motosiklet sürmem.eskişehir kütahya yolu yazın bile o kadar soğuk ve rüzgarlı,kışı düşünemiyorum açıkcası

Motosikleti
    Tesekkurler arkadaslar herkese. Demekki otobusle git gel yapicaz

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kötü yanları; Gizli buzlanma,radar,soguk,yakıt,bakım

Güzel yanları; Yol,virajlar,uzun düzlükler.

Bir esk'li olarak hergün git gel mantıksız. günde 200 km den ayda 20 gün kontak açsan her ay yag değişimi,3 ayda bir lastik değişimi,balataları Vs. 3 aylık masrafın minimum 4 bin tl buna birde radar ve beklenmedik arızaları ekle 5 bin tl çok mantıksız bence.

Motosikleti
    Husqvarna Nuda 900 / BMW R1200RS / R1200GSA
    Merhaba, otobüsle bile üşürsün o yol çekilmez hafta sonları gezmek için gel bence gerçekte otobüsle bile çok yıpratıcı olacaktır.

RidetoLive. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 Raceblue
    Hocam senin aradığın cevap bende
    Yaklaşık 3 senedir kütahyada okuyorum.Normalde kuşadasında yaşıyorum motorsuzluk beni burda en çok kahreden şey.Öncelikle önceki senelere göre bu sene motor kullanan biraz daha arttı kütahyada tabi ki bu ekimden nisana kadar geçerli değil 1 tane motor göremezsiniz caddelerde.Bende artık dayanamayıp sanırım bahar döneminde motorumu kuşadasından getireceğim kütahyaya 2 ayda olsa binerim buralarda.Ayrıca eskişehirden gidip gelmek motorla trenle baya zahmetli olur.Eğer İİBF de okuyosanız devam zorunluluğu yok bir kaç dersi es geçerek bazı günleri kurtarabilirsibiz.Ama DGS ile gediğiniz için derslere gelememe gibi bir durumun olcağını sanmıyorum zaten fazla ders sayısı kafa patlatıcak.Tavsiyem eskişehire yerleşip gelir giderim diye düşünmeyin zaten dersler yeterince sıkıntıya sokucak bide yoldan dolayı gelmemezlik yaparsanız okul açısından zora düşersiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:49 ----------

Şehir hakkında eklemeyi unutmuşum soğuk kar yağmuru hiç anlatmıyorum eskişehir uşak afyona benzemez çok farklıdır.Yukarıda bir arkadaşın bahsettiği gibi öğrenci ve yerel halk birbirinden soyut akşam yerel halktan pek insan göremezsin caddelerde, motorun uygunsa havalar düzelince gezip görecek dağlarda ateş yakıp çay içilecek güzel yerler bulmak mümkün ayrıca kafe yönünden sıkıntıda olmaz geneli öğrenci dolu aşırı kafe mevcut.Şubattan sonra geliceksen yurt vs bulup yerleşirsin martta vizelerden sonra motorunu getirip istediğin gibi gezip tozarsın.Profil resmminde ki kuşadasıdan sonra burda anlatılacaklar bukadar kolay gelsin.Sorun olursa ulaşabilirsin

Motosikleti
    arkadaşlar herkese çok teşekkürler. yeniden farklı bi şekilde değerlendiriyorum artık...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)