Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Türkiyede Dövizin Son Durumuna Göre Kask Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar konu kaç kere açıldı biliyorum fakat güncel bilgiye ulaşamıyorum.Döviz yükseldiği için önceki fiyatlar bayağı oynamış olduğu için hangi marka kaliteli hangi marka kalitesiz anlayamıyorum.

Özetle bana kaliteli konforlu şık 400-700 lira arası kask önerisi yapabilirmisiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

"Berduş günlerin esrik saatlerinde; Taç giyme törenlerindeki kral gibi giyerken kaskını o an koptu dünyadan."
    zor iş

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kaliteli kask 1.200 - 1.400 liradan başlar onlarda tek renk siyah yada beyazdır

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    mt revenge alabilirsin 5 yıldız ve güzel desenlileri var. Ayrıca fc-moto'da %10 indirim kuponuyla agv suomy gibi kaliteli markalarıda 500 700 cıvarı alabiliyorsun. Belki tarihi eskidir ama bence önemli değil. Eski tarihte İş görüyor test edildi onaylandı.

o civarlarda en çok ön plana çıkanları bulabilir misin bilmiyorum ama illa da kalite olacak diye gidip arai shoei takıntısı yapmaya gerek yok. AGV de gayet kaliteli ürünler çıkarıyor örneğin. Biraz karıştırırsan alışveriş sitelerini vs dediğin fiyat aralığında bulabilirsin. Tavsiyem Shark S600, AGV k3 sv, scorpion exo 410, HJC IS17/FG17, Grex G6.1/G9.1, Givi 50.4, bulabilirsen Lazer Fibre, Nolan N64/N87. Aklımda olanları, daha doğrusu genel anlamda araştırdıklarımdan aklımda kalanlar bunlar. Fiyatları için de hatırladığım kadarıyla solid veya graphic olmasına bağlı olarak 900'e kadar çıkabiliyor.

Edit: AGV yi küçümser gibi konuşmak istemedim. Demek istediğim, AGV de her ne kadar kaliteli uçuk fiyatlı ürünler çıkarsa da makul fiyatlı kasklar da sürüyor piyasaya.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    agv k3 sv ye olmuş ?

Çok teşekkürler beyler

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Marushin 778 veya 779 alabilirsin ama az daha çıkmak lazım bütçe olarak.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kaskın kaliteli olduğunu fiyata göre anlamaya çalışırsan çok uğraşırsın, hele döviz böyle oynadıkça tırlatırsın kafayı.

ECE ve DOT sertifikasına sahip kasklar arasından kafana en uygun olanı seç, maliyetiyle ilgili hiç bir fikir veremem. BÖyle bir kask aldığında belli standartlarda güvenliği elde etmiş olursun. Konfor genelde kaskın fiyatını en çok etkileyen etmen oluyor, zira kendisi opsiyonel bir şey zorunlu değil. Daha da abartı darbelere dayansın, üstüne de çok konforlu olsun dediğin zaman zaten Arai'ye veya Shoei'nin belli modellerine bakar hale geliyorsun, SNELL sertifikasyonu bakman gerekecek o zaman.

Maliyet önemli bir konu ise, ki kask en az kısman gereken yer; ECE ve/ya mümkünse DOT almış, kafana en rahat olan kaskı al. İlk aldığında yayla gibi olmasın tabii en rahat bu demek değil, çenelerden biraz rahatsız etmeli ama şakak alın çevresi sadece oynamasına müsade etmeyecek kadar sıkmalı.

Bir de web sitelerinde yazmıyor ama, sanırım Mototaş'ta belli Arai modellerinde indirim var, hani tuzlu gidiyor olursun ama sağlam olur, o fiyatları da öğrenmekte bir fayda var.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kaskı bozdurdum TL ye çevirdim, malum dolarla fiyatı
    shruikan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)